Čovek bezakonja ( antihrist )

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, a kakav je tvoj stav prema Apokalipsi? Je li imalo bolji od stava tvoga sveca Lutera?

Prvo on nije moj nego svetac sabatarista - vaš je svetac. Prema njemu ose'am samo prezir. Što se tiče Apokalipse, ona je samo jedna od knjiga Novog Zaveta, ni manje ni više važna od drugih, posebno ne toliko da se na nakaradnom tumačenju iste zasniva celokupna teologija, što opet radite vi.

Zato vam Bog vraća mač.


Nisam znao da je ime boga Miroljub Petrović?! Celog života sam bio u zabludi da je Njegovo Ime - Onaj Koji Jeste, a sada otkrivam da se Bog u stvari zove Miroljub Petrović i da eto nas stavlja pod mač bato".

Uzgred, ovo je EGWisti, tema o antihristu, a ne o Luteru, i tako tome. Ali, vama ne vredi govoriti, arogantno kao i sam Luter što je bio.



Ovo je notorna neistina. Tolika neistina da je zapravo uvreda. Ja, a i ostali na koje ti misliš kad pišeš "vi", tvrdili smo upravo suprotno. Dakle, tvrdili smo da je Sveto Pismo (Biblija) bogonadahnuto, i da je Crkva jedini jamac za to. Naime, ne postoji nitko drugi tko tvrdi i jamči da je Biblija (46 knjiga SZ i 27 knjiga NZ) zbirka bogonadahnutih spisa, osim Kristove Crkve koja je to i deklarirala u Kartagi 397. godine, ovako:

Kanon Svetog pisma

Zaključeno je da se u Crkvi ne čita ništa pod imenom božanskih spisa, osim kanonskih spisa. A ovo su kanonski spisi: Postanak, Izlazak, Levitski zakonik, Brojevi, Ponovljeni zakon, Jošua, Suci, Ruta, četiri Knjige kraljeva, dvije knjige Ljetopisa, Job, Psalmi Davidovi, 5 knjiga Solomonovih, dvanaest knjiga proroka, Izaija, Jeremija, Daniel, Ezekijel, Tobija, Judita, Estera, dvije knjige Ezrine, dvije knjige Makabejaca.

Knjige Novog zavjeta: četiri knjige Evanđelja, jedna knjiga Djela apostolska, trinaest poslanica apostola Pavla, jedna isto njegova Hebrejima, dvije Petrove, tri Ivanove jedna Jakovljeva, jedna Judina, Otkrivenje Ivanovo.

Naravno da je neistina, I to ne notorna, nego više od toga. Klasična fabrikacija onih koji za sebe veruju da su čuvari Biblije iako istu kite svojim nakaradnim tumačenjima. U svojoj arogantnosti i ne vide da napadaju i mrze Onu koja je svojim autoritetetom i posvetila Bibliju. Da nije bilo Nje, Crkve Hristove, koja je po njima otpala u II stoleću, na šta bi se pozivali u svojim ludostima? Na šta?

Uzgred, jedini događaj koji bi eventualno mogao da odgovara mitskom "padu" Crkve u II stoleću je gušenje pobune Shimeona Bar Kokhbe 135 A.D, dakle u drugom stoleću.
Možda se u tome i krije njihovo insisitiranje da su nekakvi "hrišćani" očekivali Isusov povratak za njihovog života.
Možda u svojoj zaluđenosti EGWisti i njima slični sledbenici ove ljudske umotvorine veruju da su ti, navodni "hrišćani", posebno oni iz Judeje, poverovali da je Shimeon Bar Kohba u stvari Isus, i da su podržali pobunu, koja je zaista u periodu od 3 godine ostvarila "nezavisnu" Hebrejsku "državu", a da su ostali Hrišćani podržali Rimljane u gušenju te pobune i uništenju Shiemonove države.
Ali, u svojoj zaluđenosti zaboravljaju jednu stvar, a to je da je sam Isus upozoravao da će se pojavljivati mnogi koji će tvrditi da su On, kao i to da su Hebreji sa neprijateljstvom gledali na Hrišćane, koje su smatrali otpadnicima od EGWistima tako dragog zakona i da su na svojim rukama nosili krv mnogih Hrišćana, da pomenem Stefana - Stjepana, arhiđakona i prvomučenika, kao i Jakova pravednog, inače poglavara Jerusalemske crkve. Uz sve ovo, u vreme kada su Rimljani gušili već pomenutu pobunu, u II stoleću uveliko traje tihi, ali ne i manje okrutni progon Hrišćana, čija se vera, o čemu postoje dokazi u korespodencijama imperatora Trajana i Hadrijana, naziva mrskim i opasnim sujeverjem. Sasvim drugačije se karakteriše Judaizam.

