Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto bih i lagao.

Kao da je to neko mjerilo što je neko iskren i bradonje u Siriji su iskrene.

Sve što je ona radila, pisala, izgovorila je za njih kao da je Bog govorio.

Opet projektuješ idolopoklonstvo koje je kod vas.

Njena "nezabludivost" je aposlutna. Ne nazivaju je dodoše, "svetom" ali ona de fakto ima status koji ni jedan jedini papa nije imao niti će ikada imati kroz čitavu istoriju

A kojim arg. si dokazao da ona nije govorila istinu?

Zbog svega ovoga što se o njoj i njenim sledbenicima zna, tj na koji način je drže i cene, ja sam i napravio paralelu između nje i Muhameda,

A nijedan konkretan dokaz nisi iznio, nijednu konkretnu nauku koja bi povezala njih dvoje.

Besmislice iznosiš.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
BOZJA LJUBAV PREMA COVEKU

I priroda i otkrivenje svedoce nam o Bozjoj ljubavi.
Nas je nebeski Otac izvor zivota, mudrosti i radosti.
Pogledajte samo cudesa i lepote prirode!
Mislite o njihovoj divnoj prilagodjenosti potrebama
i sreci, ne samo coveka, vec i svih zivih stvaorenja!
Sunceva svetlost i kisa, koji ozivljavaju i osvezavaju
Zemlju, bregovi, mora i ravnice sve nam to govori o
Stvoriteljevoj ljubavi. Bog je onaj koji zadovoljava
svakodnevne potrebe svih svojih stvorenja.
Prema divnim recima psalmiste,
"Oci su svih k tebi upravljene,
i ti im dajes hranu na vreme;otvaras ruku svoju,
i sitis svasta zivo po zelji."
Psalam 145,15.16.

Elen Vajt, Put Hristu
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Adventisti sami o sebi:

“Svrha postojanja Svedočanstava nije da nam pruže novu svetlost o predmetu savršenstva i drugim temama, nego da pojednostave “slavne istine već objavljene” u Bibliji. Prema pisanju Elen Vajt, Bog je Adventističkoj crkvi dao “manje videlo [njene spise] da ljude i žene povede ka većem videlu [Bibliji]. Jedan od najozbiljnijih problema u adventizmu je taj što je on vrlo često koristio “manje videlo” da bi udaljio ljude od Biblije, umesto da ih dovede ka njoj.” (George R. Knight, Farisejski vodič u savršenu svetost)

Da "prevedemo" gornji tekst. Adventisti sedmog dana (EGWisti) uvijek će rađe "promijeniti Boga" nego gurua svoje sekte. Na primjer, ako su vjerovali u Boga koji je Trojstven, a netko im pokaže i uvjeri ih da proročica Jelena nije tako vjerovala, sektaš EGWist neće odbaciti proročicu Jelenu, nego će odbaciti Trojstvenog Boga. Trojstvenog Boga će ismijavati i izrugivati, pripisujući mu babilonsko podrijetlo, a uz "proročicu" Ellen White će još čvršće prijanjati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da "prevedemo" gornji tekst. Adventisti sedmog dana (EGWisti) uvijek će rađe "promijeniti Boga" nego gurua svoje sekte. Na primjer, ako su vjerovali u Boga koji je Trojstven, a netko im pokaže i uvjeri ih da proročica Jelena nije tako vjerovala, sektaš EGWist neće odbaciti proročicu Jelenu, nego će odbaciti Trojstvenog Boga. Trojstvenog Boga će ismijavati i izrugivati, pripisujući mu babilonsko podrijetlo, a uz "proročicu" Ellen White će još čvršće prijanjati.

Naravno, kada im je njihov avatar preči od Boga. Uostalom bez avatara i ne postoje.

Ps. Čini li se to samo meni ili je G.R. Knight krenuo u apostazu od kulta?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ps. Čini li se to samo meni ili je G.R. Knight krenuo u apostazu od kulta?

