Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Posto Stvarnoslap neprestano kopira jedan ili dva nepotpuna teksta Elene Vajt, kojima zeli da prikaze svoje misljenje, a obicno ne daje reference,

Nađi gdje sam ja citirao Ellen White, a da nisam naveo reference. Kako se u zalaganju za istinu možeš služiti neistinama? I kako to ja "želim prikazati svoje mišljenje" citirajući Ellen White?

21. Odbacena opomena

Sotoninim namjerama odgovara da ljudi zadrže vanjski izgled vjere, samo da nemaju duha žive pobožnosti. Poslije odbacivanja evandelja, Jevreji su revno nastavili da obavljaju svoje stare obrede. Strogo su cuvali svoju nacionalnu ogradenost, dok nisu i sami morali priznati da se Bog više ne pojavljuje u njihovoj sredini. Danijelovo prorocanstvo upucivalo je tako jasno na vrijeme Mesijinog dolaska i tako je tacno proreklo njegovu smrt, da su jevrejski svecenici odvracali ljude od proucavanja ovoga prorocanstva. Napokon su rabini prokleli sve one koji su pokušavali da izracunaju vrijeme Kristovog dolaska...To je svecana i strašna opomena, koja upozorava na opasnost odbacivanja vidjela sa neba.

Primjetite Jeleninu taktiku. Pogledajte kako Jelena sama sebi "nabacuje na volej": "Sotoninim namjerama odgovara da ljudi zadrže vanjski izgled vjere", "Napokon su rabini prokleli sve one koji su pokušavali da izracunaju vrijeme Kristovog dolaska". Nakon što je sam Miller priznao da je računanje datuma Isusova dolaska bila strašna pogreška, pa se javno ispričao i pokajao, Jelena je odlučila "zajahati zmaja" i nastaviti graditi na toj pogrešci. Zato će Jelena i napisati:

"Adventni pokret od 1840-1844. godine bio je slavno ispoljavanje sile Božјe."

Eto, rabini su prokleli one koji računaju vrijeme Kristova dolaska, a kako je Jelena zajahala baš na Millerovo računanje datuma Kristova dolaska, ima Jelena potrebu da ono što je prokleto pripiše Bogu. Zato Jelena i kaže da je to Millerovo računanje bilo "slavno ispoljavanje sile Božјe."

Ako želite Jelenu i adventiste ogoliti i razotkriti do kraja, uvijek morate napraviti cjelovitu i opsežnu analizu onoga što su činili i naučavali. Sve što je sagrađeno na "provaliji promašaja" samo u sebi sadrži i klicu samouništenja, samo je treba pronaći. Pogledajmo sada što će sami adventisti deklarirati sedamdesetak godina nakon "slavnog ispoljavanja sile Božje", kako je to nazvala i označila Jelena:

"Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Vidite ovo!? Baš ono što Jelena označi slavnim ispoljavanjem sile Božje, sami adventisti pripisaše sotoni: ""Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka". Tko je u pravu? Jelena koja kaže da je to "slavno ispoljavanje sile Božјe", ili adventisti koji, godinu dana nakon smrti Ellen White, priznaju da je to sotonino djelo?

Odbacivši opomenu prvoga andela, odbacili su i sredstvo koje je nebo predvidjelo za njihovo preporodenje. Prezreli su vjesnika milosti koji je mogao ukloniti smetnje koje su ih dijelile od Boga, i sa još vecom željom su se vratili svjetskom uživanju. To je bio uzrok onog strašnog stanja ljubavi prema svijetu, otpadništva i duhovne smrti, koje je vladalo u crkvama 1844. godine.

Evo još jednom izvora bogohulnog naučavanja Ellen White i pionira ASD kako je Bog u listopadu 1844. odbacio i otpale Crkve i pokvareni svijet. Nisu prihvatili njihovo naučavanje (opomenu prvog anđela) i zato ih je Bog odbacio.

Izraz Babilon (pometnja) može se s pravom primijeniti na ove vjerske zajednice, jer sve one tvrde da svoju nauku uzimaju iz Biblije, pa ipak su podijeljene u bezbroj sekti, koje se jedna od druge veoma razlikuju u ispovijedanju vjere i teorijama.

Krasno i ironično. Najbolji dokaz imate i ovdje na forumu. Čak ne moraju pripadati ni različitim sektama da bi im vjerovanja i teorije bile potpuno oprečne. Adventisti Marko i Laodikeja zagovaraju i prihvaćaju baš ono i onakvo Trojstvo za koje su im "pioniri" tvrdili da je suprotno zdravom razumu, suprotno Svetom Pismu i da je poganskog podrijetla, a adventist mire se priklonio pionirima i tvrdi da je Trojstvo poganskog podrijetla.

