Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Stalno ponavljam milion puta iste odgovore na milion puta ponovljene iste lazne tvrdnje.

Ti ocekujes da neko postavlja toliko puta iste lazne tvrdnje, a da se na njih ne odgovara.

Dakle, kada taj neko prestane da to cini, nece biti potrebe ni za odgovorima.
I ja tvoje ponovljene tvrdnje smatram laznim, pa opet odgovaram na njih neprestano! A ti cesto postavljas i pripremljen materijal, koji je identican sa ranijim iskazima!

Ocekujes da na to ponavljanje ja neprestano odgovaram??? Ili na bilo cije drugo, jer svi to radite?

Prvo pogledaj sebe, pa onda pricaj o drugima!

Mozda jedino ja to ne radim. Ili jako retko radim bas u izuzetnim slucajevima...

Ti podrzavas Stvarnoslapa i DarthShonea, pa ako imas imalo savesti i postenja, ti bi trebao da ih posavetujes da to ne cine, kao sto sam i ja Tripa vise puta.

Necu, jer vi radite to isto. I ti radis.
Zasto bi ja njih napao za ono sto i vi sami radite???

Drugo pitanje je - zasto ti osecas potrebu da stalno na to odgovaras? Sta mislis da ces sa tim postici? Ili bilo ko od vas? Mislis da ces zbog neprestanog ponavljanja i kolicine postova, nekog ubediti da je to sto pises istina?

Neces! Ni ti ni Tripo, niti bilo ko!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ja nisam iznio niti jednu lažnu tvrdnju, niti si ti ijednu moju tvrdnju opovrgnuo. :)

I sad si lagao.
I sve tvoje tvrdnje protiv Adventista i Ellen White su lazne.
Ja sam SVE opovrgnuo i obelodanio, a ti i dalje tvrdi da nisam, i pisi i dalje sta zelis.

Drugo pitanje je - zasto ti osecas potrebu da stalno na to odgovaras? Sta mislis da ces sa tim postici? Ili bilo ko od vas? Mislis da ces zbog neprestanog ponavljanja i kolicine postova, nekog ubediti da je to sto pises istina?

Neces!

Ovo je nesto najpodlije sto sam cuo u poslednje vreme.

Ti znaci tvrdis da neko moze iznositi gomilu lazi protiv Adventista i Ellen White, a da se na to ne odgovori?

Ja sam Adventista, i naravno da znam sta je istina i po pitanju Adventistickog ucenja, i po pitanju Ellen White.
I zato ja na lazi iznosim istinu po tim pitanjima, i svedocim da SVE sto ste do sada iznosili protiv Adventista i Ellen White, da su sve ogromne nepojmljive lazi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Drugo pitanje je - zasto ti osecas potrebu da stalno na to odgovaras? Sta mislis da ces sa tim postici? Ili bilo ko od vas? Mislis da ces zbog neprestanog ponavljanja i kolicine postova, nekog ubediti da je to sto pises istina?

Neces! Ni ti ni Tripo, niti bilo ko!

Ovo je nesto najpodlije sto sam cuo u poslednje vreme.

U mirinim riječima nema ni trunke podlosti, uostalom kako istina može biti podla. Dakle, tebi u mirinim riječima ne smeta podlost, nego istina. A onaj kome istina smeta ima strašan problem.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Necu, jer vi radite to isto. I ti radis.
Zasto bi ja njih napao za ono sto i vi sami radite???

Zašto bi ti trebao da Slapa ili mene ukoriš? Zato što ponavljamo istinu?

Drugo pitanje je - zasto ti osecas potrebu da stalno na to odgovaras? Sta mislis da ces sa tim postici? Ili bilo ko od vas? Mislis da ces zbog neprestanog ponavljanja i kolicine postova, nekog ubediti da je to sto pises istina?

Neces! Ni ti ni Tripo, niti bilo ko!

Sve i da se na glavu nasade, činjenice koje govore o kultu kome pripadaju neće promeniti. Niti uspeti da bilo koga od nas ubede da je kult koji on ispoveda ispravan.

U mirinim riječima nema ni trunke podlosti, uostalom kako istina može biti podla. Dakle, tebi u mirinim riječima ne smeta podlost, nego istina. A onaj kome istina smeta ima strašan problem.

A istina mu smeta jer ruši kulu od karata koju je on svojom slobodnom voljom prihvatio kao "evanđelje".


Ti znaci tvrdis da neko moze iznositi gomilu lazi protiv Adventista i Ellen White, a da se na to ne odgovori?

