Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Lepo si ti ovo izvukao kao i uvek iz svoje zbirke i van konteksta, samo sto ona na drugom mestu kaze da njene reci ''nisu uvek Bozje reci''..

:roll::roll::roll::roll::roll: Veliš, na drugom mjestu kaže drugačije. :roll::roll::roll: A vidiš, u ovome što sam ja citirao kaže ovako. "Jelenin dućan" zaista ima sve, ipak sam bio u pravu.

Sta je ona pa blesava, pa da se suprotstavlja sama sebi?
Da tvrdi jedno, pa na drugom mestu sasvim nesto drugo?

:roll::roll::roll::roll::roll::roll: Na jednom mjestu jedno, na drugom mjestu drugo. Prosudi sam jeli blesava.

Ne nego si ti ovo izvukao i pogresno protumacio..

Evo sta ona kaze o svojim izjavama:

Prilikom opisa svojih vizija, ja takodje zavisim od Duha Gospodnjega i opisujem onako kako mi je pokazano. Pa ipak, U OPISU ONOGA STO SAM VIDELA, RECI SU MOJE LICNO, IZUZEV, AKO MI IH JE DIREKTNO ANDJEO REKAO I JA TAKVE IZJAVE UVEK STAVLJAM POD ZNAK NAVODA.” 1.SM p. 37.

Dakle ona tvrdi da ''moze pogresiti kada opisuje svojim recima'' i ''receno ne moraju uvek biti i Bozje reci'', takve reci koje je izgovorio sam Bog - ''stavljene su pod znake navoda''.

A na drugom mjestu kaže drugačije, proturiječi sama sebi. Ipak sam ja ispravno pročitao i razumio - "Jelenin dućan" zaista ima sve, a zapravo si ti taj koji to ne zna i koji iz neznanja brani besmislice.

Znaci sto se tice opisanog slucaja, gde ona nije znala ''ime doticne osobe'', ali je ipak je znala ''odredjene pojedinosti'' koje su joj otkrivene, ne moze se govoriti o ''gresci'' u kontekstu njenih izjava, vec si ti to tako predstavio...

Ti se sada protiviš i niječeš ono što je sama Jelena napisala. Znaš li da ti je to "pobuna protiv Boga", ti si "pobunjenik protiv Boga". Ne znam kako ćeš s Laodikejom proći, ja ga ne bih čekao na forumu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sta je ona pa blesava, pa da se suprotstavlja sama sebi?
Da tvrdi jedno, pa na drugom mestu sasvim nesto drugo?

Tako sam i ja razmišljao pre dosta godina i kopkalo me otkud toliko kontri u njenim spisima gde se o istim stvarima govori u dva oprečna stava i krenuo sam u ispitivanje,štamparija,prevodioci,generalna...ko je krivac za toliko tih kontri i posle više godina(bar 5) preciznog praćenja svih pisanja došao sam do zaključka da JESU to sve njeni tekstovi iz više razloga a dva navodim:
1.Stil pisanja
2.Način razmišljanja o temi
Što znači da sama nije bila načisto šta je šta i potom nailazim da je lagijator i od tad ZNAM da je ona ,,Sta je ona pa blesava, pa da se suprotstavlja sama sebi?,,
DA JESTE,i to u fulu.
SVAKU tačku učenja je napisala u OBE OPCIJE i u belom i u crnom dakle suprotstavljena sama sebi.Možda je to nekome čudno meni više nije znajući ko je dotična osoba.

Da se mi razumemo,ja blagosiljam svaku dušu i želim pomoć iAdv.ali i ostalima da ne upadnu u Jeleninu zamku.Pogotovo što sam i sam bio Adv. i pažljivo izučavao njenu nauku ali upoređujući sa porukama iz Biblije i u jednom momentu sam stao i pitao se da li sam ja normalan ....toliko grešaka sam našao tražeći istinu ja greške nalazim kod pomenute dok milioni drugih ne nalaze grešku.

Prvo sam sebe ispitao a i lekari i gle...biće da sam normalan,onda preostaje da vidim šta je razlog da tako očigledne stvari drugi NE VIDE niti čuju?
Kadsam pomenuo grešku kod Jelene svi biskočili kao opareni i znajući da je oslovljavaju sestrom zapazio sam da njene zapisesmatraju ISUSOVIM REČIMA tj,Duhom proroštva i naravno ko sme nasuprot Isus a kad vidite kušajući duhove po naucigde ona pripada tad vam više njen glas nije isusov i tad nemate straha od Jelene već samo od Boga i tad ste slobodni razmišljati i čuti.

Dakle,ovde nije reč o mržnji niti verskoj podeli pa ako neko ide u više crkvi onda sam ja taj i ako nekog mrzim neka se meni to vrati,meni je iskreno žao zbog pogrešnog postavljanja Jeleninih reči na mesto Isusovih jer je to ključ kojim generali drže milione u pokornosti i strahu a desetci su posebna priča.

Ako neko nema poznanja učenja Adv. i nije isčitao sve ili skoro sve knjige pomenute žene neka ne daje paušalne izjave tipa:,,ja mislim ovo ili ja mislim ono,, to zadržite za sebe jer ovde nije mesto nagađanjima već činjenicama sa upoznatom materijom.
SVE što je Slap citirao i rekao je istina u slovo.
Moja borna nije protiv naslova zajednica ili nacija ne zanima me već protiv laži i prevara koje su tako očigledne da ih samo duhovno ohol ili slep čovek ne čuje i ne vidi neće ni priznati.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A na drugom mjestu kaže
drugačije, proturiječi sama sebi .
Ipak sam ja ispravno pročitao i
razumio - "Jelenin dućan" zaista
ima sve, a zapravo si ti taj koji
to ne zna i koji iz neznanja
brani besmislice..

