Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bog nije sveprisutan.,to mu apsolutno ne treba ,jer bi to bilo nastrano.
Bog nije sveprisutan? Evo jos jedne jeresi!
Hoces li da ti citiram bibliju gde pise da je on svuda prisutan? O cemu ti pricas?

Pa vi ste otisli toliko daleko, da ste ne samo Hrista unizili nego ste ponizili i Boga Oca i oduzeli mu sve atribute koji ga cine Bozanstvom! Jos ga nazivas i "nastranim"!

Strasno bogohulno, da se covek frapira!

Odakle ti takva ideja?,dal si to procitao u Bibliji?
Jok u kuranu sam procitao!

Pa ti ocigledno tu bibliju u ruke nisi uzeo:

„Ali da li će Bog zaista prebivati na zemlji? Gle, ni nebesa ni nebo nad nebesima ne mogu te obuhvatiti, a kamoli ovaj dom koji sam sagradio!

„Zar sam ja Bog samo izbliza, govori Gospod, zar nisam Bog i izdaleka? Može li se čovek sakriti na skrovito mesto, a da ga ja ne vidim?”, govori Gospod. Zar ja ne obuhvatam i nebesa i zemlju?”, govori Gospod.“ (Jeremija 23:23-24)

„Kuda da odem od duha tvoga, kuda da pobegnem od lica tvoga?

„Kada bih se i na nebo popeo, ti bi tamo bio, kada bih i u grob ležaj svoj prostro, ti bi i tamo bio.“


Bog ti je "nastran"? A nastrani ste vi sa tom vasom teologijom koja tezi da unizi naseg Sveprisutnog i Sveznajuceg Boga!

Da uvek budes u spavacoj sobi tvojih roditelja ili pak dece???

Ako on nije "sveprisitan" kako zna sta radis? Nazivas li Boga "voajerom"?

To se vama svidja, da Bog ne zna sta vi radite! Jer biste da gresite u tajnosti!

Pa nije Bog "voajer" ali sve vidi. Ni tebe nije briga kada se zivotinje pare, to te ne uzbudjuje osim ako nisi bolestan! Ali to vidis..

Naravno da Bog vidi i kada imas sex sa svojom zenom, pa to ne znaci da uziva i da se nasladjuje time! Bolesna je vasa teologija koja unizava Boga!

9 A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?

Haha, sad ti Bog nije ni "sveznajuc"? :)

Znaci Jehovinim Svedocima Jahve:

1) NIJE SVEPRISUTAN!
2) NIJE SVEZNAJUC!


Jos fali da mu oduzmes i treci atribut "svemoguc", pa da potpuno poreknes Boga!

Pogresio sam u vezi vas! Pa vi ne da unizavate Hrista, vi unizavate i Jehovu!

Ovo je blasfemija nad blasfemijama, a ja nisam znao da vi ovo ucite! Sad sam pogledao na vasem sajtu, i zaista to ucite! Od kad je to, jel to nesto novo, ja kad sam isao u skupstinu, niste to ucili?

Pa ovo je strasno!

Oduzeli ste Bogu sve atribute Bozanstva!

Totalno bogohuljenje!

Dakle na samom pocetku Biblije otpada tvrdnja o Bozjoj sveprisutnosti.

U tekstu se vidi da je Bog vec znao, jer mu kaze "gde si", ispada po tebi da "Bog nije znao gde je Adam"? Ali jeste znao, jer je "sveznajuc", i zato ga ovde samo "poziva na odgovornost", drugim recima pravi se da ne zna, da bi ga naveo da prizna!

Teologija vam je Bogohulnost najgora!
Blasfemija nad blasfemijama! Sotonina sinagoga ste - moram da vas nazovem pravim imenom! Izvini!

A sta mu je to Mojsije video s ledja???
Slavu Bozju?
Jesu li ledja - slava Bozja ,ili pak neki propratni efekat,kao prasina kad neko podigne prasinu na zemlji?
Kakva "prasina", sta je sa tobom?

