Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je onaj isti Jovan Velimir Bogdanovic Senior koji se bavio politikom, i posredovao u resavnju pitanja rata u bivsoj jugoslaviji. Koji je napisao knjigu "cudesna prorocanstva nade" koja takodje sadrzi i velikosrpske politicke izjave, tipa da su "srbi Bozji narod" i da je pravoslavlje cuvalo istinu tokom vekova dok se nisu adventisti pojavili..

Da to je taj. No kada se uzme u obzir ovo što si sada napisao, kao i trenutno zanimanje Miroljuba (pod mač bato) Petrovića, kao i onog "prosvetitelja", može se veoma lako može izvući zaključak o tome ko su i kakvi su adventisti.
Uostalom vidiš i sam na forumu. Pljuju po pravoslavlju, ali se zato ne libe da iskoriste sukobe između Srba i Hrvata da bi posvađali svoje oponente.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ko je stvorio Bibliju u obliku koji imamo danas? Bog uzeo da je piše svojeručno, pa kada ga je zabolela ruka, uzeo da je štampa i lično deli ljudima??? NE. Crkva je ona koja je stvorila Bibliju.

POGRESNO! CRKVA NIJE STVORILA BIBLIJU!

Neka nam Biblija odgovori na to pitanje, a ne prevrtljivi Darth:


"SVE JE PISMO OD BOGA DANO I KORISNO ZA UCENJE, ZA KARANJE, ZA POPRAVLJANJE U PRAVDI.
DA BUDE SAVRSEN COVEK BOZIJI, ZA SVAKO DOBRO DJELO PRIPRAVLJEN."
2. Timotiju 3,16.17

Pa ako ga je Bog dao, ko je onda njegov Autor? Zar nije BOG?

Drugo, Stari zavet su napisali Jevreji, a opet nije nijedna crkva.

Tako Darth,
Bog je garant Svetog pisma, a nije covek!

Da je Katolicka crkva vlasnik Biblije, to bi znacilo da ima autorsko pravo i ona bi sigurno zabranila bilo kome da moze da stampa Bibliju. Ali ne moze, upravo zato sto nema autorsko pravo. Zato sve price da je crkva grant Bibije padaju u vodu.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Da to je taj. No kada se uzme u obzir ovo što si sada napisao, kao i trenutno zanimanje Miroljuba (pod mač bato) Petrovića, kao i onog "prosvetitelja", može se veoma lako može izvući zaključak o tome ko su i kakvi su adventisti.
Uostalom vidiš i sam na forumu. Pljuju po pravoslavlju, ali se zato ne libe da iskoriste sukobe između Srba i Hrvata da bi posvađali svoje oponente.

Samo beba u adventizmu ne zna Velimira Bogdanovica. A Tripo je beba, koju ce ovi "pobaciti" kad tad..

Naravno da zele da nas posvadjaju to im je taktika, ali ne mogu brate, mi se nikad i nismo svadjali. Medjutim oni se svadjaju izmedju sebe stalno. A toliko su daleko otisli od Boga, da su se podelili na oko 50 000 razlicitih sekti. I ne mogu podneti taj argumenat pa sutiraju loptu dalje od sebe i prebacuju na nas optuzbu, te kazu - "vi ste sekta" i "vi ste se podelili" . A zabroavljaju da mi jedni druge ne smatramo "sektom", vec priznajemo jedni drugima i krstenje i sakramente i svestenstvo i smatramo jedni druge "Bozjom Crkvom".
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
To je onaj isti Jovan Velimir Bogdanovic Senior koji se bavio politikom, i posredovao u resavnju pitanja rata u bivsoj jugoslaviji. Koji je napisao knjigu "cudesna prorocanstva nade" koja takodje sadrzi i velikosrpske politicke izjave, tipa da su "srbi Bozji narod" i da je pravoslavlje cuvalo istinu tokom vekova dok se nisu adventisti pojavili..

Mire, sta ti to sve isprica? Da li ti znas ko je bio Jovan Velimir Biogdanovic Senior?
Covece, poznavao sam ga vrlo dobro. On je bio pastor, godinama je bio sekretar za versku slobodu u zapadnoj uniji USA.
On je rodjen u Hercegovini i sa svojim roditeljima kao dete emigrirali su u USA.
Covek je branio, ne samo adventiste, nego i druge ljude kojima je bila uskracena verska sloboda.


Nije on imao nikakve veze sa resavanjem rata u Jugoslaviji, tada je vec bio u penziji i uskoro je i umro.
Vise puta bio je moj gost, dobro sam poznnavao i njegovu suprugu , sina i kcer.
On je umro, a pre njega umrla je i zena.


Mozes li mi navesti izvore, gde je rekao da su Srbi Bozji narod?

