Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greh je prisutan svuda, pa I u crkvi.

Bog ima svoju crkvu ali je ona ne savršena, I Isus upravo svoju crkvu tako opisuje u 3 poglavlju otkrivenja "kao nesavršenu" I onu koja duhovno spava"

Ali on je ljubi I poziva na probuđenje, I ono će se desiti uskoro kada on sam bude objavio sebe crkvi I ovom svetu parelelno.
I tada će svako otvoriti svoje oči, spoznati istinu iz njegovih usta, I obratiti se celim srcem.

Ova poruka je nešto čime bi trebali da posvetimo svoju pažnju, I da sprovedemo savete sadržane u njoj.

"I anđelu Laodikijske crkve napiši: tako govori Amin, svjedok vjerni i istiniti, početak stvorenja Božijega:
Znam tvoja djela da nijesi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć!
Tako, budući mlak, i nijesi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojijeh.
Jer govoriš: bogat sam, i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem; a ne znaš da si ti nesrećan, i nevoljan, i siromah, i slijep, i go.
Svjetujem te da kupiš u mene zlata žeženoga u ognju, da se obogatiš; i bijele haljine, da se obučeš, i da se ne pokaže sramota golotinje tvoje; i masti očinjom pomaži oči svoje da vidiš.
Ja koje god ljubim one i karam i poučavam; postaraj se dakle, i pokaj se.
Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.
Koji pobijedi daću mu da sjede sa mnom na prijestolu mojemu, kao i ja što pobijedih i sjedoh s ocem svojijem na prijestolu njegovu.
Ko ima uho neka čuje šta govori Duh crkvama."
( otkrivenje 3. 14 - 22 )

Danas je vera u krizi, i na ovom svetu trenutno postoje samo pojedinci koji iskreno traže Boga I njegovo vodstvo u životu.

Tako da je optužba upućena bilo kome u crkvi Ili van nje besmislena, jer kao što kaže jedan govornik "čovek ne greši zato što hoće ( mada ima I takvih ekstrema ), već zato što mora, jer bez Boga nije moguće ne grešiti.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nemate nikakvih moralnih prava da bilo koga napadate, niti ste savršeni, niti pravednici. Da ne govorim o tome da niste Hrišćani.
Hiljade sveštenika? Opustele biskupije? Jadan pokušaj. Sveštenici koje moderni degenerisani svet optužuje za ono što prašta svima drugima posebno islamu (Muhamed je imao seks sa devetogodišnjom devojčicom, oralno su ga zadovoljavali dečaci) su mete ovog degenerisanog "humanističkog" sveta i lajavih medija željnih profita. Biskupije su prazne zbog sekularističkog sistema vrednosti i "humanizma" kome Hrišćanstvo smeta, a ne zbog pedofilije, koju licemeri praštaju "oppresed" manjinama, pa i vama adventistima.
Darth, brate, pa ti si potpuno skrenou sa pameti. Kakve veze ima Muhameda sa mnostvom vas svestenika koji su javno optuzeni za nemoroal?
Da vam nije Muhamed uzor pa i njega sledite?

Za svoj greh, osudjujes "degenerisani svet." A prestupnici kao da nisu degenerisani??? Drugi su krivi, a ne ti i tvoja braca. Ja se ne bavim takvim pricama i ne zelim da gubim vreme, ali kad bi se nisko spustio kao ti, napunio bi sve teme na forumu, ali ne, imam pametniojeg posla, a ti nastavi sa svojim laizima, jer i onako istene nemate, pa morate da ponavljate neistinu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sinko, važi i obrnuto, Vi ste opsednuti sa Una Sancta Catholica, dakle, i vi duboko u sebi znate da je Crkva čuvar i garant istine i da je ona Majka Biblije...
Crkva nije Majka Biblije!
"SVE JE PISMO OD BOGA DANO." 2.Timotiju 3,16.
To je BOZJA rec, a ne ljudska.
"Rec je tvoja zizak nosi mojoj i videlo stazi mojaoj." Psalam 119,105.

