Adventisti i Elen Vajt

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Znači, ti pokupiš odavde postove Slapa i DrathShone-a i objaviš u svojoj FB grupi?
Baš voliš skupljati i ukrasti, ha? :rolleyes:
Ali nije to ni loša ideja.Tvoji ljudi će barem nešto pametno čuti. Jer što ti nazivaš " besmislicom" to je upravo ono "ludo Božje mudrije je od ljudi ."
Baš tako nek samo širi istinu , i treba istinu širit , toliko je opičen da to nije ni skužijo , nek ljudi znaju istinu , Slap i Sone šire istinu , a ovaj nevjernik i nesvjesno širi istinu , nisiga trebala upozorit
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Baš tako nek samo širi istinu , i treba istinu širit , toliko je opičen da to nije ni skužijo , nek ljudi znaju istinu , Slap i Sone šire istinu , a ovaj nevjernik i nesvjesno širi istinu , nisiga trebala upozorit

Sestro, laže te da bilo šta naše postavlja po FB-u.

Isuviše voli sebe da bi bilo šta tuđe postavljao.

Svoja laprdanja postavlja po Katoličkim portalima, tako se i razotkrio. Isti stil pisanja, isti jezik, isto mešanje ekavice i jekavice....
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Khm, khm... ne bih da kvarim "žurku", ali "ivek" zaista misli da je njegova "poslednja...

E pa da ga razuverim, nije. Niti je njegova, niti njegove prevarantkinje iz Maine-a USA.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
„Grijesi Sodome ponavljaju se i u našim danima, i zemlja je zbog toga uništena i izopačena pod svojim stanovnicima, ali najgora odlika bezakonja ovog doba jest obličje pobožnosti bez njene sile. Oni koji tvrde da imaju veliku svjetlost nalaze se među bezbrižnima i ravnodušnima, i Božjem djelu nanose se rane u kući onih koji tvrde da su mu prijatelji.“ – The Signs of the
Times, October, 1893.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Idemo tamo na onu temu...uskoro..pa ćemo tamo. Dakle, kao što vidiš nemam problem da iznesem bolje razumevanje stvari. Nikakav problem.

Evo nas na pravoj temi.

Čujmo što jedan subotar (EGWist) vjeruje i tvrdi o Isusu:

Pismo veli da je Isus samo Čovek.

Isti ovaj subotar, naš Jovan, u apologiji 'proročici' Ellen White tvrdi:

Jovan Prezviter je napisao(la):
To znamo da je tako jer Elena na drugim mestima govori o Hristu kao Bogu kao i Duhu Svetom kao punini Božanstva.

Jovan Prezviter je napisao(la):
isto kao i Slapu napominjem i tebi da Elen Vajt govori o Hristu kao Bogu..to je nesumnjivo.

S obzirom da Jovan tvrdi kako je njega sam Bog osvjedočio da je Isus samo čovjek, onda je Ellen White morao nadahnuti sam sotona da običnog čovjeka (Isusa Krista) proglasi i nazove Bogom. U tom slučaju, Ellen White bi bila nužno i heretičarka i lažna proročica? I slijedom ovoga, sekta koju je osnovala s još pet-šest subotarskih pionira nužno je "sotonina sinagoga", baš kako su oni sami zvali sve druge. Sad ćemo se malo pozabaviti ovim pitanjima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo nas na pravoj temi.

Čujmo što jedan subotar (EGWist) vjeruje i tvrdi o Isusu:



Isti ovaj subotar, naš Jovan, u apologiji 'proročici' Ellen White tvrdi:





S obzirom da Jovan tvrdi kako je njega sam Bog osvjedočio da je Isus samo čovjek, onda je Ellen White morao nadahnuti sam sotona da običnog čovjeka (Isusa Krista) proglasi i nazove Bogom. U tom slučaju, Ellen White bi bila nužno i heretičarka i lažna proročica? I slijedom ovoga, sekta koju je osnovala s još pet-šest subotarskih pionira nužno je "sotonina sinagoga", baš kako su oni sami zvali sve druge. Sad ćemo se malo pozabaviti ovim pitanjima.

Pozabavimo se dakle time, i po ko zna koji put dokažimo da oni, doista i jesu sinagoga sotone.

Naime, kada se jednom razgrne sva baruština baljezgarija i uvijanja, kada se jednom čitava "teologija" subotara, tog najglasnijeg čeda Milerovog, razgrne i isuši, videćemo da Krist, uprkos "apologetici" u korist osnivača naslednice Milerovog laganja (SDA), Krist za njih, bili oni "trinitaristi" ili šta god, NIJE BOG, te da se "verni ostatak" kako oni sami sebe arogantno nazivaju, Kršćanima zvati ne može.

Krist koga spominje u glavu kamenom udarena "vesnica" i ostali Milerovi "pionirčići" nije Krist koga veruje Crkva Njegova.

Tko je "Krist" EGWista ?

Odgovor sam više puta postavljao u vidu predavanja Evangelističkog pastora (da ne bude posle Katolici i Pravoslavni "lažu" protiv jadnih subotara)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo nas na pravoj temi.

Čujmo što jedan subotar (EGWist) vjeruje i tvrdi o Isusu:



Isti ovaj subotar, naš Jovan, u apologiji 'proročici' Ellen White tvrdi:





S obzirom da Jovan tvrdi kako je njega sam Bog osvjedočio da je Isus samo čovjek, onda je Ellen White morao nadahnuti sam sotona da običnog čovjeka (Isusa Krista) proglasi i nazove Bogom. U tom slučaju, Ellen White bi bila nužno i heretičarka i lažna proročica? I slijedom ovoga, sekta koju je osnovala s još pet-šest subotarskih pionira nužno je "sotonina sinagoga", baš kako su oni sami zvali sve druge. Sad ćemo se malo pozabaviti ovim pitanjima.

EGW u tom tekstu ne govori o Hristovom Božanstvu.

Sa druge strane pitanje da li Hristos Bog ili ne nije pitanje spasenja.

Tako da niko ne može biti sotonina sinagoga zbog stava po tom pitanju.

To nije tako crno-belo kao što ti želiš predstaviti.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top