Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, samo se još protestanti drže? :beee:

Aha.... samo je pitanje čega se to drže?

"Dugine internacionale"? Wokeizma, Genderizma?

Ah, da.. znam čega se drže....

Povampirenih starih hereza: Arijanizma, Docetizma i naravno Pelagijanizma...

Dekristijanizovane do besmisla, države koje onaj kome odgovaraš "obožava" (a gatara njegova im "prorokovala" propast jer ne kupusare subotom) su sve samo ne primjer na koji se treba ugledati.

Sola Scriptura vodi ka dekristijanizaciji jer u sebi sadrži splet svih mogućih hereza. Prosvetiteljstvo, materijalizmom odvlači čoveka od Boga. A Revivalističke sinagoge sotone, nude sve to iskombinovano s Arijanizmom, Docetizmom i Pelagijantvom u najpodmuklijem obliku.

Pa tako imamo "evanđelje" po kome je Bog netko ko se odmara, tko se izvinjava, igra karte, ponavlja se, sudi po tome šta jedemo i pijemo, nagrađuje novcem, a mi možemo biti i podmukli lažljivci, lopurde i oni koji iskorištavaju bližnjeg svog dok nam se to istovremeno ne računa u grehe jer zaboga subotarimo ili "poznamo" ime ili "karakter" Boga.

Da stvar bude još i gora, na koji način te i takve "religije" koje za sebe tvrde da su "posednici" istine, ne govore o nagradama na onom svijetu, koji za iste i ne postoji, dakle strah od tog i tavog "Boga" nije metafizički, nego fizički, materijalan.

Šta onda pokreće "vernike"?

Pa opipljiva nagrada, i naravno soećaj "superiornosti" "odabranosti" koje im doktrine kultova daju.

Kod tih kultova sve je vidljivo, opipljivo. Počevši od "ljubavi" koja se očituje "sardonskim" osmesima, preko discipline (gde je greh ne posmatrati shabat ili jesti meso, a nije greh u svojim bolnicama ubijati nerođene), vernost se meri vernošću "osnivačima" (koji su važniji od Boga, ta preko djela i objava osnivača se spoznaje "karakter" tog "boga") pa sve do nasrtljivosti i ekskluziviteta, po kojima su "vernici" tih kultova pozvani da zarad opipljive nagrade (isprva samozadovoljstva i osećaja ispunjenosti, a zatim i "obećanog" večnog života u materijalnom raju) sve ostale na sve načine pozivaju da uđu u kult.

No, možda najvidljivija i najopipljivija osobina tih "reformatorskih" kultova je gajenje i širenje kontra znanja, čiji je koren i kolijevka upravo nakaradno tretiranje Svetog Pisma. Otuda imamo debilnosti o "mladoj zemlji", "sedmodnevnom stvaranju", "Adamu koji posmatra shabat", crncima nastalim ukrštanjem ljudi s životinjama, Enoha na Saturnu, "boga" na Orionu, čišćenje svetinje i slične debilne blasfemije koje se uče po "institutima za poznavanje religije", "institutima prirodnog života" i sličnim korporacijama koje egomanijaci, pripadnici "reformatorskih" kultova osnivaju i drže.



 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tebe. Tko je Ivek? :oops:

Onaj iz crne kronike? Pa vidi samo kako na Pravoslavlju zbunjuje onog pravoslavca umjesto da se odmah predstavi.

Ah, da. "Ivek" je onaj "kradljivac identiteta" i nasrtljivac koji maltretira ljude, forume, pokušavajući sebe da nametne kao "poznavaoca" i sudiju. No, arogancija kao i uvjek razotkrije one koji misle da su nedodirljivi.

To što se on ne predstavlja, govori o njemu mnogo, no manje od navike da svugdje gde "piskara" koristi isti jezik, isti način pisanja.

Što se tče tvog pitanja gdje sam sve to naučio, reći ću ti da me je vodila ljubav prema znanju o onome što volim. (Kako reče Sv. Augustin - "Sve što činiš, čini iz ljubavi") pa tako i ono što činim za svakidašnji život, radim iz ljubavi.

Čitam, razmišljam, istražujem, koristim dar Duha Svetog, ne zaključavam ga i ne tražim ga tamo gde ga nema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Možeš li nabrojiti koje to kriterije ima islam? Muslimanske države su u rasulu, kao i katoličke?

Zar je to potrebno?

Znači, samo se još protestanti drže?

Još uvijek su najbliže Bogu što se i vidi po blagostanju. Možeš se cerekati koliko hoćeš djela pokazuju vjeru, zla kao kod vas uglavnom dokazuju da vjeru imate samo na usnama.

Od 20 najopasnijih država po kriminalu čak 14 je katoličkih. Dakle dokazano ste postali religijski pobačaj.

KC je pobačaj u religiji. Naravno da je i kurva jer se kurva sa vlastima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ah, da. "Ivek" je onaj "kradljivac identiteta" i nasrtljivac koji maltretira ljude, forume, pokušavajući sebe da nametne kao "poznavaoca" i sudiju. No, arogancija kao i uvjek razotkrije one koji misle da su nedodirljivi.

To što se on ne predstavlja, govori o njemu mnogo, no manje od navike da svugdje gde "piskara" koristi isti jezik, isti način pisanja.

Što se tče tvog pitanja gdje sam sve to naučio, reći ću ti da me je vodila ljubav prema znanju o onome što volim. (Kako reče Sv. Augustin - "Sve što činiš, čini iz ljubavi") pa tako i ono što činim za svakidašnji život, radim iz ljubavi.

Vidiš koliko si polupan u moz. da se baviš sa mnom, ja zato imam FB grupu gdje dajem vaše besmislice.
 
Natrag
Top