Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da raščistimo ovo ako je ikako moguće.

Pod jedan, ne iznosim nikakva svoja lična viđenja, nego ono što o sekti čekalaca saturnovog dana iznose protestanti, na osnovu adventističkog - čekalačkog učenja kroz čitav period postojanja sekte Ellen Gould White i koje su isti, tj adventisti držali kao svoju veru i dalje ga drže.

Darth, ti cim otvoris usta vredjas druge. Zbog cega? Kakva je to sekta koja cveka saturnov dan?
Jesi li ti odrastao u kafani gde si slusao samo pijanice kako pricajvi bilo sta?


Evo sta si rekao:
3. "Ovi što subotu caste, ne mogu da prihvate da je Bog postao covekom."
Adventisti I EGW, str.130.

Odgovor: Adventisti ovako veruju:
Bog Sin
Bog večni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Za svu večnost živi Bog postao je i čovek Isus Hristos.

“Hristos je bio Bog u pravom smislu te reci. Bio je jedno sa Ocem od vecnosti, Bog iznad svega, zauvek blagosloven.” (R&H April 5,1906. p,8.)

Darth, ako si posten, kazi sada pred svima, da li je istina to sto si rekao:
"Ovi što subotu caste, ne mogu da prihvate da je Bog postao covekom.
Adventisti I EGW, str.130.

Vidis Darth da si pun pakosti i nepostenja namerno izneo cistu laz protiv adventista.
Evo dokazao sam, ne jednom nego mnogo puta, kako adventisti veruju.
Prema tome jesi lazov.


6. Ma ne stide se, ali Slape, nije to adventisticki mesija, Oni cekaju Isu i Mahdija...
Vjera I djela, str. 45

Da vidimo koga Adventisti cekaju a koga Darth ?

Drugi Hristov dolazak
Drugi Hristov dolazak predstavlja blaženu nadu Crkve, veličanstveni vrhunac Jevanđelja. Spasiteljev dolazak biće doslovan, ličan i vidljiv na celom svetu.
“Gle, ide Gospod s hiljadama svetih andjela svojih da ucini sud svima, i da pokara sve bezboznike za sva njihova bezbozna dela i sve ruzne reci.” (Judina poslanica 14.15)
“Cekajucii blazenu nadu i javljanje slave velikoga Boga i spasa nasega Isusa Hrista.” (
Titu 2,13)

Darth, ajde nadji gde pise da Advcentisti ne veruju u Hristov dolazak? NIGDE!
Gde pise da cekaju ISU i MAGDIJU? NIGDE!
Prema tome Isu i Magdiju samo ceka DartgSon, a ne advenbtisti.
Zao mi je Darth, ali sam si sebe objavio lazovom koji mrzi ljude i pljuje po njima izmisljajuci neistine!

Sva sreca sto u toj Katolickoj crkvi ima dobrih, vernih i postenih vernika, ali na veliku nesrecu ti im ne priadas.
Niko ne nanosi vecu sramiotu vasoj Crkvi od vas svestenika. Zalosno!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
2. "a ja ti kažem da sve što vi tvrdite nije od Boga, nego od sotone.
Religijske vesti str 39.
A kako Darth zan sta je od Boga, a sta od sotone????

Kako zna što je od Boga a što od sotone? Pa čuo od vas. :) Evo:

"Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Evo, po vašem vlastitom priznanju, sotona je taj koji nuka ljude da računaju vrijeme Kristova dolaska na Zemlju. Dakle, i vaš otac Miller bio je ponukan i vođen od sotone u svom određivanju datuma 1843.-1844., tako sami tvrdite. Zato je odgovor na tvoje pitanje: "A kako Darth zna što je od Boga, a što od sotone????" slijedeći. Samo rodilište vam je od sotone. Rođeni ste upravo u vihoru sljedbeništva svom ocu Milleru, u raboti na koju ga je, po vama samima, sotona ponukao i u njoj vodio.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako zna što je od Boga a što od sotone? Pa čuo od vas. :) Evo:

"Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Evo, po vašem vlastitom priznanju, sotona je taj koji nuka ljude da računaju vrijeme Kristova dolaska na Zemlju. Dakle, i vaš otac Miller bio je ponukan i vođen od sotone u svom određivanju datuma 1843.-1844., tako sami tvrdite. Zato je odgovor na tvoje pitanje: "A kako Darth zna što je od Boga, a što od sotone????" slijedeći. Samo rodilište vam je od sotone. Rođeni ste upravo u vihoru sljedbeništva svom ocu Milleru, u raboti na koju ga je, po vama samima, sotona ponukao i u njoj vodio.