ideja da je progonjena vera, nazivana svakojakim imenima, čije su sledbenike na sve načine mučili i ubijali, optuživali ih za kanibalizam, seksualne perverzije (zvuči poznato zar ne, sve se ponavlja i ničega nema novog pod suncem) stala uz progonitelja i otpala, je u najmanju ruku izraz kontra znanja i mešanja baba i žaba, jer progoni će se nastaviti sve do Milanskog edikta. a to je dva stoleća nakon navodnog otpada.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisam znao da je ime boga Miroljub Petrović?! Celog života sam bio u zabludi da je Njegovo Ime - Onaj Koji Jeste, a sada otkrivam da se Bog u stvari zove Miroljub Petrović i da eto nas stavlja pod mač bato".

Da ja sam Miroljub P.

Uzgred, ovo je EGWisti, tema o antihristu, a ne o Luteru, i tako tome. Ali, vama ne vredi govoriti, arogantno kao i sam Luter što je bio.

A šta je bio David, ubica i preljubnik, znači po tvojoj logici nije bio nadahnut od Boga.

Naravno da je neistina, I to ne notorna, nego više od toga. Klasična fabrikacija onih koji za sebe veruju da su čuvari Biblije iako istu kite svojim nakaradnim tumačenjima. U svojoj arogantnosti i ne vide da napadaju i mrze Onu koja je svojim autoritetetom i posvetila Bibliju. Da nije bilo Nje, Crkve Hristove, koja je po njima otpala u II stoleću, na šta bi se pozivali u svojim ludostima? Na šta?

Selo gori, a baba (Dart) se češlja. Kuće su vam u plamenu i haosu, a vi se bavite EGV.

Uzgred, jedini događaj koji bi eventualno mogao da odgovara mitskom "padu" Crkve u II stoleću je gušenje pobune Shimeona Bar Kokhbe 135 A.D, dakle u drugom stoleću.

Pa on je vaš uzor. Kao i Varava.

nače poglavara Jerusalemske crkve.

Zar to nije Petar?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Selo gori, a baba (Dart) se češlja. Kuće su vam u plamenu i haosu, a vi se bavite EGV.
Hahahaha. U domaji vašeg "malog svetla" samo što nije puklo po šavovima, legalizuje se ubistvo prvog stepena da biu se zadovoljile feminacistkinje, a vi pričate nekome nešto. Tek će vama "genije" goreti kuća.

Da ja sam Miroljub P.

Really? Ne verujem, isto kao što ne verujem, tačnije ne ispovedam veru EGWizma.

A šta je bio David, ubica i preljubnik, znači po tvojoj logici nije bio nadahnut od Boga.
Kakve veze "genije" ima David sa vašom arogancijom?

Pa on je vaš uzor. Kao i Varava.

Hajde "genije" dokaži da je on uzor pravih Hrišćana, a ne tranvest "hrišćana". Dokaži a ne da kao po navici deliš epitete .

Zar to nije Petar?
Petar je poglavar opšte Crkve. Vidi se da ste Bibliju čitali i proučavali samo da bi ste dokazali sebi tvrdnje "malog svetla".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, ne časte oni EGWisti zato, to oko ića, pića, i nemorala mu ne smatraju grehom (ako EGWisti i imaju pojma šta je greh), njima je on "božiji čovek", svetac takoreći zbog Biblije i njegove navodne "borbe" za oslobađanje iste od "prljave i zle" Crkve.. Ipak, da vidimo šta je to Martin Luter, koji Marko, nije moj svetac nego "božiji čovek" vašeg "malog svetla" izjavljivao po nekim pitanjima:

