Da li je Bog dobar?

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Nisam ništa iskarikirao. Zar ovo nisu tvoje riječi: "Zašto je Bog dozvolio da izginu hiljade ljudi u nekom potopu? - Zato što ja nisam sposobna da razumem njegov razlog."? I ovo: "Suviše sam mala za tako nešto i tu stajem." Šta je ovo, ako nije nepovjerenje u vlastiti razum? Drugo, zašto nazivaš arogantnim one koji misle drugačije nego ti, odnosno, one koji svijet vide na drugačiji način?
Sad nešto o mašti. Zar misliš da ti imaš više prostora za maštu od nekog agnostika ili ateiste? Ne, nemaš, čak ni približno kao oni. Tvoj prostor za maštu dopire do Svešnjeg i tu staje. Nema kud dalje. Kao i tvoja misao - što si i sama priznala. Međutim, prostor za maštu jednog ateiste je praktično neograničen. Ne sputava ga ništa, kao tebe.

Jesi, banalizovao si moje reči do kraja. Jer, samim tim što ja priznajem i prihvatam da nisam sposobna da razumem Njegov razlog, a ujedno verujem da je razlog opravdan, za mene to ne znači kako ti kažeš - nepoverenje u vlastiti razum. Za mene to znači nešto što se oseća iz srca i nema puno veze sa poverenjem ili nepoverenjem u razum.
Druge, koji negiraju postojanje nečega što je iznad nas, nazivam arogantnim jer čisto sumnjam da je čovek apsolutan u ovolikom univerzumu... Isto tako, smatram da je čovek ipak tako pun straha, predrasuda, sujete, sposoban da iznedri beskrajnu dobrotu i milost kojom obiluje Biblija.
Zar nije svrha postojanja čoveka kao bića sa višom svesti od drugih bića na planeti, konstantan napredak i usavršavanje? Zar to ne znači takođe biti vredniji, jači, bolji? Ne kažem da jedan apsolutni ateista to ne može, ali tvrdim da je sama vera jedan odličan način za to, jer forsira upravo to što i treba da se forsira... E zato smatram da je onaj koji iskreno veruje, podigao svest na viši nivo. Probuđena svest o nekim višim idejama, ni manje ni više od toga.
Zašto misliš da moju maštu sputava vera u Boga? I zašto svodiš veru na liniju iza koje nema ništa sem neke, otupelosti, praznine... Ti misliš da je to ono, neki stereotip o čiki sa belom bradom koji živi na oblaku? :mrgreen:? Pa ne baš... evo ja kao vernik volim SF, smatram da postoje mnoge civilizacije oko nas, u suprotnom bi kosmos bio samo mnogo neiskorišćenog prostora :) Boga zamišljam kao misao, energiju, ljubav... koja nam je dala slobodnu volju i mogućnost da pronađemo dobro, da dovedemo duh na viši nivo, čini da težimo ka nekom cilju na teži način. I teži način je za mene ključna reč. Sve što je teško, često je i kvalitetno.
- Iskušenje. Sećam se rečenice koju je izgovorio grof Monte Kristo:

"Life is a storm, my young friend. You will bask in the sunlight one moment, be shattered on the rocks the next. What makes you a man is what you do when that storm comes. You must look into that storm and shout as you did in Rome. Do your worst, for I will do mine! Then the fates will know you as we know you: as Albert Mondego, the man! "


"Život je oluja, mladi moj druže. Uživaćeš u zracima sunca jednog trenutka, a biti razbijen stenama u drugom. Ono što te čini čovekom je ono što radiš kada oluja naiđe. Moraš pogledati u tu oluju i viknuti, kao što si uradio onda u Rimu. Uradi najgore što možeš, jer ja ću uraditi svoje! I onda će te sudbina poznavati onako kako te svi mi poznajemo: kao Alberta Mondega, čoveka!"

I to je istina. Iskušenje je dobro, i Bog nas iskušava, iskušavamo sami sebe... da saznamo koliko smo jaki, koliki su naši realni kapaciteti i naše moći, kada se nađemo u najvećim olujama... Opet ono teško...Ono što svima smeta, što niko ne voli... Meni je u tome čar... biti u veri i kada je najgore. Zamisli koliko tek onda možeš da budeš srećan kad je dobro... :) Sve je to Bog sa razlogom uradio i duboko verujem da čovek nikada, ni tada ni sada - nije bio dovoljno jak da se usmeri ka toj filozofiji i da se vodi tim pravilima. Pravila je morao postaviti neko ko je... eto, pametniji od čoveka :) Neko ko razume.
Prvobitno napisao natalya Na tvoje pitanje-Da li je Bog dobar odgovoricu-jeste.