Ispravno si ti procitao i razumeo sta ona kaze, ali iz interesa branis svoje besmislice..
Sta vise tu pričati, jasno je da ona nije protivrecna sebi, ali ti si bezobrazan pa ces sve njene reci izvrnuti.. To nije lepo..

Nije meni u interesu da branim EGW, pa cu tu i stati, a onaj ko je citao njena dela moze videti da ti namerno manipulises recima.

Ima se njoj sta prigovoriti, ali ne na ovako bezobrazan nacin...
Kako sebi dozvoljavas da tako nisko padnes sa tim manipulacijama, stvarno mi nije jasno?


Taramana, nemam ja nista protiv da se iznesu greske i suprotne izjave, ali ovo sto je Slap postavio se ne suproti jedno drugom, sta vise ne moze se time dokazati ni da je ona "pogresila kada je ukorila pogresnu osobu" jer nigde ne pise da joj je receno ime, i ne govori se o pojedinostima kako joj je to objavljeno..

Ja samo hocu dokaze tih gresaka.

Nije dobro da branis Slapa, jer i tebi samom je poznato iz iskustva da on namerno izvrce tudje reci, i ja ovde vidim to namerno izvrtanje..
Citam sta pisete, i buduci da sam i sam citao njena dela, znam njen stil pisanja, mogu da zakljucim ko govori istinu a ko svesno ili nesvesno laze..
Ja sam tamo nasao greske teoloske prirode.. A sto se tice protivrecnih izjava, ima ih i one su uglavnom vezane za prirodu Svetoga Duha i Trojstvo.
Postavlja se pitanje, ko je menjao, da li je menjao sta je izbaceno a sta nije iz spisa koje mi danas posedujemo.
Treba takodje imati na umu da su vecina tekstova kompilacija njenih govora, a tu se o nadahnutosti ne moze ni pričati..
Postoji cak mogucnost da ona nikada nije verovala u Trojstvo, pa su dodali kasnije, a onda je i ono sto mi nazivamo "protivrecno" pod znakom pitanja, jer je tada rec o menjanju njenih izjava od trece strane.
To sto si ti zakljucio, smatrajuci da poznajes njen stil pisanja, i da je ona sama sebi protivrecila, ne mora biti cinjenicno stanje, i ti mozda gresis..
Imaš i Kainosa, koji ce ti to isto reci, cak imamo i dokaze menjanja njenih spisa od trece strane, i sad ispade da ih je ona sama promenila...
Tu je takodje i problem prevoda, sloboda prevodioca i td.. Da sad ne ulazim u to..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sta vise tu pričati, jasno je da ona nije protivrecna sebi, ali ti si bezobrazan pa ces sve njene reci izvrnuti.. To nije lepo..

Da je Ellen White napisala da je Bog sotona i zločinac, ti i adventisti bi se polomili dokazujući da su sotona i zločinac nešto predivno.

Nije meni u interesu da branim EGW, pa cu tu i stati, a onaj ko je citao njena dela moze videti da ti namerno manipulises recima.

Mire, citiram je, citiram Jelenu. Otkud odjednom animozitet vas adventista prema "duhu proroštva"? Ja vam citiram iz "duha proroštva" a vas bijes spopada. Laodikeja me zbog toga optužuje za "autentični sotonizam", a ti za "bezobrazluk i manipulaciju".

Kako sebi dozvoljavas da tako nisko padnes sa tim manipulacijama, stvarno mi nije jasno?

U "Jeleninoj provaliji" nećeš nikada i ništa ni razumijeti. Vječno ćeš ostati zaveden i u neznanju, nikada ti ništa neće ni biti jasno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zašto onda "milijuni adventista i ti lično" niječete da je nakon 1851. godine nešto izbacivano i skrivano iz spisa Ellen White? Lijepo smo vidjeli da je ipak izbacivano i skrivano, dakle, "milijuni adventista i ti lično" ili niste dobro proučili spise Ellen White ili ste indoktrinirani. Dakle, nisam ja neiskren i naivan, nego ste "milijuni adventista i ti lično" neuki, neiskreni ili zavedeni.

Dakle, ti se kao pojedinac u odnosu na ovih milione Adventista iz 250 zemalja - od kojih ima ljudi različitih profila, intelektualaca, lekara, prosvetnih radnika, lingvista, naučnih radnika, i običnih ljudi - postavljaš kao nepogrešivi tumač spisa Ellen White.
To je nadmenost koja prevazilazi sve okvire ljudskog.

Dakle - Stvarnoslap, nije problem u ovim ljudima - već upravo u tebi koji sa namerom potpuno pogrešno predstavljaš spise Ellen White, koristeći se svim raspoloživim sredstvima - ćak i svesnim iznošenjem neistina, jer je ne moguće da neko iznosi nešto pozivajući se na određene citate Ellen White, a da ne vidi odgovore koji se upravo u tim citatima jasno vide.
Ovo se objašnjava jedino činjenicom - da taj koji te odgovore vidi, da se on nada da drugi te odgovore neće videti jer ne poznaju suštinu onoga o čemu oni govore.

Prema tome - istina je da ti iznosiš pojedine citate, ali im potom daješ svoje lično tumačenje, i tako izlaziš iz prave suštine onoga o čemu oni govore, već svesno namećući svoje lične teorije o čemu navodno oni govore.

Ja lično nisam došao do saznanja da je Ellen White prepravljala svoje spise.
Da li je to neko činio nakon njene smrti - izostavljajući neke njene radove, ja to ne znam, jer činjenica je da su spisi Ellen White u njeno vreme bili samo rukopisi koji su kasnije pretočeni u knjige, i da li je nešto izostavljeno ili ne - to je stvar onih kojima je Ellen White dala autorsko pravo da te rukopise štampaju u vidu knjiga.