"No, Luther nije kao prvi prevo Bibliju na jedan od njemačkih govora i time ju učinio dostupnom Nijemcima. Prije Luthera, do u njegovo doba, od 1466. do 1522., bilo je 18 njemačkih prijevoda Biblije, (14 na gornjonjemačkome govoru i 4 donjonjemačkom), ali u manjim nakladama, i 72 djelomična prijevoda. Ovi prijevodi nisu bili svojevoljni kao Lutherovi, i s mnogo manje filoloških manjkavosti i prevodilačkih grješaka. Godine 1534. preveo je Bibliju i cijeli život ju usavršavao. No, Luther iz Starog zavjeta izbacuje samovoljno kako mu odgovara Knjigu Mudrosti, Knjigu Sirahovu, knjige Baruh, Juditu, Tobiju i Prvu i Drugu knjigu o Makabejcima. Evangelici drže da cijelo Sveto pismo ukupno obuhvaća 66 knjiga, dok katolici priznaju i prihvaćaju stari popis od 72 knjige. Iz Novog zavjeta izbacio je Jakovljevu poslanicu, gdje piše: „Što koristi, braćo moja, ako tko rekne da ima vjeru, a djelâ nema? Zar ga vjera može spasiti?“ (Jak 2, 14). Klasičan primjer krivotvorenja izvornog teksta je: (usp. Drugu Pavlovu poslanica Solunjanima, 2 Sol, 2, 15 i Iv 21, 25), u Poslanici Rimljanima 3, 28 stoji: „ … jer tvrdimo da se čovjek opravdava vjerom bez vršenja zakona“. Luther, međutim, prevodi: „Tvrdimo da se čovjek opravdava samo vjerom bez vršenja zakona.“ Riječ „samo“ nema u izvorniku, no, Luther ju jednostavno samovoljno ubacuje."....

...."Ne dopušta rasprave o svom nauku i nameće ga, tko je protiv, toga proklinje, pripisuje si pravo mijenjanja i ukidanja vjerskih obreda i sakramenata i ređenja svećenika. Poziva na usmrćivanje seljaka, protjerivanje Židova i palež njihovih sinagoga u ime Boga dajući sebi ulogu proroka kroz kojega Bog progovara, i tako izokreće vjeru.
Zvuči poznato zar ne? A tek ovo:

"WA 40 I, 634, 29: „Dar proroštva i naš studij skupa s unutarnjim i vanjskim napastovanjima, otvaraju nam razumijevanje Pavla i svih svetih knjiga.“

A tek ovo, EGWisti i Džehovisti na aparatima kada pročitaju ovo:

"Sämtliche Werke, 63, str. 169-170: „Po meni knjiga Otkrivenja nema nikakav apostolski i proročki karakter. Svatko može oblikovati svoj vlastiti sud o toj knjizi, a što se mene tiče, osjećam odvratnost prema njoj, i za mene je ona dovoljan razlog da ju odbijem.“
U njegovoj bibliji je nacrtan papa kao vavilonska bludnica. Brate, ja ne znam, ali ja bih licno takvu bibliju spalio jer je napisana ne kao sto bi trebalo - da ljudima pruzi nadu i evandjelje, vec da posluzi u svrhe pritestantske propagande. Lepo si rekao da on nije prvi dao bibliju narodu i nije! Stoga su sve ove price, price za malu decu ili osnovce koji istoriju ne znaju.

I vi ste tvrdili da je pismo ljudsko i nenadahnuto.

Znači, vi ste sledbenici Lutera!?
Zasto izmisljas kako smo mi sledbenici Lutera kad ste to vi i u vasoj knjizi rekli? Vasa prorocica ga naziva "Bozjim slugom i herojem vere" a mi smo ga izopstili iz crkve? Nije lepo izmisljati, po Markovom predlogu prestanite da izmisljate ako savesti imate.

Marko upozori svog brata da to ne radi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zasto izmisljas kako smo mi sledbenici Lutera kad ste to vi i u vasoj knjizi rekli? Vasa prorocica ga naziva "Bozjim slugom i herojem vere" a mi smo ga izopstili iz crkve? Nije lepo izmisljati, po Markovom predlogu prestanite da izmisljate ako savesti imate.

Marko upozori svog brata da to ne radi.

Ne vredi, jer i Marko ponavlja isto. Onaj "genijalac" sebe predstavlja kao Miroljuba Petrovića i dalje kokodače o prednostima nove Sodome i Gomore i našim "grehovima" i haosu samo zato što ne subotarimo, jedemo kobasice, pijemo alkohol, kafu, slavimo rođendane, pušimo, krstimo se, idemo u crkvu, palimo sveće, pričešćujemo se.....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
To je tvoja slika vjere, jer bi ti držao zakon radi opravdanja njime.

To kako bi ja drzao zakon nije tvoj posao da se time bavis, to se tice mene i Boga.

Pogledaj većinu sveštenika pa žeš vidjeti kakvi su.

Mene svestenici ne interesuju, meni je vazan moj odnos sa Bogom. Svako svom Gospodaru stoji ili pada kaze Pismo, i to nije ni tvoj ni moj posao da se bavimo drugima..