Svako ko veruje u Boga,ide u crkvu,ili smatra da on postoji na bilo koji nacin,mora biti svestan i u prisustvo onog loseg-djavola... Nije Bog odgovoran za sve lose sto nam se desava vec i onaj drugi.
Hmm, istina je ovo, ali moraću da te ispravim (tačnije da dodam)... I onaj loš je stvoren od Božije ruke. I radi zlo sa Božijim dopuštenjem - kroz slobodnu volju ljudi, recimo (i slobodnu volju nam je dao Bog, zar ne). Tolkin je to lepo napisao, skoro sam citirala jedan deo iz Silmariliona, pa ću biti slobodna da ga citiram ponovo :)

icon1.gif


"Beše Eru, Jedini, koji se u Ardi zove Iluvatar; i on prvo stvori Ainure, Svete, koji behu izdanak njegove misli, i behu s njim pre no išta drugo bi stvoreno. I on im se obrati, predlažući im muzičku temu; i pevali su pred njim i on beše radostan. Ali dugo su pevali samo svaki za sebe, ili samo nekolicina zajedno, dok su ostali slušali; i svaki je poimao samo onaj deo uma Iluvatarovog iz koga je nastao, i u razumevanju svoje braće sporo napredovahu. Ipak, što su više slušali, dolazili su do dubljeg razumevanja i izrastali u jedinstvu i harmoniji.
I bi da Iluvatar sazva sve Ainure i objavi jednu moćnu temu, otkrivajući im stvari veće i čudesnije od onih koje beše dotad razotkrio; i slava njenog početka i sjaj njenog završetka zapanji Ainure, tako da se oni pokloniše pred Iluvatarom i behu bez reči.
Tada im Iluvatar reče: "Od teme koju vam objavih, hoću da sada stvarate u harmoniji zajedno Veliku Muziku. I pošto vas nadahnuh Neuništivim Plamenom, obznanićete svoje moći u ukrašavanju ove teme, svaki svojim sopstveni mislima i domišljatošću, ako mu je volja. A ja ću sedeti i slušaću i biću radostan što je kroz vas velika lepota probuđena u pesmu".
...

Ali sad je Iluvatar sedeo i slušao, i dugo mu se to činjaše dobro, jer muzici ne beše mana. Ali dok se tema razvijala, dođe u srce Melkoru da uplete sadržaje svoje zamisli koje ne behu u skladu sa temom Iluvatara; jer je nastojao da u njoj uveća moć i slavu udela njemu dodeljenog. Melkoru behu od svih Ainura dati najveći darovi moći i znanja, i on je posedovao po deo od svih darova svoje braće. Često bi odlazio sam na prazna, pusta mesta, tragajući za Neprolaznom Vatrom; jer u njemu je rasla goruća žudnja da Oživotvori nešto svoje, i činjaše mu se da Iluvatar ne misli o praznini, a on ne mogaše da podnese njeno ništavilo. Ipak on ne nađe Vatru, jer ona je uz Iluvatara. Ali pošto beše sam, počeše da mu se začinju misli nenalik mislima njegove braće.

Neke od tih misli sada je upleo u svoju muziku, i odmah se nesklad pojavi i mnogi koji su pevali pored njega obeshrabriše se, i njihova misao se poremeti i njihova muzika pokoleba; ali neki počeše da usklađuju svoju muziku prema njegovoj više no prema zamisli koju behu imali na početku. Onda se nesklad Melkorov širio sve više i melodije koje su se čule ranije potonuše u moru neobuzdanih zvukova. A Iluvatar je sedeo i slušao dok se ne učini da oko njegovog prestola besni oluja, kao u mračnih voda koje ratuju jedna protiv druge u beskrajnom gnevu koji se neće obuzdati.

