Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, pa zar si ti toliko skucenog uma, da ne vidis da to coveku tvojih godina i iskustva ne pase?
Licite da tinejdzere koji se nadmudruju koje od koga jaci i pametniji, a nisu ni svesni da su tek poceli da zive..

Nateraces me ponovo da skupim sve tvoje lazi na jednu listu koja ce imat stotinu stranica pa ako to ti ne primecujes da su gluposti, drugi ce razumeti sta je istiona a sta laz.

Ja sam iznosio dokaze, nezavisne dokaze. Ali vi to smatrate lažima. Klasična sektaška zamena teza, sve što je suprotno onome čime sam razum zamenio, je laž.

Ne moram ja na ništa da vas teram, vaša Ellen Gould White je pisala na stotine hiljda straniuca da odbrani svoju laž, pa možete i vi nekoliko stotina stranica laži da napišete. Nije me briga. Advetizam je laž, nastao na laži Milera, proširen i održavan u životu na lažima pioneers. Više istine o Bogu ima kod nepismenih monaha, nego uz svim delima američkih sektaša.- Tako da, ostavite se više odbrane neodbranjivog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam iznosio dokaze, nezavisne dokaze. Ali vi to smatrate lažima. Klasična sektaška zamena teza, sve što je suprotno onome čime sam razum zamenio, je laž.

To osim svoje riuječi nisi dao ništa, a to baš ne može da uzme kao dokaz.

Ne moram ja na ništa da vas teram, vaša Ellen Gould White je pisala na stotine hiljda straniuca da odbrani svoju laž, pa možete i vi nekoliko stotina stranica laži da napišete. Nije me briga. Advetizam je laž, nastao na laži Milera, proširen i održavan u životu na lažima pioneers. Više istine o Bogu ima kod nepismenih monaha, nego uz svim delima američkih sektaša.- Tako da, ostavite se više odbrane neodbranjivog.

A ti nisi u stanju da osporiš ništa.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ali on to neće učiniti. Ona je po njemu govorila u "duhu proroštva", a njen ambivalentan stav o Trojstvu, i trećoj Božanskoj osobi je ne čini sluškinjom Lucifera u njegovim očima. Samo potvrđuje njegove tvrdnje. Ujedno, šta misliš odakle njemu negiranje Trojstva? Došlo samo tako? Dobio viziju? Ne, Nego baš od nje, od Ellen Gould White. Protestant, čovek čije sam video klipove već postavljao, dokazivao je koncept Trojstva u Bibliji, i to veoma uspešno. Dakle nije ga Biblija navela da odbaci Trojstvo. Nego baš Ellen Gould White.

Darth cini mi se da bi ti mogao biti u peravu, ali nije na odmet da konacno saznas kako je Elen Vajt zaista pisala o Tri Lica Bozanstva:

“Hristos je bio Bog u pravom smislu te reci. Bio je jedno sa Ocem od vecnosti, Bog iznad svega, zauvek blagosloven.” (R&H April 5,1906. p,8.)

Tri Lica Bozanstva

“Postoje Tri zive Licnosti nebeskog Trojstva i u ime te Tri velike Sile - Oca, Sina i Svetog Duha - krstavaju se oni koji primaju Hrista zivom verom; a te Sile ce sa poslusnim podanicima Neba saradjivati u novim naporima da zive novim zivotom u Hristu.” (Evangelizam str. 616)

“Vecni nebeski ‘Dostojanstvenici’, Bog, Hristos i Sveti Duh.” (Manuscript 145, 1901)
“Potrebno je da shvatimo da je Sveti Duh, koji je licnost kao i Bog sto je licnost. hoda po ovome tlu.” (Manuskript 66, 1899)


Eto, citoci foruma sad ste videli ko ovde na forumu muti i iznaosi neistine o drugima.
Znate li zbog cega on to cini? Zbog toga to jedino to ima i to zna, zbog toge ni nema niakvu istinu da nam iznese. Zbog toga ubija se da laznim isjavama predstavi ljude da su kao on stoje.... Zalosno!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ako biblija nešto osuđuje, a ljudi kažu suprotno, onda mi moramo podržati bibliju a ne ljudsku reč.
Ma jeste, biblija i Isus su rekli - "moras prati ruke da se ne razbolis"! Gde si ti to procitao? Rekao je upravo suprotno - "ne pogani coveka jesti neopranim rukama", biblija uopste nije zdravstveni prirucnik (vec duhovni) i nije oprterecena zdravljem, ali vi jeste!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ma jeste, biblija i Isus su rekli - "moras prati ruke da se ne razbolis"! Gde si ti to procitao? Rekao je upravo suprotno - "ne pogani coveka jesti neopranim rukama", biblija uopste nije zdravstveni prirucnik (vec duhovni) i nije oprterecena zdravljem, ali vi jeste!
Jer im je osnivačica bila. Njima je Biblija i istorisjki, i biološki, i naučni priručnik. Sve samo ne duhovna knjiga. Ovo poslednje samo kada im odgovara.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Glavno da iz tvojih usta tece samo "gorko", slatko nisi ni u stanju!


Videsmo tvoja dela u kovanju zavera da oteras neistomisljenike sa foruma. Tvoja dela govore da ljubavi nemas u sebi a propovedas ljubav.

Lazan si! I ti i tvoja crkva ,koja ti dade takav duh!

SDA nije crkva, Sekta i kult to da, ali crkva ne. Koji od apostola je osnovao SDA? Nije jedan jedini. Oswnovali su ih raznorazni američki farmeri i tako ti, koji padoše na budalaštine Milera. Posle su videli da je lukrativno da održavaju svoje "vereovanje" i eto ih danas da šire anti evanđelje.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ma jeste, biblija i Isus su rekli - "moras prati ruke da se ne razbolis"! Gde si ti to procitao? Rekao je upravo suprotno - "ne pogani coveka jesti neopranim rukama", biblija uopste nije zdravstveni prirucnik (vec duhovni) i nije oprterecena zdravljem, ali vi jeste!

Mire u pravu si samo nisi citirao sve sto je Isus rekao o ovom problemu pa zato i imas pogresan zakljucak..

Evo sta je Isus rekao:
"Ne pogani covek sto ulazi u usta; nego sto izlazi iz usta ono pogani coveka... A NEUMEVINIJEM RUKAMA JESTI NE POGANI COVEKA." Matej 15,11.20.

Vidis Mire da ovom izjavom Isus ne kaze da nije potrebno oprati prljave ruke, a jos manje da sve mozemo jesti sto zubi mogu da sazvacu i stomak prevari, nego se suprostavio farisejima koji su obicna pitanja stavili iznad svega i na osnovu toga osudjivali druge.

Prema tome nije ispravno pripisati Hristu da je odobrio da se moze sve jesti.

Mire, rekao si da Biblija nije zdravsteni prirucnik.
Slazem se sa tobom, ona daje savete najpre duhovne prirode, ali posto je
"U zdravom telu i duh zdrav" dati su i izvesni saveti o zdravlju.

Nadam se da si i ovo procitao:
"Jer ste kupljeni skupo. Proslavite, dakle, Boga u tjelesima svojim i u drusamo svojima sto je Bozije. 1. Korinacanima 6,20.

Ako u svoje telo stavljamo otrove i od njega nacinimo smetljiste i trovacnicu, svakako je da time ne mozemo prostaviti Boga svojim telom.

"Ako ko pokvari crkvu Boziju pokvari ce njega Bog; jer je crkva Bozja sveta a to ste vi."
1. Korincanima 3,17.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top