Ja sam Adventista, i naravno da znam sta je istina i po pitanju Adventistickog ucenja, i po pitanju Ellen White.
I zato ja na lazi iznosim istinu po tim pitanjima, i svedocim da SVE sto ste do sada iznosili protiv Adventista i Ellen White, da su sve ogromne nepojmljive lazi.

Vidi, ti možeš tvrditi da su činjenice koje se iznose o tvom "duhu proroštva" laži, i zatvarati oči pred istinom, tvoj problem, ali činjenice promeniti nećeš.

Činjenice koje nije briga za osećanja onih koji su poverovali lažima Milerita i smatraju te laži "evanđeljem", promeniti ne možeš time što ih nazivaš lažima.

1. Shabat za Hrišćane - nema ga u Pismima

2. Istražni postupak - nema ga u Pismima

4., Isus kao anđeo Mihael - nema ga u Pismima

5. Zdravstveni zakon - nema ga u Pismima

6. Isus kao stvorenje - nema ga u Pismima

7. Nekakvo novo evanđelje 1800 godina nakon pravog - Nema ga u Pismima

8. Smrtna žena koja govori u oholosti kao "utešitelj" - nema u Pismima

9. Preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama - nema u Pismima

10. Desetak kao uslov spasenja - nema ga u Pismima

11. Datum drugog dolaska - nema ga u Pismima

12. Bog kao "ono" (božanstvo) - nema ga u Pismima


....

Lista ide do u nedogled.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
I sad si lagao.
I sve tvoje tvrdnje protiv Adventista i Ellen White su lazne

Ako ti smatras nesto laznim, to nije samo zato lazno!

Ja sam SVE opovrgnuo i obelodanio, a ti i dalje tvrdi da nisam, i pisi i dalje sta zelis.

Ko ti brani da opovrgavas?

Ovo je nesto najpodlije sto sam cuo u poslednje vreme.

Zasto je to podlo?

Ti znaci tvrdis da neko moze iznositi gomilu lazi protiv Adventista i Ellen White, a da se na to ne odgovori?

Gde sam ja rekao da ti ne smes da odgovoris?

Ja sam samo rekao da ne mozes ocekivati od drugih da ne ponavljaju tvrdnje za koje smatraju da na njih nije dat adekvatan odgovor!

I ti isto besomucno ponavljas svoje tvrdnje, kad smatras da ti nije odgovoreno!

Kako onda mozes traziti od ostalih da prestanu da ponavljaju a ti sam radis isto?

Ja sam Adventista, i naravno da znam sta je istina i po pitanju Adventistickog ucenja, i po pitanju Ellen White.

Ti samo mislis da znas sta je istina!
Nije dovoljno reci "ja znam" to treba i dokazati.

I niko tebi ne brani da dokazujes. Ali ako nekog ne zadovoljava tvoj odgovor, onda on ima pravo ponoviti pitanje. I to nisu dupli postovi!

I zato ja na lazi iznosim istinu po tim pitanjima, i svedocim da SVE sto ste do sada iznosili protiv Adventista i Ellen White, da su sve ogromne nepojmljive lazi.

Imas pravo da pises sta zelis, ali ponavljanjem "laz laz laz.." nikoga neces uveriti ni u sta. A ni kopiranjem istih postovau u kojima si vec dao odgovor, sto neprestano radis, pa onda branis drugima da to isto cine.

Zato sam rekao, ako ti ponavljas, onda i drugi imaju pravo da ponove odgovor..

U mirinim riječima nema ni trunke podlosti
Ja stvarno nista podlo nisam rekao.
Ako on to ne vidi, njegov problem..

Ostavimo ljude da sami zakljuce.
Pravo pitanje za sve je - koje ljude???

Vi ste od ovog foruma nacinili sebi propovedaonicu! I na ovaj forum gledate kao na mesto gde se vodi rat (religiozni rat u kojem vi morate pobediti), a ne diskusija!

To je osnovni problem, zbog kojeg i imamo ovakve sukobe! Vi ne smete dopustiti nikom drugom da bude u pravu niti da njegova bude zadnja!

Zato i bombardujete i ponavljate do besvesti jedno te isto! A onda se ljutite kad drugi daju ponovljene odgovore.

Stvarno svasta!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ako ti smatras nesto laznim, to nije samo zato lazno!

