Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Istina je ta - da Rimokatoličko i Pravoslavno Bogosluženje nema nikakve dodirne tačke sa Judejskim Bogosluženjem, i onim koje je održavala prva crkva.

Prvi Hrišćani su se okupljali u kućama oko stola, čitali reč Božju, pevali pesme, molili se, i diskutovali na osnovu pisma.

Okupljate li se vi adventisti u kućama oko stola, ili ste sagradili crkvene građevine?

Uglavnom svi elementi u tradicionalnim crkvama su uneseni u odpali deo Hrišćanstva iz mnogobošta od polovine 2 veka, a tu se podrazumevaju sam izgled ili arhitektura crkava sa tornjevima i kupolama koje potiču iz filozofije obožavanja sunca, potom unuitrašnji enterijer, svi elementi od slika i zidnih ornamenata i simbola - poput svedićeg oka, sunca, pauna, ptice feniks ili dvoglavog orla koji je personifikacija dvoglavog orla..itd

Evo, Pavle Simović upravo tvojim argumentima dokazuje da ste i vi Babilon:

lomali10.jpg


Adventistička crkva u Loma Lindi: 1. falusni zašiljeni svod 2. Dagonova mitra
HTML:
https://www.google.com/search?q=adventisti%C4%8Dke+crkve+photos&tbm=isch&imgil=tbP5m7As5lcbUM%253A%253B67_cOFASZtEARM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.adventisti-rakovceva.com.hr%25252Fo_nama%25252Ftko_smo_mi%25252F&source=iu&pf=m&fir=tbP5m7As5lcbUM%253A%252C67_cOFASZtEARM%252C_&biw=1920&bih=1041&usg=__CwE7je5R9OiD6SaqxWecgcoxrSI%3D&ved=0CDMQyjdqFQoTCMmB6qvHmcgCFUI3FAodE1oOwQ&ei=VxsJVon6OMLuUJO0uYgM#imgrc=bw0uaq6V26Q1VM%3A&usg=__CwE7je5R9OiD6SaqxWecgcoxrSI%3D

Običaj simboličnog oslikavanja postoji u masoneriji.

Ima masonerija još nešto umjesto križa, evo groba Ellen White:
whitefamilygravestone_sm.jpg
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Istina je ta - da Rimokatoličko i Pravoslavno Bogosluženje nema nikakve dodirne tačke sa Judejskim Bogosluženjem, i onim koje je održavala prva crkva.
Uzmi Sveto Pismo i sam vidi kako je izgledalo bogosluzenje judejskog hrama.Prvi hriscani se jesu okupljali po kucama, ali oni su i boravili u hramu na svakom bogosluzenju do njegovog unistenja, posle toga hriscani su poceli da unose elemente iz judejskog bogosluzenja jer hram vise nije postojao, sam Gospod isus Hristos pohadjao je bogosluzenja u hramu.On nije ukinuo nijednu zapovest vec ispunio i samim tim te zapovesti menjaju svoj oblik, vi ne postujete obredne zapovesti koje je hristos ispunio mi postujemo po apostolskom predanju.

Prvi Hrišćani su se okupljali u kućama oko stola, čitali reč Božju, pevali pesme, molili se, i diskutovali na osnovu pisma.
Sve sto kkazes je tacno, ali oni nisu dikutovali oko pisma jer je vera bila jasna i nikakvo tumacenje sem besede nije bilo potrebno sve do pocetka 2. veka.
Sam običaj crkvenog slikarstva i upotrebe ikona u religijske svrhe - ima mnogobožačko poreklo, i bio je zastupljen u različitim kulturama i filozofijama starog sveta

U mnogobožačkim filozofijama - postojao je običaj da se unutrašnjost hramova ukrašava slikama i zidnim prikazima bogova i boginja kojima je hram bio posvećen, kao i simbolima, slikovitim predstavama duhovnog sveta i elementima vezanim za čoveka ui zagrobni život.

U ovu grupu zidnog slikarstva - posebno mesto zauzima Egipatska umetnost, sa svojim tipičnim predstavama bogova, i slikovitim prikazima iz života Egipatskih faraona, njihova ovozemaljska vladavina, smrt i prelazak iz vidljivog sveta u svet bogova.

