Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne znam da li je aluzija na Danila, mislim da ne..ali i u Danilu je predstava Sina Čovečijeg tj.slava proslavljenog Sina ČOVEČIJEG-ČOVEKA.

Ne čoveka, nego Bogo-čoveka. ma koliko da je Daniel težak za čitanje jer je pisan u vreme prelaska sa hebrejskog na aramejski, jasan je da jasniji ne može biti, posebno u tom delu.

Isus otvoreno aludira na Daniela, jer sebe nigde ne naziva Isusom, nego upravo Sinom Čovečijim.

Ujedno, opis Isusa u Apokalipsi je identičan opisu Pradavnog u Danielu. Sin je lik Očev, Jedno su, Echad.

Ps. Sin Čovečiji nije "kao Bog", dakle nije Mikhael, jer ime generala Nebeske vojske je "Ko je kao Bog?"


Izraz ČOVEK ne može se drugačije protumačiti osim kao SAMO ČOVEK. Da li pod terminom ČOVEK može se nekako shvatiti i Bog ili nešto drugo osim čovek. Ne vidim mogućnost.

Ne da ne vidiš mogućnost, nego ne želiš da je vidiš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne čoveka, nego Bogo-čoveka. ma koliko da je Daniel težak za čitanje jer je pisan u vreme prelaska sa hebrejskog na aramejski, jasan je da jasniji ne može biti, posebno u tom delu.

Isus otvoreno aludira na Daniela, jer sebe nigde ne naziva Isusom, nego upravo Sinom Čovečijim.

Ujedno, opis Isusa u Apokalipsi je identičan opisu Pradavnog u Danielu.


Ok, neka je i aluzija na Danila (premda ga Isus koristi i na drguim mestima nevezano za nebeske svere), u Danilu 7 gde se opisuje On ne ukazuje na Božansku prirodu već sam izraz Sin Čovečiji ukazuje na "POSREDNIŠTVO" za čoveka u ljudskom pbličju. Danilo vidi u viziji Hrista kao posrednika pred Bogom Ocem za čoveka. To je događaj pred početak suda i završnih događaja na zemlji. Isus je već uzeo ljudsko obličje i biva posrednik za čoveka kao Sin Čovečiji (uzevši telo pale ljudske prirode) kojim je pobedio greh i od tada je na nebu. To i pominje Pavle u 1. Solunjanima 2,5-"..jedan posrednik između ljudi i Boga, čovek Hristos". On je na nebu čovek-u čovečijem telu i prirodi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
On je na nebu čovek-u čovečijem telu i prirodi.

Ne sudim, ali ovo je hereza Ellen Gould Harmon White...


To i pominje Pavle u 1. Solunjanima 2,5-"..jedan posrednik između ljudi i Boga, čovek Hristos".

To je iz Poslanice Timoteju, inače omiljeni citat svih onih koji "veruju" kao i ti.... Ali kao i sve ostalo, kontekst je drugačij od onoga što vi antitrinitaristi pokušavate da nametnete kao "istinu".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne sudim, ali ovo je hereza Ellen Gould Harmon White...




To je iz Poslanice Timoteju, inače omiljeni citat svih onih koji "veruju" kao i ti.... Ali kao i sve ostalo, kontekst je drugačij od onoga što vi antitrinitaristi pokušavate da nametnete kao "istinu".

Je li ona negde pominjala zaista ljudsku prirodu na nebu?

A ovo iz Timotija ukazuje upravo na Hrista na nebu kao posrednika...kaže ČOVEK.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A ovo iz Timotija ukazuje upravo na Hrista na nebu kao posrednika...kaže ČOVEK.

Ne na nebu, Sv. Apostol Pavle pominje Hrista koji je kao čovek koji je sebe dao na žrtvu za druge jedini posrednik u pomirenju čoveka i Boga.

Možemo ovako do kraja vremena i natrag, ali dokazati da je Hrist na zemlji samo čovek nećeš.

Veruj u šta god ti je volja, ubeđuj sebe da je to "istina", ali druge koji su Hrista primili, u Hrista se obukli, ubediti u tvoje verovanje nećeš.


Za njih je On Bog, od iskona. Bogočovek koji je sebe dao za pomirenje, Spasitelj i Otkupitelj. YHWH. Ne stvorenje, ne anđeo, ne samo prorok, ne samo čovek.

Za njih je On onaj kome su potčinjeni i Nebesnici, i zemnici i podzemnici, Onaj kome proroci, od Abrahama preko Mojsija i ostalih služe i klanjaju Mu se.

On je Onaj koji sudi živima i mrtvima, Adonai Elohim. Otac i Sin echad su, Jedno. Nedeljivo Biće i po Duhu i po supstanciji - prirodi.

On, Isus je Onaj koji muhameda posla pravo u Gehenu kod njegovog "boga" koji je takođe potčinjen Isusu, večnoj i besmrtnoj Reči, Umu, Logosu Očevom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Izraz ČOVEK ne može se drugačije protumačiti osim kao SAMO ČOVEK. Da li pod terminom ČOVEK može se nekako shvatiti i Bog ili nešto drugo osim čovek. Ne vidim mogućnost.

