Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.353
Ja sam ili lud ili ne vidim sta je to toliko strasno sto ti pises..

Istina. Istina im je strašna. Za sve što čovjeka može napasti postoji i lijek. Jedino se od istine ne možete nikako obraniti. Zato je njihovo ponavljanje - Lažeš!, na moje pisanje o
podvalama i besmislenostima Ellen White, isto kao da za liječenje bakterijske upale mantrate - "Odlazite bakterije".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Istina. Istina im je strašna. Za sve što čovjeka može napasti postoji i lijek. Jedino se od istine ne možete nikako obraniti. Zato je njihovo ponavljanje - Lažeš!, na moje pisanje o
podvalama i besmislenostima Ellen White, isto kao da za liječenje bakterijske upale mantrate - "Odlazite bakterije".

Isto su tako ponavjali i kukali kada se ispostavilo da je Miler lagao. Na iluzijama prevaranata i besmislicama su izgradili kult, veruju da su te besmislice "evanđelje" i prosto moraju da negiraju Istinu da bi se odbranili.

Ps. Dobro je što za sada takvi nemaju vlast i kontrolu medija, inače bi smo imali "Političku korektnost" na -ti stepen, a ljudi bi gubili poslove, uništavao bi im se život samo zato što su se usudili da kažu da je ono u šta ovi veruju laž i besmislica.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Drugo, sta bi moglo biti lose ako navedes i Crkvene Oce, ja i u njihovim tekstovima nalazim vom dobrih tekstova i korisdnih misli.

Dobro je da znam da te nece sablazniti ako citiram crkvene oce..

Medjutim, mislim da je Darth bolestan kad je uporedio zenu sa Svemogucim Bogom, Po mome razumevanju to je hula na Boga. Istina on to lazno TVRDI DA MI TAKO VERUJEMO, PA ONDA RECI SAM ZAR NIJE LAZOV?

Marko, on je procitao da je ona ravna Hristu, dakle nije on to izmislio. Zasto ga onda nazivas 'bolesnim' i kazes da je on 'lazov'?

Pa procitao je to?

Da je izmislio, mogli bi reci da je zlonameran ili da se radi o bolesnom coveku, a ne ovako.

Trebas mu lepo obajasniti, a ne da ga bolesnim nazivas, nije ti to pametno.

To je sve sto cu reci o vasem odnosu, nije moje da se mesam..

Mire, pa nisam ja Dartha stavio na ignor, nego je on sve nas stavio.

Pa znam Marko. Nisam ja pitao za Dartha, vec za Slapa, da li vidis njegove postove ili si ga blokirao?

A sto se Dartha tice, znam da je on tebe stavio na ignore jer si ga nazivao lazovom i evo sad i bolesnim, a ne trebas tako. Ja znam da ti ne mislis nista lose njemu, zato nemoj takve izraze koristiti..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.353
Pa znam Marko. Nisam ja pitao za Dartha, vec za Slapa, da li vidis njegove postove ili si ga blokirao?

Sam se Marko razotkrio, reagirajući sinoć na moj post tridesetak minuta nakon što sam ga napisao. Vidi:

1579599738410.png

1579599942317.png
1579599896319.png

Dakle, jasno je. Marko čita sve moje postove, a reagira samo kad osjeti potrebu nazvati me lažovom. Na moja opetovana pitanja, zašto me vrijeđa i naziva lažovom, Marko se ponaša kao da sam gubavac, ili kao da ne postojim. OK, Markovo pravo i Markov izbor. :) Ja ću nastaviti iznositi istinu, jer se o istini ne smije šutjeti, i opet pokoji put, bude li trebalo, Marka priupitati zašto me naziva lažovom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, jasno je. Marko čita sve moje postove, a reagira samo kad osjeti potrebu nazvati me lažovom. Na moja opetovana pitanja, zašto me vrijeđa i naziva lažovom, Marko se ponaša kao da sam gubavac, ili kao da ne postojim. OK, Markovo pravo i Markov izbor. :) Ja ću nastaviti iznositi istinu, jer se o istini ne smije šutjeti, i opet pokoji put, bude li trebalo, Marka priupitati zašto me naziva lažovom.

Isto tako ću i ja raditi.

Ujedno, da odgovorim Marku i svima onima koji misle da me optuživanjem da sam posednut, ili bolestan, ili da hulim, mogu naterati da promenim svoje mišljenje o kultu kome su svojom voljom pripali, i da ću prestati da iznosim istine o tom kultu, grdno se varaju.

1. Ja na Boga nisam pohulio, Nikada!

2. Za mene je Bog jedno i jedino Biće u Tri osobe - ipostasa, dakle ispovedam veru u Trojstvenog Boga, a ne u skup bića koje EGWisti nazivaju "božanstvom".