Rim je narodu oduzeo Bibliju i tražio od svakoga da primi njegovu nauku mjesto nauke Svetoga pisma. Zadatak reformacije je bio da covjecanstvu povrati Božju rijec.

Podmeće "proročica" da je "Rim narodu oduzeo Bibliju", a gore plače nad podjelom u "bezbroj sekti" i stvaranjem "Babilona" nakon što je narodu vraćena "oduzeta Biblija". Babilon (pometnja) nije nastao samo u protestantizmu, nego očito i u glavi "proročice".

Kad vjerni ucitelji tumace Božju rijec, tada se podižu uceni ljudi, propovjednici po zanimanju, koji tvrde da razumiju Sveto pismo, nazivaju zdravu nauku krivovjerstvom i na taj nacin odvracaju od istine ljude koji je traže.

Vidi, vidi!? "Proročica" najprije napada i prokazuje "Rim" kako je narodu oduzeo Bibliju, hvali one koji su je "narodu vratile", a sada optužuje sve druge koji Bibliju ne razumiju i ne tumače kao ona!? "Nazivaju zdravu nauku krivovjerstvom i na taj nacin odvracaju od istine", kaže Jelena za njih. Oduzmi im Biblije, "proročice". Samo ti razumiješ i možeš tumačiti Bibliju.

Da svijet nije sasvim otrovan babilonskim vinom, mnogi bi se osvjedocili i obratili pomocu jasnih i odredenih istina Božje rijeci. Ali na podrucju vjere je toliko zbrke i nesloge da narod više ne zna u šta da vjeruje kao istinu. Odgovornost za nepokajanost svijeta leži na crkvi.

Ja bih ipak rekao da je najveća odgovornost na onima koji su uzviknuli: "Vratite narodu Bibliju", a nakon toga očajni viču: "Otmite narodu Bibliju, jer ljude svojim tumačenjem odvraćaju od istine".

Druga andeoska vijest iz Otkrivenja 14. propovijedala se prvi put u ljeto 1844. godine i narocito se odnosila na crkve Sjedinjenih Država, gdje se opomena o sudu najviše objavljivala i bila uglavnom odbacena, i gdje je opadanje crkve bilo najbrže. Ali vijest drugoga andela nije se potpuno ispunila godine 1844. Tada su crkve koje su se protivile da prihvate vidjelo adventne vijesti, doživjele moralni pad, ali ipak taj pad nije bio potpun.

Evo, ovdje "pad ipak nije bio potpun", a 1847. Jelena je pisala da je Bog u listopadu 1844. odbacio i otpalu Crkvu i sav pokvareni svijet. Nitko nije kontrirao Jeleni koliko je to u svojim spisima činila ona sama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, dosadan si više sa napadima na Ellen White.
Lepo ti je Mire odgovorio, ti svojim napadima sramotiš sebe i svoju crkvu, i pokazuje zašto si prisutan na ovom forumu.

Na forumu bi trebalo se raspravlja o razlicitim verovanjima i iznosi ono što je svojstveno razlicitim verskim uverenjima - u duhu tolerancije.
Ti ne iznosis verovanja svoje crkve, vec samo sumanuto i opsesivno napadas druge i njihova verska uverenja - i to na jedan vrlo ružan način.

Ti cak ni ne slušaš šta ljudi pišu niti niti njihove odgovore, jer tebe tuđa mišljenja ne zanimaju - čak i da si svestan da su ona istinita.
Tebi je cilj da diskredituješ i oblatiš druge i da se tome raduješ i podsmevaš - posebno Adventiste prema kojima gajiš organsku mržnju.

Ja bih se lično postideo kada bi takav duh gajio u sebi, ali ti izgleda nemaš ni savesti ni Hrišćanskih osećanja koji bi te doveli do stadijuma da poštuješ druge i njihova uverenja, i da ako već iznosiš nekakvu svoju istinu - to činiš sa ljubavlju i duhom zalaganja za spasenje drugih...ali nažalost - tog duha u tebi nema, ja ga ne vidim a očigledno je da ga ne vide ni drugi.

Čini što ti je volja, ali sve što činiš - činiš sebi na štetu, ali verujem da tebe čak ni to nije briga, jer ti bi se odrekao istine i samog Hrista i njegov dar spasenja - samo da još malo oblatiš Ellen White i Adventiste
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Stvarnoslap, dosadan si više sa napadima na Ellen White.
Lepo ti je Mire odgovorio, ti svojim napadima sramotiš sebe i svoju crkvu, i pokazuje zašto si prisutan na ovom forumu.

Smetam ti ja i moje pisanje, a ne smeta ti da Marko ovdje kopira polovinu Jelenine plagirane knjige.

Na forumu bi trebalo se raspravlja o razlicitim verovanjima i iznosi ono što je svojstveno razlicitim verskim uverenjima - u duhu tolerancije.
Ti ne iznosis verovanja svoje crkve, vec samo sumanuto i opsesivno napadas druge i njihova verska uverenja - i to na jedan vrlo ružan način.