Mnogo pre ijedne crkve Hristos je rekao:
"Pregledajte Pisma" Jovan 5,39.
Pa kako je onda crkva "majka Biblije?"
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Od koga si saznao da je Krist zaista rekao: "Pregledajte Pisma"? Tko ti jamči da je to i istina? Tripo, Miroljub Petrović, William Miller ...?

Izvini što upadam u pitanje koje je postavljeno nekome ko može da mi bude deda, a koji me ovde kiti nazivom maloumnika. Da sam ja kojim slučajem to uputio nekom od njih, vrištali bi da je to uvredljiv sadržaj. No da ipak odgovorim. Predmet ne može da jamči ništa, iza njega mora da stoji viši autoritet, kao što je to recimo slučaj sa garancijom na neki uređaj, badava naše verovanje u njegovu superiornost, ako iza garancije da je taj uređaj ispravan ne stoji proizvođač. Ko je stvorio Bibliju u obliku koji imamo danas? Bog uzeo da je piše svojeručno, pa kada ga je zabolela ruka, uzeo da je štampa i lično deli ljudima??? NE. Crkva je ona koja je stvorila Bibliju u ovom obliku, ona se borila protiv Markiona koji je hteo da se iz Hrišćanstva izbaci Stari Zavet. Crkva jamči za Bibliju. Ali ne bilo koja "kirhe, church" nego Una Sancta. Oni sledeći svog arogantnog "božijeg" čoveka Lutera zagovaraju autoritet predmetu. Njihova "braća" u SAD su otišla čak toliko daleko da su objavili Čikašku Deklaraciju o nepogrešivosti i nezabludnosti Biblije, deklarišući isključivi autoritet predmetu. Kada nema autoriteta Mističnog Tela, kada je ono svedeno na "kongregaciju" "vernika" koji izvor svoje vere traže u ličnom pretraživanju i tumačenju teksta, onda imaš ovakve tvrdnje na koje si odreagovao i postavio svoje pitanje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ovo me bas zanima nisam proveravao. Zar stvarno ubijaju decu?

Vjerovao ili ne, da, ubijaju (abortiraju) nerođenu djecu.

A pogledaj kako brane tu svoju praksu ubijanja nerođene djece. Čine to, kao i uvijek, napadajući Kristovu crkvu, tvrdeći kako se u kršćanstvo zaštita nerođene djece uvukla iz poganstva. Čitajte:

"Poganska praksa obožavanja fetusa, a zatim ubijanje djeteta nakon rođenja ako je nepoželjno, infiltriralo se u kršćanstvo." (John V. Stevens, Sr. - rođen kao Velimir Bogdanović 1928. godine. Stevens je 1963. postao pastor u Phoe-nix Central church. Za predsjednika Konferencije Arizona izabran je 1968. godine. Dao je veliki doprinos u izdavanju brojnih crkvenih radova i autor je knjige "Kontroverza pobačaja" iz 2008. godine.)

Evo još jedne "velike misli" Velimira Bogdanovića, kojom opravdava adventistička ubijanja nerođene djece.

"Popularno protivljenje pobačaju došlo je u kršćanstvo preko poganstva, a na temelju onoga što je Sotona rekao Evi: "Nećete sigurno umrijeti", što je temelj nebiblijskog učenja o prirodnoj besmrtnosti duše." (John V. Stevens, Sr. - Velimir Bogdanović)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"Popularno protivljenje pobačaju došlo je u kršćanstvo preko poganstva, a na temelju onoga što je Sotona rekao Evi: "Nećete sigurno umrijeti", što je temelj nebiblijskog učenja o prirodnoj besmrtnosti duše." (John V. Stevens, Sr. - Velimir Bogdanović)

Dakle, klanjaoci zakona, kojima iz istog svetli zapovest o šabatu, svojom voljom krše 6 tu zapovest: NE UBIJ!. i To po svom lukavom maniru pravdaju time da mi "obožavamo" fetuse. Veoma "Hrišćanska" teologija, nema šta.

