Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Nisi ti razumeo sta je Isus rekao!

Da je Isus bio fanatik opsednut zdravljem kao i vi, ne bi ni u snu izjavio da "ne pogani coveka jesti neopranim rukama"! Vec bi podrzao fariseje koji su obavezno prali ruke radi higijene!

Dakle, Isus vas ovde pobija! Nije toliko bitna "cistota tela" ili "fizicko zdravlje", bitno je "duhovno zdravlje"! I to je Hristova poruka!

Vi adventisti ucite "antievandjelje" koje se odnosi na "ocuvanje tela" dok Hristos uci "ocuvanju duse"! Materijalisti ste kao i pismoznalci, dok Isus kaze - "ako te i ruka desna sablaznjava odseci je i baci od sebe.." a vi kazete "sacuvaj ruku"! Dakle, Isusu telo i zdravlje nije bilo toliko vazno kao vama!

Otuda dolazi i sve ostalo - biblija nije "opsednuta covekovim zdravljem" vec se bavi "njegovom dusom". I zato biblija "nije zdravstveni prirucnik" i ne postoji "zdravstveni zakon" kao takav, jer nase telo je tako nacinjeno da se samo "oslobadja otrova", zato imas jetru, zato posedujes imuni sistem. Sve je to nesavrseno danas, ali biblija se ne fokusira na ocuvanje tela.

Taj zakon o mesu je ritualnog znacaja i odnosi se na Hristovo telo koje je bez mane, objasnio sam, zato se i navode "fizicke karakteristike zivotinja" (da li su sa manom ili ne) a ne "zdravstveni efekti na covekovo telo".. Kad bi to stvarno bio "zdravstveni zakon" nepojmljivo bi bilo da u njemu ne budu navedene i ostale stetne namirnice kao npr. "stetne biljke" - "ljuta paprika" i sl.. ali se one ne pominju. I to je dokaz da se tu ne radi o "zakonu zdravlja" vec o "obrednom zakonu"! Naime, jevrejima je svaki obed bio "zrtveni prinos" bogosluzbenog karaktera, a meso je u tom slucaju predstavljalo Hrista. I to je za njih bila Euharistija u malom. To je Hristos kasnije ispunio zrtvom na krstu.. Ostao je samo mali deo - zakon o krvi, jer taj deo nije jos ispunjen, jer nije primenjena vrednost njegove prolivene krvi ,odnosno - mi jos nismo dobili "vecni zivot"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nisi ti razumeo sta je Isus rekao!

Da je Isus bio fanatik opsednut zdravljem kao i vi, ne bi ni u snu izjavio da "ne pogani coveka jesti neopranim rukama"! Vec bi podrzao fariseje koji su obavezno prali ruke radi higijene!

Dakle, Isus vas ovde pobija! Nije toliko bitna "cistota tela" ili "fizicko zdravlje", bitno je "duhovno zdravlje"! I to je Hristova poruka!

Vi adventisti ucite "antievandjelje" koje se odnosi na "ocuvanje tela" dok Hristos uci "ocuvanju duse"! Materijalisti ste kao i pismoznalci, dok Isus kaze - "ako te i ruka desna sablaznjava odseci je i baci od sebe.." a vi kazete "sacuvaj ruku"! Dakle, Isusu telo i zdravlje nije bilo toliko bitno kao vama!

Mire brate, u kakvopj velikoj nevolji si ti. poceo si na mnogim temama da popnavljas ista pitanja. Evo dogovora koji sam dao na ovo tvoje pitabnje na drugoj temi:

mire000 said:


Zasto? Zato sto se to tako radi! Ovo je "javni forum", i ako se posle privatnog upozorenja osoba ne pokaje i ne promeni onda ide javna osuda i ogradjivanje od doticnog i od njegovog pisanja!

