2012. godina

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Tada će većina da prihvati SLOBODARSTVO,jer to je nova Vera,koja će da objedini sve dosadašnje religije.
Kataklizma će biti nešto kasnije.
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
10
Dajte, ljudi, opasuljite se! Kakav smak svijeta, kakav antihrist, kakvi bakrači? Otkako se piše istorija i bilježi prošlost, do sada je bilo prognozirano bar stotinjak godina i datuma o sudnjem danu i svi ti datumi prođoše, a svijet ostade kakav je i bio. Čak su neke sekte vršile masovna samoubistva, - toliko su bile uvjerene u smak svijeta.
Zdrav razum nam govori da nije moguće predviditi gogađaje, bar ne one u kojima nije sudionik sam čovjek. Čak i meteorolozi pogriješe u prognozi vremena i pored satelita i svih drugih mogućih mjernih instrumenata, pogotovu ako se radi o prognozama za duži period.
21.12.2012. dolazi do tkz. galaksijskog poravnanja našeg sunčevog sistema, sa središtem naše galaksije, galaksijskim centrom. To je fenomen koji se ne dešava ni prvi ni zadnji put. Mnogo puta u dosadašnjoj istoriji zemlje, dolazilo je do toga. I ne bi smaka svijeta! Zašto bi se desio 2012?

maje su prognozirale taj datum, nostardamus takodje, danasnji naucnisi, kromansko prorocanstvo...sve ljudi i religije iz razlicitig vremena. SVI SU BILI U PRAVU ZATO STO:
svi oni videli neku propast,i tacno je to u vezi antihrista i tih zajebancija..zigosanje ljudi (biometricki cip). kad su nik rokfelera pitali sta dobija time sto je da obelezi sve ljudi na planeti rekao je : ako bude neko protiv nas jednostavno cemo mu iskljuciti cip,ili postaviti nesto lazno. zamisli protiv nekoga si a on ti u cip ubaci kao da si najveci kriminalac,niko nece tebe slusati ako mu kompjuter kaze to je taj,pucaj slobodno. ugasi ti racune po banakama,vidi gde si u svakom trenutku,ponistiti ti saobracajnu,vozacku,pasos,da ti drugo ime...dokazi ti da si greskom optuzen.
a sto se prorocansta tice,videli si svi propas...ali oni tada nisu znali da je globalno zagrevanje u pitanju. velike poplave kao sto su predvili ce stvarno nastati zbog globalnog zagrevanja. ja sam video licno i osetio koliko su se popele temperature u odnosu na to kad sam bio klinac. samo sto tad sam ceo dan mogao biti na 35 stepeni i da ne izgorim,a sad na 35 stepeni pocrvenim kao rak.i cak temperature idu i do 43-44 stepena leti. znaci karj,onosno 21.12.2012. ce biti vrhunac zagadjenja,sto dovodi do globalnog zagrevanje,sto opet dovodi do topljenja leda na polovima...topljenje do povecanja nivoa mora,a dobar deo zemlje je u nisvou mora,a neki i ispod nivoa mora... ovi cunami,oluje,poplave su samo deo toga sta je uzrokovano globalnom zagrevanjem. ovo sve nije neko lupanje i nagadjanje,postoje i naucni dokazi za to.. a svako ko je malo pametan moze da poveze neke stvacice. london,holandija,njujork,italija,daska,norveska,svedska ce to najbolje osetit kad pocne da se dize nivo mora,ima jos mnogo zemalja a te su najupecatljivije.
moj licni primer je reka koja na 100 metara od moje kuce (Jasenica). izlivala se jednom u 10 godina, a zadnjih godina se izliva svake godine. to je mala recica,kojoj su pre 5 godina prosirili korito da se ne bi izlivala...ali i sa prosirenim koritom ona se i dalje izliva svake godine i sve vise...
sad dali ce 21.12.2012. biti potpuno presudan ne znam,a da li ce se stvarno nesto slicno dogoditi hoce sirno. jeste sve to bilo i proslosti da su ljudi menjali datume i gresili,da su strahovali,ali nije bilo toliko globalnog zagrevanja,odnosno zagadjenja vazduha koji uzrokuje zagrevanje. jer se zemlja kao civilizacija razvila vise za zadnjih 100 godina nego za 20.000 godina u nazad. imaj na umu da se usrbiji do 50-60 godina spavalo na slamaricama i prevozno sredstvo su bila zaprezna kola... a danas se govori o nuklearno fuziji i fisiji,solanom iskoriscenju, kibenetici i tako dalje. vidi koliko puta je onda uvecano zagadjenje i ono sve sta proizilazi iz njega.

