ZEMLJA - ‘tepsija ili lopta’??

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Zašto besmislicama braniš činjenicu okrugle zemlje? Nije sfera (kugla) definirana sa dvije osi, istok-zapad X os i sjever-jug Y os. Osima X i Y definirana je ravnina, i sve što u nju postavimo jeste lik, a ne tijelo.

Činiti se. Kada sam rekao sever-jug i zapad-istok,to naravno da podrazumeva 3D format tj. sferu jer podrazumeva i jugo-istok i jugo-zapad itd....valda si i sam mogao videti da model na koji sam ukazao jasno ukazuje na sferičan oblik konkretno tog vodenog basena jer je nemoguće da voda bude raspoređena u dve ravne linije, kao što znamo ima svoju rasprostranjenost u širinu i dužinu. Ne znam kako bi nekome moglo onda pasti napamet da je bi ta voda mogla biti rasproređna ravnom linijom istok-zapad i jug-sever, bar iz onoga kako sam pojasnio. Ali evo, dodatno pojašnjenje.

Mislim da je i ovo dobar dokaz za Mireta, koji je i sam postavio taj tekst.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Činiti se. Kada sam rekao sever-jug i zapad-istok,to naravno da podrazumeva 3D format tj. sferu jer podrazumeva i jugo-istok i jugo-zapad itd....

Opet besmislica. I pravci - jugoistok i jugozapad, beskonačno drugih u ravnini XY, pripadaju ravnini i nema govora o tijelu (geometrijskom). Bez treće dimenzije, matematički govoreno bez osi Z, nema tijela, nema onoga što ima volumen.

Nevjerojatno je da nikada za ovo nisu čuo, s obzirom da se to prođe još u osnovdoj školi. Zato ću ovdje navesti:

1. Kružnica (geometrijski lik) ima površinu i opseg. P = r2 x TT (r kvadrat Pi), O = 2 x r x TT

2. Kugla (lopta, sfera) V=4/3*r3*TT, O=4·R2·TT
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Opet besmislica. I pravci - jugoistok i jugozapad, beskonačno drugih u ravnini XY, pripadaju ravnini i nema govora o tijelu (geometrijskom).

Nije tačno jer je osnova kružnica. Ako je osnova kružnica, onda to nije prava linija, već linije koje ocrtavaju upravo sferu kada ih sve iscrtamo(sve iscrtane linije ne mogu osim sfere ništa drugo oslikati). Vidi Boro, brani ti koncept na način na koji smatraš da je ispravan, a druge pusti da iznose svoje argumente.

Dobro je što iznosiš konačno nešto što nije zaverologija, i to je pohvalno. A ostalo prepustićemo čitaocima da procene argumentaciju.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ne znam kakav to imaš duh, kada se svađaš sa nekim ko deli isto mišljenje kao i ti. Znam, tvoj Ego ti ne dozvoljava da imaš išta zajedničko samnom. I prosto, sada bi se distanciraš od mene a da i dalje braniš okruglu zemlju.

Ok, ja zaista ti želim da pokušaš da počneš da misliš racionalano. Dakle, ostavi Ego, ne budi povređen time što eto začudo, ipak deliš neko zajedničko mišljenje samnom. Zaista, moraš pobediti Ego jer će te upropastiti. Ego upropasti sve naše najbolje napore.

Tako, prijatelju. Srećno ti u dokazivanju okrugle zemlje. Ja neću dalje da polemišem sa tobom jer zašto bih polemisao sa istomišljenikom, u pokušaju da mu nađem bilo šta da bih se distancirao od njega. To je tvoj manir, a verujem da ćeš uvideti vremenom svu suludost takvog stava.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Ne znam kakav to imaš duh, kada se svađaš sa nekim ko deli isto mišljenje kao i ti. Znam, tvoj Ego ti ne dozvoljava da imaš išta zajedničko samnom. I prosto, sada bi se distanciraš od mene a da i dalje braniš okruglu zemlju.

Netočno. Samo te upozoravam da istinu ne braniš netočnim konstatacijama.

Ok, ja zaista ti želim da pokušaš da počneš da misliš racionalano. Dakle, ostavi Ego,

Ti imaš problem s vlastitim egom. Ti odbijaš prihvatiti ono što djeca nauče u prva četiri razreda osnovne škole. Pobjedi u sebi tu gadnu ljudsku manu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.329
Točno, i ponovit ću - zaboli me ona stvar za argumente koji nemaju veze s našom temom i dvojbom - zemlja tepsija ili lopta.

Sve sto sam ja napisao ima veze sa oblikom direktno ili indirektno. Jer ako NASA-a lazira slike i lajv prenose, a dokazao sam da to rade, onda nesto kriju. To nesto moze biti i ravna zemlja! Ili mislis da su vanzemaljci..

Svejedno, postavim ti brojne videe koji takodje dokazuju da zemlja nije okrugla, letovi na okrugloj zemlji se ne poklapaju sa mapom okrugle vec sa mapom ravne zemlje, pa ni to ne komentarises. Postavio sam brdo videa koji dokazuju da zemlja nije okrugla, i nijedan nisi komentarisao!

Znaci ignorisao si sve moje dokaze! A uhvatio se jedne jedine slike i vrtis je u krug? Pa jel ti mene zezas?

Pored brda dokaza koje sam ja postavio da zemlja nije sfera, ti se hvatas jedne slike da mene ovde zafrkavas?


opovrgava upravo tebe po pitanju oblika zemlje

Ne, vec je on priznao da NASA LAZIRA SNIMKE I VIDEO PRENOSE! To je bitno, a ne kog je oblika ili kog on oblika smatra da jeste.