Vi to niste ucinili, znaci da podrzavate to sto on pise! A posto necete ni sada da osudite doticnog, posle neprestanih poziva, znaci da ga svesrdno podrzavate!.
Mire, ako je to pravilo na forumu da prestupnika javno napadas, zasto ti nisi nikad ukorio Slapa i Dartha, a izneli su vise neistina o Adventistima nego iko drugi. Dakle, ti ne postupas po pravilima, ali zato zameris nama sto tako ne postupamo. Vidis da to nije dobro.



Pa ti si ga cak i podsticao, i nazivao "pravim vernikom" na forumu i bodrio ga! Znaci ti si njegov bezobrazluk cak i podrzavao! Hoces da te citiram kako si ga hvalio??? A to si radio i u private videli smo..[/QUOTE]

Mire, ponovo mesas babe i zabe. Ako je neko spasi coveka kome je pretila opasnost da pogine, svakako bih ga pohvali za to. Ali ako bi isti ubio drugoga, to ne znaci da sam ga ja cuteci i za to pohvali. Ja pohvalim ono sto je dobro, a svima i uvek ne odgovaram ni za njihove rdjave izjave.


Ja da sam adventista momentalno bi ga osudio, ne bi sebe diskreditivao poistovecujuci se sa bezobraznikom, ali vi niste ni inteligentini...[/QUOTE]

Mire, mi mozda i jesmo "neintelegentmi" jer verujmo da nemam uverenje od doktora da jesam, a ne mislim ni da ga trazim. Medjutim, ako se po tome meri inteligencija, a ti Slapa i Dartha nikd nisi opomenuo, onda reci nam na kom stepenu je tvoja inteligencija? Kazi ti, jer ja nism tako brz da druge sudim, kao ti.

cekam samo da pukne ovo...[/QUOTE]

Mire, pa zar ne vidis da si pukao mnogo pre nas!
Tek kad javno osudis svoju bracu, onda ces imati pravi i od nas da trazis da ucinimo isto sto si ti ucinio. A ako to ne ucinis, pokri se po glavi i cuti!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
SDA nije crkva, Sekta i kult to da, ali crkva ne.

To su rekli i fariseji za apostole.

Koji od apostola je osnovao SDA?

Da apostoli su jeli svinjetinu, klanjali se ikonama, kršili subotu itd.

Oswnovali su ih raznorazni američki farmeri i tako ti, koji padoše na budalaštine Milera.

Jel EGV napisala u Bibliju da se drži subota, ne jede svinjetina itd.?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi adventisti ucite "antievandjelje" koje se odnosi na "ocuvanje tela" dok Hristos uci "ocuvanju duse"! Materijalisti ste kao i pismoznalci, dok Isus kaze - "ako te i ruka desna sablaznjava odseci je i baci od sebe.." a vi kazete "sacuvaj ruku"! Dakle, Isusu telo i zdravlje nije bilo toliko vazno kao vama!

Rizikujući da me po klasično Scripturatorskom maniru nazovu "antisemitom", postaviću jedno pitanja, Zašto ovakvi pokreti, i zašto debilno insistiranje na tome da se imitiraju Hebrejske prakse? Zašto te iste prakse kititi nečim što nije postojalo i što je neko u svom umu dodao, a sledbenici istog-iste se primili?

Ako je Hrišćanstvo, tj Crkva - Novi, Israel, zašto implicitno tražiti da se u svemu (sem u nekim stvarima, obrezanje na primer) imitiraju Hebreji? Kome smo to mi dužni da se uvlačimo? Hebreji nisu prepoznali Mesiju, čekali su i dalje čekaju ratnika koji će im doneti uspostavljanje dominacije. Isto tako nisu mogli da pomire dve činjenice: Sam Bog je jedini otkupitelj, a Isus za sebe tvrdi da je Otkupitelj. Nisu dakle mogli da se pomire sa činjenicom da je Ha Shem postao čovekom. Odbili su Boga, jer im se nije sviđao. I mi sada, ako bi smo poslušali ove, trebamo da imitiramo narod koji je Bogu rekao ne? Da umesto novog i večnog saveza držimo stari, senku, koju navodno prosvetljava "sveća" tj "malo svetlo"? Da budemo Hebreji, ali bez obrezanja? Ako je to Božiji "plan", čemu onda Krst, čemu silazak Duha Svetoga, čemu Sveti Apostol Pavle? Hajde onda da svi budemo Hebreji, po Mojsijevom zakonu i eto spasenja, uz naravno istražni postupak, i svako malo najavljivanje dolaska Mesije.
Odatle je Mire ono neverovanje u Trojstvo, i svođenje Isusa na anđela. Kao i Hebreji, i ovi što subotu časte, ne mogu da prihvate da je Bog postao čovekom. Ako na to dodaš Enoha na Saturnu, i ostale "vizije", imaš kompletnu sliku o kome se radi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
ali posto je "U zdravom telu i duh zdrav"

