Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Nije u tome stvar... ta dva foruma su mu izvor...
To sam i mislio, zato ga i nema tamo, samo naizgled ga nema..

U pravu si mire, za kainosa i tripu Simović je "zlatni rudnik". Evo kratki video pa pogledajte kako Simović "prokida" Adventiste sedmog dana.
Treba iskopirati sve njegove tekstove ovde..

Dovoljno je samo procitati sta je Simovic godinama pisao na forumu o adventistima i onda postaje jasno.. Tada znamo i razlog zasto nas Tripo toliko napada..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne svodite rasprave na lični odnos i lična vrijeđanja. To se neće tolerisati i u ponovljenim slučajevima takvi korisnici će biti banovani!

Postovani urednice.

I sam mozes videti da se ovde mesecima, ako ne i godinama besomucno u nedogled ponavljaju isti komentari i tvrdnje na koje je odgovoreno mnogo puta.

Da li je ovo normalno, i kako se moze okarakterisati ovakvo ponasanje pojedinaca.

A Evo sta kaze 17 tacka pravilnika:

# 17 Nije dozvoljeno postavljenje više postova istog sadržaja.

Netočno. Vidjeli smo da je bogohulila sedam godina, od 1844. do 1851. Evo što piše 1851., dakle nakon 1847.:

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama."(Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

A evo odgovora:

Pa svi ovi njeni citati upravo govore protiv tvoje teze i ruse celu tvoju postavku, a govore u prilog onoga sto sam ja i napisao, a to je "DA ELLEN WHITE NIGDE NE GOVORI O CELOM SVETU NA PLANETI ZEMLJI, VEC O ONIMA KOJI SU U AMERICI NAKON 1849 KADA JE BOG DAO SVETLOST O ISUSOVOM POSREDNISTVU U DRUGOM ODELJKU ILI SVETINJI NAD SVETINJAMA ODBACILI OVU ISTINU, I ISUS ZA NJIH NIJE MOGA POSREDOVATI"

Ovo pise u ranim spisima, da ona ne misli na ceo svet u smislu svih ljudi na planeti., ali si ti namerno to izostavio. Evo tog teksta iz ranih spisa:

"Ovo ne znaci da je vrijeme za spasenje svih greπnika proslo. Upravo u vrijeme kad je ovo pisala, Ellen White je sama radila na spasavanju gresnika, kao sto je uvijek cinila.
Njezino razumijevanje ovog predmeta kako joj je bio prikazan nalazimo u sljedecim ulomcima od kojih je prvi objavljen 1854., a drugi 1888.:

“Ovdje spomenute ‘lazne reformacije’ tek ce se kasn ije potpunije ocitovati. Vidjenje se odnosi posebno na one koji su culi i odbacili svjetlo"
( rani spisi 56 strana )

Dakle, radi se o onim ljudima u Americi nakon 1849 koji su odbacili svetlost o Isusovom posrednistvu u drugom odeljku ili Svetinji
Oni su odbacili istinu da je Isus zavrsio svoju posrednicku sluzbu u Svetinji i presao u Svetinju nad Svetinjama, i Isus za njih nije moga posredovati, i bili su odbaceni kao neverni.

Problem je u tome sto ti spajas ova dva dogadjaja, ono sto je ona verovala pre i kasnije.

Dakle, PRE 1847 su ona i okupljeni oko Milera verovali u ono sto je Miler propovedao o prestanku Milosti i Hristovom dolasku.

Ali kada je Bog 1847 objavio puninu istine o Svetinji, ona i ostali to vise nisu verovali.

Za one koji su odbacili ovu svetlost istine o Svetinji ona pise da ih je Bog odbacio jer su oni odbacili njegovu posrednicku sluzbu bez koje ne mogu biti spaseni.

Znaci, radi se o verovanju pre 1847, i ono sto ona pise nakon 1847 kada je Bog objavio istinu o Svetinji i posrednickoj Isusovoj sluzbi, i odbacivanju te istine od pojedinih, sto je dovelo do toga da oni budu odbaceni od Boga i da vreme spasenja za njih prodje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Postovani urednice.

I sam mozes videti da se ovde mesecima, ako ne i godinama besomucno u nedogled ponavljaju isti komentari i tvrdnje na koje je odgovoreno mnogo puta.

Da li je ovo normalno, i kako se moze okarakterisati ovakvo ponasanje pojedinaca.

A Evo sta kaze 17 tacka pravilnika:

# 17 Nije dozvoljeno postavljenje više postova istog sadržaja.
A ti to ne radis? Stalno ponavljas isto!
Iako je milion puta na to odgovoreno. Kako uvek vidite tudje greske a svoje ne?

Sem toga, ne radi se o ponovljenom postu, vec o istoj tvrdnji.. Ako je tako onda ni ti nemoj ponavljati iste tvrdnje neprestano..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Postovani urednice.

I sam mozes videti da se ovde mesecima, ako ne i godinama besomucno u nedogled ponavljaju isti komentari i tvrdnje na koje je odgovoreno mnogo puta.

Da li je ovo normalno, i kako se moze okarakterisati ovakvo ponasanje pojedinaca.

A Evo sta kaze 17 tacka pravilnika:

# 17 Nije dozvoljeno postavljenje više postova istog sadržaja.

Poštovani uredniče, vrijedi li točka 17 Pravilnika i za Laodikeju?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A ti to ne radis? Stalno ponavljas isto!
Iako je milion puta na to odgovoreno. Kako uvek vidite tudje greske a svoje ne?

Stalno ponavljam milion puta iste odgovore na milion puta ponovljene iste lazne tvrdnje.

Ti ocekujes da neko postavlja toliko puta iste lazne tvrdnje, a da se na njih ne odgovara.

Dakle, kada taj neko prestane da to cini, nece biti potrebe ni za odgovorima.

Ti podrzavas Stvarnoslapa i DarthShonea, pa ako imas imalo savesti i postenja, ti bi trebao da ih posavetujes da to ne cine, kao sto sam i ja Tripa vise puta.
 
Natrag
Top