Da li je Bog dobar?

Član
Učlanjen(a)
22.09.2009
Poruka
11
Rimljanima 1:20 Jer njegova se nevidljiva svojstva, naime njegova vječna moć i božanstvo, jasno vide još od stvaranja svijeta, budući da se razabiru po onome što je stvoreno, tako da ti ljudi nemaju izgovora.
Psalam 19:1,2 Nebesa objavljuju slavu Božju,
o djelu ruku njegovih govori svod nebeski.
Dan svaki o tome govori,
noć svaka znanje otkriva


Nije potrebno videti cuda da bi covek shvatio da Bog postoji. Sam sklad prirode i sam sastav coveka jasno to otkriva.
Bog je stvorio savrseno bice,no neposlusnoscu je kaznjeno da bude gresno,i da umire. To i sama nauka potvrdjuje da covek ima sposobnost da se celijski sistem obnavlja i da je moguce da zivi vecno ali nema objasnjenja zasto to ne cini. Zapravo ima objasnjenje Postanje 2:17. Svi smo gresni ali one koji se ne kaju ine vrse Boziju volju ceka unistenje i to se jasno prozima kroz citavu Bibliju. Isus je u Mateju 24:37-39 rekao:Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost Sina čovječjega. 38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa ušao u arku, 39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost Sina čovječjega.

2.Petrova3:10-12 A Jehovin* dan doći će kao lopov. U taj će dan nebesa uz tutnjavu brzo proći i počela će se, užarena, raspasti, a zemlja i djela na njoj bit će razotkrivena.Budući da se sve to tako treba raspasti, neka vaša djela budu sveta i neka se po njima vidi da ste odani Bogu, dok očekujete i imate na umu Jehovin dan, kad će se nebesa, zapaljena, raspasti i počela, užarena, rastopiti.
Blizu je ovaj dogadjaj koji ce zadesiti citav svet..
1.Solunjanima 5:1-3 A o vremenima i razdobljima, braćo, ne treba vam pisati. Jer i sami dobro znate da dan Jehovin dolazi baš kao lopov u noći. Kad budu govorili: “Mir i sigurnost!” tada će ih iznenada zadesiti uništenje kao trudovi trudnu ženu, i neće umaknuti

* Bozije ime koje se sa Hebrejskog יהוה
prevodi Jahve ili Jehova

Naravno da je Bog ZAO a sina je dao zbog jevreja i nečastivog a ne zbog nas ostalih to je bilo posthumno i to ne znači da je dobar što nas nije istrebio već još nije došlo vreme.Takva su pravila igre. Uostalom sama biblija pokazuje koliko Bog može da bude zao. Kako ja to volim da kažem Bog je gospodar tamne strane sile.:yea:

Ne Bog je divan i mislosrdan 1.Jovanova 4:8 ko ne voli nije upoznao Boga jer Bog je ljubav. Bog je za sve ljude dao svog sina kako za mene tako i za tebe Isusova otkupna zrtva moze da ti pruzi zivot
Rimljanima 3:22-25 Pravednost pred Bogom mogu vjerom u Isusa Krista postići svi koji vjeruju, jer nema razlike. Jer svi su sagriješili i ne odražavaju slavu Božju, a dar je to što su njegovom nezasluženom dobrotom proglašeni pravednima zbog toga što su oslobođeni otkupninom koju je platio Krist Isus. Njega je Bog postavio kao žrtvu kojom je pomirio sa sobom one koji vjeruju u Kristovu krv.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Postoje oprečni odgovori na pitanje da li je Bog dobar? Većina vjernika smatra da je Bog dobar - milostiv, tolerantan, pravedan..., jednom riječju, savršen. Oni koji ne misle tako, nego smatraju da je Bog zao i osvetoljubljiv, dokaze za svoje tvrdnje nalaze upravo u Bibliji i nekim njenim pričama. Uzmimo za primjer priču o potopu. Skeptici se u vezi sa tim pitaju: ako je Bog dobar, kako je mogao potopiti i usmrtiti cijeli svijet?
Interesantno je da se i kod naših davnih predaka, kada je pobožnost bila mnogo veća i rasprostranjenija nego danas, javljala slična kvalifikacija Boga. U epskoj narodnoj pjesmi "Smrt Marka Kraljevića", Bog se naziva starim krvnikom!
Ovdje se nameće još jedno interesantno pitanje. Ako je Bog savršen, zašto svi ljudi nisu dobri, jer oni su njegova tvorevina, a Bog kada nešto stvara, kao što je stvorio čovjeka, to mora biti savršena tvorevina?