Ledja su ledja, i to je pokazatelj da mu licno Bog govori a ne andjeo, jer ako mu andjeo govori, ne bi mu okretao ledja! Andjela itekako mozes videti!

Znaci Bog mu se licno obraca! A ako uzima oblicje andjela to cini da covek moze podneti njegovu slavu, da ne umre! Samo zbog toga!

Dokaz je to sto je Mojsijevo lice svetlelo, nije svetlelo od andjela! I to sto mu Bog kod kupine kaze "izuj obucu sa nogu svojih jer je mesto gde stojis sveto"! I zemlja je postala sveta! Nije od andjela postala sveta vec od Bozijeg prisustva!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa vi ste otisli toliko daleko, da ste ne samo Hrista unizili nego ste ponizili i Boga Oca i oduzeli mu sve atribute koji ga cine Bozanstvom! Jos ga nazivas i "nastranim"!

Mire, brate, to nije ništa novo. Oni su Mileriti, u samim osnovama "teologije" im je da Boga predstavljaju onakvim kakav On nije..

Haha, sad ti Bog nije ni "sveznajuc"? :)

Znaci Jehovinim Svedocima Jahve:

1) NIJE SVEPRISUTAN!
2) NIJE SVEZNAJUC!


Jos fali da mu oduzmes i treci atribut "svemoguc", pa da potpuno poreknes Boga!

Oduzeli su mu i to. Još od kada su počeli da slave "jehovu". Ne zaboravmo da Raselovsko bulažnjenje nema nikakve veze sa pravim značenjem i izgovorom YHWH. Hoćeš da ti pojasnim? Rado, iako sam to već pisao.

Dakle, izgovor YHWH je bio u vreme kada je Stari Zavet bio kanonizovan, već poodavno zaboravljen (ne u potpunosti) , pazi, izgovor ali ne i značenje. Kako je izgovor istog bio pa skoro bi se moglo reći obavezan za sveštenike, isti su pokušali da sebi olakšaju tako što su ubacivali samoglasnike, početne samoglasnike dvaju imena Božijih. Adonai i Elohim (Eloheinu), i to su stavljali u prepise knjiga Toraha kojim su se služili.

U skladu sa time, YHWH je trebalo čitati kao YaHeWH. Zašto je samoglasnik između WH izostavljen, pitaće se mnogi. Zato što se W - hebrejski vav, izgovaralo kao uau. Dakle, najpribližniji izgovor YHWH je bio Yahuauh, ali ne zaboravimo da se H na kraju skoro i nije izgovaralo, te je onda najpribližniji izgovor YHWH bio Yahuau, ili Iahue (Y je I a ne J, posebno ne tvrdo J).


Dakle, YHWH - JA JESAM se ako se ikada i izgovaralo, izgovaralo kao Iahue ili Iahve (ovo potonje je aramejsko), nikada kao "jehova" (namerno malim slovom jer to nije HA SHEM) i nikada slovima nikada o Bogu se nije govorilo "jehova Bog" na način kako to čine Raselovi Svedoci. Niti je Ha Shem bio profanisan na način kako to Raselovci predstavljaju.

Da ne govorm o tome da su Raselovi Svedoci u svojoj posednutosti otišli tako daleko da u celokupnom Starom Zavetu, ubacuju "jehova" svugde gde postoji Adonai - Gospodin - Gospod, ili gde samo stoji Elohim.

Naravno, u toj svojoj "posednutosti" nisu na isti način izmenili i Evanđelje po Ivanu - Jovanu - Yahananu, jer Isusu, Yahoshui negiraju Božanstvo, i zadovoljili su samo time da ubacuju nešto čega u Novom Zavetu nema, znakove interpunkcije, menjaju redosled reči i tome slično samo da bi dokazali svoju debilnu "teologiju".


Pogresio sam u vezi vas! Pa vi ne da unizavate Hrista, vi unizavate i Jehovu!