Uz to su i sinkretisti. Jednom veruju jedno, drugi put dodaju drugo, treće je tu iza ugla. To se kod njih naziva "evolutivna teologija", sve se može dodati i oduzeti, proširiti i promeniti. Sve sem: shabata, ića i pića, istražnog postupka, odškrinutih vrata, i naravno Ellen Gould White.

Kao i kod sotone, sve se svodi na ono njegovo "a što ne bi moglo, i zašto da ne". Cilj je isti, a načini su "dogovorićemo se". To ti je adventizam i džehovizam. Sotonska laž.

PS. oni Crkvu napadaju i zbog dogme o papskoj nezabludnosti, a njihova "sveća" Ellen Gould White je zahtevala, a svedoci smo, i dobila "nezabludnost" u svemu, ne samo u pitanjima vere. Papa takvu nezabludnost može samo da sanja. Toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ti bi voleo da sam ja bio krsten pa da tvrdis da sam "otpadnik". Ne nisam, ali sam redovno odlazio u vasu crkvu od malih nogu i znam apsolutno sve sta ucite. Posle toga sam shvatio da su to sve lazi.

Mire, ne mora biti otpadnik samo onaj ko je krste, otpadnik moze biti i onaj koji nikad nije krsten.
Razumeo sam te da si posle provedenog detinjstva u Adventistickoj crkvi shvatio "da su to samo lazi".
Pa ako je tako, gde si bio zalutao (necu da kazem gde) sa ciljem da nadjes istinu?
Svakako da zalis za one 3 godine.....


Drugo, a dali si sada siguran da si nasao istinu?
Sta ce biti sa tobom kad se ponovo osvestis i shvatis da si tek sada zalutao?


Zar nije tebi nauka moje crkve "sotonsko ucenje" , zar nismo i mi "pagani" i "idolopoklonici"za tebe? [/QUOTE]
Mire, to TI KAZA A NE JA!
nadji u mojim izjacvama gde sam ja rekao da je "nauka tvoje crkve od sotone"? To ja nikad nisam rekao, ati to ponavljas da bi ljudi najzad shvatili u sta sada verujesa.

Mire, nadji gde sam ja rekao da ste vi pagani i idolopoklonici? NIGDE, To ti ponavljas, a ne jsa. Prema tome nemoj meni pripisivati tvoje reci, jer ih ja ne izgovaram a ti to cinis.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mire, nadji gde sam ja rekao da ste vi pagani i idolopoklonici?

Kad smo već kod idolopoklonstva.

Činjenica je da Adventisti sedmog dana neće iz svoje zajednice isključiti one koji odbacuju Trojstvo. Evo i ovdje primjera tripe i kainosa. S druge strane, sigurno će izbaciti one koji bi deklarirali da odbacuju bogonadahnutost Ellen White i njenih spisa. Kome se onda klanjaju Adventisti sedmog dana????? Trojstvenom Bogu ili Ellen White?????
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Uz to su i sinkretisti. Jednom veruju jedno, drugi put dodaju drugo, treće je tu iza ugla. To se kod njih naziva "evolutivna teologija", sve se može dodati i oduzeti, proširiti i promeniti. Sve sem: shabata, ića i pića, istražnog postupka, odškrinutih vrata, i naravno Ellen Gould White.

Vidimo mi da te zucno muce poruke Elene Golden Vajt i Subota koja je cetvrta zapovest koju je Bog napisao na kamenoj ploci i koja ostaje kao spomenik stvaranuja za svu vecnost.
Priznaj da te savest kori sto ne postujes Boga i ono sto je On zapovedio!
Posto jednako hulis na Boga pljuvanjem po Njegovom zakonu, onda nije nikakvo cudo da se tako ponasas i prema nama. Kakav izvor takva i voda tece iz njega!


Kao i kod sotone, [/QUOTE]
Tako je Darth i sotona se neprestano suprotst Bogu i Njegovom zakonu pa tako i ti.