Gluposti to sto si rekao si izmislio ako je stvaraoc savrsen onda nemora biti tvorevina savrsena takvu izmisljotinu nisam video:roll:

Bog je dobar i on je Bog ljubavi ljude je potopio jer nisu verovali noju kad im je govorio da ce biti potop takvi ljudi su skodili svim ostalim bozijim stvorenjima Bog je jednostavno unistio i stvorio svet ponovo to je vec objasnjeno na jednom forumu on je potopio zle ljude a ne dobre one koji zasluzuju smrt ali bog to vise nece raditi

imas li jos neki primer da je bog zao ili nije dobar prema svojim stvorenjima
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Gluposti to sto si rekao si izmislio ako je stvaraoc savrsen onda nemora biti tvorevina savrsena takvu izmisljotinu nisam video:roll:

Bog je dobar i on je Bog ljubavi ljude je potopio jer nisu verovali noju kad im je govorio da ce biti potop takvi ljudi su skodili svim ostalim bozijim stvorenjima Bog je jednostavno unistio i stvorio svet ponovo to je vec objasnjeno na jednom forumu on je potopio zle ljude a ne dobre one koji zasluzuju smrt ali bog to vise nece raditi

imas li jos neki primer da je bog zao ili nije dobar prema svojim stvorenjima
Prvo, osobina glupih je da svuda vide glupost osim kod sebe!
Nemam namjeru da tebi bilo šta dokazujem, jer si veoma ograničenog i skučenog duha, čak toliko da i zlo ako je učinjeno od Boga, smatraš dobrim djelom.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Prvo, osobina glupih je da svuda vide glupost osim kod sebe!
Nemam namjeru da tebi bilo šta dokazujem, jer si veoma ograničenog i skučenog duha, čak toliko da i zlo ako je učinjeno od Boga, smatraš dobrim djelom.

to nije dobro bozije delo svet je pokvaren bio i on ga je popravio razumes i nije lepo sto me nazivas glupim a ti si mi neki urednik neces jos dugo

ja ne verujem slepo kao sto mislis covek ne treba slepo da veruje vec da razmislja i posle razmisljanja shvati
Bog coveku daje razum
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Ovo je višemilenijumska dilema...
U slučaju da postoji, ne mogu se složiti s tim da je apsolutno dobar. Da jeste, sve ostalo bi bilo tako dobro. Može se reći da je dobar kao što je dobar i neki dobar čovek koji napravi određene greške u životu. Jer, ko radi - taj i greši. E sad, ako bog ne greši, znači da ne radi ništa i to opet nije dobar primer ljudima. Kako god okreneš, bog nije apsolutno dobar.
Pod uslovom da postoji...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
to nije dobro bozije delo svet je pokvaren bio i on ga je popravio razumes i nije lepo sto me nazivas glupim a ti si mi neki urednik neces jos dugo