Koga? "jehova" nije YHWH.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
U skladu sa time, YHWH je trebalo čitati kao YaHeWH. Zašto je samoglasnik između WH izostavljen, pitaće se mnogi. Zato što se W - hebrejski vav, izgovaralo kao uau. Dakle, najpribližniji izgovor YHWH je bio Yahuauh, ali ne zaboravimo da se H na kraju skoro i nije izgovaralo, te je onda najpribližniji izgovor YHWH bio Yahuau, ili Iahue (Y je I a ne J, posebno ne tvrdo J).

Znam brate, zato sam ja i rekao, posto ne znamo kako se izgovaralo, ja mogu da ga imenujem kako hocu, mogu da ga zovem YAHAVAHU, kao indijanac, eto meni se tako svidja, a moj izgovor je svakako tacniji nego njihov!

Naravno, u toj svojoj "posednutosti" nisu na isti način izmenili i Evanđelje po Ivanu - Jovanu - Yahananu, jer Isusu, Yahoshui negiraju Božanstvo, i zadovoljili su samo time da ubacuju nešto čega u Novom Zavetu nema, znakove interpunkcije, menjaju redosled reči i tome slično samo da bi dokazali svoju debilnu "teologiju".

Nisu se oni time zadovoljili, vec oni ubacuju ime JEHOVA, gde god stoji BOG. Cak idu toliko daleko da ga ubacuju (ne samo u citate Starog Zaveta u Novom Zavetu), vec i na ona mesta gde su ljudi izgovarali licne molitve, pa stvaljaju JEHOVA kao da su ljudi to ime izgovarali u molitvi. A mi ne da ne mozemo biti sigurni da su oni to ime uopste izgovarali na tim mestima, nego definitivno znamo da nisu, jer su jevreji govorili aramejski! I za Boga su koristili izraz OTAC! Zato nas Isus u svojoj "model molitvi" (Oce nas) ne poucava da izgovaramo JEHOVA NAS vec OCE NAS!

Koga? "jehova" nije YHWH.

Znam, ali posto ne znamo izgovor imena, zna se na koga se misli!

A da je apostolima bio bitan izgovor, oni bi ga zadrzali u tekstu Novog Zaveta, a nisu ga zadrzali, cak su ime Isus preveli na grcki oblik IESUS, pa nije cudno sto su i JEHOVA preveli, imena se uvek prevode i menjaju kad se prenose u druge jezike! A to su ucinili dugo pre Isusovog rodjenja, pa se u septuaginti na grckom to ime nije ni pojavljivalo.

A prica da septuaginta "sadrzi Bozje ime" je lazna! To ime je dodavano na marginama. Prevodioci su napravili i jevrejsku verziju septuagnte za jevreje koji su govorili grcki, pa su ostavili crticu, da citaoc upise YHWH pored KIRIOS, a obicno se upisivalo OTAC. To su radili iz postovanja prema Bozjem imenu!

Eto odakle im prica da se u septuaginti nalazilo Bozje ime! Izvorna septuaginta ga uopstene sadrzi. Kasnija septuaginta pisana za jevreje koji su govorili grcki ga takodje ne sadrzi, a citaoc je mogao upisati YHWH iz postovanja, pa se po njima kao eto nalazilo?

Suplja prica!

NE, IME SE NIJE SE NALAZILO U SEPTUAGINITI!

Stvar je izgledala otprilike ovako:

"Ja sam KIRIOS __________ tvoj koji sam te izveo iz egipta... " ----> a onda bi neki citaoc na crtici dodao YHWH! Dakle, nije ga prevodioc stavio u tekst!

A odatle i njihov izgovor JEHOVA BOG, sto nije standard u tekstu!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ima, ali ćeš tamo da naletiš na one koji brane svoju distribuciju. Naravno, ne na ovakav način, i ovako nasrtljivo.
Distribucija nije vazna, ja svaku mogu da namestim da mi izgleda identicno..

Ispod povrsine je uvek Debian ili Arch..

Skoro sam instalirao ubuntu da probam, ocas posla namestim da mi sve bude isto. Imam scriptu koja mi bekapuje aplikacije, i samo kliknem pa vratim.. Isto i za izgled sam napravio skriptu, i ona sve odradi.. Ja samo sednem i kliknem.. Ali nije jednostavno ono sto sam menjao, meni skoro nista nije po defaultu: login screen, boot animacija, windows tema, icon pack... Sve mi je to drugacije..

