Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti ili ne razumeš šta se piše ili glumiš da je tako.

Evo ponovo.

Naravno da je Ellen White izjavila da nikada nije napisala da je ceo svet bio odbaćen, već grupa okupljena oko Milera koja je odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama.

Dakle, ona jeste napisala nešto tako, ali ne za ceo svet, već za određenu grupu okupljenu oko Milera koja je odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ti ili ne razumeš šta se piše ili glumiš da je tako.

Evo ponovo.

Naravno da je Ellen White izjavila da nikada nije napisala da je ceo svet bio odbaćen, već grupa okupljena oko Milera koja je odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama.

Dakle, ona jeste napisala nešto tako, ali ne za ceo svet, već za određenu grupu okupljenu oko Milera koja je odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama.

Ja znam da bi ti htio da je ovako, ali nažalost, i ona i pioniri naučavali su da je Bog odbacio i Crkvu i sav pokvareni svijet u listopadu 1844. I sve je to ostalo zapisano u originalnim brošurama u kojima je po prvi put objavljeno. Naravno, od adventista se to krilo k'o zmija noge, pa su ti "sramotni" dijelovi iz njenih spisa izbačeni iz svih izdanja knjige "Rani spisi" nakon 1851. godine. Da te upitam usput. Znaš li zašto je ta prelomnica bila baš 1851. godina?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko1932 je napisao(la):

Slape, ili ti namerno brkas pojmove ili ne razumes necije izjave?

Pre svega kada su Adam i Eva pogresili, zar ih Bog nije odbacio isteravsi ih iz doma koga ime je stvorio i u koji ih je nastanio? Pa i pored kazne koja je neminovno usledila, Bog im je odmah obecao Spoasitelja.

Drugo, zar nije Bog odbacio prepotopni svet zbog njihpovog bezakona? Sta je izjavio Bog?
"KRAJ SVAKOME TELU DODJE PREDAME, JER NAPUNISE ZEMLJU BEZAKONJA." 1. Mojsijeva 6,13.

Vidis Sloape kako plitko mislis. Mozes li reci da Bog nije odbacio onaj narastaj?

Bravo Marko, čestitam! Ti si drugi adventist koji mi je priznao da je Ellen White ipak pisala i naučavala da je Bog u listopadu 1844. odbacio sav pokvareni svijet

Odgpovor:
Slape, kada ti ne bi bio bezobrazan ne bi tako nesto ni na pisao. Ti si prviu LAZOV od koga to cujem.
Nadji mi gde sam ja rekao da je EGW to napisala ili gde sam rekao da nije napisala?
NADJI MI MOJU IZJAVU.
Ako to ne nadjes onda zauvek na ovom foirumu ostajes LAZOV.

Ja sam ti samo naveo dva bibolijska primera koji potvrdjuju da Bog moze da odbaci jednog pojedinca ili grupu ;ljudi pa cak i ceo narastaj. Dokazi da to nije tako.

Ti najpre izjavis nesto sto nije istina, pa onda stotine puta ponavljas svoju laz misleci da siu ljudi bedqadsti pa to nece primetiti.
Ipak nesto si i dobro uradio navodeci uvu jasnu izjavu EGW:

"Nikada nisam izjavila ili napisala da je svijet bio osuđen ili odbačen. Nikada nisam ni u kojem slučaju koristila taj jezik prema bilo kome, koliko god bio grešan. Uvijek sam opominjala one koji su koristili ove oštre izraze." ( Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)


Takodje si izjavio da se od clanova crkve nesto krije. Sa sigurnoscu mogu da ti kazem da je to TVOJA LAZ. Godinama sam ziveo u susedstvu gde se nalazi biblioteka koja cuva sve njene spise i ti svi spisi su dostupni svima koji zele da istrazuju, a ne samo vernivcima crkve. Stotinama puta sam ih imao u svojim rukama i pregledao, a ti Slape lupas gluposti o omome sto su ti otpadnici servirali, a nemas pojma sta je to. Sramota od jednog katolickog svetenika, sramota nad sramotama.