Tada Iluvatar ustade, i Ainuri opaziše da se smeši; i on podiže levu ruku, i nova tema započe usred oluje, ista, a opet ne nalik na prošlu temu, i ona se osnaži i dobi novu lepotu. Ali nesklad Melkorov se uzdiže u zaglušujućoj buci i hrvaše se s njom, i ponovo bi rat zvukova silovitiji nego ranije, dok se mnogi od Ainura ne obeshrabriše i prestadoše da pevaju, i Melkor zadobi prevlast. Tada Iluvatar opet ustade, i Ainuri opaziše da je ozbiljan; i on podiže desnu ruku i gle! I treća tema se uzdiže usred zbrke i ne beše nalik na druge. Jer se u početku činjaše nežna i molozvučna, samo mreškanje blagih zvukova u nekim melodijama; ali se nije mogla prigušiti i dobijala je snagu i dubinu....

Usled ove borbe, od koje se dvori Iluvatara tresoše a drhtaj dospevaše u tišine još nepomućene, Iluvatar ustade po treći put i njegovo lice beše strašno pogledati. Onda on podiže obe ruke, i u jednom akordu, dubljem od Ambisa, višem od Neba, prodornom kao svetlost oka Iluvatarovog, Muzika prestade.

Tada Iluvatar progovori i reče: "Moćni su Ainuri, a najmoćniji među njima Melkor; ali da bi on znao, i svi Ainuri, da sam ja Iluvatar, pokazaću vam ono o čemu ste pevali, da možete da vidite šta ste učinili. A ti, Melkore, videćeš da nijedna tema ne može da bude odsvirana a da nema svoj konačni izvor u meni, niti iko može promeniti muziku protiv moje volje. Jer za onog koji to pokuša, pokazaće se samo da je moj instrument u smišljanju nečeg još divnijeg, što on sam ne beše zamislio"



Silmarilion (Ainulindale, muzika Ainura) - Dž.R.R. Tolkin

(Pošto je Tolkin imao dosta religijskog osnova u svojim delima, otuda i ova lepa metaforična priča, kojom je izrazio svoje shvatanje o postojanju Boga i đavola. Iluvatar je u ovom slučaju Bog, a Melkor - đavo. Jako slično, maltene i analogno sa pričom o Luciferu i njegovom odvajanju od ostalih "Ainura" /u Bibliji, Lucifer kao najlepši od svih anđela, kod Tolkina, Melkor kao najtalentovaniji od svih Ainura)... :)

Dakle:"A ti, Melkore, videćeš da nijedna tema ne može da bude odsvirana a da nema svoj konačni izvor u meni, niti iko može promeniti muziku protiv moje volje. Jer za onog koji to pokuša, pokazaće se samo da je moj instrument u smišljanju nečeg još divnijeg, što on sam ne beše zamislio" - poenta je Božije moći i jačine, jer od njega sve postaje i sa njim se završava.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
"Onaj drugi" je i izmišljen (kao, uostalom, i prvi), da bi se mogle opravdati sve loše stvari koje se dešavaju čovjeku i uopšte među ljudima. Sve što ne ide onako kako je onaj prvi zamislio i predstavio, kriv je ovaj drugi!

Shvatam sta zelis da kazes! Ali ako su oboje izmisljeni,i ako vec treba da krivimo nekog od njih-logicnije je da krivimo djavola. Na zalost u danasnjem svetu je sve vise zla. Tacnije za neki dobar cin,ili postupak odavno nisam cula. Ali kad su u pitanju rat,glad,katastrofe,bolest-toga ima na pretek. Coveku dodje da se zapita- Ne Da li je Bog dobar? Nego zasto nas je zaboravio?


@ Sania Vailant
Hmm, istina je ovo, ali moraću da te ispravim (tačnije da dodam)... I onaj loš je stvoren od Božije ruke. I radi zlo sa Božijim dopuštenjem - kroz slobodnu volju ljudi, recimo (i slobodnu volju nam je dao Bog, zar ne).