Ponavljam - ja nisam došao do saznanja da su Adventisti svesno namerno neke stvari izbacili jer se u njima navodno nalaze greške, a ako je toga kojim slučajem i bilo (da se pojedini rukopisi ne uvrste u njena dela) - onda se to činilo u trenutcima selekcije tematskih spisai radi lakšeg razumevanja onoga o čemu je ona pisala.

Nemoguće je braniti neistinu i biti miran. Ipak ti preispitaj svoj "savršeni mir".

Tačno, i upravo ti svesno braniš neistinu.

Nije u pitanju SAMO moj mir - već zajednica sa Bogom u kojoj osim mira postoje i mnogi drugi rodovi i svedočenja Duha.

Što se mene tiče, nemaš nikakvo pravo ono što ja iznosim svrstavati "ovdje ili ondje", i zato nemoj to više činiti. Ja baš niti u jednom trenutku nisam napisao, niti dao naslutiti, da ja nastupam kao "Božji glasnogovornik", da ja svoje čine "pravdam i pripisujem Bogu". Sve što znam o Ellen White i o ASD, i sve što sam ovdje iznio o njima, isključivo sam saznao čitajući ono što su sami pisali i ostavili kao trajno svjedočanstvo. Dakle, još jednom, ja nisam kao Ellen White imao "viđenja" u kojima mi je Bog pokazao Jelenine besmislice, nego sam ih pronašao u njenim spisima i ovdje iznio. Sve te njene besmislice još uvijek su u tim njenim spisima, i u to se može uvjeriti svaki istinoljubivi čovjek.

Ponavljam - istina je da ti iznosiš pojedine citate, ali im potom daješ svoje lično tumačenje, i tako izlaziš iz prave suštine onoga o čemu oni govore, već svesno namećući svoje lične teorije o čemu navodno oni govore.

Dakle - ti nisi ništa pronašao u samim citatima Ellen White - več si njenim citatima pridodao svoja lična tumačenja, da oni navodno govore o tome što ti tvrdiš, i ako je slučaj sasvim drugačiji.
Sve što si izneo su tvoja lična tumačenja citata Ellen White i dodavanje nečega o čemu ona nije pisala.

Logično - ako te ne nadahnjuje Božji Duh, onda te nadahnjuje onaj suprotan, jer se to jasno vidi u tvojim rečima, ironičnoj neozbiljnosti, neistinama i izvrtanjima..itd.

Činjenice, ne samo da smijemo, nego moramo iznositi. A činjenica je da je Ellen White optužila potpuno nedužna čovjeka. Spada li i ovo u "ispoljavanje duha istinske ljubavi i zalaganja za spasenje drugih"? A hoće li ovakve činjenice nekome biti na osudu to uopće nije moja stvar. Ja nikada nikome nisam ni sudio niti presuđivao, to jedino može Bog.
Sadrži li i onaj Jelenin ukor nedužnom Daniels-u "elemente praćene ispoljavanjem sile Božje"? Zar je optuživanje nedužnih ljudi zaista "sijanje dobrog sjemena u ljudska srca"?

Na ovo je već odgovoreno, ali ti namerno zatvaraš oči kako bi ovde prikazao kao da nije.

Dakle, sam ukor koji je u ovom slučaju uputila je bio opravdan, ali je on bio upućen pogrešnom čoveku a ne onome kome je trebalo.
Dakle, njena pogreška je bila u tome, što je postojala čvrsta osnova da se ovaj ukor uputi određenoj osobi, ali je on bio upućen drugoj osobi.

Kakav je to Bog koji je izgleda samo tebi dao dar prepoznavanja duhova?

Ja nigde nisam napisao da je SAMO MENI dat ovaj dar, već je on deo duhovnih darova koje Bog daje svojoj crkvi, odnosno posvećenim ljudima.

"A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike" ( 1 Korinćanima 12. 10 )

Cilj iznošenja nekih riječi je zaista važan, ali ako riječi nisu istinite sve pada u vodu.

Tačno, i ovde upravo sve vreme vidimo tvoju neistinitu interpretaciju citata Ellen White i događaja koji su se odigrali 1844 godine a vezani su za Milerov pokret i Adventiste - koje ona opisuje u svojim svedočanstvima.

Dakle, ti sve te događaje iznosiš, ali ih potom tumačiš na svoj način da bi dokazao svoje lične teorije o navodnom promašaju Milerovaca i Adventista u čemu nema ničeg istinitog što bi bilo vođeno Božjom rukom sa određenim ciljem, a stvari su sasvim drugačije i one se mogu svrstati u sledećim tačkama:

1. Sam Bog je pokrenuo Milera da proučava proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlje koje govori o vremenskom periodu od 2300 godina koje se završava u oktobru 1844 godine kada po samim navodima u proročanstvu treba da odpočne očišćenje Svetinje.

2. Miler je koristeći se istorijskim kontekstom - ispravno protumačio ovo proročanstvo, odnosno - kada ovaj period od 2300 godina počinje i kada se završava, ali je pogrešno protumačio samo mesto događaja koji je trebao da se odigra nakon ovog perioda.
Naime, on je verovao da je Svetinja koja treba da se očisti zemlja, i da će tada Hristos doći na zemlju da je očisti vatrom, i da tada prestaje vreme Božje milosti za svet i da će verni ući u Božje carstvo.
Okupljeni oko Milera su ovo verovali.
Ellen White kasnije opisujući ove događaje - piše i o veri onih okupljenih oko Milera, da je prošlo vreme Božje milosti za svet i da će se proročanstvo ispuniti i Isus doći po drugi put.