PS. oni Crkvu napadaju i zbog dogme o papskoj nezabludnosti, a njihova "sveća" Ellen Gould White je zahtevala, a svedoci smo, i dobila "nezabludnost" u svemu, ne samo u pitanjima vere. [/QUOTE]

Dakle, ponovo Darth laze. Adventisti veruju da je samo BOG nepogresiva, a ti mu dodajes i Papau.

Eto svi smo se ponovo uverili da ovi popovi nemaju istinu da bi je izneli pred ljude, nego samo pljuvanje po drugima.
Nemoj te im zameriti, i oni bi se radovali da imaju istinu da iznesu pred ljude, ali kako da iznesu ono sto ni sami nemaju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, ponovo Darth laze. Adventisti veruju da je samo BOG nepogresiva, a ti mu dodajes i Papau.

"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise Ellen White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima. (G.A. Irwin, Mark of the Beast, 1911. god.)

Kao što vidimo Darth nije lagao. Spisi Ellen White, svi njeni spisi, Adventistima nisu samo nepogrešivi, nego su oni po njima "jedini nepogrešivi".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kao što vidimo Darth nije lagao. Spisi Ellen White, svi njeni spisi, Adventistima nisu samo nepogrešivi, nego su oni po njima "jedini nepogrešivi".

Zašto bih i lagao. Sve što je ona radila, pisala, izgovorila je za njih kao da je Bog govorio. Njena "nezabludivost" je aposlutna. Ne nazivaju je dodoše, "svetom" ali ona de fakto ima status koji ni jedan jedini papa nije imao niti će ikada imati kroz čitavu istoriju
Zbog svega ovoga što se o njoj i njenim sledbenicima zna, tj na koji način je drže i cene, ja sam i napravio paralelu između nje i Muhameda, koji je takođe sakralan kod njegovih sledbenika, u toj meri da se čak i uspevedanju njihove vre, shadadi pominje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Njena "nezabludivost" je aposlutna.

Koju ti nisi u stanju da dokažeš.

Ne nazivaju je dodoše, "svetom" ali ona de fakto ima status koji ni jedan jedini papa nije imao niti će ikada imati kroz čitavu istoriju

Takav status imaju i apostoli, ne svetaca nego d aim se vjeruje po smislu koji je shvaćen u razumu.

Tako da je tvoje izjednačavanje sa papom besmisleno, jer papa nije dao nikome da provjeri razumom njegovu nauku, spaljivao je zbog toga ljude.

ja sam i napravio paralelu između nje i Muhameda,

Zato je raspad sistema u kat. državama, kao i u muslimanskim, dakle paralela je papa-Muhamed.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zašto bih i lagao.
Darth, pitas "zasto bih ja lagao?" jel ti to mene pitas? Mi smo sevdoci da ti neprestano dajes lazne izjave, a zato je to radis, to bi ti i nama trebao da objasnis. Ja zaista ne znam sasto.

Sve što je ona radila, pisala, izgovorila je za njih kao da je Bog govorio. Njena "nezabludivost" je aposlutna.
[/QUOTE]
Eto to je jos jedna Darthova laz. On ni nema drugo da nam da, nego lazi.lazi i nista drugo.

Evo sta je istina:


Dar proroštva
Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i ispoljio se u službi Elen G. Vajt. Kao Gospodnji vesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi obezbeđuje utehu, vođstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, takođe, naglašavaju da je Biblija merilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva.

U cemu je Dath izlagao?
Prvo, izjamo da su njeni spisi, "kao da je BOG GOVORIO",
to je l a z.

Drugo, da je njen nezabludivost apsolutna. I to je laz.

Biblija je iznad njenih izjava:
Dokaz: Biblija je merilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva.

Eto svi smo svedoci da Darth nema istinu, zato o drugima iznaosi lazi!


Nego Darth, kada ces odgovoriti na ovo pitanje:

KO, KADA I GDE JE, NAREDIO KATOLICKIM SVESTENICIMA DA SE NE ZENE?

U Bibliji je zapisano: "Istinita je rec ako ko zeli episkopstvo, on zeli dobro delo. Ali episkop treba da je besprekoran, JEDNE ZENE MUZ." 1. Timotiju 3,1.3. prevod Bakotic.

Zbog cega to i kod vas nije tako?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top