Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu deo Judaizma - već mnogoboštva.
Osim toga, starozavetno Jevrejsko Bogosluženje je ukinuto Hristovim dolaskom, i čovek više nema potrebe da se rukovodi tim načinom Bogosluženja, jer Hristos je preuzeo prvosvešteničku službu i on je obavlja na nebu prilažući zasluge svoje žrtve i prolivene krvi pred Bogom u korist čoveka.

Način Bogosluženja u novozavetnoj crkvi je isključivo propovedanje jevanđelja, nikakvi obredi i ceremonije, kađenje, paljenje sveća, prekrštavanje...itd, itd.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Osim toga, starozavetno Jevrejsko Bogosluženje je ukinuto Hristovim dolaskom
Gde to pise.Na nebu da ali na zemlji?
Nemozes reci da je kadjenje npr. uzeto iz mnogobostva jer ga je i Bog nalozio u Starom Zavetu, nema logike to sto pricas.
Nijedan element koji si naveo nema poreklo u mnogobostvu mogu da ti iznesem poredak Liturgije npr. i da ti pokazem odakle sta potice i kontekts teksta koji vecinom je uzet iz Svetog Pisma.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ne to za Isusovo svestenstvo, gde pise da je obredni zakon ukinut?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Interesantno je to da adventisticka crkva ne prihvata dela svetog Ignatija ucenika sv. Jovana apostola u kojima se govori o slavljenju nedelje kao dana vaskrsenja Hristovog, a ta dela su jedini dokaz i razlog za unosenje Otkrovenja u kanon knjiga svetog pisma.Da otkrovenje nije pomenuto u njegovim poslanicama kao delo ap. Jovana ono nikad ne bi bilo u kanonu Svetog Pisma.Kako onda vi prihvatate Otkrovenje, a ne prihvatate ostala dela cija autenticnost nije potvrdjena kao npr. Didahi?

Postovanje Nelime,

Poznato mi je da su se katolici i pravoslavni pogadjali oko toga da u Kanon Otkrivenje i Poslanicu Jevrejima. Katolici nisu hteli da prime Jevrejima poslanicu, a parvoslavni Otkrivenje. Najzad su napravili kompromis tako da su uzajamno obe knjige usle u Kanon Biblije.

Nelsime, ti stalno spomonjes osnivanje Kanona i stav adventista.
Reci mi zasto vi pravoslavni niste oformili svoj Kanon Staroga zaveta, nego ste prihvatili jevrejski iako znate da jevereji nisu priznali Hrista za Mesiju i mnogo toga u Novom zavetu sta se desilo ne veruju?

Knjige koje se nalaze u Kanonu Starog zaveta su vecinom Jevrejske knjige i oni su ih svrstsali u Kanon staroga zaveta pa Isis i apostoli su ga prihvatili takvoga sto jeste, pravoslavci pa i mi adventisti.

Tako je i sa Novim zavetom. Mi verujemo da je Duh Sveti vodio one koji su odabirali te knjige. I drago mi je da ta knjiga sv. Ignjatije za koju kazes da govori o praznovanju nedelje nije usla u Kanon, jer da jeste. suprotstavila bi se izjavi ostalih Jevandjelja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Poznato mi je da su se katolici i pravoslavni pogadjali oko toga da u Kanon Otkrivenje i Poslanicu Jevrejima. Katolici nisu hteli da prime Jevrejima poslanicu, a parvoslavni Otkrivenje. Najzad su napravili kompromis tako da su uzajamno obe knjige usle u Kanon Biblije.

O učenju Ellen White i pionira ASD, vidjeli smo, ne znaš ništa, a i ovo što kažeš da ti je poznato potpuno ti je krivo poznato. Tvoja teza je naprosto apsurdna. U vrijeme određivanja kanona Novog zavjeta nije bilo "katolika i pravoslavnih" na koje ti smjeraš.

Nelsime, ti stalno spomonjes osnivanje Kanona i stav adventista.
Reci mi zasto vi pravoslavni niste oformili svoj Kanon Staroga zaveta, nego ste prihvatili jevrejski iako znate da jevereji nisu priznali Hrista za Mesiju i mnogo toga u Novom zavetu sta se desilo ne veruju?