3. Nakon isteka ovog perioda u oktobru 1844 godine - dogodilo se veliko razočarenje onih koji su bili okupljeni oko Milera, i mnogi su napustili ovo stanovište, a oni koji su ostali - njima je Bog otkrio pravo značenje - šta je Svetinja i gde se ona nalazi i šta znači pojam čišćenja Svetinje, da je Isus u oktobru 1844 godine izašao iz prvog odeljka nebeske Svetinje i zatvorio vrata, a ušao u drugi odeljak Svetinje - takozvanu Svetinju nad Svetinjama otvorivši vrata, i u nju ušao da obavi završno delo posredovanja za čovečanstvo, i da tada počinje očišćenje nebeske Svetinje nad Svetinjama,
Oni koji su napustili Milera, oni su odbacili ovu svetlost o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi, i zatvaranju vrata Svetinje i otvaranju vrata Svetinje nad Svetinjama, i tim odbacivanjem ostali iza zatvorenih vrata onemogućivši da Isus obavi posredničko delo za njih u drugom odeljku.
Ellen White kasnije piše o ovim ljudima kao odbačenim, jer su oni prethodno odbacili ovu svetlost i onemogućili Isusu da za njih obavi posredničku službu.


Dakle, Stvarnoslap - meni nisu potrebna tvoja lična nemetnuta tumačenja praćena tvojim ličnim začkoljicama o navodnoj istinosti ili ne istinosti onoga što je zapisano, jer ja imam kontekst događaja koji su opisani u samim svedočanstvima, i oni sami govore o čemu se tu radi, i hvala Bogu što je sve čisto i prečisto..Amin!

Još nešto za kraj.

Čoveku Hrišćaninu je dat zadatak da u novozavetnom periodu objavljuje jevanđelje o spasenju u Isusu Hristu.
Hrišćaninu ovo treba da bude priritet u životu.

Za razliku od toga - ti o ničemu drugom ne pišeš osim o drugima, napadajući ih i iznoseći navodne pogreške drugih.

To je potpuni promašaj i nepoštovanje ovog osnovnog biblijskog principa koji treba da krasi Božji narod.

Želim ti sve najbolje!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, ti se kao pojedinac u odnosu na ovih milione Adventista iz 250 zemalja - od kojih ima ljudi različitih profila, intelektualaca, lekara, prosvetnih radnika, lingvista, naučnih radnika, i običnih ljudi - postavljaš kao nepogrešivi tumač spisa Ellen White.
To je nadmenost koja prevazilazi sve okvire ljudskog.

Potpuno netočno. Milijunima adventista je skriveno i nikada im nije rečeno da su Ellen White i James White prepravljali njene spise, izbacujući sve one dijelove koji su podupirali njezino skandalozno i bogohulno naučavanje. Zbog toga to "milijunima nije poznato". Je li tebi to poznato? S druge strane, mnoštvo je drugih ljudi (neadventista) kojima je to itekako poznato. Mnogi od njih su sada bivši adventisti, koji su Adventizam sedmog dana napustili upravo kada su saznali za tu skandaloznu i prljavu rabotu Ellen White i James-a White-a uz znanje i "blagoslov" ljudi iz samog vrha crkve ASD.

Dakle - Stvarnoslap, nije problem u ovim ljudima - već upravo u tebi koji sa namerom potpuno pogrešno predstavljaš spise Ellen White, koristeći se svim raspoloživim sredstvima - ćak i svesnim iznošenjem neistina,

Nije problem u meni, Laodikeja, niti je bilo što od ovoga moj problem. Nije problem ni u "milijunima ovih ljudi", ali svakako je njihov problem. Problem nije u njima, jer oni nisu krivi za prepravljanje spisa Ellen White. Ali problem je svakako njihov, jer žive u neznanju o tome što su Ellen White i pioniri ASD naučavali i žive u neznanju o tome da su spisi Ellen White upravo zbog tog bogohulnog naučavanja prepravljani.

jer je ne moguće da neko iznosi nešto pozivajući se na određene citate Ellen White, a da ne vidi odgovore koji se upravo u tim citatima jasno vide.

Nema nikakvih argumenata niti odgovora u tim citatima. Da su u njima postojali bilo kakvi odgovori, Ellen White te dijelove svojih spisa ne bi skrivala i izbacivala u izdanjima nakon 1851. godine.

Prema tome - istina je da ti iznosiš pojedine citate, ali im potom daješ svoje lično tumačenje, i tako izlaziš iz prave suštine onoga o čemu oni govore, već svesno namećući svoje lične teorije o čemu navodno oni govore.

Ja samo citiram, Laodikeja. A oni, i Ellen White i James White i Joseph Bates, jasno i nedvosmisleno pišu kako je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i kako je tada Bog odbacio pokvareni svijet. Oni su to toliko jasno i nedvosmisleno napisali da ne treba ničije tumačenje, pa ni moje. Hoćeš da ih ponovo citiram?

Ja lično nisam došao do saznanja da je Ellen White prepravljala svoje spise.
Da li je to neko činio nakon njene smrti - izostavljajući neke njene radove, ja to ne znam,

Ili lažeš ili si u neznanju. Ne znam što je gore. Pa sama Ellen White je na koncu priznala da ih je prepravljala, vidi:

"Ovdje ću dati viđenje koje je prvi put objavljeno 1846. godine. U ovom viđenju sam vidjela samo mali dio budućih događaja. Sadašnja viđenja su potpunija. Ja ću, zbog toga, izostaviti jedan dio i spriječiti ponavljanje."(Experience and Views, kolovoz, 1851, str 9).

Evo tko je "izostavljao" dijelove iz spisa Ellen White. Bila je to ona sama. Nakon toga James White je pazio na tiskanje, i brižno je izbjegavano je svako spominjanje A Word to the Little Flock izdanja iz 1847., ili Present Truth, objavljenih 1849. i 1850., u kojima su ta viđenja sadržavala i one bogohulne izjave.

jer činjenica je da su spisi Ellen White u njeno vreme bili samo rukopisi koji su kasnije pretočeni u knjige, i da li je nešto izostavljeno ili ne - to je stvar onih kojima je Ellen White dala autorsko pravo da te rukopise štampaju u vidu knjiga.