Po Bibliji Bog je pustio djavola na zemlju da vidi koliko ce dusa da povede sa sobom.(Upravo kroz slobodnu volju ljudi,i njihovom slobodom na sopstveni odabir)
Znaci Bog sada sedi negde i sve nas posmatra,ali ne reaguje,ceka da vidi koliko daleko smo spremni da odemo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Ne može da bude dobro nešto što postoji samo u umovima zavedenih i emocionalno izgubljenih ljudi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Shvatam sta zelis da kazes! Ali ako su oboje izmisljeni,i ako vec treba da krivimo nekog od njih-logicnije je da krivimo djavola. Na zalost u danasnjem svetu je sve vise zla. Tacnije za neki dobar cin,ili postupak odavno nisam cula. Ali kad su u pitanju rat,glad,katastrofe,bolest-toga ima na pretek. Coveku dodje da se zapita- Ne Da li je Bog dobar? Nego zasto nas je zaboravio?


Dabome, da treba svu krivicu svaliti na đavola. Zato i "postoji", to jest, zato je i izmišljen!::diablo:
Da malo popričamo o toj slobodnoj volji koju je Bog dao čovjeku i koju često pominju apologeti religije.
Dakle, Bog je stvorio čovjeka (prema svome liku i naličju) i dao mu, između ostalog, i slobodnu volju.
Bog je, kao što znamo sveznajući i svemogući. Ergo, morao je znati kada je čovjeku dao slobodnu volju, kako će čovjek tu volju upotrijebiti. Morao je znati da će "zagristi jabuku"! I pored toga, on mu daje tu slobodnu volju!? To znači da je namjerno svoje stvorenje izložio iskušenje. Zašto? Potražimo pomoć logike i napravimo jednu paralelu. Zamislimo pravog oca (kao što je Bog "otac" ljudi), koji ima sina i kćer. Djeca odrastu i krenu na put - za svojim životom. Od očeve kuće vode dva puta: jedan u prostrane lijepe predjele, a drugi u pustinju. Otac zna kuda ti putevi vode, a djeca ne znaju. Ako djeca krenu prema pustinji, zar će ih otac pustiti da krenu tim putem? Ni u snu, naravno! Reći će im, kao svaki dobar otac koji želi dobro svojoj djeci, "Ne idite tim putem, on vodi u pustinju!"
Da sada odgovorimo na ono prethodno zašto. Dajući slobodnu volju čovjeku, kao što rekosmo, Bog je znao kako će je čovjek upotrijebiti. Znao je da će najmanje polovina njegovih stvorenja krenuti putem prema paklu. I, njemu kao ocu tih stvorenja, nije bilo ni malo žao te djece!? Dakle, jedini odgovor je da je to namjerno učinio. Baš dobar neki otac, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Dabome, da treba svu krivicu svaliti na đavola. Zato i "postoji", to jest, zato je i izmišljen!::diablo:
Da malo popričamo o toj slobodnoj volji koju je Bog dao čovjeku i koju često pominju apologeti religije.
Dakle, Bog je stvorio čovjeka (prema svome liku i naličju) i dao mu, između ostalog, i slobodnu volju.
Bog je, kao što znamo sveznajući i svemogući. Ergo, morao je znati kada je čovjeku dao slobodnu volju, kako će čovjek tu volju upotrijebiti. Morao je znati da će "zagristi jabuku"! I pored toga, on mu daje tu slobodnu volju!? To znači da je namjerno svoje stvorenje izložio iskušenje. Zašto? Potražimo pomoć logike i napravimo jednu paralelu. Zamislimo pravog oca (kao što je Bog "otac" ljudi), koji ima sina i kćer. Djeca odrastu i krenu na put - za svojim životom. Od očeve kuće vode dva puta: jedan u prostrane lijepe predjele, a drugi u pustinju. Otac zna kuda ti putevi vode, a djeca ne znaju. Ako djeca krenu prema pustinji, zar će ih otac pustiti da krenu tim putem? Ni u snu, naravno! Reći će im, kao svaki dobar otac koji želi dobro svojoj djeci, "Ne idite tim putem, on vodi u pustinju!"
Da sada odgovorimo na ono prethodno zašto. Dajući slobodnu volju čovjeku, kao što rekosmo, Bog je znao kako će je čovjek upotrijebiti. Znao je da će najmanje polovina njegovih stvorenja krenuti putem prema paklu. I, njemu kao ocu tih stvorenja, nije bilo ni malo žao te djece!? Dakle, jedini odgovor je da je to namjerno učinio. Baš dobar neki otac, zar ne?