Zidovi hramova su bili oslikavani i hijeroglifskim pismom, u kome su opisani različiti mitovi i legende, kao i zapisi iz istorije ratova i Egipatske civilizacije.
Dali mi imamo bogove na zidovima hramova?
Ne naravno.
Dali su mnogobozci imali slike svetaca i Hrista na zidovima hramova?
Ne naravno.
Elementi nisu preuzeti iz mnogobostva ono na sta ti aludiras je stil slikanja, svaka umetnost ima svoje poreklo u religiji ama bas svaka, imas i dan danas mesta u kojima su se hriscani okupljali za vreme gonjenja i ona su ikonopisana, tu su uglavnom simboli.Stil ikonografije je stil slikanja koji je postojao u tom periodu, a stil slikanja koji je postojao u tom periodu je nastao iz mnogobostva tako da iz recenog zakljucujemo da elemenri nisu preuzeti, ali je umetnost koristena, nisu hriscani mogli da izmisle svoju umetnost, ali ta mnogobozacka umetnost je izcela odnosno mutirala u hriscansku umetnost, sam ap. Luka je naslikao portrete Hrista, Bogorodice i apostola Petra i Pavla.Idi sam u katakombe iz 1. i 2. veka u rimu i videces freske, to je cinjenica, a ne teorija, nudim ti opipljive dokaze istorijskih cinjenica, ako u njih ne verujes ti si slepi vernik i tvoja je vera slepa.Naravno nazalost mnogobozacki obicaji postoje u narodu i crkva se uvek protiv njih borila, jos Sveti Sava se borio protiv toga, ali narod je tvrdoglav pa je crkva njihove stare mnogobozacke obicaje zamenula novim, ali ne i istim kao sto ti tvrdis, jer da su isti mi bi smo bili mnogobozci, a ne hriscani.Ikone su zamenile idole, ali mi im se po dogmatu ne klanjamo, mi se klanjamo onome ko je naslikan na njima, kad se ikona istrosi mi je spalimo, idole nisu spaljivali vec su se o njima brinuli kao da su zivi bogovi.

Ova umetnost je nstala u 4. veku kad su hriscani dobili neku malu slobodu, a ne u 2.
U 2. veku brate moj nas su palili i tako pravili rasvetlu, kidali i mesali sa jecmom i davali svinjama, igrali se sa nama u koloseumu, optuzivali za edipovse odnose i ljudozderstvo, optuzbe lazne kao i tvoje.Hriscani se nikad nisu dodvoravali iti pokoravali drzavi, po vasoj logici mi smo primili mnogobostvo da bismo ugodili caru, a nismo hteli da prihvatimo dogmate koje je car zastupao kao sto su jeresi:arijanstvo, monofizitizam, monotelitska jeres i ikonoborstvo.Ako su hriscani primili sve ove elemente da bi se dodvorili drzavi zasto onda nisu prihavatili manje bitne stvari i odbacili idolopoklonstvo da bi se dodvorili caru?
Ako su primili idolopoklonstvo da bi se dodvorili, zato nisu i odbacili idolopoklonstvo da bi se dodvorili vec su prihvatili gonjenje?
Zivis u istorijskoj zabludi.

Hram ima svoje poreklo u judaizmu, da ima u mnogobostvu izgledali bi kao rimski hramovi, a ne genitalni organi Ozirisa, crkvena arhitektura nije uvek u tom obliku, a taj oblik nema poreklo u mnogobostvu jer su druge gradjevine takodje imale taj oblik koje nemaju verski znacaj.Zivis u istorijskoj i nelogicnoj zabludi.

kadjenje je postojalo i u judeizmu, odezde su postojale i u judeizmu, pa koji su to mnogobozacki elementi u pravoslavlju?


Svevidece oko predstavlja Boga Oca i imamo ga u ikonografiji mnogo pre nastanka masona, takodje ne postoji nijedan istorijski materijalno dokaz da je svevidece oko poreklom iz mnogobostva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je tema o Adventistima i Ellen White, zasto se skreće sa teme.

Stvarnoslap, na tvoju opasku je već dat odgovor, stub na parceli na kojoj se osim groba Ellen White nalaze i grobovi ostalih članova porodice White - nije postavila Adventisticka crkva niti porodica White, vec vlasti države u kojoj je živela kao spomen zahvalnosti.

Na samom grobu Ellen White se kao što slika prikazuje - nalazi velika otvorena biblija.

Prema tome, ovaj spomenik nema veze sa samom crkvom i porodicom White.
Osim toga, priloženi oblik spomenika je opšteprihvaćen skoro u celom svetu i može se videti na svim svetskim grobljima na grobovima ljudi koji nemaju veze sa bilo kakvom pagansko - masonskom ili bilo kojom drugom religijom i filozofijom.


Japanska groblja






Americka groblja





Jevrejsko groblje u Beogradu









Srpsko groblje



Što se tiče ostalog - ponavljam, Bogosluženje u tradicionalnim crkvama nema dodirne tečke sa Bogosluženjem u Judaizmu i prvoj Hrišćanskoj crkvi, već samo tako želi da se prikaže.

Razgovarao sam sa nekim ozbiljnim poznavaocima iz redova Judaizma, i oni su ovo potvrdili, i deklarisali tradicionalne crkve kao nešto potpuno strano Judaizmu, pa i Hrišćanstvu.