Auuuu, pa ti ništa ne znaš o svemu ovome. Nisu njeni spisi bili u rukopisima, nego su objavljeni u tiskanom obliku u publikacijama A Word to the Little Flock i Present Truth.

Ponavljam - ja nisam došao do saznanja da su Adventisti svesno namerno neke stvari izbacili jer se u njima navodno nalaze greške, a ako je toga kojim slučajem i bilo (da se pojedini rukopisi ne uvrste u njena dela) - onda se to činilo u trenutcima selekcije tematskih spisai radi lakšeg razumevanja onoga o čemu je ona pisala.

:roll::roll::roll: Nije Jelena izbacivala dijelove svojih spisa da bi se "lakše razumijelo", nego upravo obrnuto, da se ne sazna što je točno naučavala.

Ponavljam - istina je da ti iznosiš pojedine citate, ali im potom daješ svoje lično tumačenje, i tako izlaziš iz prave suštine onoga o čemu oni govore, već svesno namećući svoje lične teorije o čemu navodno oni govore.

Dakle - ti nisi ništa pronašao u samim citatima Ellen White - več si njenim citatima pridodao svoja lična tumačenja, da oni navodno govore o tome što ti tvrdiš, i ako je slučaj sasvim drugačiji.
Sve što si izneo su tvoja lična tumačenja citata Ellen White i dodavanje nečega o čemu ona nije pisala.

Ja citirao Ellen White, James-a White-a i Joseph-a Bates-a a ljudi će sami pročitati. Razumnim ljudima uopće ne treba moje tumačenje.

Na ovo je već odgovoreno, ali ti namerno zatvaraš oči kako bi ovde prikazao kao da nije.

Dakle, sam ukor koji je u ovom slučaju uputila je bio opravdan, ali je on bio upućen pogrešnom čoveku a ne onome kome je trebalo.
Dakle, njena pogreška je bila u tome, što je postojala čvrsta osnova da se ovaj ukor uputi određenoj osobi, ali je on bio upućen drugoj osobi.

Kako "Božja proročica" može i smije ukoriti jednog čovjeka zbog onoga što je napravio drugi čovjek?

1. Sam Bog je pokrenuo Milera da proučava proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlje koje govori o vremenskom periodu od 2300 godina koje se završava u oktobru 1844 godine kada po samim navodima u proročanstvu treba da odpočne očišćenje Svetinje.

Da ga je Bog pokrenuo onda bi mu pokazao da je Yom Kipur 1844. bio 23.09. a ne 22.10. Dakle, ipak ga je pokrenuo netko drugi.

2. Miler je koristeći se istorijskim kontekstom - ispravno protumačio ovo proročanstvo, odnosno - kada ovaj period od 2300 godina počinje i kada se završava, ali je pogrešno protumačio samo mesto događaja koji je trebao da se odigra nakon ovog perioda.

Sve je Miller krivo protumačio i izračunao. Najprije je krivo izračunao sam datum, jer je 1844. Yom Kipur bio 23.09. a ne 22.10., a nakon toga krivo je protumačio i sve ostalo. Uostalom, sam Miller je priznao da je krivo tumačio Danijela i da je krivo izračunao datum i zbog toga se pokajao i ispričao.

Ellen White kasnije piše o ovim ljudima kao odbačenim, jer su oni prethodno odbacili ovu svetlost i onemogućili Isusu da za njih obavi posredničku službu.

Ellen White, James White i Joseph Bates pišu da je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio pokvareni svijet.

Dakle, Stvarnoslap - meni nisu potrebna tvoja lična nemetnuta tumačenja praćena tvojim ličnim začkoljicama o navodnoj istinosti ili ne istinosti onoga što je zapisano, jer ja imam kontekst događaja koji su opisani u samim svedočanstvima, i oni sami govore o čemu se tu radi, i hvala Bogu što je sve čisto i prečisto..Amin!

Ne trebaju nikome ni tvoja "lična tumačenja". U onome što sam ja citirao sve lijepo i jasno piše, a ljudi znaju čitati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Potpuno netočno. Milijunima adventista je skriveno i nikada im nije rečeno da su Ellen White i James White prepravljali njene spise, izbacujući sve one dijelove koji su podupirali njezino skandalozno i bogohulno naučavanje. Zbog toga to "milijunima nije poznato". Je li tebi to poznato? S druge strane, mnoštvo je drugih ljudi (neadventista) kojima je to itekako poznato. Mnogi od njih su sada bivši adventisti, koji su Adventizam sedmog dana napustili upravo kada su saznali za tu skandaloznu i prljavu rabotu Ellen White i James-a White-a uz znanje i "blagoslov" ljudi iz samog vrha crkve ASD..

Ova tvoja izjava je skandalozno kontradiktorna, jer ti kažeš "milionima Adventista to nije poznato, ali drugim neadventistima je to poznato"

Ja tvrdim sledeće, da ti neadventisti o kojima ti govoriš - predstavljaju one koji su prevareni neistinama da je nešto tako i ako nije, prevareni od strane protivnika Adventizma, protivničkih sajtova i blogova koji pišu ovakve stvari koje i ti ovde plasiraš.

Dakle, ništa od toga ne stoji, već je to vešto smišljena prevara koja nažalost hvata u zamku i pojedine Adventiste, o kojima ti govoriš kao o bivšim.

Nije problem u meni, Laodikeja, niti je bilo što od ovoga moj problem. Nije problem ni u "milijunima ovih ljudi", ali svakako je njihov problem. Problem nije u njima, jer oni nisu krivi za prepravljanje spisa Ellen White. Ali problem je svakako njihov, jer žive u neznanju o tome što su Ellen White i pioniri ASD naučavali i žive u neznanju o tome da su spisi Ellen White upravo zbog tog bogohulnog naučavanja prepravljani. .

new, upravo je problem u tebi i sličnima tebi - jer je vaša mržnja prema Adventizmu toliko veća koliko više ovakvih neistina iznosite, jer su sve ovo mudro smišljene trice da bi se Adventizam diskreditovao.