I posle tvrde kako nisu opasni kult. Nije nego. "Pacifisti" su samo iz lukavosti da bi ako ih napadnu za njihove budalaštine, mogli da sebe prave mučenicima. Kao i otac im, lukavi su, a pravdaju svojevoljno uništavanje ljudskih života onih koji ne mogu da se brane.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
zasto ti nisi nikad ukorio Slapa i Dartha, a izneli su vise neistina o Adventistima nego iko drugi.

Ne znas ti, nisi bio na forumu kad sam ja bio na vasoj strani zajedno sa Laodikejom i napadao Slapa. I ja sam vikao da on laze kao i vi. Napadao sam i Taramanu. Ali sam bio zaslepljen isto kao i vi.

On covek ne laze nista, ako iznese i poneku sitnu neistinu, pa svi gresimo, ali u globalu govori istinu, a vi to niste u stanju da oborite.

Ja uopste ne vidim u cemu on to "laze" i sta nije istina u njegovim recima? To vidite samo vi, jer ste na suprotnoj strani!

Kad biste bar malo imali sposobnost da se stavite u tudju poziciju, i stvari sagledate iz tudje perspektive, onda bi i razumeli. Ali vi to ne mozete.

Dakle, ti ne postupas po pravilima, ali zato zameris nama sto tako ne postupamo. Vidis da to nije dobro.

Da postoji nesto lazno u njegovim izjavama ja bi to prvi osudio. Ali ne vidim nikakvu laz. Ako ti imas dokaze da on laze, ti ih ovde iznesi.

Ali sve sto si do sada izneo uopste nije dokaz laganja.

Cak i antonija koja sve posmatra nepristrasno ne vidi da Slap laze. Vi cak u svojoj zaslepljenosti mislite da ste otkrili neku "laz", ali to je samo u vasim ocima tako..

Mire, pa zar ne vidis da si pukao mnogo pre nas!
Tek kad javno osudis svoju bracu, onda ces imati pravi i od nas da trazis da ucinimo isto sto si ti ucinio. A ako to ne ucinis, pokri se po glavi i cuti!

Vidis Marko ja imam prava to da trazim zato sto sam ja ranije bio kao i vi i napadao ove i vikao da "lazu" isto kao i vi i to je bilo neosnovano! Ja sam iskreno mislio da oni lazu, ali to nije slucaj. Vi lazete a da toga niste ni svesni, i cesto u svom inatu i svesno lazete da nam uzvratite, a to smo i dokazali..

I dok ste vi svesni da Tripo laze pa ne reagujete, ja uvek na laz sa bilo koje strane reagujem...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On covek ne laze nista,

To svako kaže za sebe. Samo ne vidim objašnjenje koje ima smisla i koje je dokaz da on ne laže.

Ovo nije nivo rasp. kod male djece. Ja tvrdim d aje tako, ne ja tvrdim da je bilo ovako.

Vi ste na to sveli svoje arg.

Cak i antonija koja sve posmatra nepristrasno ne vidi da Slap laze.

:beee::roll:

I dok ste vi svesni da Tripo laze pa ne reagujete,

Opet nivo "jeste bilo je tako". "nije bilo je ovako".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Velimir Bogdanović 1928. godine. Stevens je 1963. postao pastor u Phoe-nix Central church. Za predsjednika Konferencije Arizona izabran je 1968. godine... opravdava adventistička ubijanja nerođene djece.

To je onaj isti Jovan Velimir Bogdanovic Senior koji se bavio politikom, i posredovao u resavnju pitanja rata u bivsoj jugoslaviji. Koji je napisao knjigu "cudesna prorocanstva nade" koja takodje sadrzi i velikosrpske politicke izjave, tipa da su "srbi Bozji narod" i da je pravoslavlje cuvalo istinu tokom vekova dok se nisu adventisti pojavili..

Ajao!

Pa to samo dokazuje kako adventisti nas licemerno optuzuju za bavljenje politikom a kada se neko njihov bavi politikom onda je on "heroj crkve"! Ili kada pravda "ubijanje dece" onda to nije greh.

Nego smo mi "zli" i mi lazemo" a oni su "dobri i sveti" !

P. S. Tripo, sta ti vise od ovog dokaza treba, kako lazete i pretvarate se? Eto lepo se vidi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top