Laodikeja je na stotine mojih tvrdnji i notornih dokaza iznio samo jedan "argument" - Odgovorio je: Lažeš!


Vi ste od ovog foruma nacinili sebi propovedaonicu! I na ovaj forum gledate kao na mesto gde se vodi rat (religiozni rat u kojem vi morate pobediti), a ne diskusija!

To su kanili. Hvala Bogu, propovjedaonica im se pretvorila u "Plašionicu".
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Kusac nas nikad ne moze primorati da cinimo zlo. On ne moze da upravlja umovima ako se ne pokore njegovom nadzoru. Volja mora da pristane, vera mora da se odrekne svoga pouzdanja u Hrista, pre nego sto ce sotona primeniti svoju silu na nama. Medjutim, svaka gresna zelja koju gajimo pruza mu uporiste. Svaka tacka u kojoj ne postizemo bozansko merilo predstavlja otvorena vrata kroz koja moze uci da nas kusa i unisti. Svaki propust ili poraz sa nase strane daje mu priliku da prigovara Hristu." Ceznja vekova str. 92.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
"Kusac nas nikad ne moze primorati da cinimo zlo. On ne moze da upravlja umovima ako se ne pokore njegovom nadzoru. Volja mora da pristane, vera mora da se odrekne svoga pouzdanja u Hrista, pre nego sto ce sotona primeniti svoju silu na nama. Medjutim, svaka gresna zelja koju gajimo pruza mu uporiste. Svaka tacka u kojoj ne postizemo bozansko merilo predstavlja otvorena vrata kroz koja moze uci da nas kusa i unisti. Svaki propust ili poraz sa nase strane daje mu priliku da prigovara Hristu." Ceznja vekova str. 92.
Bolje bi ti bilo da si citirao bibliju, iako nista lose nije receno.. I iako je tema "Elen White", zar ne mislis da ce citiranje iz njenih dela samo nadodati ulje na vatru?

Jako se grcevito drzite te zene i branite je bez ikakvog razloga, a trebali biste da branite samo bibliju! Ovako samo dajete povoda da vam se zameri!

To je kao da ja non stop citiram crkvene oce! I nadjem se uvredjenim kad ih vi osporavate? Pa bas me briga sto ih osporavate! Necu ih ni pominjati!

A osnovni problem je, sto vi ne mozete reci Slapu da vas 'bas briga za EGW', kao sto mi mozemo za crkvene oce!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
"Kusac ...." Ceznja vekova str. 92.

Bolje bi ti bilo da si citirao bibliju, iako nista lose nije receno.. I iako je tema "Elen White", zar ne mislis da ce citiranje iz njenih dela samo nadodati ulje na vatru?

Prije tridesetak godina Crkva je naručila studiju da se vidi u kojoj mjeri je Ellen White ''ovisila'' (učtiv izraz za prepisivanje) o spisima drugih pisaca. Naručenu studiju je proveo dr. Fred Veltman. Njegov je cilj bio odrediti koji je postotak Čežnje vjekova, jedne od najpoznatijih knjiga Ellen White, prepisan (ovisan) u nekom stupnju iz djela drugih pisaca.

Veltmanova studija ima nešto malo više od 900 stranica. Njegov je zaključak da 31 posto Čežnje vjekova ''pokazuje neki stupanj ovisnosti'', a 61 posto ''registrirane neovisnosti'' (str. 941. Ostatak predstavlja upotreba Pisma.)

Veltmanova studija je jako složeno djelo. Ja sam pročitao samo stotinu stranica ''sažetka i zaključaka''. Prema tome učinio sam nepravdu citirajući u jednoj rečenici njezine zaključke. Međutim, Veltmanova studija pokazuje da dosta veliki postotak Čežnje vjekova nije došao iz Božjih usta već u nekom stupnju iz spisa drugih ljudi.

Izvor:
HTML:
http://www.synergos-udruga.hr/index.php/duhovni-pogledi/40-kratke-duhovne-poruke/219-zato-ellen-white-da-a-zato-ne


A osnovni problem kod vas je, sto vi ne mozete reci Slapu 'bas nas briga za EGW'!

Točno. Ellen White i Adventizam sedmog dana zajedno stoje ili zajedno padaju. Ovo nisam izmislio ja, ovo su sami ustvrdili. Zato oni ovako grozničavo brane "proročicu" Jelenu. Ono što je kršćanima Krist, jer s Kristom zajedno stoje ili zajedno padaju, to je adventistima sedmog dana Ellen White.
 
Natrag
Top