Nema nikakvih argumenata niti odgovora u tim citatima. Da su u njima postojali bilo kakvi odgovori, Ellen White te dijelove svojih spisa ne bi skrivala i izbacivala u izdanjima nakon 1851. godine..

Hvala Bogu što vo nije istina, jer i ove diskusije su živi dokaz da ti sve vreme iznosiš citate koji sami govore za sebe, ali ih ti namerno prikazuješ u pogrešnom svetlu, i ta ralika je jasno uočljiva ko poznaje kontekst.

Ja samo citiram, Laodikeja. A oni, i Ellen White i James White i Joseph Bates, jasno i nedvosmisleno pišu kako je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i kako je tada Bog odbacio pokvareni svijet. Oni su to toliko jasno i nedvosmisleno napisali da ne treba ničije tumačenje, pa ni moje. Hoćeš da ih ponovo citiram? .

Ti jesi citirao - ali si ih tumačio proizvoljno po svom nahođenju, a moj odgovor u vezi toga je sledeći:

Naime, Miler i njegove pristalice su verovali da je Svetinja koja treba da se očisti zemlja, i da će tada Hristos doći na zemlju da je očisti vatrom, i da tada prestaje vreme Božje milosti za svet i da će verni ući u Božje carstvo.
Okupljeni oko Milera su ovo verovali.
Ellen White kasnije opisujući ove događaje - piše i o veri onih okupljenih oko Milera, da je prošlo vreme Božje milosti za svet i da će se proročanstvo ispuniti i Isus doći po drugi put.


Dakle, to je objašnjenje.

Ili lažeš ili si u neznanju. Ne znam što je gore. Pa sama Ellen White je na koncu priznala da ih je prepravljala, vidi:

"Ovdje ću dati viđenje koje je prvi put objavljeno 1846. godine. U ovom viđenju sam vidjela samo mali dio budućih događaja. Sadašnja viđenja su potpunija. Ja ću, zbog toga, izostaviti jedan dio i spriječiti ponavljanje."(Experience and Views, kolovoz, 1851, str 9).

Evo tko je "izostavljao" dijelove iz spisa Ellen White. Bila je to ona sama. Nakon toga James White je pazio na tiskanje, i brižno je izbjegavano je svako spominjanje A Word to the Little Flock izdanja iz 1847., ili Present Truth, objavljenih 1849. i 1850., u kojima su ta viđenja sadržavala i one bogohulne izjave.

Ovo što si citirao je upravo dokaz tvog izvrtanja njenih spisa.

Dakle, u ovom citatu nema ništa sporno, već ona napominje da je ranije dobila samo jedan deo budućih događaja, ali da je kasnije dobila potpunija otkrivenja (ne različita već potpunija od prvih), i ona kaže da sada neće više iznositi ona u skraćenoj verziji, i iznosiće ova ova potpunija.

Auuuu, pa ti ništa ne znaš o svemu ovome. Nisu njeni spisi bili u rukopisima, nego su objavljeni u tiskanom obliku u publikacijama A Word to the Little Flock i Present Truth.

Upravo je suprotno, da danas postoji zaostavštine Ellen White koju je ostavila crkvi, koja poseduje rukopise i pisma Elen White od kojih se izdaju u vidu kompilacija.

:roll::roll::roll: Nije Jelena izbacivala dijelove svojih spisa da bi se "lakše razumijelo", nego upravo obrnuto, da se ne sazna što je točno naučavala.

To je tvoje mišljenje.



Ja citirao Ellen White, James-a White-a i Joseph-a Bates-a a ljudi će sami pročitati. Razumnim ljudima uopće ne treba moje tumačenje.

Potrebno je poznavati celokupan kontekst događaja.



Kako "Božja proročica" može i smije ukoriti jednog čovjeka zbog onoga što je napravio drugi čovjek?.

Zato što su i Božji proroci ljudi.

Šta misliš, da li je Jona bio i dalje Božji prorok u očima Ninevljana kada je vikao da će grad propasti za tri dana a to se nije dogodilo.
Budi pošten i kaži - da li bi ti lično Jonu i dalje smatrao prorokom.

Da ga je Bog pokrenuo onda bi mu pokazao da je Yom Kipur 1844. bio 23.09. a ne 22.10. Dakle, ipak ga je pokrenuo netko drugi.

Ne, Jom Kipur je bio 22 oktobra 1844 godine po Božanskom računanju vremena a ne ljudskom.



Sve je Miller krivo protumačio i izračunao. Najprije je krivo izračunao sam datum, jer je 1844. Yom Kipur bio 23.09. a ne 22.10., a nakon toga krivo je protumačio i sve ostalo. Uostalom, sam Miller je priznao da je krivo tumačio Danijela i da je krivo izračunao datum i zbog toga se pokajao i ispričao..

Nije Miler ništa pogrešino protumačio, sve je ispravno.
Jom Kipur je bio 22 oktobra po Božanskom računanju vremena, i tada je odpočelo očišćenje nebeske Svetinje nad Svetinjama.

Ellen White, James White i Joseph Bates pišu da je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio pokvareni svijet..

Odgovor je dat.