Vi ste jedini vadili mač na druge.

Izmisljas!

Pise da je tvoj otac vere (kako ga EGW naziva) ubijao seljake, katolike, jevreje, anabaptiste.. To svi priznaju i istorija svedoci. Izgleda je hitler bolje znao istoriju od vas posto je pohvalio njegov odnos prema jevrejima, a jadna Elen White (lazna prorocica) to nije znala, jer je bila nepismena i neobrazovana, prepisujuci gluposti i vama je istu podmetnula, pa se sad suoci sa njom!

Takodje ste ubijali u engleskoj i drugim zemljama, imali ste "protestantsku inkviziciju" pod vodjstvom Melanhtona desne ruke Martina Lutera, to svedoci istorija (svima je poznato)!

Znaci, iznosis notorne neistine!

Dok je Papa molio mea kulpu za oprost (iako nije trebao jer su se katolici samo branili) , vi niste molili za oprost bas nikoga a cinili ste zlocine i prvi ste napali! I ne samo da ste napali katolike vec i jedni druge!

Sve pise u istoriji!

Dok ste saradjivali sa kraljevima protiv pape i nas optuzivali za prostituciju sa vlastima, te se borili za nekakvu "versku slobodu", kad ste dosli na vlast onda ste tu istu versku slobodu uskracivali drugima, po principu Miroljuba Petrovica - "pod mac bato!

Zvuci poznato?

Poznata je Luterova izjava: "smatram da evandjelje treba nametnuti i macem"!

Nazalost to je istorija a ti protiv nje ne mozes nista!

Ne vredi, jer i Marko ponavlja isto. Onaj "genijalac" sebe predstavlja kao Miroljuba Petrovića i dalje kokodače o prednostima nove Sodome i Gomore i našim "grehovima" i haosu samo zato što ne subotarimo, jedemo kobasice, pijemo alkohol, kafu, slavimo rođendane, pušimo, krstimo se, idemo u crkvu, palimo sveće, pričešćujemo se.....

Marko tamo hoce da lepo pricamo a onda nam namece Lutera da je nas svetac? Pa sad ja pitam - Marko reci nam zasto to radis?

Nemoj nam namecati Lutera kad znas da je on vas. Treba li da ti citiram izjave prorocice koja tvrdi da je on vas heroj vere?

Nije to lepo. Pogotovo ne to ignorisanje i glupiranje ako pricamo o necemu tako ozbiljnom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Od kada su oni koji Lutera smatraju apostatom sledbenici istog? Za nas on nije "božijiu čovek" nego apostata i posednuti heretik. Za vas je sa druge strane "božiji čovek" i tako ga je nazivala sama osnivačica EGWizma.

Ko je bio Božji čovek u vreme kada se Luter usprotivio zloupotrebama unutar RKC, ubistvima i progonima u ime vere, prodavanju spasenja u vidu oproštajnica za novac ( i ako Isus kaže da je spasenje besplatno, a Bog čak kaznio jednog čoveka koji je spasenje i dar Božji hteo da kupi za novac ),
Da li papa, ili Luter, jer ne mogu oboje u istom trenutku, jer đavo i Bog se ne bore protiv samog sebe?

Molim odgovor.

U njegovoj bibliji je nacrtan papa kao vavilonska bludnica. Brate, ja ne znam, ali ja bih licno takvu bibliju spalio jer je napisana ne kao sto bi trebalo - da ljudima pruzi nadu i evandjelje, vec da posluzi u svrhe pritestantske propagande. Lepo si rekao da on nije prvi dao bibliju narodu i nije! Stoga su sve ove price, price za malu decu ili osnovce koji istoriju ne znaju.


Zasto izmisljas kako smo mi sledbenici Lutera kad ste to vi i u vasoj knjizi rekli? Vasa prorocica ga naziva "Bozjim slugom i herojem vere"

Amin.

Luter jeste od Boga podignut u jednom istorijskom trenutku da vrati ljudima svetlost jevanđelja, u najvećem jeku zabrana, progonstava, mučenja, i ubijanja koje su činile pape.

Mi ne sledimo Lutera jer mi nismo Luterani, već Gospoda Isusa i jevanđeosku istinu.

A molim da i ti odgovoriš na gore postavljeno pitanje.