ja ne verujem slepo kao sto mislis covek ne treba slepo da veruje vec da razmislja i posle razmisljanja shvati
Bog coveku daje razum
Sam si se legitimisao! Niko nikoga ne može odslikati kao što može čovjek samoga sebe.
Razumiješ li ti ovu svoju prvu rečenicu? Potvrđuješ da Bog nije učinio dobro djelo, a istovremeno tvrdiš da je svijet bio pokvaren i da ga je popravio!? Odgovori ovdje ljudima, ne meni, da li su bile pokvarene, grešne ili na bilo koji drugi način nemoralne i male bebe, mali slonići, mala lanad... sve životinje koje su tada postojale? "Dobri" Bog ih je sve pobio!
Da je bio dobar, onda bi odabrao samo grešnike i poslao im smrt. Pošto je svemoguć i sveznajući, mogao je to vrlo lako uraditi. Ovako sve đuture pobi. Oni nevini i pravedni što tada poginuše, dođu mu, valjda, kao kolateralna šteta!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Sam si se legitimisao! Niko nikoga ne može odslikati kao što može čovjek samoga sebe.Razumiješ li ti ovu svoju prvu rečenicu? Potvrđuješ da Bog nije učinio dobro djelo, a istovremeno tvrdiš da je svijet bio pokvaren i da ga je popravio!? Odgovori ovdje ljudima, ne meni, da li su bile pokvarene, grešne ili na bilo koji drugi način nemoralne i male bebe, mali slonići, mala lanad... sve životinje koje su tada postojale? "Dobri" Bog ih je sve pobio!Da je bio dobar, onda bi odabrao samo grešnike i poslao im smrt. Pošto je svemoguć i sveznajući, mogao je to vrlo lako uraditi. Ovako sve đuture pobi. Oni nevini i pravedni što tada poginuše, dođu mu, valjda, kao kolateralna šteta!
sa mojom prvom recenicom sam hteo da kazem tj da citiram one koji misle kao ti ja tako ne mislim zasto bi inace u recenici stojalo Bog je dobar Bog je losrecenica tada nema smisla ispravicu to drago mi je da si uvideo moju greskuti kazes da je Bog unistio i Dobre i lose ljude da je tako unistio bi ovaj svet odavno ,tad nije bilo dobrih ljudi svi su bili zli a da citas bibliju znao bi to unistio je zlo svaki covek svaka zena su bili zli nije bilo pravednika osim Noje i njegove familije zato je samo njih spasao a ostale nekazes na decu i bebe te bebe su andjeli odneli na nebo kao i sva ostala nevina bicaali su andjeli napravili gresku odneli su neke zene da bi imali odnose sa njima i radjala su se cudna deca i Bog je taj rod unistavao da bih njegovim stvorenjima bilo dobro a andjele je oterao iz raja kao i djavola i oni su stigli ovamonije bilo samo gresnika razumes procitaj bibliju pa ces znatisad ces da mi postavis pitanje zasto je Bog ako je dobar poslao djavola medju nas njegovu decu?dali ce to biti tvoje sledece pitanjeevo odgovornas Bog je Bog ljubavi i dao je djavolu slobodnu volju kao i svakom zivom bicu i djavo je dosao medju nas
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tum, nemam riječi. Zanijemio sam... Ovdje spušram slušalicu, a ti nastavi priču sa nekim ko može da te sluša.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Tum, nemam riječi. Zanijemio sam... Ovdje spušram slušalicu, a ti nastavi priču sa nekim ko može da te sluša.
sa nekim vernikom naravnoali mi nesto nije jasno kako postoje ateistiprirodne nauke dokazuju da postoji visa sila i vecina naucnika su deisti ako ne verujes u visu silu ok dobijes dokaz i verujes onda si agnostik ali ateisti nikad ovo necu razumeti dali ih je Bog stvorio da kusaju vernike ili sta.............................................................
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Ovo je višemilenijumska dilema...
U slučaju da postoji, ne mogu se složiti s tim da je apsolutno dobar. Da jeste, sve ostalo bi bilo tako dobro. Može se reći da je dobar kao što je dobar i neki dobar čovek koji napravi određene greške u životu. Jer, ko radi - taj i greši. E sad, ako bog ne greši, znači da ne radi ništa i to opet nije dobar primer ljudima. Kako god okreneš, bog nije apsolutno dobar.
Pod uslovom da postoji...

slazem se sa tobom da Bog nije apsolutno dobar i Bog gresi ali on je samo jednom pogresio pokajao se sto je stvorio coveka
Bog nije poznat kao Dobrica vec kao Bog ljubavi i pravednosti sve sto je on uradio uradio je pravedno potop je ucinjen to je kazna ljudima jer su bili jako zli ,zla koja su snasla egipat su pravda za sve sto su egipcani uradili izrailjcima sve je PravdA.
 
Natrag
Top