Nego da ne budemo toliko negativni, Slape sta mislis o ovo tekstu:

"Ti koji u srcu ceznes za necim boljim od onoga sto ovaj svet moze da ti pruzi, PREPOZNAJ TU CEZNJU KAO BOZJU PORUKU TVOJOJ DUSI! Moli Ga da ti daruje pokajanje, da ti otkrije Hrista u svoj Njegovoj neizmernoj ljubavi, u svoj Njegovoj savrsenoj cistoti!
U Spasiteljevom zivotu nacela Bozjeg zakona - ljubav prema Bogu i prema bliznjima - savrseno su izrazena. Dobrocinstvo, nesebicna ljubav bili su deo Njegovog zivota.
" Elen Vajt, Put hristu
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ako tebi Biblija služi da se igraš Sherlock-a Holmes-a, Hercule-a Poirot-a ili Jacques-a Clouseau-a, drž'se adventista i kani se katolika, njima nije do toga.

Sva prorocanstva treba da tumacimo i istrazujemo, jer lepo pise: ''Tko ima razum, neka izračuna broj divlje zvijeri, jer je to broj čovjekov...'' > Eto Jovan nas poziva da se igramo Sherlock-a Holmes-a..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Slape, kada ti ne bi bio bezobrazan ne bi tako nesto ni na pisao. Ti si prviu LAZOV od koga to cujem.
Nadji mi gde sam ja rekao da je EGW to napisala ili gde sam rekao da nije napisala?
NADJI MI MOJU IZJAVU.
Ako to ne nadjes onda zauvek na ovom foirumu ostajes LAZOV.

Citirao si moju konstataciju da je Jelena naučavala da je Bog odbacio grešnike u listopadu 1844., i onda si komentirajući to što sam ja napisao, navodio argumente kako je to i biblijski ispravno. Dakle, branio si to. Zašto bi Jelenu branio za nešto što ona nije uopće napisala?

Ja sam ti samo naveo dva bibolijska primera koji potvrdjuju da Bog moze da odbaci jednog pojedinca ili grupu ;ljudi pa cak i ceo narastaj. Dokazi da to nije tako.

Ako si ti meni htio samo dokazati da postoje slučajevi u Bibliji gdje je Bog nekoga odbacio, potpuno nevezano za Ellen White, onda nisi trebao uopće citirati moj tekst u kojem ja spominjem Jelenu.

Ti najpre izjavis nesto sto nije istina, pa onda stotine puta ponavljas svoju laz misleci da siu ljudi bedqadsti pa to nece primetiti.
Ipak nesto si i dobro uradio navodeci uvu jasnu izjavu EGW:

"Nikada nisam izjavila ili napisala da je svijet bio osuđen ili odbačen. Nikada nisam ni u kojem slučaju koristila taj jezik prema bilo kome, koliko god bio grešan. Uvijek sam opominjala one koji su koristili ove oštre izraze." ( Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Ništa ja ne izjavljujem i ne izmišljam. Vidiš da citiram ono što je ona napisala.

Takodje si izjavio da se od clanova crkve nesto krije. Sa sigurnoscu mogu da ti kazem da je to TVOJA LAZ. Godinama sam ziveo u susedstvu gde se nalazi biblioteka koja cuva sve njene spise i ti svi spisi su dostupni svima koji zele da istrazuju, a ne samo vernivcima crkve. Stotinama puta sam ih imao u svojim rukama i pregledao, a ti Slape lupas gluposti o omome sto su ti otpadnici servirali, a nemas pojma sta je to. Sramota od jednog katolickog svetenika, sramota nad sramotama.

Otvori svoju knjigu "Rani spisi", a mogu otvoriti i svi drugi adventisti, i probajte u poglavlju "Moje prvo viđenje" naći ovu rečenicu:

It was just as impossible for them to get on the path again and go to the City, as all the wicked world which God had rejected. They fell all the way along the path one after another

Prijevod: "Njima je tako bilo nemoguće vratiti se ponovo na put i poći u grad, kao i čitavom pokvarenom svijetu kojeg je Bog odbacio. Padali su uzduž čitavog puta jedan za drugim".

Ova rečenica se nalazi u tekstu ovog Jeleninog "viđenja" koje je objavljeno prvi put 1847. Imate li ovu rečenicu u svojim knjigama "Rani spisi"?

Sva prorocanstva treba da tumacimo i istrazujemo, jer lepo pise: ''Tko ima razum, neka izračuna broj divlje zvijeri, jer je to broj čovjekov...'' > Eto Jovan nas poziva da se igramo Sherlock-a Holmes-a..