Opet šuplje pitanje, jer je i teza sadržana u pitanju šuplja. Crkva je prihvatila one starozavjetne knjige koje su apostoli imali u svojoj Bibliji. Dakle, bila je to grčka Septuaginta. Martin Luther se drznuo kljaštriti Bibliju koju su imali i čitali apostoli, pa je tako iz nje izbacio nekoliko starozavjetnih knjiga. Znaš li ti Mirko da ti u svojoj Bibliji nemaš starozavjetne knjige koje su imali apostoli u svojim Biblijama?

Knjige koje se nalaze u Kanonu Starog zaveta su vecinom Jevrejske knjige i oni su ih svrstsali u Kanon staroga zaveta pa Isis i apostoli su ga prihvatili takvoga sto jeste, pravoslavci pa i mi adventisti.

Kao prvo, nisu "većinom", nego su "skroz" hebrejske. Kao drugo, rekoh ti gore, vi adventisti nemate sve starozavjetne knjige koje su apostoli imali u svojim Biblijama.

Tako je i sa Novim zavetom. Mi verujemo da je Duh Sveti vodio one koji su odabirali te knjige.

Ne, vi tvrdite da su ljudi koji su odabirali novozavjetne knjige (4. stoljeće) bili "debelo" otpadnici od Kristove Crkve. Kako će istovremeno biti otpadnici od Kristove Crkve i vođeni Duhom Svetim!?

I drago mi je da ta knjiga sv. Ignjatije za koju kazes da govori o praznovanju nedelje nije usla u Kanon, jer da jeste. suprotstavila bi se izjavi ostalih Jevandjelja.

To što je tebi nešto drago ili mrsko, ne može promijeniti činjenice. A činjenica je da se kršćani nedjeljom okupljaju na Euharistiju (lomljenje kruha) još za doba apostola. Takve su činjenice, Marko.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Reci mi zasto vi pravoslavni niste oformili svoj Kanon Staroga zaveta, nego ste prihvatili jevrejski iako znate da jevereji nisu priznali Hrista za Mesiju i mnogo toga u Novom zavetu sta se desilo ne veruju?
Nisu ovi jereji koji su Hrista odbacili sastavili kanon vec narod Boziji i pravednici Boziji mi u ucenje tih pravednika koji su sastavili kanon verujemo, sa druge strane vi ne verujete da je tacno ono sto nasi sveti oci uce.kanon Starog Zaveta je oformljen pre dolaska Hristovog.
Tako je i sa Novim zavetom. Mi verujemo da je Duh Sveti vodio one koji su odabirali te knjige. I drago mi je da ta knjiga sv. Ignjatije za koju kazes da govori o praznovanju nedelje nije usla u Kanon, jer da jeste. suprotstavila bi se izjavi ostalih Jevandjelja.
Ona nije usla u kanon jer je apostoli nisu napisali, imas ti tu i Didahi koji je poreklom iz prvog veka.

Ponovicu pitanje, posto mi verujemo u ucenje ljudi koji su sastavili kanon SZ mi i prihvatamo njihov kanon, ali kako vi prihvatate kanon NZ, a ne erujete u ucenje ljudi koji su ga sastavili, kako to?
Ako su bili vodjeni Svetim Duhom oni su pravo ucenje imali, ako nisu onda ni njihov kanon nije tacan, pa sta ce biti?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape je izjavio:

Katolička Crkva nije Savonarolu uopće proglasila heretikom. Vidiš da sam bio u pravu kad sam rekao da "pojma nemaš" o osnovnim stvarima vezanim uz Savonarolin slučaj. Savonarola je osuđen na smrt jer je nakon višestrukih poziva da se "urazumi", nastavio izazivati nerede koji su na koncu doveli i do krvavih sukoba među građanima i mnoštvu smrtno stradalih.

Slape, ovo sto sam naveo nisu nikakve moje pamflete, nego cisto istorijsko tvrdjenje, a ti to nezas. Sad sam pogledao Enciklopediju Britanica i u 16 knjizi procitao istoi sto se nalazi i u Crkvenoj istoriji. Savonarola je okrivljen zato sto je ktritikovao papu i kardinale. On je nastojao da se Crkva reformise, a papsatvo mu se suprotstavljalo.

