Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Slape je izjavio:

Katolička Crkva nije Savonarolu uopće proglasila heretikom. ..

Slape, ovo sto sam naveo nisu nikakve moje pamflete, nego cisto istorijsko tvrdjenje, a ti to nezas. Sad sam pogledao Enciklopediju Britanica i u 16 knjizi procitao istoi sto se nalazi i u Crkvenoj istoriji. Savonarola je okrivljen zato sto je ktritikovao papu i kardinale. On je nastojao da se Crkva reformise, a papsatvo mu se suprotstavljalo.

Kad se nešto tvrdi, onda se ne "nabadaju" izvori, nego ih se citira. Eto, Citiraj Enciklopediu Britanicu da točno vidimo što piše. Da vidimo je li bio proglašen heretikom.

Isto tako prihvatamo i Kanon Novoga zaveta, jer nema problema u Kanono, vec kasnije problem nastaje oko tog sto pojedini hriscani ne postuju Kanon Svetog pisma i u Crkvu uvoide kojekave novotarije koje se ne mogu udbraniti Svetim pismom

Kako kasnije problem nastaje? Kanon je definiran koncem 4. stoljeća, a evo, i ti i Laodikeja kažete da je Crkva otpala već početkom 2. stoljeća. A proročica vam Jelena kaže da je Crkva otpala i postala Babilon početkom 4. stoljeća, okrivljujući Konstantina i papu. Dakle, i po tebi i po Laodikeji i po proročici vam Jeleni, kanon su odredili oni koji su "debelo" otpali. Vidiš da imate itekakav problem s kanonom. Što ćete sada s Biblijom koju ste preuzeli od otpadnika?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne to za Isusovo svestenstvo, gde pise da je obredni zakon ukinut?

Pročitaj 7 i 8 poglavlje Jevrejima poslanice gde stoji da je zemaljsko sveštenstvo ukinuto i sveštenik postao sam Gospod Isus.

"Јер кад се промијени свештенство, мора се и закон промијенити" ( Jevrejima 7. 12 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pročitaj 7 i 8 poglavlje Jevrejima poslanice gde stoji da je zemaljsko sveštenstvo ukinuto i sveštenik postao sam Gospod Isus.

Nije ukinuto, nego su kršćani postali "kraljevsko svećenstvo". (1. Pt 2,9)

"Јер кад се промијени свештенство, мора се и закон промијенити" ( Jevrejima 7. 12 )

:mig: Sad si sam sebe potopio. Vidiš da za kršćane ne vrijedi Zakon.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kraljevsko sveštenstvo da, ali ne sveštenici koji obavljaju bilo kakve ceremonije ili rituale u crkvi.

Ne znam o kakvom potopljenju govoriš, ovde se radi o obrednom zakonu sa obrednim pravilima i propisima, a ne o deset zapovesti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Kraljevsko sveštenstvo da, ali ne sveštenici koji obavljaju bilo kakve ceremonije ili rituale u crkvi.

Tebi je Euharistija ceremonija i ritual!? Ako vi adventisti do toga ne držite, nemoj vrijeđati kršćane ovdje na forumu.

Ne znam o kakvom potopljenju govoriš, ovde se radi o obrednom zakonu sa obrednim pravilima i propisima, a ne o deset zapovesti.

Radi se o Zakonu, a to je sve ono što imamo u prvih pet knjiga Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti uzimaju večeru Gospodnju, i to je uz obred pranja nogu i krštenje jedini obred koji je Hristos ostavio svojoj crkvi.

Odnosi se na obredni zakon koji je bio TIPOS Hristove žrtve i njegovog života koji je prikazan u starozavetnim elementima i praznicima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Adventisti uzimaju večeru Gospodnju, i to je uz obred pranja nogu i krštenje jedini obred koji je Hristos ostavio svojoj crkvi.

Večera Gospodnja sa grožđanim sokom umjesto vina. E to je već ceremonija i ritual.

Odnosi se na obredni zakon koji je bio TIPOS Hristove žrtve i njegovog života koji je prikazan u starozavetnim elementima i praznicima.

U svetom Pismu piše Zakon (Tora), a ne obredni zakon.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, o svemu tome smo već diskutovali, i ja sam izneo svoje argumente.

Pozdrav i svako dobro ti želim.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
"Јер кад се промијени свештенство, мора се и закон промијенити" ( Jevrejima 7. 12 )
Promeniti ne ukinuti.Sam Gospod nije dosao da ukine zakone kao sto je i rekao vec da ispuni i time su svi zakoni promenejni i nijedan nije ostao isti.
Kraljevsko sveštenstvo da, ali ne sveštenici koji obavljaju bilo kakve ceremonije ili rituale u crkvi.
Rituali, ceremonije, o cemu ti pricas?
Kod nas nema rituala i ceremonija samo molitve i obredi.
Adventisti uzimaju večeru Gospodnju, i to je uz obred pranja nogu i krštenje jedini obred koji je Hristos ostavio svojoj crkvi.

Odnosi se na obredni zakon koji je bio TIPOS Hristove žrtve i njegovog života koji je prikazan u starozavetnim elementima i praznicima.
Zrtvovanje je zamenilo zrtvovanje Hristovo, odnosno zrtvovanje je zamenila Sveta Evharistija, sve Svete Tajne imaju poreklo u Svetom Pismu, sve.
 
Natrag
Top