Što se tiče ostalog, izvadio si moje reči iz konteksta diskusije.
Vi ste tvrdili da je Luter izjavio kako je biblija nenadahnuta.
To je tvrdio neko od vas, pa bi to značilo da ste vi sledbenici Lutera.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
On jeste od Boga podignut u jednom istorijskom trenutku

Znaci istina je da je on vas "heroj vere" i "Bozji sluga" kako ga vasa prorocica i naziva u svojoj knjizi da je ON VAS!

ZASTO SI GA ONDA NAZVAO NASIM SVECEM???

ZNACI SLAGAO SI!

A ako je on vas, onda to znaci da morate stati u odbranu njegovih zlocina, pa da cujemo kako branite tog krvnika - Ajde...

Mi ne sledimo Lutera jer mi nismo Luterani, već Gospoda Isusa i jevanđeosku istinu.

Ma nemoj mi kasti? A kazete da je on "Bozji sluga" da je "podario evandjelje ubogom narodu" to kaze EGW u svojoj knjizi!

Pa jel evandjelje "ubijati neistomisljenike"?

Svaka tebi cast na dvolicnosti!

A molim da i ti odgovoriš na gore postavljeno pitanje

Na koje pitanje, kakvo ti razumno pitanje uopste mozes i postaviti?

Ne videh nikakvo pitanje koje zasluzuje moj ili bilo ciji odgovor!

Dokle god se budes pravio da ne vidis nase komentare dotle nema razgovora medju nama, vi ste ignoranti cinjenica!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci istina je da je on vas "heroj vere" i "Bozji sluga" kako ga vasa prorocica i naziva u svojoj knjizi da je ON VAS!

ZASTO SI GA ONDA NAZVAO NASIM SVECEM???

ZNACI SLAGAO SI!

Nisam ništa slagao, već sve vreme ti.

Evo šta sam napisao, i ovo predstavlja logičan zaključak koji se donosi iz vaše izjave:

Vi ste tvrdili da je Luter izjavio kako je biblija nenadahnuta.
To je tvrdio neko od vas, pa bi to značilo da ste vi sledbenici Lutera.


A ako je on vas, onda to znaci da morate stati u odbranu njegovih zlocina, pa da cujemo kako branite tog krvnika - Ajde...

Zašto bih pravdao ko zna kakve lažne izjave date od protivnika reformacije, sakupljene na protivničkim sajtovima.



Ma nemoj mi kasti? A kazete da je on "Bozji sluga" da je "podario evandjelje ubogom narodu" to kaze EGW u svojoj knjizi!

Amin!

Pa jel evandjelje "ubijati neistomisljenike"?

To pitaj pape, i sprave za mučenje u muzejima ako znaju da govore.
Osim toga, o tome su napisane knjige, koje ti nazivaš akademskim.



Na koje pitanje, kakvo ti razumno pitanje uopste mozes i postaviti?

Ne videh nikakvo pitanje koje zasluzuje moj ili bilo ciji odgovor!

Dokle god se budes pravio da ne vidis nase komentare dotle nema razgovora medju nama, vi ste ignoranti cinjenica!

Pa to ste upravo vi.
Lepo si društvo našao, a nekada si bio dobri Mire, pošten, istinoljubiv.

Evo pitanja:

Ko je bio Božji čovek u vreme kada se Luter usprotivio zloupotrebama unutar RKC, ubistvima i progonima u ime vere, prodavanju spasenja u vidu oproštajnica za novac ( i ako Isus kaže da je spasenje besplatno, a Bog čak kaznio jednog čoveka koji je spasenje i dar Božji hteo da kupi za novac ),
Da li papa, ili Luter, jer ne mogu oboje u istom trenutku, jer đavo i Bog se ne bore protiv samog sebe?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Luter jeste od Boga podignut u jednom istorijskom trenutku da vrati ljudima svetlost jevanđelja, u najvećem jeku zabrana, progonstava, mučenja, i ubijanja koje su činile pape.

Po tebi, pape su "progonitelji, mučitelji i ubojice". OK, pretpostavimo da je ovo točno, pa se upitajmo, promislimo i probajmo odgovoriti.

Ako je Martin Luther, ustajući protiv pape "progonitelja, mučitelja i ubojice", počinio desetorostruko strašnije zločine od papa i Rimokatoličke crkve,
je li moguće da je, kako ti tvrdiš, Bog podigao tog zločinca!? Zar Bog razračunava s jednim zločincem, tako da stvori desetorostruko okrutnijeg zločinca?
Koji je to bog koji tako čini? Naš Bog, Trojedini, to sigurno ne čini. Dakle, naš Trojedini Bog nije podigao Martina Luthera.
 
Natrag
Top