3. Nikada u svom životu nisam epitete Svetog Duha pripisao smrtnoj osobi, EGWisti jesu, i ništa na ovom svetu me neće ubediti da nisu.

4. Doslovno, da bi se neko mogao nazvati Hrišćaninom mora ispovedati veru Hrišćansku, a ne budalaštine američkih farmera. Dakle, nisu hrišćani, i Marko tu ništa ne može učiniti.

Ovo je poslednji put da pojašnjavam svoje stavove. Nemaju nikakvo pravo da bilo koga optužuju da Huli, i da još taj termin koriste kada se govori o njima, jer hula nad hulama je samo postojanje njihovog kulta.


A sto se Dartha tice, znam da je on tebe stavio na ignore jer si ga nazivao lazovom i evo sad i bolesnim, a ne trebas tako. Ja znam da ti ne mislis nista lose njemu, zato nemoj takve izraze koristiti..

Ovde se ne radi o meni, tebi, njemu, bilo kome lično, nego o tome da oni veruju da svako ko se ne slaže sa njima i iznosi istinu o njihovom kultu, je ili bolestan ili posednut.

Shvati, nije me briga u šta će da veruju, ali to svoje verovanje predstavljati Hrišćanstvom i tražiti za sebe autoritet po tom pitanju ne mogu.

Od mene autoritet, priznanje njihovih tvrdnji, dobiti neće nikada.

U ovo verujem, ovo ispovedam, a ne budalaštine američkih farmera:


Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.
I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.
I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja je na stotine mojih tvrdnji i notornih dokaza iznio samo jedan "argument" - Odgovorio je: Lažeš!

A desetine predjasnjih odgovora na svaku tvrdnju, to nisi pomenuo jer ti ne ide u prilog.

Znaci lazes.

Pokvario si i jadnog Mreta da se sa tobom i takvima kao ti udruzi, i da sam prihvati princip laganja.

Tesko slepome koji vodi slepe, jer ce na kraju svi upasti u jamu.

Vidi, ti možeš tvrditi da su činjenice koje se iznose o tvom "duhu proroštva" laži, i zatvarati oči pred istinom, tvoj problem, ali činjenice promeniti nećeš.

Činjenice koje nije briga za osećanja onih koji su poverovali lažima Milerita i smatraju te laži "evanđeljem", promeniti ne možeš time što ih nazivaš lažima.

1. Shabat za Hrišćane - nema ga u Pismima

2. Istražni postupak - nema ga u Pismima

4., Isus kao anđeo Mihael - nema ga u Pismima

5. Zdravstveni zakon - nema ga u Pismima

6. Isus kao stvorenje - nema ga u Pismima

7. Nekakvo novo evanđelje 1800 godina nakon pravog - Nema ga u Pismima

8. Smrtna žena koja govori u oholosti kao "utešitelj" - nema u Pismima

9. Preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama - nema u Pismima

10. Desetak kao uslov spasenja - nema ga u Pismima

11. Datum drugog dolaska - nema ga u Pismima

12. Bog kao "ono" (božanstvo) - nema ga u Pismima


....

Lista ide do u nedogled.

Koliko ovde laganja, to je za cudjenje.
Pitanje je, kkako neko moze da se naziva Hristovim imenom a da iznosi tolike neistine.

Ja sam na ovo sve odgovorio po tackama, i obelodanio svaku izjavu kao laznu.

Evo tog odgovora:

Da vidimo ove navodne bogohulnosti Ellen White koje je naveo DarthShone:

Odgovori su dati po redosledu kako ih je on i naveo.

1 Istražni postupak - nema ga u Svetom Pismu

Ovo je potpuni promasaj, jer istrazni sud je postojao i kod Jevreja u starom zavetu, i vrsio se na praznik ociscenja jednom godisnje, kada se Svetinja cistila od grehova naroda koji su krvlju jagnjetovom kojom je prskana zavesa koja je delila Svetinju od Svetinje nad Svetinjama bili prenoseni u Svetinju.

Taj dan je bio istrazni sud za Izrailjski narod, gde je on morao da se ocisti od greha i da stane pred Boga.

To je bio TIPOS ili predslika istraznog suda koji je odpoceo u novom zavetu, kada je Hristos po ovoj starozavetnoj Tipologiji usao u Svetinju nad Svetinjama da obavi cin ociscanja.
Tada je odpoceo istrazni sud ili ispitivanje zivota svakog coveka na planeti zemlji.

Ovaj istrazni sud predhodi onom konacnom sudu na kraju istorije sveta, kada ce se vec znati ko je spasen a ko ne na osnovu imena zapisanih u knjigama zivota i smrti.

2. Shabat za Hrišćane - Nema ga u Svetom Pismu

Ovo je takodje promasaj.