Ps. I MS je pao, u desetki imaš i te kako mnogo koda linuxa... :D

Cuo sam da moze da pokrece i Linux aplikacije, al ja se na desetku ne vracam, prosto ne mogu, odvratna mi je :D . Jos kada citam o Bill Gates-u, hvala ali neka.. I desktop cu da prebacim na Linux uskoro..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Stvar je izgledala otprilike ovako:

"Ja sam KIRIOS __________ tvoj koji sam te izveo iz egipta... " ----> a onda bi neki citaoc na crtici dodao YHWH! Dakle, nije ga prevodioc stavio u tekst!

A odatle i njihov izgovor JEHOVA BOG, sto nije standard u tekstu!

Da ne govorim o tome da samim tim, prva zapovest izgleda debilno, jer pogledajmo:

- Original: 1. Ja Sam Gospod Bog tvoj koji sam te izveo iz zemlje Egipatske...

- Raselovačko bulažnjenje: 1. Ja Sam Gospod "jehova" Bog tvoj koji te je izveo iz zemlje Egipatske....


Primećujemo li kako je druga rečenica, ona Raselovačka i te kako rogobatna i nema nikakvog smisla. Po njima dakle ispada da Bog govori rogobatno i nerazumljivo.

Da ne govorim o tome da u originalu, hebrejskom originalu redosled reči nije onakav kakvim ga Raselovci predstavljaju.... i da samo JA SAM označava YHWH.

Dakle, shodno Shema Israel, prva zapovest je glasila:

1. Eshyeh Aher Eshyeh, Adonai Eloheinu, koji sam te izveo iz zemlje Metsraima. ili na grčkom

1. Ego Eimi Kirios Theos tou koji sam te izveo iz zemlje Egipatske.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Znam naravno da imaju.

Biblija kaže da "NIKO" ne može videti Boga. Jovan 1,18 kaže da Boga niko nikada nije video. To se odnosi na sva bića jer šta su anđeli ako ne stvorenja? Zar ne? Zašto nemamo sliku Božiju...zašto je to zabranjeno? Zato što Boga niko ne može videti ni opisati..

"On živi u svetlosti nedostupnoj kojoj se ne može pristupiti", 1. Timotiju 6,16



Zavisi...kao naš posrednik pred Bogom(Reč postade telo)..jasno je da ima oblik tela oblik čoveka..nas zastupa i naš je posrednik...ali to nije Njegov oblik univerzalan.




Da se "uteli"? Nisam baš najbolje razumeo..misliš utelovi? Ako na to misliš...pa stoji da "Reč" POSTADE telo. Dakle, POSTADE..ne da je uvek bila..Isus je uzeo oblilje čoveka("Telo si mi pripravio"..dakle unapred je Bog odredio da će Isus-Mešijah doći u telu priroravljenom od Boga).

Njegova slava je slava "sina Božijega"..slava koju ima kao utelovljeni sin Božiji. To je ta slava..ona koju su videli apostoli na preobraženje...



Da, nego tvoje pitanje u vezi "duha i istine"..da razumeš šta to znači...to znači "Bog je duh(čitaj..istina, pravda..."duh" je fraza koja ovde ima ovaj kontekst...Bog je Bog istine i pravde i ne može Mu pristupiti neko ko je nepravedan,zao, pokvaren..). To znači Bog je Duh...



Tako je...Pismo kaže "čovek"..jer kako će anđeo da se rve sa čovekom tj. čovek sa anđelom i još da ga nadvlada? Gde bi to moglo? Naravno...ovde imamo dvostruko uzimanje obličja..Bog uzima obličje anđela a zatim i čoveka. Ti znaš šta piše ko se rvao sa Jakovom..i šta kaže Jakov..koga je video licem k licu? Boga.



Mislim da i oni znaju da je to Jahve. Jahve koji uzima obličj čoveka...što Mu niej teško zar ne?




Neki misle...ali nije. Bog je samo progovorio..nigde ne piše da je Bog uzeo obličje magarca...

