Da li je Bog dobar?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Da je bio dobar, onda bi odabrao samo grešnike i poslao im smrt. Pošto je svemoguć i sveznajući, mogao je to vrlo lako uraditi. Ovako sve đuture pobi. Oni nevini i pravedni što tada poginuše, dođu mu, valjda, kao kolateralna šteta!

Da li je Bog pravedan ili nepravedan je odvojeno pitanje od pitanja da li Bog postoji. Dokazivanjem da je Bog nepravedan ne dokazuje se da ne postoji. Ja nemam hrabrosti niti mogu da kažem da je nepravedan mogu samo da mu budem zahvalan jer ništa ama baš ništa nisam zaslužio.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da li je Bog pravedan ili nepravedan je odvojeno pitanje od pitanja da li Bog postoji. Dokazivanjem da je Bog nepravedan ne dokazuje se da ne postoji. Ja nemam hrabrosti niti mogu da kažem da je nepravedan mogu samo da mu budem zahvalan jer ništa ama baš ništa nisam zaslužio.
Ateista može ovdje raspravljati sa tistima jedino kada apstrahuje pitanje postojanja Boga. Prema tome, moj citat koji si pokušao komentarisati, pokušaj shvatiti kao dilemu teiste, pa ako imaš šta na to reći, izvoli, a nemoj eskivirati odgovor notornom tvrdnjom da je pitanje pravednosti ili nepravednosti Boga, nešto drugo od pitanja njegovog postojanja. Naravno da je drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Primetio sam da stalno sponinješ nedužnu lanad koja su pobijena u potopu kao dokaz da je Bog nepravedan. Sve je njegovo i može da radi šta god hoće pa tako može da čini i nepravdu ako on tako hoće. Mada je ostavio svedočanstvo da će svaka nepravda biti ispravljena. Ako njegovom moći uspostavlja red u mikrokosmosu gde svaki atom i molekul ima svoje mesto onda će i u većim stvarima gde svaki organizam predstavlja čitav kosmos sa odrađene tačke gledišta a nama je i kosa na glavi izbrojana. Luka 12.7.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Primetio sam da stalno sponinješ nedužnu lanad koja su pobijena u potopu kao dokaz da je Bog nepravedan. Sve je njegovo i može da radi šta god hoće pa tako može da čini i nepravdu ako on tako hoće. Mada je ostavio svedočanstvo da će svaka nepravda biti ispravljena. Ako njegovom moći uspostavlja red u mikrokosmosu gde svaki atom i molekul ima svoje mesto onda će i u većim stvarima gde svaki organizam predstavlja čitav kosmos sa odrađene tačke gledišta a nama je i kosa na glavi izbrojana. Luka 12.7.
Ne pominjem samo nedužnu lanad, to je kao metafora i tako je treba shvatiti. A, ako je Bog stvorio ljude da bi im činio nepravdu i igrao se sa njima, oduzimao im žovote kad mu se prohtije - jednako i grešnim i bezgrešnim, kakv je to onda Bog? Gdje je ta Božija pravednost o kojoj govorite? Naravno da Bog može činiti što mu se prohtije, isto kao i tiranin ili neki okrutni aposolutista, ali postavlja se pitanje da li je to Božije svojstvo? O tome je riječ i u tome poenta, a ne u činjenici da je "sve njegovo". Zna se kakav odnos ima otac prema djeci koja su takođe njegova.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Očigledno je da ne veruješ u uskrsenje jer Bog je dokazao da je ono što je sa naše tačke gledišta "smrt" sa njegove tačke gledišta "smrtni san" . Bilo bi itekako nepravedno sve to da ne postoji uskrsenje pravednika pa čak i nepravednika. Uzgred pitaš li se zašto nekim ljudima u poznim godinama niču treći zubi ako im već nisu potrebni.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Očigledno je da ne veruješ u uskrsenje jer Bog je dokazao da je ono što je sa naše tačke gledišta "smrt" sa njegove tačke gledišta "smrtni san" . Bilo bi itekako nepravedno sve to da ne postoji uskrsenje pravednika pa čak i nepravednika. Uzgred pitaš li se zašto nekim ljudima u poznim godinama niču treći zubi ako im već nisu potrebni.
Prvo, Bog ništa nije dokazao. Drugo, ako je ovaj život na Zemlji tako beznačajan, zašto se onda Isus žrtvovao? Ta ionako ćemo "svi vaskrsnuti"?! Treće, mi ne znamo šta je smrt sa Božije tačke gledišta, ali znamo šta je sa naše tačke gledišta. Da bi se razumjeli sa Bogom, a to je valjda imperativ, i Bog i ljudi moraju imati ista poimanja, kako bi se inače razumjeli?
A, ovaj primjer sa trećim zubima ti je baš "snažan"!? Treći zubi se pojave u 0,00001% ljudi. Znači samo će oni "gore" biti sa zubima, a svi ostali krezavi! Hahaha!
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
sa mojom prvom recenicom sam hteo da kazem tj da citiram one koji misle kao ti ja tako ne mislim zasto bi inace u recenici stojalo Bog je dobar Bog je losrecenica tada nema smisla ispravicu to drago mi je da si uvideo moju greskuti kazes da je Bog unistio i Dobre i lose ljude da je tako unistio bi ovaj svet odavno ,tad nije bilo dobrih ljudi svi su bili zli a da citas bibliju znao bi to unistio je zlo svaki covek svaka zena su bili zli nije bilo pravednika osim Noje i njegove familije zato je samo njih spasao a ostale nekazes na decu i bebe te bebe su andjeli odneli na nebo kao i sva ostala nevina bicaali su andjeli napravili gresku odneli su neke zene da bi imali odnose sa njima i radjala su se cudna deca i Bog je taj rod unistavao da bih njegovim stvorenjima bilo dobro a andjele je oterao iz raja kao i djavola i oni su stigli ovamonije bilo samo gresnika razumes procitaj bibliju pa ces znatisad ces da mi postavis pitanje zasto je Bog ako je dobar poslao djavola medju nas njegovu decu?dali ce to biti tvoje sledece pitanjeevo odgovornas Bog je Bog ljubavi i dao je djavolu slobodnu volju kao i svakom zivom bicu i djavo je dosao medju nas

