Čovek bezakonja ( antihrist )

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Узели су део православне догматике и део Аријеве, мада им је Арије ближи. Ортодоксне тврдње су задржали да би завели протестанте у Америци.

Adrijane, ne samo protestante, nego i pravoverne Hrišćane, bilo da se radi o Rimskim Katolicima,, bilo o Sinodalnim Katoilicima - Ortodoksnima, Pravoslavnima. Subotari, kao ih sa pravom nazivaš su sinkretisti koji će prihvatiti bilo koje učenje koje im ide u prilog. Njiohova osnivačica je prvo odbacivala Trojstvo, onda je nakon napada od strane Baptista i Evangelika, skrenula u adopcionizam u kome su još i dan danas.

Što se tiče Mihaila, svako ko iole poznaje hebrejski jezik reći će da njegovo ime ne znači "Kao Bog",, nego je to u stvari pitanje, izazov palom i znači "KO JE KAO BOG?". Drugo, u samom Svetom Pismu, stoji: "Kome li od anđela reče: Ti si Sin Moj?" Ni jednom jedinom. Koji od anđela sedi na prestolju? Koji od anđela sudi živima i mrtvima? Koji? Ni jedan jedini.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Subotari, kao ih sa pravom nazivaš su sinkretisti koji će prihvatiti bilo koje učenje koje im ide u prilog. Njiohova osnivačica je prvo odbacivala Trojstvo, onda je nakon napada od strane Baptista i Evangelika, skrenula u adopcionizam u kome su još i dan danas.
To je cista Darthova L A Z !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ето, твој колега исписа читаву лажинауку како је мој Господ у ствари архангел Михаило, да мој Господ игра улоге као холивудски глумац.
.

Ja sam dao mnoštvo biblijskih dokaza a ne jedan, i nije to nikakva lažna nauka, već biblijsko učenje u kontekstu, čista biblija a ne ljudske reči.

Što se tiče tekstova koji si postavio, oni nemaju dodirne tačke, jer se u slučaju gde se Arhanđeo Mihajlo prepirao sa sotonom oko Mojsijevog tela radi o tome, da Bog Otac, Gospod Isus, i Sveti Duh u planu spasenja imaju različite uloge.

Bogu Ocu ili Svetom Duhu recimo nije data uloga da posreduju između ljudi i Boga Oca, već je ta uloga dodeljena isključivo Hristu, što Isus i potvrđuje kada kaže "NIKO NEĆE DOĆI K OCI DO KROZA ME"

To je slučaj i sa Isusom i Duhom Svetim, da oni obavljaju svoje uloge, a ne ulogu neke druge ličnosti.

Tako je to slučaj i sa Mihajlom kome je dodeljena uloga predvodnika nebeske vojske i onoga koji se bori sa silama zla, i iz tog razloga Mihajlo koji predstavlja Isusa u ovoj ulozi, nije smeo ili hteo da izrekne suda nad sotonom, jer je to uloga Boga Oca u planu spasenja.

Radi se o nebeskom redu i poštovanju dogovorenih principa, jer na nebu ne vlada haos, već savršen red u odnosima i poslovima koje tri ličnosti obavljaju bilo u planu spasenja, ili čemu drugom.

Amin!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dokaži da lažem. Ali ne koristi svoju propagandu.

Sve o vama su izneli Protestantii i to potkrepili BIBLIJOM, postavljao sam klipove o tome.



Da, da, biblijskih dokaza po tumačenju "vesnice".

Dokaži da sam izneo reči Ellen White.

Nema dokaza jer sam izneo samo bibliju u kontekstu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Antihristi su svi oni koji negiraju zakon Božji ili ga umanjuju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Antihristi su svi oni koji negiraju zakon Božji ili ga umanjuju.

Ако већ тврдиш да се држиш само Библије, онда не пиши својим речима.

22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина.

*****
2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету.

*****

7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист.


Не пиши оно чега нема у Новом завету. Довољно је да човек види ове речи и да схвати где да гледа и кога да слуша. Не треба му "тумач" када је овако јасно све.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Što se tiče Mihaila, svako ko iole poznaje hebrejski jezik reći će da njegovo ime ne znači "Kao Bog",, nego je to u stvari pitanje, izazov palom i znači "KO JE KAO BOG?".