Tebe kao interesira što vjeruje "otpala Crkva"!? Ma daj.

Ti cak ni ne slušaš šta ljudi pišu niti niti njihove odgovore, jer tebe tuđa mišljenja ne zanimaju - čak i da si svestan da su ona istinita.
Tebi je cilj da diskredituješ i oblatiš druge i da se tome raduješ i podsmevaš - posebno Adventiste prema kojima gajiš organsku mržnju.

Nisam ja kriv što su Jelena i pioniri ASD utemeljili na skandaloznoj pogrešci i bogohulnom naučavanju.

Ja bih se lično postideo kada bi takav duh gajio u sebi, ali ti izgleda nemaš ni savesti ni Hrišćanskih osećanja koji bi te doveli do stadijuma da poštuješ druge i njihova uverenja, i da ako već iznosiš nekakvu svoju istinu - to činiš sa ljubavlju i duhom zalaganja za spasenje drugih...ali nažalost - tog duha u tebi nema, ja ga ne vidim a očigledno je da ga ne vide ni drugi.

Ti u sebi gajiš duh koji brani i širi sva ona Jelenina bogohulna naučavanja.

Čini što ti je volja, ali sve što činiš - činiš sebi na štetu, ali verujem da tebe čak ni to nije briga, jer ti bi se odrekao istine i samog Hrista i njegov dar spasenja - samo da još malo oblatiš Ellen White i Adventiste

Nisam ih ja oblatio, oblatili su se sami. Sami su odlučili širiti ona bogohulna naučavanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kakve ti lično imaš veze sa svim tim.

Ako neko čak veruje u ekstremno velike neistine - kakve veze ti imaš sa time?

Molim odgovor!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Kakve ti lično imaš veze sa svim tim.

Ako neko čak veruje u ekstremno velike neistine - kakve veze ti imaš sa time?

Molim odgovor!

Bit ću iskren do kraja. Zasmetalo mi kada sam se susreo s tim da adventisti moju Crkvu smatraju i nazivaju Kurvom. A kada sam uložio truda i saznao o kakvoj se organizaciji točno radi, osjetio sam potrebu ljudima o tome govoriti kako ih ne biste uvukli u svoje ralje i unesrećili.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne smatraju Adventisti "tvoju" crkvu kurvom, već sama biblija govori da je Rimokatolička crkva "bludnica" i "mati kurvama" odnosno crkvama koje prave kompromis ( ekumenske sporazume sa njom ).

Meni je žao ako biblija sama iznosi pojedine istine koje vređaju druge.

Recimo primer, ako ja satanistima kažem da je onaj koga oni obožavaju Otac laži, zmija, da će biti uništen prilikom Hristovog drugog dolaska, šta misliš - da li bi to njih vređalo?
A ovo je sve zapisano u bibliji.

Dakle, istina je ponekad gorka, ali da li to znači da ne treba da je iznesemo da bi poginuo onaj koji je podržava.

Zato čovek uvek treba da bude spreman da se sa istinom suoči licem k licu, i da je prihvati makar se i nebo srušilo.

Ja tvoju crkvu ovde ne napadam na sva zvona, osim što sam kao odgovor na tvoje napade naveo par istorijskih podataka o mračnom srednjem veku, i ništa više.

Za razliku od toga - ti si opsednut napadima na Ellen White i Adventiste, i ako te niko na to ne podstiče na forumu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Ne smatraju Adventisti "tvoju" crkvu kurvom, već sama biblija govori da je Rimokatolička crkva "bludnica" i "mati kurvama" odnosno crkvama koje prave kompromis ( ekumenske sporazume sa njom ).

Meni je žao ako biblija sama iznosi pojedine istine koje vređaju druge.

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::p:p:po_O

Citiraj onda Bibliju gdje piše da je Rimokatolička Crkva bludnica.

Recimo primer, ako ja satanistima kažem da je onaj koga oni obožavaju Otac laži, zmija, da će biti uništen prilikom Hristovog drugog dolaska, šta misliš - da li bi to njih vređalo?
A ovo je sve zapisano u bibliji.

Pa oni su sami sebi ime dali po sotoni. A Katoličku Crkvu "bludnicom iz Otkrivenja" nazvali ste vi protestanti, a adventisti su to najviše i najsramotnije eksploatirali. A gdje se u Bibliji uopće spominje termin Rimokatolička crkva?

Dakle, istina je ponekad gorka, ali da li to znači da ne treba da je iznesemo da bi poginuo onaj koji je podržava.

Pokaži mi najprije gdje se u Bibliji uopće javlja termin "Rimokatolička crkva", pa gini za "istinu" do zadnje kapi krvi.