Znas Slape, ako mislis razgovarati lepo, onda razgovaraj i odgovori na moja pitanja, a ako me mislis cimati i "nabijati mi na nos" nekakve slike, onda me zaobidji..


Ja tebi ne namecem nista. Nisam cak ni opovrgavao okruglu zemlju, ali ti za okruglu moras imati dokaza. A to nemas ni od NASA-e , ni opservacijski dokazi ti nisu pouzdani vec klimavi. Zapravo, sve sto se moze zakljuciti posmatranjem se moze ptimeniti i na ravnu..

I to za godisnja doba i sl.. to nisi u pravu. Dao sam aplikaciju gore, model ravne zemlje, pa mi do danas nisi komentarisao taj model?

Zasto?

Zato jer izmisljas!


"UCRTAJ MI GRESKE" na tom modelu, dokazi mi na modelu kojeg sam ja dao, a ne na slici sa interneta?


Možemo i o ovome diskutirati. Ako hoćeš otvori i posebnu temu o tome. Ali ne dopuštam ti da ovom činjenicom zamagliš istinu i proturiš neistinu.

Ova tema je o obliku zemlje, a to da NASA lazira videe i snimke je usko povezano sa zaverom da nesto sakriju! Pretpostavka je da kriju oblik zemlje. Prema tome to pripada ovoj temi a ne drugoj, i usko je povezano sa njom.

Zbog cega laziraju, kazi svoje misljenje, a ne da mi vrtis jednu istu sliku u krug..

Bas me briga sto ces i da se smejes i nazivas me "sketasem ravnozemljasem"..neka sam ja i sektas, ali takvim stavom pokazujes da te ne zanima istina..


Evo argumenata, koje sam višestruko ponavljao, da je zemlja okrugla, i da kruži oko sunca:

1. Smjenu dana i noći objašnjava sferična zemlja.

2. Uz smjenu dana i noći, istovremeno i smjenu godišnjih doba objašnjava kruženje sferična zemlja na 'elipsastoj' putanji oko sunca.

3. Točno određen odnos izlazaka i zalazaka sunca, te solsticija i ekvinocija, ponovo objašnjava kruženje sferična zemlja na 'elipsastoj' putanji oko sunca.

4. Viđenje 'zrcalnih slika', onoga što istovremeno vidimo mi na sjevernoj i ljudi na južnoj polusferi, objašnjava samo to da je zemlja zakrivljena - sferična.

Opet ponavljas bez ikakve argumentacije. Dao sam model aplikaciju za telefon na kojoj imas smenu godisnjih doba, tacan izlazak i zalazak sunca za sve gradove i kontinente, a to nisi komentarisao, jer ne smes! Tvrdis nesto sto nema veze sa mozgom, da ne funkcuonisu godisnja doba i vremenske zone na ravnoj.

Pravis se lud i ignorises ono sto dam, a hteo bi da mi dokazujes?

Pa taj model opovrgava sve ono sto si ti gore napisao i izrekao! I vidjenje izokrenutih slika imas na ravnoj zemlji, jer zemlja ima kupolu koja se ponasa kao ogledalo pa izokrece sliku. Mesec je obrnut..

Ako hoces ozbiljno da pricas moze, a ako mislis da mi ovde "nabijas na nos" neku sliku i dokazujes na osnovu unapred stvorenih ideja o okrugloj, i ignorises sve sto dam, zaboravi da cu ucestvovati. To samo dokazuje da imas zatvoren um..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Ne, vec je on priznao da NASA LAZIRA SNIMKE I VIDEO PRENOSE! To je bitno,

Ne, ovo je potpuno nebitno. NASA je nešto što datira (nastaje) u 20. stoljeće, a ljudi su razumom koji im je Bog podario razumjeli i shvatili da je zemlja sfera (lopta) još 500 godina prije Krista.
Ako hoces ozbiljno da pricas moze, a ako mislis da mi ovde "nabijas na nos" neku sliku i dokazujes na osnovu unapred stvorenih ideja o okrugloj, i ignorises sve sto dam, zaboravi da cu ucestvovati. To samo dokazuje da imas zatvoren um..

Nemam ja zatvoren um, ali, priznat ću, imam ‘gadljiv um’. Evo, navest ću argumente jednog ravnozemljaša, pa neka se slobodno jave svi kojima ovo nije gadljivo.

Shaquille O'Neal, bivša američka košarkaška zvijezda, objavio je da je i on postao član grupe ‘ravnozemljaša’, obrazlažući svoju odluku ovako:

Vozim od Floride do Kalifornije non-stop i za mene je Zemlja ravna. Ne idem gore ili dole pod uglom od 360 stepeni i slične gravitacijske stvari.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jer ako NASA-a lazira slike i lajv prenose, a dokazao sam da to rade, onda nesto kriju. To nesto moze biti i ravna zemlja!

Evo ga postao je i teroretičar zavjera. Ovo će da ide kao dodatak onim jeresima. Za subotnu školu.

Šteta što nisi putovao brodom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zbog cega laziraju, kazi svoje misljenje, a ne da mi vrtis jednu istu sliku u krug..

Bas me briga sto ces i da se smejes i nazivas me "sketasem ravnozemljasem"..neka sam ja i sektas, ali takvim stavom pokazujes da te ne zanima istina..
To samo dokazuje da imas zatvoren um..
Nemam ja zatvoren um, ali, priznat ću, imam ‘gadljiv um’.
:roll: :beee: :roll: :roll: :roll: :roll: :beee:kakav cirkus ovo je hit rasprava.

Ja cirkuzanata.
 
Natrag
Top