Ovo je "preformulirana" misao jednog rimskog poganskog pisca (Juvenala), i danas jedno najspominjanije geslo New age-a.

Nadam se da si i ovo procitao:
Jer ste kupljeni skupo. Proslavite, dakle, Boga u tjelesima svojim i u drusamo svojima sto je Bozije. 1. Korinacanima 6,20.

Tko Boga proslavlja i u svom tijelu? Onaj kome, da bi sačuvao zdravo tijelo, "zdrava hrana" postane opsesija, ili onaj tko i u svojoj bolesti Bogu iskazuje zahvalnost.

"Ako ko pokvari crkvu Boziju pokvari ce njega Bog; jer je crkva Bozja sveta a to ste vi." 1. Korincanima 3,17.

Sveti Pavao ovdje sigurno ne misli na tijelo i fizičko zdravlje. Uostalom, kad bi tako shvatili ovu Pavlovu rečenicu, to bi značilo da ovdje Pavao sam sebe proklinje. Naime, na jednom drugom mjestu Pavao piše:

2 Kor 12,7-9: I da se zbog uzvišenosti objava ne bih uzoholio, dan mi je trn u tijelu, anđeo Sotonin, da me udara da se ne uzoholim. Za to sam triput molio Gospodina, da odstupi od mene. A on mi reče: Dosta ti je moja milost jer snaga se u slabosti usavršuje.

Ovdje je riječ o bolesti koja Pavla muči, triput je molio Gospodina da ga ozdravi - piše Pavao, ali odgovor Boga je: Dosta ti je moja milost jer snaga se u slabosti usavršuje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je "preformulirana" misao jednog rimskog poganskog pisca (Juvenala), i danas jedno najspominjanije geslo New age-a.

Misliš na ono "MENS SANA IN CORPORE SANO"? Deo Juvenalovih Satira? Kao i sve i ovo je profanisano do bola, i jeste omiljeno geslo New Age pokreta, kao i svih pokreta koji slede kult tela.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam iznosio dokaze, nezavisne dokaze. Ali vi to smatrate lažima. Klasična sektaška zamena teza, sve što je suprotno onome čime sam razum zamenio, je laž.

Ne moram ja na ništa da vas teram, vaša Ellen Gould White je pisala na stotine hiljda straniuca da odbrani svoju laž, pa možete i vi nekoliko stotina stranica laži da napišete. Nije me briga. Advetizam je laž, nastao na laži Milera, proširen i održavan u životu na lažima pioneers. Više istine o Bogu ima kod nepismenih monaha, nego uz svim delima američkih sektaša.- Tako da, ostavite se više odbrane neodbranjivog.

Ne postoje laži pionira ASD i Ellen White, već upravo vaše laganje izvrtanjem i vađenjem tuđih reči iz konteksta, i predstavljanjem tako kao da je ona nešto izjavila i ako nije, što sam ja već obelodanio više puta.

Dakle, SVE je u učenju ASD, i onome što je pisala Ellen White u skladu sa biblijom, i čisto.

Problem je u vašem laganju i izvrtanju.

