Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi ste od ovog foruma nacinili sebi propovedaonicu! I na ovaj forum gledate kao na mesto gde se vodi rat (religiozni rat u kojem vi morate pobediti), a ne diskusija!

Nažalost, oni se tako ponašaju na svakom forumu, pa gde im uspe. Hoćeš da kopiram stvari koje su adventisti pisali na katoličkom forumu?

To su kanili. Hvala Bogu, propovjedaonica im se pretvorila u "Plašionicu".

Gde god da se pojave kane to, gde god. Jednostavno ne mogu drugačije, ne umeju. Uostalom to su radili i na samom početku, u vreme rađanja Mileritskog ludila.


Točno. Ellen White i Adventizam sedmog dana zajedno stoje ili zajedno padaju. Ovo nisam izmislio ja, ovo su sami ustvrdili. Zato oni ovako grozničavo brane "proročicu" Jelenu. Ono što je kršćanima Krist, jer s Kristom zajedno stoje ili zajedno padaju, to je adventistima sedmog dana Ellen White.

Dakle oni sami potvrđuju da im je Ellen Gould Harmon White isto što i nama Krist. To se može razumeti na samo jedan i jedini način. Ona je za njih Bog.

Ako je već tako, a činjenice govore o tome, po kom se osnovu onda nazivaju Hrišćanima?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Bolje bi ti bilo da si citirao bibliju, iako nista lose nije receno. I iako je tema "Elen White", zar ne mislis da ce citiranje iz njenih dela samo nadodati ulje na vatru?
U pravu si, evo da ti citiram i Bibliju: "Budite trezni i pazite, jer suparnik vas djavo, kao lav ricuci hodi i trazi koga da prozdre." 1. Petova 5, 8.

Jako se grcevito drzite te zene i branite je bez ikakvog razloga, a trebali biste da branite samo bibliju! Ovako samo dajete povoda da vam se zameri!
[/QUOTE]

Mire, mi se uopste ne drzimo nikave zene, nego iznosimo ono sto je pametno i korisdno za sve nas.

A neki se ovde ismejavaju sa svacim, cak i sa Biblijom.

 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dakle oni sami potvrđuju da im je Ellen Gould Harmon White isto što i nama Krist. To se može razumeti na samo jedan i jedini način. Ona je za njih Bog.

Darth, jesi li ti skrenuo sa pameti. Dokle ces huliti na BOGA?
Iskreno mora da ti kazem, veom se brinem za tebe, ako tako nastavis prokletstvo te nece mimoici!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
U pravu si, evo da ti citiram i Bibliju: "Budite trezni i pazite, jer suparnik vas djavo, kao lav ricuci hodi i trazi koga da prozdre." 1. Petova 5, 8.

E hvala, to je lepo! Tako i nastavi..
Slazem se sa napisanim..

Mire, mi se uopste ne drzimo nikave zene, nego iznosimo ono sto je pametno i korisdno za sve nas.

Sve ja tebe razumem, ali mi ne smatramo da je EGW nadahnuta, kao ni ti sto ne smatras crkvene oce.. Nema smisla da ja citiram sta su oni pisali, tebi se to nece svideti, iako sve sto su oni pisali mozemo potvrditi biblijom..

Bolje je zato da se drzimo onoga sto svi priznajemo..

Darth, jesi li ti skrenuo sa pameti. Dokle ces huliti na BOGA?
Iskreno mora da ti kazem, veom se brinem za tebe, ako tako nastavis prokletstvo te nece mimoici!
Marko, nije on to izmislio, on je to cuo. To su govorili, secas se novinskog izvestaja koji sam ja navodio, svedoci su i tamo pod zakletvom tvrdili, da su EGW smatrali Svetim Duhom, a Sveti Duh im je u to vreme bio zastupnik, sam Isus Hristos! To iz vaseg ucenja danas ne vidimo, ali ne mozes reci da on laze. To se pisalo i govorilo tada.. Lepo uzmes pa mu objasnis da vi to ne verujete, na lep nacin a ne da ga nazivas lazovom.

S druge strane, on i ne vidi tvoje postove, pa bezveze pises.. Ako zelis da te odblokira, lepo ga zamoli, pa da diskutujete lepo, a ne ovako.. Ovo mi sve lici na igru gluvih telefona.

Dugo smo ja i Tripo, nisam ja kriv sto on ne zeli lepo, molio sam ga, a vas dvojica mislim da ipak mozete lepo razgovarati..

Inace samo Shoneu odgovaras i njega stalno pominjes. Slapa ne vidis ili sta?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
E hvala, to je lepo! Tako i nastavi..
Slazem se sa napisanim..
Sve ja tebe razumem, ali mi ne smatramo da je EGW nadahnuta, kao ni ti sto ne smatras crkvene oce.. Nema smisla da ja citiram sta su oni pisali, tebi se to nece svideti, iako sve sto su oni pisali mozemo potvrditi biblijom..