Hvala ti brate za ovo, nisam proveravao na hebrejskom, dobro je znati.

nije to nikakva lažna nauka, već biblijsko učenje u kontekstu, čista biblija a ne ljudske reči.

Da, "cista biblija" + " velika piramida" × "bapske gatalice"² = Laodikeja!

Sam si izjavio kako ti je Bog otkrio vremena kroz piramidu. A o odricanju od biblije izjavom kako "ne mozemo Boga zakljucati u bibliju" i kako "ce Bog delovati van zapisanog redosleda u njoj" da i ne govorim!

Pa ti se odrices biblije kad ti to odgovara, a ovamo nas optuzujes! Koristis se pritom i piramidom da dokazes svoje tvrdnje a nas zoves 'paganima'!

Cisto licemerje!

A sto se tice ovog bulaznjenja, gatao si cak i "fudbalskim utakmicama". Bolje se idi kladi, mozda i dobijes nesto, nego sto nam ovde propovedas "paganizam"!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sam si izjavio kako ti je Bog otkrio vremena kroz piramidu. A o odricanju od biblije izjavom kako "ne mozemo Boga zakljucati u bibliju" i kako "ce Bog delovati van zapisanog redosleda u njoj" da i ne govorim!

Mire, hoće li se neko od njih ikada setiti da malo ostavi piramide na miru i ne koristi ih za svakojake gluposti? To računjanje preko piramide radili su i Raselovci. Mislim da je neverovatno da sebe neko naziva Hrišćaninom a da za izračunavanja, što je opet suprotstavljeno bibliji, koristi mere paganskog spomenika podignutog u čast ega vladara Egipta. Pitam se šta li je sledeće što će im "bog" šapnuti da urade, šta će sledeće da "pronađu" u bibliji? Uzgred, piramide se ne pominju u Bibliji iako su Hebreji proveli 400 godina u Egiptu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ако већ тврдиш да се држиш само Библије, онда не пиши својим речима.

22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина.

Pa antihrist je i onaj ko kaže (doduše formalno, usnama) da je Isus Hristos, a svojim djelima (jedenjem nečiste hrane, pušenjem, kršenjem dekaloga itd.) pokazuje da nije pravi hrišćanin, samo usnama priznaje Isusa.

Kao što imamo i lažne hrišćane. Dakle po djelima se poznaje ko istinski Boga i Isusa priznaje, a ko samo formalno.

Matej 7,21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji oca mojega koji je na nebesima.

Znači da je Biblija predvidjela i lažne hrišćane.

Kao i ovdje.

Matej 15,8 Ovi ljudi približavaju se k meni ustima svojijem, i usnama poštuju me; a srce njihovo daleko stoji od mene.

Dakle kod vas je tipično uzimanje stihova (u formalnom tumačenju) da bi sebi dokazali da ste pravi .

Dok Biblija ide dalje u tome ko je pravi hrišćanin.
Kao recimo ovi stihovi.


Jakov 2,17Tako i vjera ako nema djela, mrtva je po sebi.

Jakov 2,18No može ko reći: ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi vjeru svoju bez djela svojijeh, a ja ću tebi pokazati vjeru svoju iz djela svojijeh.

Jakov 2,19Ti vjeruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli vjeruju, i drkću.

Jakov 2,20Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?

Jakov 2,21Avraam otac naš ne opravda li se djelima kad prinese Isaka sina svojega na oltar? Jakov 2,22Vidiš li da vjera pomože djelima njegovijem, i kroz djela svrši se vjera?


2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету.

Duh Božji se poznaje i po držanju zapov. odnosno demonski po ne držanju zapovijesti.

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema. Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo." (1.Jovanova 2,3-4;5,3)


Matej 19,17A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

Rimljanima 2,13Ne, pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego - izvršitelji će Zakona biti opravdani.

Dakle ne piše ni 9, ni 7, ni 3 zapoov. ni 9 ovih, a 1 izmijenjena, nego svih 10 kako stoji u Bibliji.

A znamo koje su to.

E tako vi sve površno tumačite, da sebe uvjerite kako ste vi pravi.

Pa uzmete dio koji govori samo o vjeri, onda vi kažete da vjerujete , ali zato Biblija kaže da ima i formalna vjera, da vjeruje čak i đavo da Bog postoji.
 
Natrag
Top