2. Miler je koristeći se istorijskim kontekstom - ispravno protumačio ovo proročanstvo, odnosno - kada ovaj period od 2300 godina počinje i kada se završava, ali je pogrešno protumačio samo mesto događaja koji je trebao da se odigra nakon ovog perioda.
Naime, on je verovao da je Svetinja koja treba da se očisti zemlja, i da će tada Hristos doći na zemlju da je očisti vatrom, i da tada prestaje vreme Božje milosti za svet i da će verni ući u Božje carstvo.
Okupljeni oko Milera su ovo verovali.
Ellen White kasnije opisujući ove događaje - piše i o veri onih okupljenih oko Milera, da je prošlo vreme Božje milosti za svet i da će se proročanstvo ispuniti i Isus doći po drugi put.

3. Nakon isteka ovog perioda u oktobru 1844 godine - dogodilo se veliko razočarenje onih koji su bili okupljeni oko Milera, i mnogi su napustili ovo stanovište, a oni koji su ostali - njima je Bog otkrio pravo značenje - šta je Svetinja i gde se ona nalazi i šta znači pojam čišćenja Svetinje, da je Isus u oktobru 1844 godine izašao iz prvog odeljka nebeske Svetinje i zatvorio vrata, a ušao u drugi odeljak Svetinje - takozvanu Svetinju nad Svetinjama otvorivši vrata, i u nju ušao da obavi završno delo posredovanja za čovečanstvo, i da tada počinje očišćenje nebeske Svetinje nad Svetinjama,
Oni koji su napustili Milera, oni su odbacili ovu svetlost o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi, i zatvaranju vrata Svetinje i otvaranju vrata Svetinje nad Svetinjama, i tim odbacivanjem ostali iza zatvorenih vrata onemogućivši da Isus obavi posredničko delo za njih u drugom odeljku.
Ellen White kasnije piše o ovim ljudima kao odbačenim, jer su oni prethodno odbacili ovu svetlost i onemogućili Isusu da za njih obavi posredničku službu.

Ne trebaju nikome ni tvoja "lična tumačenja". U onome što sam ja citirao sve lijepo i jasno piše, a ljudi znaju čitati.

Ja ne tumačim - već govorim ono što piše, a ti upravo sve vreme dodaješ svoje lično tumačenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ova tvoja izjava je skandalozno kontradiktorna, jer ti kažeš "milionima Adventista to nije poznato, ali drugim neadventistima je to poznato"

:mig: Nije "skandalozno kontradiktorna" nego kristalno jasna i logična. Adventistima je skriveno da je Jelena svoje spise kljaštrila, a drugi koji su proučavali znaju točno što je pisala. Ima li išta logičnije?

Ja tvrdim sledeće, da ti neadventisti o kojima ti govoriš - predstavljaju one koji su prevareni neistinama da je nešto tako i ako nije, prevareni od strane protivnika Adventizma, protivničkih sajtova i blogova koji pišu ovakve stvari koje i ti ovde plasiraš.

Ja samo citiram što su pisali Ellen White i pioniri ASD. Tako su i neki adventisti saznali kako je Jelena krila dijelove svojih spisa, i kada su vidjeli što je skrivala i kakvo je bogohulno naučavanje imala najnormalnije je bilo da napuste Adventizam sedmog dana.

Dakle, ništa od toga ne stoji, već je to vešto smišljena prevara koja nažalost hvata u zamku i pojedine Adventiste, o kojima ti govoriš kao o bivšim.

Sve stoji i nema nikakve prijevare. Eno citata Ellen White, James-a White-a i Joseph-a Bates-a i svatko može jasno vidjeti.

new, upravo je problem u tebi i sličnima tebi - jer je vaša mržnja prema Adventizmu toliko veća koliko više ovakvih neistina iznosite, jer su sve ovo mudro smišljene trice da bi se Adventizam diskreditovao.

Možeš ti mene vrijeđati, pljuvati, proklinjati, .... i što god hoćeš, ali to ne može promijeniti činjenicu da je Jelena prepravljala svoje spise kako bi sakrila bogohulna naučavanja.

Hvala Bogu što vo nije istina, jer i ove diskusije su živi dokaz da ti sve vreme iznosiš citate koji sami govore za sebe, ali ih ti namerno prikazuješ u pogrešnom svetlu, i ta ralika je jasno uočljiva ko poznaje kontekst.

I ja tvrdim da citati sve jasno govore. Zato neka citati stoje i neka ljudi čitaju.

Ti jesi citirao - ali si ih tumačio proizvoljno po svom nahođenju, a moj odgovor u vezi toga je sledeći:

Naime, Miler i njegove pristalice su verovali da je Svetinja koja treba da se očisti zemlja, i da će tada Hristos doći na zemlju da je očisti vatrom, i da tada prestaje vreme Božje milosti za svet i da će verni ući u Božje carstvo.
Okupljeni oko Milera su ovo verovali.
Ellen White kasnije opisujući ove događaje - piše i o veri onih okupljenih oko Milera, da je prošlo vreme Božje milosti za svet i da će se proročanstvo ispuniti i Isus doći po drugi put.


Dakle, to je objašnjenje.

:roll::roll::roll::roll::roll: Gore kažeš kako "citati govore sami za sebe", a onda ih ti ideš tumačiti!?!?!?
Da, citati sve jasno govore, zato pusti ljude da čitaju i svojim razumom razumijevaju. Ako im ne trebaju moja tumačenja što će im i tvoja.

Ovo što si citirao je upravo dokaz tvog izvrtanja njenih spisa.

Dakle, u ovom citatu nema ništa sporno, već ona napominje da je ranije dobila samo jedan deo budućih događaja, ali da je kasnije dobila potpunija otkrivenja (ne različita već potpunija od prvih), i ona kaže da sada neće više iznositi ona u skraćenoj verziji, i iznosiće ova ova potpunija.