:mrgreen: Pa otac i jeste rekao sinu i ćerki: ne idite nipošto pustinjom, ali pošto su sin i ćerka bili tvrdoglavi/nisu mu verovali/i slično, krenuli su pustinjom :) Dakle otac je rekao.
Zašto ih je pustio da i dalje idu pustinjom a nije hteo da ih izbavi odatle čarobnim ćilimom? Možda zato da bi naučili sledeći put kojim putem da idu i kad da slušaju Oca :) Neko nauči težim a neko lakšim putem. Većina ljudi priziva iskušenje da bi naučila... I opet, Otac oprašta... ma kako pogrešan put bio... i tako dalje... :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
:mrgreen: Pa otac i jeste rekao sinu i ćerki: ne idite nipošto pustinjom, ali pošto su sin i ćerka bili tvrdoglavi/nisu mu verovali/i slično, krenuli su pustinjom :) Dakle otac je rekao.
Zašto ih je pustio da i dalje idu pustinjom a nije hteo da ih izbavi odatle čarobnim ćilimom? Možda zato da bi naučili sledeći put kojim putem da idu i kad da slušaju Oca :) Neko nauči težim a neko lakšim putem. Većina ljudi priziva iskušenje da bi naučila... I opet, Otac oprašta... ma kako pogrešan put bio... i tako dalje... :)
Prva poenta je u tome što što ih je pustio da idu u iskušenje iako je znao da će zgriješiti, a druga u tome što je odlučio da kazni sve ljude na Zemlji radi grijeha jednoga čovjeka. Misliš li da je to nepogršiva pravda Božija?
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Jurivaka u jednom ces se sloziti samnom Gospod je sav ljubav i milost.Jer da nije tako kako bi on reagovao na ovakva pisanja protiv njega?Tolika sila koja sve drzi i ozivljava a da dopusti da se na njega ruzno govori to moze samo prava istinska ljubav prema coveku kojeg je i stvorio_Onaj koji te je stvorio gleda te svakog dana kako mu se protivis i opet te voli a pogledaj nas kakvi smo malo nas pecnes i u stanju smo svasta uraditi.Idu dani veoma teski za sav ljudski rod doslo je vreme kada se pocelo odvajati zito od kukolja moraces se odluciti Jurivaka na kojoj si strani na strani onoga koji te je stvorio ili na strani onoga koji hoce od nastanka sveta da unisti ljudski rod.Imas jos par godina pa razmisli o tome ako i nista ne razumes sto ti pisem onda bar nemoj ni po cenu zivota uzeti biometrijska dokumenta i neces pogubiti dusu svoju to ce ti biti dovoljno da se spases.Ja ovo ne pisem da spasim sebe ja znam sta mi je ciniti nego pisem zbog tebe jer kakav sam god gresnik opet volim da nekoga spasim.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Diskutabilno je pričati o tome da li je Bog dobar ili ne. Sve vreme pratim temu i pokušavam da me ne dotaknu reči ...Znači spadam u religiozne ljude, ali mi obrazovanje i moj intelekt ne dozvoljavaju da budem ’’ zatucana verom’’, da se prosto izrazim...Ne mogu da kažem da Jurivaka nije uopšte u pravu, naprotiv velikim delom je u pravu, samo što ide preko granica koje se podudaraju sa huljenjem na Boga što kasnije možda loše može biti po njega, ali ko to zna, ima toliko loših ljudi, kriminalaca, ubica pa dožive 80 god., a kamoli Jurivaka koji ima samo svoj tvrdi stav...
Mnogo stvari ostaju zbunjujuće. Polazim od sebe, kao nekog ko je prošao razna iskušenja ničim izazvanim, u jednom momentu bila sam gurnuta u pravi ponor, da bi me kasnije Bog izvadio iz istog. Sad se postavlja pitanje, da li je Bog samo ispravio svoje krive drine, ili me je spasao od nečeg lošeg, ja to ne znam i ako se budem trudila da to saznam upadaću u sve veću dubiozu. Prosto, prihvati ću sve kao dato i plivaću u volji Božijoj, jer ne vredi se pitati da li je u nekom trenutku Bog dobar ili ne...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka u jednom ces se sloziti samnom Gospod je sav ljubav i milost.Jer da nije tako kako bi on reagovao na ovakva pisanja protiv njega?Tolika sila koja sve drzi i ozivljava a da dopusti da se na njega ruzno govori to moze samo prava istinska ljubav prema coveku kojeg je i stvorio.
Slažem se, kota, da je Bog ljubav i milost i td., ali, hoćeš li se ti složiti sa mnom da je uporedo sa tim i nemilosrdan. Nećeš, naravno. Eto, ti vidiš samo dobru stranu Boga, a ja vidim i onu koja nije dobra. Ne znam šta mu je pa ovako kinji ljude - svoja stvorenja? Zadrma, recimo, Zemlju, pa pobije dvjesto hiljada ljudi. Među tim hiljadama ubijenih i desetine hiljada su djeca - mala, nevina stvorenja, kao anđelčići. Uostalom, tvoj i moj davni predak, nazvao ga je krvnikom, u epskoj narodnoj pjesmi: "Smrt Marka Kraljevića". Misliš li da je to uradio bez osnova?