Stav Judaizma danas je taj, da su Adventisti nosioci biblijske istine i najsličniji izvornom Judaizmu, i ako Judaizam ne prihvata Hrista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ovo je tema o Adventistima i Ellen White, zasto se skreće sa teme.

Tko je skrenuo? Tko je počeo sličice stavljati?

Stvarnoslap, na tvoju opasku je već dat odgovor, stub na parceli na kojoj se osim groba Ellen White nalaze i grobovi ostalih članova porodice White - nije postavila Adventisticka crkva niti porodica White, vec vlasti države u kojoj je živela kao spomen zahvalnosti.

Kod nas kršćana je običaj da obitelj svojim umrlima postavlja spomenike na grob. I uvijek je križ najvidljivije istaknut. Kod vas adventista je drugačije, OK, cijenim.

Na samom grobu Ellen White se kao što slika prikazuje - nalazi velika otvorena biblija.

Još strašnije. Bibliju su stavili uz, kako si ga ti nazvao, "Valov genitalni organ".

Prema tome, ovaj spomenik nema veze sa samom crkvom i porodicom White.

Da, ima veze s mojom strinom.

Što se tiče ostalog - ponavljam, Bogosluženje u tradicionalnim crkvama nema dodirne tečke sa Bogosluženjem u Judaizmu i prvoj Hrišćanskoj crkvi, već samo tako želi da se prikaže.

Tako je Laodikeja, je li sada OK.

Razgovarao sam sa nekim ozbiljnim poznavaocima iz redova Judaizma, i oni su ovo potvrdili, i deklarisali tradicionalne crkve kao nešto potpuno strano Judaizmu, pa i Hrišćanstvu.

Pa to je stav Židova od početka Crkve. Prvi mučenik Crkve je sveti Stjepan kojeg su Židovi ubili u Jeruzalemu.

Stav Judaizma danas je taj, da su Adventisti nosioci biblijske istine i najsličniji izvornom Judaizmu, i ako Judaizam ne prihvata Hrista.

Najlogičnije od onih koji su ubili svetog Jakova, a vrlo brzo i Jakova i nesmiljeno progonili prve kršćane.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Vec sam te pitao Laodikeja i ponovicu pitanje, koji su to elementi?
izbegavanje odgovora znaci da ga nemas i da slepo verujes i da si slepcem vodjen.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec sam te pitao Laodikeja i ponovicu pitanje, koji su to elementi?
izbegavanje odgovora znaci da ga nemas i da slepo verujes i da si slepcem vodjen.

Ovo je insinuacija, jer odgovor je više puta dat.

------------------------------

Stvarnoslap, odgovor ti je dat.

Stvarnoslap, na tvoju opasku je već dat odgovor, stub na parceli na kojoj se osim groba Ellen White nalaze i grobovi ostalih članova porodice White - nije postavila Adventisticka crkva niti porodica White, vec vlasti države u kojoj je živela kao spomen zahvalnosti.

Na samom grobu Ellen White se kao što slika prikazuje - nalazi velika otvorena biblija.

Prema tome, ovaj spomenik nema veze sa samom crkvom i porodicom White.
Osim toga, priloženi oblik spomenika je opšteprihvaćen skoro u celom svetu i može se videti na svim svetskim grobljima na grobovima ljudi koji nemaju veze sa bilo kakvom pagansko - masonskom ili bilo kojom drugom religijom i filozofijom.

SRBSKO GROBLJE

 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
ne ne, ja sam te pitao koji elementi u bogosluzenju su uzeti iz mnogobostva to me interesuje?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ceo koncept Bogosluzenja, ucenje, nacin pristupu objave jevandjelja, svestenicke odore, izgled hramova I spoljsnji I unutrasnji, sav enterijer sa svim Boogosluzbenim elementima, pojanje, kađenje, paljenje sveća, prekrštavanje rukom, sveta voda, bukvalno sve.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Izgled hramova nij element vec arhitektura i nema veze sa bogosluzenjem ono se moze obavljati bilo gde, paljenje sveca nije bogosluzbeni element.
Pojanje, kadjenje, sveta voda su iz judeizma, ako nisu onda automatski govoris da je Bog uzeo elemente mnogobozackog bogosluzenja i naredio jevrejima da ih postuju.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Izgled hramova nij element vec arhitektura i nema veze sa bogosluzenjem ono se moze obavljati bilo gde, paljenje sveca nije bogosluzbeni element.
Pojanje, kadjenje, sveta voda su iz judeizma, ako nisu onda automatski govoris da je Bog uzeo elemente mnogobozackog bogosluzenja i naredio jevrejima da ih postuju.
 
Natrag
Top