Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
To je tako samo ako smo nepošteni u svojim izjavama.
U suprotnom ono što sam rekao je čista istina, i ti to znaš a krenuo si putem nepoštenja.
Ja znam istoriju vrlo dobro i jos uvek nisi dao nijedan citat koji potvrdjuje tvoju "teoriju", a ne istoriju.Istorija koju danas ucimo je tacna, a ne fikcija kako ti to govoris, pogotovo crkvena istorija, jer sekularno drustvo je ateisticki nastrojeno i njega nije briga da li je nasa ili vasa crkva prava oni uce kako jeste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ali već sam odgovorio - istina je uvek negde tamo, i istorija se iznosi selektivno, posebno ako uzmemo u obzir da je satana "knjez ovoga sveta" i da on u velikoj meri čini da istina ne izadjee na videlo, to je njegova osnovna preokupacija.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da, ali već sam odgovorio - istina je uvek negde tamo, i istorija se iznosi selektivno, posebno ako uzmemo u obzir da je satana "knjez ovoga sveta" i da on u velikoj meri čini da istina ne izadjee na videlo, to je njegova osnovna preokupacija.
Da, a ti si brate zivi primer njegovog delovanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svvaki razuman hriscanin ce isto zakljuciti.Bog ne utice na neciju slobodu, a uticao je na tvoju?
Tvoja iskustva se ne slazu sa Biblijom.

Greška - Bog nikoga ne primorava da nešto čini ako ne želi, čak ni da prihvati njegov plan spasenja, ali mu pokazuje da je to jedini put koji čoveku donosi istinsko dobro.

Dakle, to je i moj slučaj - i ja imam slobodnu volju da li ću ispuniti Božji plan koji on ima sa mnom - ili ne.

Koja moja iskustva se ne slažu sa biblijom?

U bibliji Bog govori na tri moguća načina "putem sna, vizije, glasom Svetog Duha, putem znakova, i ličnim usmeravanjem čoveka koga vodi u različitim situacijama"
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Greška - Bog nikoga ne primorava da nešto čini ako ne želi, čak ni da prihvati njegov plan spasenja, ali mu pokazuje da je to jedini put koji čoveku donosi istinsko dobro.

Dakle, to je i moj slučaj - i ja imam slobodnu volju da li ću ispuniti Božji plan koji on ima sa mnom - ili ne.

Koja moja iskustva se ne slažu sa biblijom?

U bibliji Bog govori na tri moguća načina "putem sna, vizije, glasom Svetog Duha, putem znakova, i ličnim usmeravanjem čoveka koga vodi u različitim situacijama"
Da li si ti bio nepokolebljiv i cvrst u veri i spreman da stradas za adventiste pre prvog "vidjenja"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prvo viđenje nije baš bilo vezano za veru, već mi je Bog jedne večeri u jednom parku dao u viziji određena dešavanja koja su se tog trenutka dešavala u komšiluku u kome sam živeo- gde su neke pijane osobe albanske nacionalnosti pištoljem pretile mojoj majci i nekim komšijama prisutnim u tom trenutku.

Kasnije kada sam se vratio kući moja majka mi je vidno uzbuđena ispričala ovaj događaj, koji je meni Bog pokazao i ako sam bio udaljen kilometrima daleko.

U meni tadanije bilo misli da ću trebati da stradam za Adventiste, ali sam bio potpuno uveren da je to prava crkva, pa mogu reći da je odgovor potvrdan, jer čovekova vera je progresivna.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje brate Nelsime,

izvini ovih dana sam zauzet pa se retko javljam.
Nego za tebe sada imam jedno ozbiljno pitanje o kome treba dobro da razmislis.

Ne rece li ti mnogo puta nama adventistima: "Zasto sebi ne stvoriti Kanon Svetoga pisam, nego koristite onaj od Pravoslavne crkve?
Secas li se toga?

Isto tako ubedjivao si me da pojedinac,mi nemamo pravo da tumaci Bibliju, nego to pravo ima samo PrAVOSLAVNA CRKVA. JE LI TAKO?

Za tvoje veliko iznenadjenje molim te procitaj pazljivo obve tvrdnje:


"Cinjenica je da je Sveti Duh vodio Katolicku Crkvu da odredi Kanon Novog i Starog zavete godine 382 na sinodu u RIMU pod papom Damasus I. Ova odliuka je bila ponovljena na Saboru Hipo 393. i u Kartagi 397 i 419. Vi, prijatelji moji. primate iste knjige Novog zaveta koje je papa Damasus odredio za kanonske, a ne druge.”(Catholic Bridge)
Na osnovu obvoga izgleda potpuno drugacije nego sto si ti do sada tvrdio. Izgleda da Pravoslavna Crkva i nije sastavila Kanon Biblije, nego Katolicka.


A sada da vidimo ko ima pravo da tumaci Biboliju?

"Pogledajte cinjenoice, jedini razlog da vi i ja imamo Knon Novovog zaveta je zbog poverljivog autotiteta Katolicke Crkve. Kao sto je to Avgustin rekao: “Ja ne bih verovao u Jevandjelje da nije autoriteta Katolicke Crkve.” (Against the Letter of Mani Called "The Foundation" 5:6).
Dobro Nelsime, koji autoritet je odredio Kanon Biblije, Pravoslavni ili Katolicki? U Istambulu ili u RIMU?


Papi je dato pravo da interpretira Istinu Svetog pisma.
“Rimokatolicka doktrina uci da jedino papa,ima finalni autoritet da tumaci Sveto pismo.” Isto


Nelsime, da li se ti slazes sa ovim izjavama?

I sada na karju bih te zamolio da mi ponovo kazes, koje taj autoritet i cije naredbe i ja treba da slusam?
 
Natrag
Top