Papa jeste iskljucio Savonarolu i osudio ga na smrt vesanjem i spaljivanjem.Crkva je usko saradjivala sa gradjanskim vlastima, upro onako kako je to Jovan u Otkrivenju predskazao. Nikakav rat se ne spominje niti bilo kakvo krvoprolice. To su neistine koje su lansirali Savonarolini neprijatelji koji nemaju nikakve veze sa Savonarolom. Slape, ako nista drugo i mi smo pismeni pa znamo makar da citamo istorijske zapise.

A ti ni ovom prilikom nise rekao nijednu rec u odbranu mucenika koji je obesen i nujegovi ostaci spaljeni. Znaci ti odobravas taj barbarizam i to ga odobravas u crkvi. Srajmota nad stramotama!

Posto se Savonarola nije odrekao svoga ucenja, bio je osudjen na smrt, prvo ce biti obesen pa onda spaljen. Sudska presuda je izvrsena 23. maja 1498. godine. Savonarola je odveden u Katedralu, na glavu mu je stavljena kapa sa pordama, bio je lisen svestenickog cina a zatim mu je procitana osuda.
Iz ovoga potpuno se jasno vidi da je Crkva upravljala sa izvrsenjem osude nad pravednim Savonarolom.
Kada je biskup izjavio: “Odvajam te od crkve koja se bori i koja ce pobediti”, Savonarola je odgovorio: “Ne od Crkve koja ce pobediti, jer to nije u tvojoj vlasti.”

Savonarola je bio obesen i zatim njegovo telo spaljeno. Njegova dva pirijatelja Doiminiko i Silvestro bili su obeseni, jedan s jedne starne Savonarole, a drugi s druge.
Savonarola je sagoreo kao mucenik u odbrani istine. Pepeo njegovog tela bacen je u reko Arno
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
[QUOTE Nisu ovi jereji koji su Hrista odbacili sastavili kanon vec narod Boziji i pravednici Boziji mi u ucenje tih pravednika koji su sastavili kanon verujemo, sa druge strane vi ne verujete da je tacno ono sto nasi sveti oci uce.kanon Starog Zaveta je oformljen pre dolaska Hristovog.[/QUOTE]

Nelsime, Svakako da je Kanon Staroga zaveta ofromljen pre Hrista, ali je cinjenica da vecina Jevreja nisu primili Hrista kao Mesiju.

Da su ti koji su pisali Stari Zavet i sabrali njegove spise i stavili ih zajedno, svakako da us bili dobri i pobozni ljudi i mi potpuno prihvatamo njihov Kanon Staroga zaveta.
Isto tako prihvatamo i Kanon Novoga zaveta, jer nema problema u Kanono, vec kasnije problem nastaje oko tog sto pojedini hriscani ne postuju Kanon Svetog pisma i u Crkvu uvoide kojekave novotarije koje se ne mogu udbraniti Svetim pismom
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Reci mi zasto vi pravoslavni niste oformili svoj Kanon Staroga zaveta, nego ste prihvatili jevrejski iako znate da jevereji nisu priznali Hrista za Mesiju i mnogo toga u Novom zavetu sta se desilo ne veruju?
Nisu ovi jereji koji su Hrista odbacili sastavili kanon vec narod Boziji i pravednici Boziji mi u ucenje tih pravednika koji su sastavili kanon verujemo, sa druge strane vi ne verujete da je tacno ono sto nasi sveti oci uce.kanon Starog Zaveta je oformljen pre dolaska Hristovog.
Tako je i sa Novim zavetom. Mi verujemo da je Duh Sveti vodio one koji su odabirali te knjige. I drago mi je da ta knjiga sv. Ignjatije za koju kazes da govori o praznovanju nedelje nije usla u Kanon, jer da jeste. suprotstavila bi se izjavi ostalih Jevandjelja.
Ona nije usla u kanon jer je apostoli nisu napisali, imas ti tu i Didahi koji je poreklom iz prvog veka.

Ponovicu pitanje, posto mi verujemo u ucenje ljudi koji su sastavili kanon SZ mi i prihvatamo njihov kanon, ali kako vi prihvatate kanon NZ, a ne erujete u ucenje ljudi koji su ga sastavili, kako to?
Ako su bili vodjeni Svetim Duhom oni su pravo ucenje imali, ako nisu onda ni njihov kanon nije tacan, pa sta ce biti?
 
Natrag
Top