...Ne mogu da kažem da Jurivaka nije uopšte u pravu, naprotiv velikim delom je u pravu, samo što ide preko granica koje se podudaraju sa huljenjem na Boga što kasnije možda loše može biti po njega,
Draga, moja, ne bih rekao da hulim. Ne vrijeđam Boga. Imam uvijek na umu da u njega vjeruju milioni ljudi i vodim računa da ne povrijedim njihova osjećanja. Ja samo iznosim neke činjenice. Moguće da i to nekome izgleda kao huljenje, jer istina ponekad zaboli gore od bilo kakve laži, ali u biti, ja nemam namjeru da hulim.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Prva poenta je u tome što što ih je pustio da idu u iskušenje iako je znao da će zgriješiti, a druga u tome što je odlučio da kazni sve ljude na Zemlji radi grijeha jednoga čovjeka. Misliš li da je to nepogršiva pravda Božija?

Nije bitno što Bog unapred zna da ćemo zgrešiti, poenta je da mi kasnije uvidimo gde smo zgrešili i da to kod sebe ispravljamo. A drugo, to što su kažnjeni svi ljudi zbog greha jednog čoveka posmatram kao našu suštinu u jednom čoveku (recimo suština svih nas je da imamo strah kao prastari gen, pa tako i gomilu drugih), pa je tim činom samo upozorio na našu najslabiju tačku, recimo.




Jurivaka u jednom ces se sloziti samnom Gospod je sav ljubav i milost.Jer da nije tako kako bi on reagovao na ovakva pisanja protiv njega?Tolika sila koja sve drzi i ozivljava a da dopusti da se na njega ruzno govori to moze samo prava istinska ljubav prema coveku kojeg je i stvorio_Onaj koji te je stvorio gleda te svakog dana kako mu se protivis i opet te voli a pogledaj nas kakvi smo malo nas pecnes i u stanju smo svasta uraditi.Idu dani veoma teski za sav ljudski rod doslo je vreme kada se pocelo odvajati zito od kukolja moraces se odluciti Jurivaka na kojoj si strani na strani onoga koji te je stvorio ili na strani onoga koji hoce od nastanka sveta da unisti ljudski rod.Imas jos par godina pa razmisli o tome ako i nista ne razumes sto ti pisem onda bar nemoj ni po cenu zivota uzeti biometrijska dokumenta i neces pogubiti dusu svoju to ce ti biti dovoljno da se spases.Ja ovo ne pisem da spasim sebe ja znam sta mi je ciniti nego pisem zbog tebe jer kakav sam god gresnik opet volim da nekoga spasim.

Jao... nemoj molim te... :/ Kao što vidiš, vernik sam i sama, ali nemoj te crno bele podele, nemoj tako usko pliz posmatrati religiju i veru i Boga... kakve veze sad imaju biometrijska dokumenta? Digitalni anđeo - filozofija, jel? Ako mene pitaš, onaj digitalni anđeo kao da je pravila sekta. Širi strah, a sa verom u Boga straha nema! Samo ljubavi. Ljudi izmanipulisani strahom su najbolja gomila za kontrolisanje... tako da, mani to materijalno, znaš šta u Bibliji piše za materijalno inače.... nema to veze sa tim kakav je ko čovek i koliko je ko dobar. Merićemo svoju veru po tome ko ima biometrijsku ličnu kartu ili ne? :/ Ne ide to tako :)
 
Natrag
Top