Kamenje? Eto vidiš..da Bog može progovoriti kroz nešto ali to nije On..naravno. Mada ovde kod kamenja mislim da ima određenu simboliku...treba to tek da se razume...



Piše da je Jakov video Boga licem k licu..ako i Mojsije. Ali naravno to je uzeto obličje čoveka.



Iskreno kažem..ne znam ovde tačno da ti odgovorim ali mi nešto govori da ovde trebamo biti jako oprezni...ako mi Gospod da više svetlosti o ovom pitanju ja ću izneti. Mislim da imena anđela koja podsećaju na ljudska treba uzeti oprezno u razmatranje...naravno ne isključujem mogućnost da je to stvarno ime...treba biti oprezan za asda dok Gospod ovo pitanje ne rasvetli više...ako je volja Njegova..slava Mu i hvala vavek.
Andjeli su stvorenja koja je Bog,napravio isto kao i ljude.I njih takodje zove bozjim sinovima.
Ali oni imaju nebeska ili duhovna tela ,ako ti je tako lakse da shvatis.ili krako receno oni su duhovi,isto kao sto Biblija kaze i za Boga da je duh.
Zato oni mogu videti Boga,ali ne i ljudi.
Mojsiju je receno za ljude ,da ljudi ne mogu videti Boga i ostati zivi.
To je osnovna stvar ,osnovno razumevanje Biblije.
Prati kontekst i razumeces.

Sto se tice Isusa,on je postojao mnogo pre nego sto je poslat na zemlju kao zametak.Sta mislis kako se zvao dok je bio na nebu?Dal je nakon povratka na nebo uzeo svoje staro ime,ili ga je promenio?
Sto se tice reci "uteli" ili "otelovljavanje" ili uzimanje ljudskog tela,zar nisi nigde procitao u Bibliji kako su andjeli uzimali ljudski oblik i bili kao ljudi koji su mogli i da pojedu i da popiju. Sto se Isusa tice on je nakon svog uskrsenja dobio od Boga nebesko ili duhovno telo. Jednom za svagda je prineo svome Bogu ljudsko telo u kojem je ubijen i gotovo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Bog nije sveprisutan? Evo jos jedne jeresi!
Hoces li da ti citiram bibliju gde pise da je on svuda prisutan? O cemu ti pricas?

Pa vi ste otisli toliko daleko, da ste ne samo Hrista unizili nego ste ponizili i Boga Oca i oduzeli mu sve atribute koji ga cine Bozanstvom! Jos ga nazivas i "nastranim"!

Strasno bogohulno, da se covek frapira!

Naravno da nije sveprisutan. To je veoma odvratno.Jel bi ti voleo da budes u sobi svojih roditelja ili dece dok upraznjavaju sex,ili odu u wc da vrse nuzdu???
Nisi li ti dete iz XXI veka gde se preko kamera,video nadzora i senzora mozes sve videti bez ikakve licne prisutnosti na svakome mestu???


Jok u kuranu sam procitao!

Pa ti ocigledno tu bibliju u ruke nisi uzeo:

„Ali da li će Bog zaista prebivati na zemlji? Gle, ni nebesa ni nebo nad nebesima ne mogu te obuhvatiti, a kamoli ovaj dom koji sam sagradio!

„Zar sam ja Bog samo izbliza, govori Gospod, zar nisam Bog i izdaleka? Može li se čovek sakriti na skrovito mesto, a da ga ja ne vidim?”, govori Gospod. Zar ja ne obuhvatam i nebesa i zemlju?”, govori Gospod.“ (Jeremija 23:23-24)

„Kuda da odem od duha tvoga, kuda da pobegnem od lica tvoga?

„Kada bih se i na nebo popeo, ti bi tamo bio, kada bih i u grob ležaj svoj prostro, ti bi i tamo bio.“


Bog ti je "nastran"? A nastrani ste vi sa tom vasom teologijom koja tezi da unizi naseg Sveprisutnog i Sveznajuceg Boga!



Ako on nije "sveprisitan" kako zna sta radis? Nazivas li Boga "voajerom"?