citirao sam tebe samo iz razloga sto si negirao ovakve stvari,inace tema je vrlo diskutabilna i nije uopste za podcenjivanje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nisam ja uopšte negirao ovo o čemu ti pišeš - zagrijevanje planete Zemlje i posledice toga zagrijevanja. Ja sam negirao 21.12 2012. kao dan smaka svijeta. Naveo sam da će se toga dana naš sunčev sistem poravnati sa galaksijskim centrom, a to je fenomen koji se ne javlja prvi put. Čini mi se da se to dešava svakih 56 godina, no nisam siguran da se dobro sjećam. U svakom slučaju, ponavlja se periodično.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
maje su prognozirale taj datum, nostardamus takodje, danasnji naucnisi, kromansko prorocanstvo...sve ljudi i religije iz razlicitig vremena.


Usklađivanje Majanskog kalendara sa opšte prihvaćenim (da kažem našim Julijanskim i Gregorijanskim), kalendarom uradili su ljudi koji su se bavili proučavanjem Maja pre skoro 100 godina. To opšte prihvaćeno (ne znači tačno) usklađivanje se naziva po njihovim imenima Gudmen-Martinez-Tompsonova korelacija.
Zanimljivo je da se na istom linku može videti komentar da je New Age pokret plasirao "21.12.2012.god.", kao datum predstojeće kataklizme, jer se tada prema gore navedenom usklađivanju završava 13-ti period dugog računanja u Majanskom kalendaru.
Toliko o tome da su Maje prognozirale taj datum:dntknw:. Ali ni wikipedia nije savršena.

Ali ono što je meni privuklo pažnju je upravo taj broj, za Maje Sveto, za mnoge druge nesreća, broj 13.
Priča iz svetog pisma o postanku sveta nam govori da je Bog za 7 dana stvorio svet. Analogija je sledeća. Upravo su Maje veliki ciklus koji se završava navodno 21.12.2012.god. izdelile na 13 delova i to na 7 dana i 6 noći. I to tako da prvi dan traje najduže, a sedmi najkraće (mislim da je nešto više od naše godine), početak sedmog dana je navodno oktobar 2011. godine.
Ovo navodi na misao da smo očevidci recimo završetka postanka svetawacko2.
Napisano je da će se Bog sedmog dana odmarati, što se može shvatiti i kao odsustvo Boga. Zar upravo neki ne propagiraju odsustvo Boga u ljudima kao problem i muku, šta ako nije do ljudi? :???:

U tom slučaju datum 21.12.2012.godine., bi bio dan kada bi se Bog vratio sa odmora, zar ne ???:dance2:
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Ako počnete da razmišljate svojom glavom sve kockice će da vam se slože.
Apostol Jovan je jedini ostao u Palestini skoro do pred smrt a onda je tek prognan.
Zašto njega nisu eseni(sadašnji svetski gospodari) progonili.
Trebao im je jedan od Isusovih Apostola da napravi novo prorokovanje i on ga je napravio.
Da li se gospodari sveta,eseni , toga pridržavaju,pa naravno.
Stvorilisu oni i Nostradamusa,jer im je trebao još jedan lik iz drugog perioda koji će da potvrdi Jovanovo Otkrovenje.
E ja ću da vam kažem ovako prijatelji moji,možete da prihvatite ili ne,to je na vama,
rešenje Gordijevog čvora otvara vrata Raja i ključ je za kojim su svi oni tragali,čak i Hiramov ključ,koji su tražili je u suštini Gordijev čvor.
Šta oni nisu znali,da će Gospod Bog Isus Hrist da pošalje svog rođenog brata blizanca Tomu,na zemlju da zavede red i spasi čovečanstvo kroz novu religiju
SLOBODARSTVO.
To je ono što pokušavam da vam saopštim,ali vi ostajete gluvi i slepi.
Ima vremena dozvaćete se pameti.
Jer ja sam rešio Gordijev čvor.
Ja sam Gospodar Sveta,ali onaj pravi od Boga Izabran.
I pre 2000.godina smo im smestili,a kako mogu jadnici sada da izađu na kraj,kada sada Gospod Bog stoji iza mene.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Ako počnete da razmišljate svojom glavom...

Jao, vo je dobro :taunt:

I taman pomislim da će nešto kaže stvarno iz svoje glave, a on krene da prepričava knjigu. Neverovatno :sheep:

A onda poanta:
"Ja sam Gospodar Sveta,ali onaj pravi od Boga Izabran."

Halo, dežurna služba? Molim vas pošaljite hitno jedno vozilo na SerbianForum...
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
Vjerovanje u Boga i intelektualno poštenje zapaža se da osobu koja je ”intelektualno poštena“ karakterizira ”spremnost da pomno ispita je li ono što vjeruje istina“ te da ”u dostatnoj mjeri pokloni pažnju drugim raspoloživim dokazima“.

