ZEMLJA - ‘tepsija ili lopta’??

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
A koje su reci upotrebljene u ovim drugim stihovima koje sam ja naveo kada se opisuje zemlja kao KRUG? Mrzi me da trazim pa mi pomozi..

Ni u jednom stihu koji si naveo van Isaija 40,22 se ne pominje izraz CHUGH tako da ne znam odakle ti tako loši prevodi ovih stihova? Obično postoje izrazi 'svet' ili naši stari prevodi prevode 'vaseljena'. Tako da prevodilac koji je tako preveo kao 'krug zamaljski' u tim stihovima samo dodatnu zabunu stvara.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Nebitno je je li zvaničan. Bitno je da ne postoji nikakav, ne postoji uopće model ravne zemlje koji daje odgovore na pitanja

Slape, necu da se raspravljam na takav nacin, ti se pravis lud totalno. Ja sam te pitao kako to da Platona i Atistotela niko nije trazio da prikazu model okrugle, a ti od mene trazis model ravne zemlje?

To je besmisleno, ako imas hiljadu drugih dokaza za ravnu zemlju koje nisi ni razmotrio. Ne dokazuje se oblik zemlje modelima, vec logikom fizikom, matematikom, astronomijom..

Dakle, Aristotel Platon i drugi nisu dokazivali modelom pa ne moram ni ja! Oni su koristili logiku, matematiku a ne modele..

A ti si na netu cuo budale kako govore: "pitajte ih da vam objasne model ravne zemlje", i sad mislis da si mnogo pametan? Pa to je krajnje glupo, izvini molim te, ali ti ispadas krajnje naivan stavljajuci sebe na stranu budala sa takvom argumentacijom, zasto to radis? ..

I jos si VERNIK OKRUGLE, ne prilazis temi racionalno, a mene si nazvao sektasem. Kao pitas me da nesto pojasnim, a onda cekas odgovor, znajuci unapred sta cu reci, da iskrotistis argumentaciju protvnika. Pa krajnje kvarno od tebe.. Kao da sam ja od juce..

Evo bas me briga sto ces ti da mi nabijas greske modela, kad nisi odgovorio na 999 pitanja koji dokazuju ravnu zemlju. Postoje fizicki, opservacijski i naucni dokazi za ravnu zemlju a ti nisi oborio ni jedan jedini naucni dokaz, vec mi tu pricas o nekim greskama modela. A za model ravne znam pre nego sto si ti uopste cuo za to.. (i da ne funkcionise, to si preuvelicao, jer ima oko 2-5% gresaka)

Dakle, zavrsavam pricu o modelu, ti ako mozes obaraj mi naucne dokaze, ako ne, ajd zdravo..

Nije tebi zbog gubljenja vremena, nego ti mene izbjegavaš zato što sam svima ovdje pokazao i dokazao da je 'tvoj model ravne zemlje besmislen'.

Nisi dokazao nista, cak ni greske modela nisi dokazao ovde na zalost.. Sve sto si napisao se moze objasniti..

I ako mislis da je pametno dokazivati slilkama, kartonskom kutijom i modelima a ne logikom fizikom matematikom, astronomijom i naucnom opservacijom (prirodnim naukama), onda ti ja ne mogu pomoci.. Ti onda nisi daleko od Tripa i nekih sektasa kojim je um zatvoren..

Zasto od sebe pravis budalu koristeci argumente sa interneta? Njihov um je zatvoren u kutiju iz koje ne mogu pobeci. (kutija - model). Mislim iz svega sto si do sada ovde napisao, da si ti intelektualno iznad toga.

Ajde lepo priznaj da si ovu argumentaciju pokupio s neta, da to nije tvoje misljenje, pa mozemo razgovarati normalno, ovako ne vredi ako ti mislis da je to "vrhunac intelekta", to sto su oni rekli..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Oni su imali model sferične zemlje, samo tada nisu imali internet i alate kojima bi to sve zorno prikazali.