To se vama svidja, da Bog ne zna sta vi radite! Jer biste da gresite u tajnosti!

Pa nije Bog "voajer" ali sve vidi. Ni tebe nije briga kada se zivotinje pare, to te ne uzbudjuje osim ako nisi bolestan! Ali to vidis..

Naravno da Bog vidi i kada imas sex sa svojom zenom, pa to ne znaci da uziva i da se nasladjuje time! Bolesna je vasa teologija koja unizava Boga!

Jesi li ti iz srednjeg veka ili iz XX i XX! veka?
Zar ti zaista mislis da Bog mora da bude svuda licno prisutan???
U vreme video nadzora i raznoraznih senzora ljudi mogu da "budu u svakom trenutku na svakome mestu", a nekmoli Bog...
Time samo nanosis stetu Bogu.
Mi ljudska stvorenja ,imamo ugradjene senzore u sebi koje nam je Bog ugradio tako da on kad god pozeli moze da vidi sta mi radimo,ili pak da bude obavesten od strane svojih andjela.Mislis li da on nema pametnija posla nego da svakoga od nas 7 milijardi zagleda svae sekunde istovremeno,pa zivotinje,andjele itako dalje?
Mislis li da Bog ne zna kako se svi ljudi zlopate ili obmajuju jedni druge pa i ubijaju???
Gledas li ti filmove horor sadrzine gde neko kolje nekoga ili muci???
Normalan covek okrene glavu od takvih bljuvotina,zar ne??? ,a Bog ce da gleda i takva zlodela i da cuti???
Bog nece da gleda ni sex svojih stvorenja jer je to odvratno za gledanje.Bog gleda na one koji iskazuju dobrotu,ljubav jer je malo takvih,i on ce takve sacuvati.Svima nama je dao slobodnu volju i dobro zna sta ko radi,ali za to ne mora da bude svuda licno prisutan,takva pomisao je suluda,nenormalna.,pored takve tehnike i tehnologije koja je milionima godina ispred ove nase iz XXI veka.
A sto je poslao isusa Hrista na zemlju? Jel mu to brat ili sin?


Haha, sad ti Bog nije ni "sveznajuc"? :)

Znaci Jehovinim Svedocima Jahve:

1) NIJE SVEPRISUTAN!
2) NIJE SVEZNAJUC!


Jos fali da mu oduzmes i treci atribut "svemoguc", pa da potpuno poreknes Boga!
Svemoguc i Sveznajuc jeste,ali sveprisutan licno nije.
Ti siljas na onu decju postapalicu "Ako je Bog toliko mocan ,zasto ne napravi toliko mnogo veliki kamen koji nece moci da baci"
Evo opet da ti kazem zasto nije sveprisutan licno.
Postoji ogromna razlika izmedju licne prisutnosti ili direktne i indirektne ili preko senzora,kamera i andjela po nasem preko tejnike i tehnologije.


Pogresio sam u vezi vas! Pa vi ne da unizavate Hrista, vi unizavate i Jehovu!

Ovo je blasfemija nad blasfemijama, a ja nisam znao da vi ovo ucite! Sad sam pogledao na vasem sajtu, i zaista to ucite! Od kad je to, jel to nesto novo, ja kad sam isao u skupstinu, niste to ucili?

Pa ovo je strasno!

Oduzeli ste Bogu sve atribute Bozanstva!

Totalno bogohuljenje!
Pogresio sam ja u vezi tebe,mislio sam da verujes vise Bibliji,ali daleko si ti od toga.
Od toga kako bi uzeo bas desnu ruku Jovana Krstitelja,preko toga da je zemlja ravna ploca do ovoga da Bog mora da bude sveprisutan svuda itd,pa u to ne veruju cak ni mnogi popovi.
Jehova Bog ima sve atribute Bozje,ali nema ljudsko telo sa tri glave kako ga vi troicari zelite pokazati,ili da je licno sveprisutan svuda.,kad ne mora da bude licno prisutan pored svih svojih bozanskih atributa.
Pogresno tumacih biblijske stihove,da ne kazem celu Bibliju.