Samo ti računaj, i Miller je računao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja znam da bi ti htio da je ovako, ali nažalost, i ona i pioniri naučavali su da je Bog odbacio i Crkvu i sav pokvareni svijet u listopadu 1844. I sve je to ostalo zapisano u originalnim brošurama u kojima je po prvi put objavljeno. Naravno, od adventista se to krilo k'o zmija noge, pa su ti "sramotni" dijelovi iz njenih spisa izbačeni iz svih izdanja knjige "Rani spisi" nakon 1851. godine. Da te upitam usput. Znaš li zašto je ta prelomnica bila baš 1851. godina?

Ne bih JA HTEO da je ovako - već jeste tako, a ti pogrešno predstavljaš njenu izjavu i vadiš je iz celog konteksta događaja koji govori o odbacivanju ove svetlosti od tadašnjih crkava i pojedinaca, isključivanja vernika koji prihvate ovu vest, ruganjima Adventistima ..itd.
Ellen White govori o tim ljudima, nikako o celom svetu u smislu cele planete i čovečanstva.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Citirao si moju konstataciju da je Jelena naučavala da je Bog odbacio grešnike u listopadu 1844., i onda si komentirajući to što sam ja napisao, navodio argumente kako je to i biblijski ispravno. Dakle, branio si to. Zašto bi Jelenu branio za nešto što ona nije uopće napisala?

Slape, ti si izjavio da sam ja izjavio da je EGW to napisala. A ja to nisam ni spomenuo.
Dobro si sada pred svima priznao da si to TI NAPISAO pa si meni hteo da podvalis, a to je cista laz.


Otvori svoju knjigu "Rani spisi", a mogu otvoriti i svi drugi adventisti, i probajte u poglavlju "Moje prvo viđenje" naći ovu rečenicu: It was just as impossible for them to get on the path again and go to the City, as all the wicked world which God had rejected. They fell all the way along the path one after another. Ova rečenica se nalazi u tekstu ovog Jeleninog "viđenja" koje je objavljeno prvi put 1847. Imate li ovu rečenicu u svojim knjigama "Rani spisi"?

Slape, ti nikad nisi procitao celu Bibliju niti ijednu od knjiga Elene Vajt.
Ti samo skupljas sa smeljista sto ti podvaljuju takvi kao i ti sto si.

Zasto ne navedes tacno knjigu, godinu izdanja i stranicu, nego da ti ja idem da vrsim pretragu.

Secas se sta si ti meni odgovorio, kada sam te zamolio da nam postiras katolicko tumacenje Otkrivenja? Rekao si: idi pa trazi, kada je mejni nesto potrebno ja sam trazim.
Tako i ja zbog tvog zanovetanja kazem: Idi pa trazi, ili navedi tacno recenicu odakle mislis da je izvadjena. Ali ti to nemas, jer oni koji su ti to podvalili nisu ti dali sve podatke.[/QUOTE]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Otvori svoju knjigu "Rani spisi", a mogu otvoriti i svi drugi adventisti, i probajte u poglavlju "Moje prvo viđenje" naći ovu rečenicu: It was just as impossible for them to get on the path again and go to the City, as all the wicked world which God had rejected. They fell all the way along the path one after another. Ova rečenica se nalazi u tekstu ovog Jeleninog "viđenja" koje je objavljeno prvi put 1847. Imate li ovu rečenicu u svojim knjigama "Rani spisi"?

Slape, ti nikad nisi procitao celu Bibliju niti ijednu od knjiga Elene Vajt.
Ti samo skupljas sa smeljista sto ti podvaljuju takvi kao i ti sto si.
Zasto ne navedes tacno knjigu, godinu izdanja i stranicu, nego da ti ja idem da vrsim pretragu.


:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Evo ti je:
2vacsk2.jpg

ingw12.jpg

Primjeti sada na str 14, u retcima 38,39 i 40, rečenicu:
It was just as impossible for them to get on the path again and go to the City, as all the wicked world which God had rejected. They fell all the way along the path one after another.

Prijevod: "Njima je tako bilo nemoguće vratiti se ponovo na put i poći u grad, kao i čitavom pokvarenom svijetu kojeg je Bog odbacio. Padali su uzduž čitavog puta jedan za drugim".

Tko je ovo napisao? Moja strina ili "proročica Ellen? I zašto su ovo izbacili iz svih izdanja nakon 1851.?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Još jednom.

AMIN za ovaj tekst!
Ti si ga samo stavio u pogrešan kontekst i pripisao mu pogrešnu namenu.
 
Natrag
Top