Ništa se tebi ne čini. :) Miloš Bogdanović je knjigu napisao u kojoj napada "otpadnika Knight-a". Evo:

Da bi relativizovao verovanje crkve, Džordž Najt u svojim delima koristi više pojmova i fraza koji ne postoje ni u Svetom pismu, ni u delima Elen Vajt, niti u njima imaju svoje sinonime. To su, pre svega, pojmovi “dinamične” istine, istine koja se “menja” i “potraga za identitetom”, dok pojmu “sadašnja istina”, koji se sreće u delima Elen Vajt, Džordž Najt pridaje iskrivljeno relativizujuće značenje, kao da istina može da se menja. Kao što ćemo videti, upotreba tih pojmova i njihovo značenje ima za cilj da relativizuje adventističko verovanje, kao da crkvena doktrina može da se menja, što otvara vrata zabludama otpalog hrišćanstva, kao i Omega otpadu unutar same adventističke zajednice koji je Elen Vajt opisala sledećim rečima:

“Neprijatelj duša je pokušao da ubaci pretpostavku da će se velika reformacija, koja treba da se desi među adventistima sedmog dana, sastojati u odbacivanju doktrina koje stoje kao stubovi naše vere i u pokretanju procesa reorganizacije. ...”(EGW, 1SM 204) (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ništa se tebi ne čini. :) Miloš Bogdanović je knjigu napisao u kojoj napada "otpadnika Knight-a". Evo:

Da bi relativizovao verovanje crkve, Džordž Najt u svojim delima koristi više pojmova i fraza koji ne postoje ni u Svetom pismu, ni u delima Elen Vajt, niti u njima imaju svoje sinonime. To su, pre svega, pojmovi “dinamične” istine, istine koja se “menja” i “potraga za identitetom”, dok pojmu “sadašnja istina”, koji se sreće u delima Elen Vajt, Džordž Najt pridaje iskrivljeno relativizujuće značenje, kao da istina može da se menja. Kao što ćemo videti, upotreba tih pojmova i njihovo značenje ima za cilj da relativizuje adventističko verovanje, kao da crkvena doktrina može da se menja, što otvara vrata zabludama otpalog hrišćanstva, kao i Omega otpadu unutar same adventističke zajednice koji je Elen Vajt opisala sledećim rečima:

“Neprijatelj duša je pokušao da ubaci pretpostavku da će se velika reformacija, koja treba da se desi među adventistima sedmog dana, sastojati u odbacivanju doktrina koje stoje kao stubovi naše vere i u pokretanju procesa reorganizacije. ...”(EGW, 1SM 204) (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)

Moje je pitanje bilo retoričkog karaktera, jer početak otklanjanja od "nauke" Ellen Gould Harmon White sam video u samom retku koji si citirao.

PS. Može Miloš i njegov "ego" uTripo-vani da piše šta hoće. Mi na njihovu žalost nismo otpali, oni su, i to kako od Crkve Kristove, tako i od onih što otpadoše od nje, od arhi otpada Sola Scriptura.

Knight je u mnogim stvarima u pravu, uprkos pisanijama astrolo antropologa, "filozofa", "psihologa" i onog što zapomaže da mu vrate "njegovu crkvu".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko laze, Bog ili vi?

Stvar je jasna u biblijskom i istorijskom kontekstu.

Ali tesko onima koji istinu ne poznaju, takvi slusaju slepo slepe vodje poput vas.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Miloš Bogdanović objašnjava kako je kultni odnos vjernika prema Ellen White nužan i poželjan. Bez kultnog odnosa prema Ellen White, ne bi bilo moguće ni ispravno razumijevanje Svetog pisma, pojašnjava Miloš. :) "Pročešljajte" malo Miloševu knjigu "Džordž Najtova kriza identiteta".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Miloš Bogdanović objašnjava kako je kultni odnos vjernika prema Ellen White nužan i poželjan. Bez kultnog odnosa prema Ellen White, ne bi bilo moguće ni ispravno razumijevanje Svetog pisma, pojašnjava Miloš. :) "Pročešljajte" malo Miloševu knjigu "Džordž Najtova kriza identiteta".

Naravno da apologira njoj u korist. Upravo to i dokazuje da su adventisti kvazi hrišćanski kult, prevara koja odlično radi u korist Satane.

I posle mi lažemo i ovakvi smo i onakvi.

Ne, gospodo čekaoci dana saturnovog, činjenice govore same za sebe. Naime kada jedan od samozvanih akolita i "naučnih" apologeta kulta potvrđuje da je poželjno kultistički se odnositi prema prevarantu i plagijatoru, onda zašto se bunite kada vas nazivamo kultom?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Adventisti sami o sebi:

Da "prevedemo" gornji tekst. Adventisti sedmog dana (EGWisti) uvijek će rađe "promijeniti Boga" nego gurua svoje sekte.

Marko, zašto me vrijeđaš?

A da sam u pravu, da će adventist uvijek rađe "promijeniti Boga" nego gurua svoje sekte, evo ti dokaza. Nisu li tripo i kainos odbacili Trojstvenog Boga , kad im je netko predočio i uvjerio ih da Ellen White nije vjerovala u Trojstvo.
 
Natrag
Top