U tekstu se vidi da je Bog vec znao, jer mu kaze "gde si", ispada po tebi da "Bog nije znao gde je Adam"? Ali jeste znao, jer je "sveznajuc", i zato ga ovde samo "poziva na odgovornost", drugim recima pravi se da ne zna, da bi ga naveo da prizna!

Teologija vam je Bogohulnost najgora!
Blasfemija nad blasfemijama! Sotonina sinagoga ste - moram da vas nazovem pravim imenom! Izvini!


Kakva "prasina", sta je sa tobom?

Ledja su ledja, i to je pokazatelj da mu licno Bog govori a ne andjeo, jer ako mu andjeo govori, ne bi mu okretao ledja! Andjela itekako mozes videti!

Znaci Bog mu se licno obraca! A ako uzima oblicje andjela to cini da covek moze podneti njegovu slavu, da ne umre! Samo zbog toga!

Dokaz je to sto je Mojsijevo lice svetlelo, nije svetlelo od andjela! I to sto mu Bog kod kupine kaze "izuj obucu sa nogu svojih jer je mesto gde stojis sveto"! I zemlja je postala sveta! Nije od andjela postala sveta vec od Bozijeg prisustva!
Kao i svaki Otac,Bog nece da gubi vreme na trazenje dece.Samo vikne Gde si,Pokazi se,a ovaj se sakrio ,i on i Eva se sakrili.
I koja ti je poenta toga?
Jel zelis da okrivis Boga da je znao da ce Adam i Eva da ga se odreknu i da jedu plod sa drveta spoznanja dobra i zla????
I da je to znao i da im je to namerno dopustio,da bi se ceo ljudski rod zlopatio zbog toga,a on da uziva u nasim mukama???
Ili zasto odmah nije reagovao pa ih udario po rukama,kad su uhvatili taj plod spoznanja dobra i zla???
Jel ti to zoves Bozjom sveprisutnoscu da bi ga napao i hulio na njega kao na zlikovca sto to nije sprecio?

Sta hoces da dokazes sa Bozjom licnom sveprisutnoscu???
Ako nas je stvorio sa slobodnom voljom ,a jeste on nas ne spijunira jer je to odvratno krsenje privatnosti,i zato nije licno sveprisutan.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Andjeli su stvorenja koja je Bog,napravio isto kao i ljude.I njih takodje zove bozjim sinovima.
Ali oni imaju nebeska ili duhovna tela ,ako ti je tako lakse da shvatis.ili krako receno oni su duhovi,isto kao sto Biblija kaze i za Boga da je duh.
Zato oni mogu videti Boga,ali ne i ljudi.

Upravo oni nisu duhovi kao što je Bog duh....poenta ovih reči o Bogu koji je Duh nije u opisu Njegovog prirodnog izgleda..ili nekog svojstva. Opis ima duhovno-moralnu konotaciju..Bog je pravda i istina i koji se mole šta kaže...u duhu i istini da se mole.

Mojsiju je receno za ljude ,da ljudi ne mogu videti Boga i ostati zivi.
To je osnovna stvar ,osnovno razumevanje Biblije.
Prati kontekst i razumeces.

Mislim da se kroz čoveka oslikava i priroda tvari...ne samo čovek. Možda na prvi pogled izgleda tako kako kažeš ali poenta cele priče je da je čovek kao stvorenje nemoguće opisati i videti Boga...ne zato što neka druga stvorenja imaju tu mogućnost već zato što je to priroda samog Boga koga ne mogu videti stvorenja u svoj Njegovoj slavi. Čoveku je zabranjeno da pravi slike Boga ne zato što i sama slika bi uništila čoveka već zato što to nije moguće..stvorenja ne mogu opisati Boga niti Ga videti da bi Ga mogli opisati...zato Bog mora uzeti obličje stvorenog jer jedino tako sva stvorenja mogu videti Boga i biti u direktnoj komunikaciji sa Njim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Upravo oni nisu duhovi kao što je Bog duh....poenta ovih reči o Bogu koji je Duh nije u opisu Njegovog prirodnog izgleda..ili nekog svojstva. Opis ima duhovno-moralnu konotaciju..Bog je pravda i istina i koji se mole šta kaže...u duhu i istini da se mole.
Prvo da razjasnimo osnovnu stvar?
Hoces li da kazes da Biblija laze kad kaze da postoje nebeska ili duhovna tela i zemaljska ili telesna tela?
Da li je tebi to jednina ili mnozina?
Jesu li za tebe andjeli osobe sa ljudskim telima ili pak sa nebeskim ili duhovnim telima???