Svuda u novom zavetu Hristos i apostoli upucuju na drzanje deset zapovesti medju kojima je cetvrta zapovest o suboti.

PAVLE RADI SEST DANA A SUBOTOM A ODLAZI U HRAM I PROPOVEDA O HRISTU"

"Potom se odluči Pavle od Atine i dođe u Korint,
I nađe jednoga Jevrejina, po imenu Akilu, rodom iz Ponta, koji bješe skoro došao iz Talijanske sa ženom svojom Priskilom (jer bješe zapovjedio Klaudije da svi Jevreji idu iz Rima), i dođe k njima.
I budući da bješe onoga istog zanata, osta kod njih i rađaše, jer bijahu ćilimarskog zanata.
A prepiraše se u zbornicama svake subote, i nadgovaraše Jevreje i Grke" ( dela apostola 18. 1 - 4 )

PAVLE SAVETUJE DA UDJEMO U SUBOTNI ODMOR PO PRIMERU GOSPODA KOJI SE ODMARAO U SEDMI DAN, A NE PO PRIMERU NEPOSLUSNOSTI JEVREJA KOJI SU PREKRSILI ZAPOVEST O SUBOTI:

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
I nema tvari nepoznate pred njim, nego je sve golo i otkriveno pred očima onoga kojemu govorimo.
Imajući dakle velikoga poglavara svešteničkoga, koji je prošao nebesa, Isusa sina Božijega, da se držimo priznanja.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć" ( Jevrejima poslanica 4 poglavlje )

DRŽANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće" ( Jevandjelje po Mateju 19. 16 - 26 )

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM ĆE SE SUDITI SVETU:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni" ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).


DRŽANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:

"I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).


3. Desetak kao uslov spasenja - Nema ga u Svetom Pismu

U bibliji i staroga i novoga zaveta se zapoveda da se daje desetak.

U pogledu desetka apostol Pavle kaze "JER GOSPOD ZAPOVEDA DA KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU DA OD JEVANDJELLJA ZIVE"

4. Preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama - Nema ga u Svetom Pismu

Ima preseljenja po biblijskoj TIPLOGIJI ili predslici objasnjenoj u prvom odgovoru, kada je Isus na dan ociscenja usao iza zavese u drugi odeljak, kako i biblija kaze "JER ISUS UDJE IZA NAJDALJE ZAVESE DA POSREDUJE ZA NAS"

Pogledati 8 i 9 poglavlje Danila, i 8 i 9 poglavlje Jevrejima poslanice.

5. Propisi o hrani za Hrišćane - Nema ih u Svetom Pismu

Propisa o zdravom nacinu ishrane ima i u starom i u novom zavetu.

U bibliji Bog je dao jasne odrednice vezane za čovekovu ishranu, i principe vezane za njegov odnos prema svom ličnom zdravlju i moralnoj i Duhovnoj čistoti.
Kada Bog nesto čini - on ništa ne čini na stetu čoveku, već upravo iz ljubavi i brizi za čoveka, i iz svog predznanja o svim stvarima koje bi mogle da štete kako čovekovom fizičkom, tako i Duhovnom zdravlju.

Iz tog razloga Bog je čoveku dao zdravstveni zakon, u koji su uključena i pravila o čistim i nečistim životinjama, koji je Bog uspostavio upravo iz razloga što je znao da će čovek padom u greh toliko iskvariti svoj prvobitni ukus, da će posegnuti za onim što je nečisto i nezdravo što Bog nije stvorio za njegovu ishranu, a što će štetiti njegovom fizičkom, pa time i Duhovnom zdravlju koji su usko povezani.

Kao što možemo videti iz dole priloženih tekstova - Bog je u početku dao čoveku u svojstvu ishrane zemaljske plodove, bilje koje nosi seme, i drveta rodna koja nose seme

"I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih I od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
I još reče Bog: Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu.
A svim zverima zemaljskim i svim pticama nebeskim i svemu što se miče na zemlji i u čemu ima duša živa, dao sam svu travu da jedu.
I bi tako" ( 1 knjiga Mojsijeva 1. 27 - 30 ).


Iz sledećeg teksta možemo videti - da je Bog tek nakon potopa u ljudsku ishranu uključio meso, izuzimajući životinjsku krv:

"I Bog blagoslovi Noja i sinove njegove, i reče im; rađajte se i množite se i napunite zemlju;
I sve zveri zemaljske i sve ptice nebeske i sve što ide po zemlji i sve ribe morske neka vas se boje i straše; sve je predano u vase ruke.
Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.
Jer ću i vašu krv, duše vaše, iskati; od svake ću je zveri
iskati; iz ruke samog čoveka, iz ruke svakog brata njegovog iskaću dušu čovečiju" ( 1 knjiga Mojsijeva 9. 1 - 5 ).