Teško onom ko poveruje u ono što vi iznosite, a da ne proverava, jer živeti u laži, svesnoj ili nesvesnoj i na to potrošiti život koji je toliko kratak da čovek nema vremena za gluposti, prava je tragedija.

Ma jeste, biblija i Isus su rekli - "moras prati ruke da se ne razbolis"! Gde si ti to procitao? Rekao je upravo suprotno - "ne pogani coveka jesti neopranim rukama", biblija uopste nije zdravstveni prirucnik (vec duhovni) i nije oprterecena zdravljem, ali vi jeste!

Isus jeste rekao "ne pogani coveka jesti neopranim rukama" ali je to bio odgovor na opasku Jevreja koji su imali ritualni običaj da ruke peru iz razloga jer su smatrali da ih to može duhovno uprljati a ne zbog zdravlja.
Isus im tada odgovara DA NE POGANI ČOVEKA DUHOVNO JESTI NEOPRANIM RUKAMA.

Ovo nema veze sa raspravom o jelu i vrsti jela niti zdravljem.

Po tvojim rečima čovek treba da ne vodi brigu o zdravlju.

Ovo je posledica neznanja o povezanosti telesnog i duhovnog zdravlja, o čemu sam ja već pisao.

Ali, evo ponovo:

Smatram da je kvalitet i vrsta hrane od bitnog značaja, posebno što je čovek hram Svetog Duha, i treba da u ishrani koristi zdravo, i ono što će mu doneti i fizičko i duhovno dobro i trezvenost koje su nužni za borbu protiv telesnih strasti koje vojuju na dušu, a na koje ono što pojedemo ima i te kako veliki uticaj, jer telesne strasti su u velikoj meri povezane sa telesnim funkcijama, i jedenjem i pijenjem nezdrave hrane i pića, kao i korišćanjem stimulansa poput kafe, duvana, alkohola, čovek ili dovodi svoje telo u stanje razdraženosti, pri čemu se telesne želje pojačavaju, i sotona u takvom čovekovom stanju ima više uspeha u kušanju i navođenju na greh.

Zdrava ishrana čini suprotan pozitivan efekat.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne postoje laži pionira ASD i Ellen White, već upravo vaše laganje izvrtanjem i vađenjem tuđih reči iz konteksta, i predstavljanjem tako kao da je ona nešto izjavila i ako nije, što sam ja već obelodanio više puta.

Dakle, SVE je u učenju ASD, i onome što je pisala Ellen White u skladu sa biblijom, i čisto.

Problem je u vašem laganju i izvrtanju.

Dušice draga, postavljao sam dokaze ko izvrće, ali ti nemaš mogućnosti da otvoriš video...

Ništa što je vaše učenje nije u skladu sa Biblijom, ali to vi ne vidite, oči vam zatvorene. Uz to niko nije rekao da ste vi prljavi:.... mada ako se tako osećate, ko smo mi da vam sudimo.

15 kontradikcija, najmanje 15, sa Biblijom, i to prema Sola Scriptura, ako bi se na to dodalo mišljenje Crkve, teško bi bilo kome bilo da odbrani verovanja i nauku Ellen Gould White i korporacije koju je osnovala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dušice draga, postavljao sam dokaze ko izvrće, ali ti nemaš mogućnosti da otvoriš video...

Ništa što je vaše učenje nije u skladu sa Biblijom, ali to vi ne vidite, oči vam zatvorene. Uz to niko nije rekao da ste vi prljavi:.... mada ako se tako osećate, ko smo mi da vam sudimo.

15 kontradikcija, najmanje 15, sa Biblijom, i to prema Sola Scriptura, ako bi se na to dodalo mišljenje Crkve, teško bi bilo kome bilo da odbrani verovanja i nauku Ellen Gould White i korporacije koju je osnovala.

Ne postoje kontradikcije sa biblijom, niti dokazi, već samo laganje i izvrtanje tuđih reči vađenjem istih iz konteksta, koje sam ja već obelodanio.
 
Natrag
Top