Mislim da se kroz čoveka oslikava i priroda tvari...ne samo čovek. Možda na prvi pogled izgleda tako kako kažeš ali poenta cele priče je da je čovek kao stvorenje nemoguće opisati i videti Boga...ne zato što neka druga stvorenja imaju tu mogućnost već zato što je to priroda samog Boga koga ne mogu videti stvorenja u svoj Njegovoj slavi. Čoveku je zabranjeno da pravi slike Boga ne zato što i sama slika bi uništila čoveka već zato što to nije moguće..stvorenja ne mogu opisati Boga niti Ga videti da bi Ga mogli opisati...zato Bog mora uzeti obličje stvorenog jer jedino tako sva stvorenja mogu videti Boga i biti u direktnoj komunikaciji sa Njim.
Nemoj previse da mislis da te ne zaboli glavi ....,i sotona je mislio da je Bog pogresno napravio ljude koji lose funkcionisu i da sluze Bogu samo iz koristi, i da je Bog glup ,kao i da Bog laze kad je rekao ljudima da ce umreti ako jedu plod sa drveta spoznanja dobra i zla.
A eto i ti si otisao korak dalje ,bas kao i sotona koji je rekao da ce ljudi postati kao bogovi i da nikada nece umreti...
"priroda tvari"...ne samo covek??? jel to mislis da je covek bog???
EEEEh..Pa kad cujes pricu od nekoga o nekome,ili citas neku knjigu dobijes opis doticne osobe,bez da je vidis,a ti bas resio da vidis Boga??? pa to je i nemoguce i glupavo i tupavo... To je isto kao kada bi ameba htela nas da vidi.Postoje zakoni fizike,matematike itd koji kazu da je tako nesto nemoguce..
Pazi sad ovaj tvoj biser..." zato Bog mora uzeti oblicje stvorenja..."
Da neces da ga nateras ti i tebi slicni da uzme oblicje stvorenja da bi ga mi videli?,hahaha.
Hajde da se spusti i na nivo paramecijuma da ga i paramecijumi vide.....
Jel ti ne verujes Bibliji kad je lepo zapisano da Boga niko od ljudi ne moze videti i ostati ziv.
On se objavljivao ljudima kao sto je Mojsije preko andjela ,i u vizijama koje im je davao ili preko poruka glasom.
Koji je to slucaj u Bibliji da je Jehova Bog uzeo oblik coveka?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Sto se Isusa tice on je nakon svog uskrsenja dobio od Boga nebesko ili duhovno telo. Jednom za svagda je prineo svome Bogu ljudsko telo u kojem je ubijen i gotovo.

A sveti Toma opipava baš to "uskrslo Isusovo tijelo" i prepoznaje svoga učitelja i Boga - "Gospodin moj i Bog moj". Kako to? ;)

Naravno da nije sveprisutan. To je veoma odvratno.Jel bi ti voleo da budes u sobi svojih roditelja ili dece dok upraznjavaju sex,ili odu u wc da vrse nuzdu???

Tvoj problem je psihijatrijske a ne teološke prirode.

A eto i ti si otisao korak dalje ,bas kao i sotona koji je rekao da ce ljudi postati kao bogovi i da nikada nece umreti...
" zato Bog mora uzeti oblicje stvorenja..."
Da neces da ga nateras ti i tebi slicni da uzme oblicje stvorenja da bi ga mi videli?,hahaha.

Izgleda da neće biti ništa od toga da Jovan i Zaokrećući naprave i registriraju zajedničku sektu. :)
 
Natrag
Top