Zato čovek uvek treba da bude spreman da se sa istinom suoči licem k licu, i da je prihvati makar se i nebo srušilo.

Pokaži mi u Bibliji termin "Rimokatolička crkva", pa makar se na mene i nebo srušilo. Sad je meni potpuno jasan orkestrirani nastup tebe, Marka i mire u odnosu na moje pisanje o Jeleni i adventistima. Ruši se nebo adventistima i na adventiste. Prokazana im je "proročica". Razlika između mene i vas, mog i vašeg pisanja, je kao nebo i zemlja. Vi u Bibliji uopće niste našli ni termin "Rimokatolička crkva", nego ste sami odlučili Katoličku Crkvu proglasiti bludnicom iz Otkrivenja. Za razliku od vas, ja sam isključivo citirao ono što su pisali Jelena i pioniri, i pokazao svu nebuloznost adventističkog naučavanja.

Ja tvoju crkvu ovde ne napadam na sva zvona, osim što sam kao odgovor na tvoje napade naveo par istorijskih podataka o mračnom srednjem veku, i ništa više.

Samo ti napadaj. Osim toga, ako ti kao adventist ne napadaš Katoličku Crkvu, onda to znači da nisi dobar adventist ili da si licemjer. Tvoja crkva uči da je Katolička Crkva bludnica, pa ako ti to ne ističeš "na sva zvona", onda to činiš zato što nisi dovoljno lojalan svojoj crkvi, ili to iz licemjerstva prešućuješ.

Za razliku od toga - ti si opsednut napadima na Ellen White i Adventiste, i ako te niko na to ne podstiče na forumu.

Baš sam bezobrazan. Ja napadam vas adventiste, a vi meni samo rekli da mi je Crkva Kurva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nadji gde u bibliji pise: "ZAPOVEDAM STVARNOSLAPU DA NAPADA ADVENTISTE NA SERBIAN FORUMU"

Ovu ironiju sam naveo da bi pokazao bezumlje u tvojim izjavama.

Naravno da ne pise "Rimokatolicka crkva" ali iz konteksta prorocanstva iz knjige proroka Danila i otkrivenja - moze se nedvosmisleno zakljuciti ko je sila koja se pojavljuje iz mnogobozackog Rima koga opisuje prorok Danilo i nakon njega, koja progoni verne u periodu istorije mracnog srednjeg veka i ima obelezja koja je u istoriji posedovala i danas poseduje Rimokatolicka crkva.

Vecina crkava se slaze da prorocanstva Danila i otkrivenja govore o podizanju papske vlasti i njegovom delovanju u istoriji.

Kada bi ti bio posten - ti ne bi trebao da napadas Adventiste, vec bibliju i njene pisce, jer oni Rimokatolicku crkvu nazivaju bludnicom i mati bludnicama.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Ti nadji gde u bibliji pise: "ZAPOVEDAM STVARNOSLAPU DA NAPADA ADVENTISTE NA SERBIAN FORUMU"

Za razliku od tebe, ja nisam ni tvrdio da takvo što piše u Bibliji.

Ovu ironiju sam naveo da bi pokazao bezumlje u tvojim izjavama.

Ova opaska ti i nije ironična, nego bezumna.

Naravno da ne pise "Rimokatolicka crkva"

Dakle, opet si lagao.

ali iz konteksta prorocanstva iz knjige proroka Danila i otkrivenja - moze se nedvosmisleno zakljuciti ko je sila koja se pojavljuje iz mnogobozackog Rima koga opisuje prorok Danilo i nakon njega,

Zašto je onda ljudi tumače na sto načina kad se može nedvosmisleno zaključiti?

koja progoni verne u periodu istorije mracnog srednjeg veka i ima obelezja koja je u istoriji posedovala i danas poseduje Rimokatolicka crkva.

Koja su to obilježja? A kad je riječ o progonima, vi protestanti mnogostruko nadmašujete katolike u progonima i ubojstvima drugih.

Vecina crkava se slaze da prorocanstva Danila i otkrivenja govore o podizanju papske vlasti i njegovom delovanju u istoriji.

Koja većina? Koje su to crkve?

Kada bi ti bio posten - ti ne bi trebao da napadas Adventiste, vec bibliju i njene pisce, jer oni Rimokatolicku crkvu nazivaju bludnicom i mati bludnicama.

Opet lažeš, a što i očekivati od jednog adventista. I crkvu su utemeljili na skandaloznoj i bogohulnoj laži. I Isusa su na nebu preseljavali da bi spasili obraz proročice.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema tu govora o nikakvim mojim lažima, već upravo suprotno - nespremnosti da ti žrtvuješ svoje laži i prihvatiš suštu istinu koja je u Bogu i njegovoj reči, pa makar se i nebo srušilo..
 
Natrag
Top