Izvini Jovane ali Isus se naziva u Bibliji i "SIN BOZJI", i ja mogu da tvrdim da se pod tim izrazom nista drugo i ne podrazumeva osim da je on "doslovno prirodno bio Sin Bozji" kao sto je svaki covek sin svog oca. Dakle on ima Bozansku prirodu kao sto svaki covek ima covecju prirodu! To ja mogu da tvrdim na osnovu ovog izraza!

I nikako da pojasnis "sta tebi znaci priroda"? Ne mozemo mi razgovarati o tome ako nam ne das definiciju, sta pod tim podrazumevas? Mi svakako ne razgovaramo ovde o "materijalnom bicu" kao sto ti mislis, a tebi izgleda da mi o tome govorimo!

Zapeo si za izraz COVEK, pa vrtis u krug jedno isto , kao da ti nije poznato da Biblija koristi "antropomorfizme" (izraze koji opisuju odnos Bozanskih osoba koristeci se ljudskim odnosima).

Isus tako za sebe koristi izraz "SIN COVECJI", ali isto tako koristi i izraz "SIN BOZJI" da opise svoje dve prirode, ali ti si ovu drugu zanemario jer te je neko zaslepio!

Pitam se samo ko je taj, i ko te je naveo da ovako padnes? Ti tvrdis da si do ovoga dosao sam? Izvini brate, ali ja sam 100% siguran i znam, da nisi do toga dosao sam, nego su drugi ljudi uticali, bilo da su to knjige koje si ti citao ili diskusije koje si slusao.. Cak se i koristis njihovim objasnjenjima, tako da to uopste nije ni upitno.

Teologija koju propovedas je cist promasaj!

Inace, uopste ne odgovaras na moja pitanja ozbiljno. Ajde razumem da odgovaras trojici pa ne mozes ni da stignes, ali mislim da se nisi dovoljno udubio i obratio paznju na ono sto ja govorim, a govorim vaznije stvari nego Slap i Shone zajedno..

Gde Danilo vidi "Sina Čovečijega"(ljudska priroda)? Na nebu ili na zemlji?
Znaci Isus je i na nebu "samo covek"?

Reci nam vec jednom sta tvrdis, zar ne vidis sta radis sa ovim izrazom "covek"? Ti si Isusa i na nebu sveo samo na stvoreno bice i na materijalno telo!

Isus jeste Jahve ali ne u telu. U tome je poenta novozavetne vesti.

Ja stvarno ne znam da li ti ovo namerno ignorises ili nisi svestan da ignorises - "BOG SE JAVI U TELU". Svako ko uci da "Hristos nije dosao u telu je antihrist". Izvini, ali to je istina! Bog jeste dosao u telu, on se obukao u telo, sve ti jasno pise, pitanje je da li ti to zelis da prihvatis, i nista drugo nije vazno!

Zapazi da se dete "uči" u dobrom. Kao i svako od nas On se bori sa grehom...napreduje u dobroti.

Zar je onda Isus ista licnost koja je prenesena sa neba u telo, ako on mora nesto da "uci" i ako se njegov karakter mora oblikovati?

Ti si izgubio Isusa, i kao licnost i kao osobu koja poseduje moc!

Tvrdio si samo da se odrekao svoje prirode ranije, svoje moci, ali sada je ispalo da se on odrekao i svoje licnosti! Ako on nije vise ista licnost sa neba, ako on nesto treba da uci, onda to vise nije Isus sa neba, on ti je nestao! A ti si ovim svojim ucenjem bukvalno "ubio Boga"!

Ja ne znam da li si ti svestan toga?

Bogu ne treba spoznaja ljudskog iskustva..On to ZNA..kao što Bog ZNA vreme dolaska.

Bog sve zna - ISUS SVE ZNA! Ali ako ne zna, onda on to ne zna ni na nebu. Ako pak ne zna samo na zemlji kao sto tvrdis, onda on i nije bio Isus na zemlji! Jer ti si Jovan samo ako znas sve o sebi, i ako se secas svega sto si doziveo - ti si Jovan! Ako to ne znas, i ako nemas Jovanovo iskustvo ti onda nisi on, nego si neko drugi! Moze li biti jasnije? I tebi Isus vise na zemlji nije Isus, jer on NE ZNA! Ti si ga bukvalno ubio ovakvom teologijom! On za tebe i ne postoji, jer NE ZNA I TREBA SE UCITI, roditelji mu govore ko je on a on TO NE ZNA. Ti dakle Isusa i nemas - "nemas ga ni na nebu ni na zemlji"!

A moje postove koji su veoma bitni ignorises, i vrtis se u krug sa Slapom i Shoneom..

Zelim ti ovo da shvatis, i zato pisem, ali je pravo pitanje zelis li ti? Koliko te ja poznajem, znam da si iskren, i zato ti pisem, obrati paznju na ovo sto govorim i razmisli, nemoj da sebe varas i druge..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top