Medjutim, ja bih rekao nesto vise od toga: Nisu samo Srbi Bozij narod nego i Hrvati, i Makedonci, i Slovenci, cak i Jevreji i muslimani. Svi ljudi poticu od Adama i Eve, prema tome svi smo Bozji narod. Ne postoje divljaci koji su postali sami od sebe.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A zabroavljaju da mi jedni druge ne smatramo "sektom", vec priznajemo jedni drugima i krstenje i sakramente i svestenstvo i smatramo jedni druge "Bozjom Crkvom".

De fakto to i jeste JEDNA SVETA KATOLIČKA-SABORNA APOSTOLSKA CRKVA.

Tko jamči da je sve pismo od Boga? Jedini jamac za ovo što si ti citirao je, kako vi adventisti volite reći, Babilonska Kurva. Je li kurvama vjerovati?

Sad će ponovo da kokodaču o nekakvom mitskom "otpadu" iz II stoleća.

Idemo u krug.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Nije on imao nikakve veze sa resavanjem rata u Jugoslaviji, tada je vec bio u penziji i uskoro je i umro.

Pa on je to sam rekao u svojoj knjizi! I da je ucestvovao u pitanju resavanja rata u bivsoj Jugoslaviji odnosno da je "posredovao" da bas u Hercegovini za vreme rata, kao i to da su "Srbi Bozji narod" i da su cuvali istinu od kvarenja do dolaska adventizma.. Knjiga mu je bukvalno "politicka disertacija"!

I sta sad, kao nije podrzavao ni abortus? A pa lepo sa kim se ti druzis..

Za njegovo bavljenje politikom znam sasvim sigurno jer je to sam naveo u svojoj knjizi pod nazivom "Cudesna prorocanstva nade", za abortus ne znam, ali eno citati od Slapa, pa ti proveri..

Mnogo se vi nesto pravite ludi. Zar ti mislis da smo mi ovde dosli namerno da lazemo? Ajde kazi zasto bi to radili? Zasto bi bilo Slap, bilo ja bilo Shone lagali???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Vidis Marko ja imam prava to da trazim zato sto sam ja ranije bio kao i vi i napadao ove i vikao da "lazu" isto kao i vi i to je bilo neosnovano! Ja sam iskreno mislio da oni lazu, ali to nije slucaj. Vi lazete a da toga niste ni svesni, i cesto u svom inatu i svesno lazete da nam uzvratite, a to smo i dokazali..

I dok ste vi svesni da Tripo laze pa ne reagujete, ja uvek na laz sa bilo koje strane reagujem...

Zao mi je Mire, ali to tvoje reagovanje jos nismo vuideli.
Ajde pokazi nam kada si reagovao na izjave tvoje brace za koje si svestan da njisu istinite?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa on je to sam rekao u svojoj knjizi! I da je ucestvovao u pitanju resavanja rata u bivsoj Jugoslaviji odnosno da je "posredovao" da bas u Hercegovini za vreme rata, kao i to da su "Srbi Bozji narod" i da su cuvali istinu od kvarenja do dolaska adventizma.. Knjiga mu je bukvalno "politicka disertacija"!

I sta sad, kao nije podrzavao ni abortus? A pa lepo sa kim se ti druzis..

Za njegovo bavljenje politikom znam sasvim sigurno jer je to sam naveo u svojoj knjizi pod nazivom "Cudesna prorocanstva nade", za abortus ne znam, ali eno citati od Slapa, pa ti proveri..

Mnogo se vi nesto pravite ludi. Zar ti mislis da smo mi ovde dosli namerno da lazemo? Ajde kazi zasto bi to radili? Zasto bi bilo Slap, bilo ja bilo Shone lagali???

Zašto bi smo lagali, zašto bi smo se uopšte bavili njima je pravo pitanje. Naravno, sada očekujem odgovore tipa: sotona ih na to tera, puni su takvog duha, maloumni su, puni mržnje, smeća...

Zar oni stvarno misle da mi nemamo pametnija posla nego da sva trojica iz čiste "zlobe" "napadamo" "nevine" adventiste? Ako je tako, onda je paranoja blaga reč.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Zao mi je Mire, ali to tvoje reagovanje jos nismo vuideli.
Ajde pokazi nam kada si reagovao na izjave tvoje brace za koje si svestan da njisu istinite?
Ima ih po celom forumu, neka ti Slap citira kako sam ga napao da laze, on mozda i ima to, ja nemam volje da trazim. I Taramanu sam napadao i optuzivao da laze, kao i vi i Laodikeja ce ti potvrditi ako je posten, tada smo se borili.na istoj strani. Nemam zasto da ti dokazujem. Vi samo vicete "lazes lazes.." a dokaza nigde, samo optuzbe na nas racun ili na nase postenje! A vase je ovde dovedeno u pitanje na osnovu vasih postupaka, ja da sam i sada na vasoj strani ogradio bi se od vas licno.
 
Natrag
Top