:roll::roll::roll::roll::roll: Ova druga nisu potpunija, nego okljaštrena. Potpunija su joj bila ona prva u kojima je pisala da je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio pokvareni svijet. Dakle, ova druga su joj nepotpunija. Nije Jelena izbacivala dijelove svojih spisa da ih upotpuni, nego da iz njih nešto sakrije. Kako se neki spis može upotpuniti tako da se nešto iz njega izbaci? Nije li obrnuto? Zar se nešto ne "upotpunjuje" dodavanjem, a ne izbacivanjem?:mig:

Ja ne tumačim - već govorim ono što piše, a ti upravo sve vreme dodaješ svoje lično tumačenje.

Eno citata pa neka ljudi čitaju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, neka čitaju, ali ne sa tvojim dodatkom neistina koje iznosiš, već u celokupnom istorijskom i literarnom kontekstu.

Ja sam te razotkrio i uverio se u tvoje neistine i izvrtanje, a verujem da će i drugi ako su marljivi i pošteni da to razotkriju i ako se za ništa ne daju prevariti.

Još nešto za kraj.
Čoveku Hrišćaninu je dat zadatak da u novozavetnom periodu objavljuje jevanđelje o spasenju u Isusu Hristu.
Hrišćaninu ovo treba da bude priritet u životu.
Za razliku od toga - ti o ničemu drugom ne pišeš osim o drugima, napadajući ih i iznoseći navodne pogreške drugih.
To je potpuni promašaj i nepoštovanje ovog osnovnog biblijskog principa koji treba da krasi Božji narod.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja sam te razotkrio i uverio se u tvoje neistine i izvrtanje, a verujem da će i drugi ako su marljivi i pošteni da to razotkriju i ako se za ništa ne daju prevariti.

Mnogo toga si ti razotkrio, po meni orden zaslužuješ za razotkrivanje. Samo ću ukratko naznačiti što su ljudi ovdje mogli jasno vidjeti iz tvog pisanja i razotkrivanja.

1. Najprije si tvrdio da Jelena nije uopće pisala da je Bog odbacio grešnike, a kada više nisi mogao ignorirati potpuno jasne citate prešao si na mantranje o mome izvrtanju teksta. Na sreću, a u to se svatko mogao uvjeriti, "prestanak Isusova posredovanja za grešnike 22.10.1844. i Božje odbacivanje pokvarenog svijeta" ne nalazi se u "mojim tumačenjima" nego u tekstovima Ellen White, James-a White-a i Joseph-a Bates-a.

2. Najprije si negirao činjenicu da su Ellen White i James White nakon 1851. godine izbacivali dijelove iz njenih spisa, pokušavajući sakriti njihova bogohulna naučavanja u periodu od 1844.-1851., a kada sam ti citirao Jelenu gdje ona sama priznaje da je mijenjala, braniš je još smiješnijom i šupljijom tezom kako je ona "upotpunjavala" svoje spise. Zaboga, kako se to nešto upotpunjuje izbacivanjem pojedinih dijelova, zar upotpunjavanje ne zahtijeva dodavanje teksta.

3. Pokazao si notorno neznanje o spisima Ellen White i njihovu nastanku. Tako tvrdiš da su spisi Ellen White do 1851. bili samo u rukopisu. Nisu, Laodikeja, Ellen White ih je sve prije toga objavila u publikacijama "A Word to the Little Flock" i "Present Truth".

4. Uporno braniš Ellen White i pravdaš njeno ukoravanje nedužnog čovjeka. Ellen White optužuje i ukorava jednog čovjeka za nešto što je napravio netko drugi. Tko normalan može ovo pravdati?

Moglo bi se još mnoštvo toga nabrojati, ali i ovo je dovoljno. Onima koji sve ovo čitaju, nakon tvojih šupljih i smiješnih pokušaja obrane Ellen White, sve postaje jasno - sve si razotkrio. Zato i rekoh da po meni zaslužuješ orden, a Jelena bi ti sigurno najrađe ruke svezala tako da više ne možeš ni jednu riječ napisati u njenu "obranu".

Još nešto za kraj.
Čoveku Hrišćaninu je dat zadatak da u novozavetnom periodu objavljuje jevanđelje o spasenju u Isusu Hristu.
Hrišćaninu ovo treba da bude priritet u životu.
Za razliku od toga - ti o ničemu drugom ne pišeš osim o drugima, napadajući ih i iznoseći navodne pogreške drugih.
To je potpuni promašaj i nepoštovanje ovog osnovnog biblijskog principa koji treba da krasi Božji narod.

Točno, temeljna misija apostola i svih kršćana kroz povijest je naviještanje Evanđelja - Radosne vijesti. A Radosna vijest je vijest da je Bog žrtvovao svoga Sina za spasenje svih grešnika. A onda nastupaju Ellen White i pioniri ASD koji navještaju "Antievanđelje", šireći najbogohulnije naučavanje kako je "22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i kako je tada Bog odbacio pokvareni svijet".

Da me ponovo ne bi optužio da ja "izmišljam i izvrćem", evo riječi Ellen White, James-a White-a i Joseph-a Bates-a:

„Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth Kolovoz 1849.)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

"Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White)

"Od završetka našeg rada za svijet, listopada 1844." (Joseph Bates, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.)

"Od uzašašća do zatvaranja vrata, u listopadu 1844., Isus je stajao raširenih ruku punih ljubavi i milosti; spreman primiti, i zastupati u parnici svakog griješnika koji bi došao pred Boga po njegu. Na deseti dan sedmoga mjeseca 1844., On je prešao u Svetinju nad svetinjama, gdje je odonda milosrdni veliki svećenik nad domom Božjim. ... Ja mislim da se slijedeće proročanstvo ispunilo listopada 1844. (James White, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

Citati su tu, ljudi znaju čitati i razumijevati, pa neka čitaju. Ja ću se suzdržati od bilo kakvih tumačenja, a kako ti imaš strašan animozitet prema tumačenjima, nadam se da nećeš vrijeđati zdrav razum ljudima koji čitaju i da ih nećeš zamarati sa svojim tumačenjima.
 
Natrag
Top