Mire, niko nikoga ne primorava da veruje i priznaje bilo cije nadahnuce. Ja samo navodim tekstove koji su za mene dobri i korisni i time pokazuje da EGW nije ono sto Slape i Darth tvrde. Drugo, sta bi moglo biti lose ako navedes i Crkvene Oce, ja i u njihovim tekstovima nalazim vom dobrih tekstova i korisdnih misli.

Marko, nije on to izmislio, on je to cuo. To su govorili, secas se novinskog izvestaja koji sam ja navodio, svedoci su i tamo pod zakletvom tvrdili, da su EGW smatrali Svetim Duhom, a Sveti Duh im je u to vreme bio zastupnik, sam Isus Hristos! To iz vaseg ucenja danas ne vidimo, ali ne mozes reci da on laze. To se pisalo i govorilo tada.. Lepo uzmes pa mu objasnis da vi to ne verujete, na lep nacin a ne da ga nazivas lazovom.[/QUOTE]

Pa shvatam ja to da ste vi uzeli doktrinu iz novina. Medjutim, mislim da je Darth bolestan kad je uporedio zenu sa Svemogucim Bogom, Po mome razumevanju to je hula na Boga. Istina on to lazno TVRDI DA MI TAKO VERUJEMO, PA ONDA RECI SAM ZAR NIJE LAZOV?

stvarnoslap said:

"Majstor" mu je zaprijetio igrankom ako mene ne stavi na "Ignore".

Eto i sam vidis gluposti i nicega pametnoga.

Mire, pa nisam ja Dartha stavio na ignor, nego je on sve nas stavio. Zar nisi citao njegove izjave vise puta u kojima je izjavljivao da ne zeli da cita nase komentare, jer nas ne smatra hriscanima, zato neprestano , ne samo da huli na nas, nego poceoje i na Boga da huli.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Stvarno? Jel moguce da te stavio na ignore?

Ne postoji drugo objašnjenje. Ili, drugo objašnjenje i za Marka i za ostale je još deset puta poraznije - ne mogu niti jednim argumentom osporiti moje pisanje. Već rekoh kako u nedogled mantraju jedan jedini "argument" - Lažeš!

stvarnoslap said:

"Majstor" mu je zaprijetio igrankom ako mene ne stavi na "Ignore".

Eto i sam vidis gluposti i nicega pametnoga.

Sad je Marko razotkrio da je u pitanju ona još gora varijanta. Čita što ja napišem, ali kako nema kontraargument ignorira napisano.

OK, ignoriraj me Marko, imaš pravo, ali nije lijepo da me nazivaš lažovom ne iznoseći niti jedan argument koji bi to dokazivao. Da se mi do kraja razumijemo. Imaš ti pravo i zvati me lažovom bez ikakva objašnjenja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Ne postoji drugo objašnjenje. Ili, drugo objašnjenje i za Marka i za ostale je još deset puta poraznije - ne mogu niti jednim argumentom osporiti moje pisanje. Već rekoh kako u nedogled mantraju jedan jedini "argument" - Lažeš!
Na zalost, kako drugacije objasniti, svi su bili za to da se banujes, ajd Kainos kaze da se u vezi toga salio, mozda i jeste, ali ostaje cinjenica da im nikako ne godi ono sto pises.

Ja sam ili lud ili ne vidim sta je to toliko strasno sto ti pises.. Cak i dok sam bio u njjihovim redovima, nisam bio nesto posebno uznemiren tvojim postovima..

Pa zasto bi ih sada poslusao i rekao tebi ili Shoneu da prestanete s pisanjem? Stvarno ne vidim razlog..

Setih se Taramane, koliko ste se zucno raspravljali, a kad je odlazio pozeleo ti je sve najbolje. To mnogo govori o coveku..

Nego, ako ga negde sretnes na nekom forumu, pozdravi ga od mene..
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Inace samo Shoneu odgovaras i njega stalno pominjes. Slapa ne vidis ili sta?

"Majstor" mu je zaprijetio igrankom ako mene ne stavi na "Ignore". :)

Stvarno? Jel moguce da te stavio na ignore?

Mire, pa nisam ja Dartha stavio na ignor, nego je on sve nas stavio.

OK, ignoriraj me Marko, imaš pravo, ali nije lijepo da me nazivaš lažovom ne iznoseći niti jedan argument koji bi to dokazivao. Da se mi do kraja razumijemo. Imaš ti pravo i zvati me lažovom bez ikakva objašnjenja.

Pa zasto bi ih sada poslusao i rekao tebi ili Shoneu da prestanete s pisanjem? Stvarno ne vidim razlog..

Setih se Taramane, koliko ste se zucno raspravljali, a kad je odlazio pozeleo ti je sve najbolje. To mnogo govori o coveku..
Ja sam stvarno smotana , svemi se pobrkalo , ko koga ,i zbog čega
Ma hajde ljudi uozbiljitese , ovo je samo forum , a ne neka crkva ,ili džamija , već forum za zabavu .

images.jpg
 
Natrag
Top