Ajde ne lupaj, nisu imali nikakav model, niti im je neko trazio da modelom dokazuju. Dokazivali su matematikom i fizikom, opservacijom kako pada senka sunca i teoretisali su da je okrugla.. To je bio sistem dokazivanja..

Tek kasnije imamo modele, a oni nisu potpuno tacni.

Ako ti od mene trazis tacan model, a oni ga u to doba nisu imali, to pokazuje da si pristrasan. Od postavljanja hipoteze do modela mora da protekne odredjeno vreme. Ako danas nemamo tacan model ravne, to ne znaci da ga sutra necemo imati.

Dakle, krajnje si pristrasan i neobjektivan..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Zasto od sebe pravis budalu koristeci argumente sa interneta? Njihov um je zatvoren u kutiju iz koje ne mogu pobeci. (kutija - model).

Upravo je obrnuto, ja sam koristio od Boga darovani svoj um i razum, i ovako mi reče:

Sferična zemlja objašnjava smjenu dana i noći - ravna zemlje ne objašnjava, zašto???

Sferična zemlja objašnjava smjenu godišnjih doba - model ravne zemlje ne objašnjava, zašto???

Sferična zemlja objašnjava vremena izlazaka i zalazaka sunca - model ravne zemlje ne objašnjava, zašto???

Sferična zemlja objašnjava kako čovjek na sjeveru i na jugu zemljine kugle imaju 'zrcalne' slike onoga što istovremeno vide - model ravne zemlje ne objašnjava, zašto???

A s druge strane, sve što si ti ovdje istresao pokupio si od ravnozemljaša sektaša na internetu.

I treće, ne moraš mi vjerovati, ali ja nikada do sada na internetu nisam tražio ništa po ovom pitanju. Dakle, na krivog si ‘naletio’ optužujući me kako mi je ‘internet loptaša’ zatrovao i zatvorio um.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Ako ti od mene trazis tacan model, a oni ga u to doba nisu imali, to pokazuje da si pristrasan.

Ubiti liječnika jer nije izliječio čovjeka od teške bakterijske infekcije, prije pronalaska antibiotika, jeste zločin. I jednako, liječnik kojemu bi danas umro pacijent jer mu je odbio dati antibiotik jeste ubojica.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Ubiti liječnika jer nije izliječio čovjeka od teške bakterijske infekcije, prije pronalaska antibiotika, jeste zločin. I jednako, liječnik kojemu bi danas umro pacijent jer mu je odbio dati antibiotik jeste ubojica.

Sta si sad rekao?

Lažna je ona kojoj ti vjeruješ, koja tvrdi da je Crkva vjerovala da je zemlja ravna ploča. Jer, pokazah ti da su da su ranokršćanski pisci pisali da je zemlja sferična, a ne 'pločasta'.

Pa sveo si sad pitanje oblika zemlje na teologiju i mislis da time branis crkvu. Kao nije crkva spaljivala jeretike koji su tvrdili da je zemlja okrugla..

Pa ko je uopste rekao da su spaljivali ljude zbog oblika zemlje?

Nikada crkva nije ucila oblik zemlje, i takva dogma ne postoji! A oni koji su spaljeni su spaljeni zbog satanizma!

Ne znam zasto meni ovo pricas, kad ja nisam tvrdio da je crkva ucila ravnu zemlju i da je ikoga zbog toga spaljivala.. Ali je u to vreme vecina verovala u to, to sam rekao i to istorija svedoci.

Odgovorit ću ti ovako. Zaboli me 'ona stvar' i za NASA-u i za njezine slike.

A mene nazivas SEKTASEM, dok ti VERUJES I ZABOLE TE!

Ja sam za razliku od tebe ovo proverio, osvedocio se u lazne slike i videe.. A neko ko nema sta da krije, ne bi fejkovao vecinu fotografija i videa, kao sto oni to rade..