slazem se sa tobom da Bog nije apsolutno dobar i Bog gresi ali on je samo jednom pogresio pokajao se sto je stvorio coveka
Bog nije poznat kao Dobrica vec kao Bog ljubavi i pravednosti sve sto je on uradio uradio je pravedno potop je ucinjen to je kazna ljudima jer su bili jako zli ,zla koja su snasla egipat su pravda za sve sto su egipcani uradili izrailjcima sve je PravdA.

Za početak, tum, pokušaj da ubaciš neki znak interpunkcije...
Čitao si bibliju? Baš lepo. A ja sam čitao Ep o Gilgamešu. I Ilijadu! I sad treba da verujem svemu što sam pročitao? Ne budi naivan! Uviđaš li besmislenost tvdrnje da je samo Noje (i gde su dokazi za njegovo postojanje) bio dobar, a svi ostali zli? Da su anđeli pravili decu (gde, gore u stratosferi, jonosferi...)? Bog je jednom pogrešio stvorivši čoveka? Haha, što onda nije ispravio grešku i istrebio čoveka u tom čuvenom potopu?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prvo, Bog ništa nije dokazao. Drugo, ako je ovaj život na Zemlji tako beznačajan, zašto se onda Isus žrtvovao? Ta ionako ćemo "svi vaskrsnuti"?! Treće, mi ne znamo šta je smrt sa Božije tačke gledišta, ali znamo šta je sa naše tačke gledišta. Da bi se razumjeli sa Bogom, a to je valjda imperativ, i Bog i ljudi moraju imati ista poimanja, kako bi se inače razumjeli?
A, ovaj primjer sa trećim zubima ti je baš "snažan"!? Treći zubi se pojave u 0,00001% ljudi. Znači samo će oni "gore" biti sa zubima, a svi ostali krezavi! Hahaha!

Neće baš svi vaskrsnuti ali će kako govori biblija vaskrsnuti poprilično veliki broj nepravednika a evo zašto. Zato što je plata za greh smrt i oni koji su mrtvi otkupili su svoj greh. Ovde moram napomenuti da se misli na smrt koja nije samoubistvo jer samoubistvo je greh isto kao ubistvo. Sad će neko reći znači i Hitler će da vaskrsne jer je svojom smrću otkupio greh. Ipak mislim da neće jer ima i neoprostiv greh. 1. Jovanova 5.16-17. Ima greh koji vodi u smrt i ima greh koji ne vodi u smrt.
Iz ovog razloga što vaskrsavaju ljudi koji će se pokazati kao nepravednici posle armagedona o kome se govori dolazi još jedan armagedon.
A kako bi ti proverio da li te neko voli iz koristoljublja ili iz srca. Mada Bog to ne proverava zbog sebe jer on zna sve nego zbog drugih koji ne znaju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
beljo
vidim da pokusavas da me ponizis
dali za te knjige koje si procitao postoje dokazi kao za bibliju biblija ima minimum 100 materijalnih istorijskih ostataka ni ja ne bih verovao da nisam video dokaz ne poznajes ni prirodne nauke cak i naucnici tvrde postojanje vise sile ljudi koji to tvrde se zovu deisti dakle sve ukazuje na visu silu nesto smo naucili!!!!
dali znas sta podrazumeva rec nebo nebesa i mesto gde Boravi bog se nalaze iznad svega iznad svih galaksija i nebesa u koja covek moze stici bas zato je galaksija beskonacna
Bog jeste istrebio coveka on se jeste pokajao on se nije pokajao sto je stvorio Noju vec sve ostale sve kojima je dao dusu on je istrebio ono zbog cega se pokajao zlog coveka pitanje zasto danas ne unisti gresne i zle a ne ostavi dobre i pobozne
ne radi to zato sto postoje oni koji veruju kad ih ne bude bilo kao pred potop Bog ce to uraditi jer ja imam brata recimo koji je ateista a ja pobozan i njega Bog ubije sta bih ja rekao Boze ti si zao krvnik ili mi ubije majku sina ili oca oduzme zivot mojim voljenima kakav bi onda bio moj pogled na Boga???????
Bog je to jednom ucinio opet nece jer ima zavet sa nojom da vise nikad nece ponoviti potop a znak zaveta je duga.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kada sam počeo sa proučavanjem biblije nisam mislio da će se baš ovoliko otvarati nova pitanja koja zahtevaju odgovore. Smatram da ateistima nije ni približno dat adekvatan odgovor na pitanje koje je naslov ove teme. To me i ne čudi jer čini mi se ( možda i nisam u pravu) da skoro niko nije shvatio u podpunosti šta je Hristova žrtva i kakve su sve reperkusije tog čina koji se desio pre dve hiljade godina. Znamo da su ljudi od kada su postali grešni još od Avelja prinosili žrtve Bogu za svoje grehe. Sad obratite pažnju..... Hristova žrtva je žrtva koju nisu prineli ljudi Bogu nego Bog ljudima. Da li primećijete kakva nova pitanja mogu da uslede ?
 
Natrag
Top