”Budući da svijet svojom mudrošću nije upoznao Boga u Božjoj mudrosti, odluči Bog one koji vjeruju spasiti ludošću propovijedanja“ (1. KORINĆANIMA 1:21,).

Onima koje ne vodi Božja mudrost, mudrost svijeta izgleda impresivnom. Tu su visokozvučne svjetovne filozofije koje opčinjuju razum. Tisuće institucija višeg obrazovanja pružaju informacije onih koje mnogi smatraju najvećim umovima čovječanstva. Prostrane biblioteke prepunjene su nakupljenim znanjem stoljećâ ljudskog iskustva. Međutim, unatoč tome, novi svjetski poredak kojeg planiraju svjetski vođe mogao bi biti vladavina samo nesavršenih, grijehom prožetih, umirućih ljudi. Dakle, taj bi poredak bio nesavršen, ponavljajući mnoge grube pogreške iz prošlosti i nikad ne bi zadovoljio sve potrebe čovječanstva

Što je dakle temeljna mana mudrosti ovog svijeta, uključujući njegove planove za novi svjetski poredak? To je da svijet zanemaruje ono što se nikad ne može uspješno zanemariti (vrhovnu suverenost Boga).
On (svijt) oholo odbija priznati božansku suverenost. Svijet namjerno izostavlja Boga iz svih svojih proračuna i oslanja se na vlastitu sposobnost i planove i zbog toga neće imati uspjeha. (Danijel 4:31-34; Ivan 18:37.)
Biblija razjašnjava da je ”početak mudrosti strahopoštovanje pred Bogom“
(Priče Salamunove 9:10; Psalam 111:10).
Ipak, svijet nije naučio niti taj temeljni zahtjev mudrosti. Prema tome, kako može uspjeti bez božanske podrške u bilo čemu? (Psalam 127:1).

Boga ne brine što vladari nastoje postići nezavisnost. U 2. psalmu stoji:
”Onaj, što živi na nebesima, smije se, Bog im se podsmijeva“ (Psalam 2:4).
Bog nastavlja ispunjavati svoj naum kao da su ti vladari potpuno beznačajni. On se smije njihovoj drskosti i ruga im se. Neka se samo hvale onim što namjeravaju učiniti. Bog ih izvrgava podsmijehu. Smije se njihovom uzaludnom protivljenju njemu.
Riječi 2. psalma jačaju našu vjeru u to da Bog može riješiti svaki problem. Možemo biti potpuno uvjereni da on uvijek ostvari svoju volju i da nikada ne zaboravlja svoje vjerne sluge (Psalam 94:14). Što se onda događa kad se narodi suprotstave Božijem naumu? Prema ovom psalmu, Bog im ”govori u gnjevu svojem“, kao kad se razliježe strašan zvuk grmljavine. Osim toga, smete ih ”jarošću svojom“, što je kao snažan udar munje (Psalam 2:5).
Bog se obraća kraljevcima”Sad, kraljevi, orazumite se; naučite se suci zemaljski!“ (Psalam 2:10). Kraljeve se poziva da poslušaju, da se urazume. Trebali bi razmisliti koliko su isprazni njihovi planovi, a koliko će, za razliku od toga, Božje Kraljevstvo učiniti za ljude.

Ovaj dojmljivi psalam završava riječima: ”Blago svima koji se u Boga uzdaju!“ (Psalam 2:12b). Još ima vremena da pojedinci pronađu sigurnost. To mogu učiniti čak i pojedini vladari koji su podržavali planove naroda. Oni se mogu skloniti kod Boga, koji pruža zaklon u Kraljevstvu. No to moraju učiniti prije nego Mesijansko Kraljevstvo uništi narode i kraljeve koji mu se suprotstavljaju.

P.S iznjo si ljepe misli za razmišljanje i pretraživanje "Yukic"
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
sto se tice Maja nestalo im kamena pa se sve zavrsava 2012 u avgustu.pa oet ide 2013 , itd.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
2
pozdrav svim clanovima ,nov sam na forumu i odmah me je ova tema mnogo zainteresovala,imam specifican pogled na svet i sva ova desavanja koja nam se dogadjaju u poslednje vreme.sada bas nemam puno vremena da diskutujem o tome ali cim ugrabim slobodno iznecu neko svoje misljenje svega ovoga u vezi ove teme.tema nije ni malo za potcenu jer je to nesto sto je vrlo bitno,mozda i najbitnije od svega sto nam se trenutno desava.pozdrav za sve koji su pisali bilo sta o ovome
 
Natrag
Top