U sledećem tekstu Bog je pisanim zakonom odvojio čiste od nečistih životinja, i uputio prokletstvo onima koji nezdravom ishranom uništavaju i duh i telo:

"I reče Gospod Mojsiju i Aronu govoreći im: Kažite sinovima Izrailjevim i recite: Ovo su životinje koje ćete jesti između svih životinja na zemlji:
Šta god ima papke i papci su mu razdvojeni i preživa između životinja, to jedite.
Ali onih što samo preživaju ili što samo imaju papke razdvojene, ne jedite, kao što je kamila, jer preživa ali nema papke razdvojene;
da vam je nečista;
I pitomi zec, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je. I zec divlji, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je.
I svinja, jer ima papke razdvojene ali ne preživa; nečista da vam je; Mesa od njih ne jedite niti se strva njihovog dodevajte; jer vam je necisto" ( 3 knjiga Mojsijeva 11 poglavlje ).

Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno, koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju" ( knjiga proroka Isaije 66. 15 - 18 )

"Ne znate li da ste vi crkva Božija, i Duh Božji živi u vama?
Ako pokvari ko crkvu Božiju, pokvariće njega Bog: jer je crkva Božija sveta, a to ste vi" ( 1 Korinćanima poslanica 3. 16 - 17 )


Ovi zdravstveni principi su univerzalnog karaktera, i dati svim ljudima u svim vremenima - od stvaranja do kraja istorije sveta ( što se jasno vidi iz poslednje citiranog teksta koji govori o Hristovom dolasku - kada će on suditi onima koji su kršili moralne i zdravstvene principe ), jer ako je nesto bilo štetno u starozavetno vreme, koliko više je to slučaj danas, kada je sama zatrovanost biljnog i životinjskog sveta na mnogo većem nivou nego ikada ranije.

Ovo se ne odnosi samo na konzumiranje mesa koje je Bog odvojio kao nezdrave - već na sve druge štetne namirnice koje mogu štetiti čovekovo fizičkom i duhovnom zdravlju, u šta spadaju "duvan, alkohol, gazirana i energetska pića poput koka kole i pepsija, namirnice spravljene u restoranima brze hrane poput Mc Donald's - a, indijski crni i zeleni čajevi..,


6. Isus kao stvorenje - nema ga u Pismima

Adventisti ne uce da je Isus stvorenje, vec vecni Bog koji je rodjen u ljudskom telu na zemlji.

7. Nekakvo novo evanđelje 1800 godina nakon pravog - Nema ga u Pismima

Adventisti nemaju nova jevandjelja osim postojeceg novog zaveta.

8. Smrtna žena koja govori u oholosti kao "utešitelj" - nema u Pismima

Adventisti ne uce da je neka zena utesitelj.
Sveti Duh je uitesitelj, a Ellen White Bozji prorok i vesnik.

11. Datum drugog dolaska - nema ga u Pismima

Adventisti ne uce da u bibliji postoji datum drugog dolaska, ali da postoje znakovi koje je Isus dao po kojima se prepoznaje blizina Hristovog drugog dolaska.

12. Bog kao "ono" (božanstvo) - nema ga u Pismima

Ovo je nerazumno, jer Bog jeste BOG, i nema ovo ili ono Bozanstvo, vec je on jedini Jahve stvoritelj i spasitelj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.353
A desetine predjasnjih odgovora na svaku tvrdnju, to nisi pomenuo jer ti ne ide u prilog.

Ne desetine, tisuće si ti odgovora napisao, samo nikada niti jedan suvisao argument nisi iznio protiv mojih tvrdnji. Na koncu, da te podsjetim, i tripo je htijući se narugati mojim tvrdnjama priznao konstatirajući - Ellen White je napisala 100.000 stranica a ti joj našao samo jednu manu, da je bila bogohulnica.


Pokvario si i jadnog Mreta da se sa tobom i takvima kao ti udruzi, i da sam prihvati princip laganja.

Mire je uvjeren da su mu se oči otvorile.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne desetine, tisuće si ti odgovora napisao, samo nikada niti jedan suvisao argument nisi iznio protiv mojih tvrdnji. Na koncu, da te podsjetim, i tripo je htijući se narugati mojim tvrdnjama priznao konstatirajući - Ellen White je napisala 100.000 stranica a ti joj našao samo jednu manu, da je bila bogohulnica.

To je tako u tvojim zluradim snovima kojima mozes da obmanjujes neupucene.

Mene i ostale koji svedocimo realnost onakvu kakva jeste, ne.

Mire je uvjeren da su mu se oči otvorile.

Bozja rec kaze:

"NEKI SE PUT COVEKU CINI PRAV, A KRAJ MU JE SMRT"
 
Natrag
Top