Gdje ti je to? Stavi ovdje samo to, ja ću rado pogledati i komentirati.

Ja sam ovde napisao da sam proverio na modelu ravne zemlje (postavio sam ti aplikaciju gore), da ono sto si ti pricao nije tacno, i da imas smenu dana i noci, godisnjih doba i da sve radi za gradove koje si postavio.. Ali tebe "zabole", pa sta bih ja vise sa tobom pricao?

Ja sam SEKTAS, ali eto tebe ZABOLE?

Nisam ja tebe vrijeđao, nego ti mene.

Izvini ako sam te necim uvredio, nije mi bila namera.. Govoris da ja moram imati tacan model, a prvi naucnici nisu imali skoro nikakav! I za model je neophodno vreme da ga napravis, ne mozes za jednu deceniju (koliko prica o ravnoj zemlji traje) napraviti model..

Znaci ipak ako trenutno nesto i ne funkcionise kako treba, to nije valjan argumenat..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Govoris da ja moram imati tacan model, a prvi naucnici nisu imali skoro nikakav! I za model je neophodno vreme da ga napravis, ne mozes za jednu deceniju (koliko prica o ravnoj zemlji traje) napraviti model..

Naravno nehtijući, ovim si priznao sve što niječeš. Priznao si da je ravnozemljaštvo moderni fenomen, skoro dvije tisuće godina nakon Krista, i da je sekta, s ozbirom da se u ravnu zemlju mora vjerovati, jer još nisu pronašli razuman model koji objašnjava sve fenomene na zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Otac Americke NASA-e Verner Fon Braun napisao je knjigu 1954. pod naslovom "Project Mars A Technical Tale" u kojoj pise da ce ljudi kolonizovati Mars a vodja tih ljudi u knjizi zove se... spremite se za sok.. --> ELON.

WernherVonBraunProjectMars.jpg

(nadjite knjigu na google..)


Danas poznajemo ELONA MASKA, koji ne samo da poseduje kompaniju koja proizvodi rakete i satelite, vec je opsednut i kolonizacijom Marasa, i zapravo zeli to da ostvari do 2050. godine.

Evo gospodina, ako ga jos niste videli --->


elon-musk-amber-heard.jpg


8hBsu6KV4QMdTMkuZ6cRM.jpg


MV5BNDZmYmExNzctMzRiYy00MjM5LTgyN2UtOTFjZmE3MjIxMjAyXkEyXkFqcGdeQXVyNjc1OTk4NjA@._V1_.jpg



Koincidencija, slucajnost ili plan? Ocenite sami.. Ali slucajnosti tu nema.. NASA vas svo vreme pravi majmunima!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Naravno nehtijući, ovim si priznao sve što niječeš. Priznao si da je ravnozemljaštvo moderni fenomen, skoro dvije tisuće godina nakon Krista, i da je sekta, s ozbirom da se u ravnu zemlju mora vjerovati, jer još nisu pronašli razuman model koji objašnjava sve fenomene na zemlji.

Ti si SEKTAS jer im VERUJES, a ja sam proverio i ZNAM da lazu!

Kada budes licno proverio, onda se javi, a ne da mi skidas s neta i kritikujes po njihovom sablonu. Cak nisi ni onu app skinuo da proveris, a kazes da te "zabole". Pa vidi se da te zabole..

Kako god hvala ti za temu, bar imam gde da postavljam informacije..

Evo i tebi da vidis kako je vas globusar ostao u soku kada je naisao na fejk NASA-e. To isto sam i ja nasao, ali sam ja analizirao sliku a on video:


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Slatki snovi nacinjeni su od ovog, ko sam ja da se ne slazem... peva ona pokazujuci na okruglu zemlju i rakete koje lete u svemir ---->


Ceo zivot slusate ovu pesmu, ali ne vidite!
Oci su beskorisne ako je um slep!
 
Natrag
Top