ZEMLJA - ‘tepsija ili lopta’??

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Ajde kada si tako uman reci kuda ide avion iz Meksiko Sitija za Tokio? :beee:

Prvo ja ne mislim da sam "uman" niti sam posisao svu pamet sveta, a drugo ti nemas pojma. Pises o nekakvim brodovima, kao zasao je za horizont? To samo izgleda iz perspektive, nije zasao jer ga mozes kamerom vratiti u fokus!

A kuda ti tvrdis da leti?

Pa ovaj primer bas i dokazuje ravnu zemlju, jer je ruta preko azije i rusije prema evropi, najuobicajenija ruta leta, i to je direktan let!

A sta ti hoces da kazes kako leti suprotno?

Pa naravno, ali to je kada ide na sasvim drugu destinaciju pa mu je amsterdam usput. To je i na mapi ravne zemlje ok!

Moze ici i preko Tihog okeana, sa presedanjem u Severnoj Americi, kao sto je Los Andjeles ili San Francisco, zavisno od letova koje nudi aviokompanija. I to je na mapi ravne ok.

Neki letovi iz Tokija za Amsterdam mogu ici i preko Sibirije, Mongolije, ili preko Bliskog istoka, u zavisnosti od avio kompanije i njihove mreze letova..

To sto si ti umislio nisu direktni letovi, to su letovi koji idu na sasvim drugu destinaciju, lete za ameriku a amsterdam im je usput!

I sve je ovo na mapi ravne zemlje ok!

Ti nisi ni pogledao mapu ravne zemlje, a pises kako ne moze. Ti mislis da je karta ravne zemlje karta iz atlasa? Ne, karta ravne zemlje tako ne izgleda!

A taj odvratni smajli sto stavljas, to je uzas..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Pogledajte prilog 163332

Sad mi još samo kaži u kojem se smjeru sunce okreće.

Opet isto..

Slape, jel ti mene zezas? Sad bi opet sliku da koristis?

Ako imas neku primedbu, nemoj slikom da mi dokazujes, vec koristi aplikaciju koju sam ti dao, koja je model. Tamo ucrtaj ako nesto ne funkcionise.

Objasnio sam sto si pitao za mrak i prostiranje svetlosti, ako imas primedbu u vezi toga napisi, a sto tvrdis za vremenske zone i godisnja doba izvoli, to mi aplikacijom dokazi..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Najkraće o 'vjerovanju ravnozemljaša':

Brodovi ne zalaze za obzor, ne vidimo zakrivljenost Zemlje čak ni iz aviona, gravitacija ne postoji, ne znamo što je točno Mjesec (kao ni kojeg je oblika i koliko je daleko), pristup južnom polu je zabranjen i strogo čuvan, oceani i atmosfera ostaju na Zemlji jer je ona pokrivena čvrstom (staklenom?) neprobojnom kupolom, sateliti ne postoje i sve slike iz svemira su lažne, čovjek nikad nije bio na mjesecu, itd.

Postavit ću u nizu više pitanja, ali ići ću jedno po jedno.

1. Kako točno izgleda model tj. karta ravne Zemlje? Naime, niti na jednoj karti ravne Zemlje ne mogu biti zadovoljeni uvjeti ekvidistantnosti (vjernosti udaljenosti), ekvivalentnosti (vjernosti površina) i konformnosti (vjernosti kuteva). Drugim riječima, površine kontinenata na južnoj hemisferi (odnosno bliže južnom polu) su na takvim kartama oko 3 puta veće od stvarnih. Ako su pak površine ispravne, ne odgovaraju udaljenosti između njih niti geografske koordinate. Ukoliko je odgovor da točna karta još nije napravljena, kako je moguće da kompletan svjetski promet (pomorski, zračni i cestovni) već stoljećima savršeno funkcionira i temelji se upravo na pretpostavci da je zemlja kugla?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
:beee: :roll:pa na mapi ravne Zemlje bi bilo drugačije. naravno da ne znaš.

Haha, bilo bi isto, pojma nemas :)

Kako točno izgleda model tj. karta ravne Zemlje? Naime, niti na jednoj karti ravne Zemlje ne mogu biti zadovoljeni uvjeti ekvidistantnosti (vjernosti udaljenosti), ekvivalentnosti (vjernosti površina) i konformnosti (vjernosti kuteva). Drugim riječima, površine kontinenata na južnoj hemisferi (odnosno bliže južnom polu) su na takvim kartama oko 3 puta veće od stvarnih. Ako su pak površine ispravne, ne odgovaraju udaljenosti između njih niti geografske koordinate

Da si u pravu onda se letovi ne bi podudarali sa mapom ravne uopste. Ali obrnuto je, letovi nemaju smisla kada se prenesu na maketu globusa.. :)

kako je moguće da kompletan svjetski promet (pomorski, zračni i cestovni) već stoljećima savršeno funkcionira i temelji se upravo na pretpostavci da je zemlja kugla?

A kako su u drevno doba pre nego sto je iko i pomislio da je zemlja sfera putovali? Sad ce ispasti da su svi oduvek znali da je globus..

Ne koriste oni mapu okrugle vec mapu ravne zemlje oduvek. Ne vucara niko sa sobom okrugle globuse da na njima meri razdaljinu, vec nose mape sa sobom oduvek.

Ovo je Glesonova mapa, koja je zapravo pokusaj da se trodimenzionalni objekat verno prenese na ravnu povrsinu. To je mapa okrugle zemlje, ali nju koriste i ravnozemljasi kao svoju. Zato nikako ne mozes reci da su razdaljine i velicine kontinenata na njoj netacne. Mozda postoje neka odstupanja, kao i na svakoj mapi, ali se koristi u navigaciji. To je i razlog zasto Tripo pise besmislice i ti. Ova mapa je podjednako tacna kao i svaka druga. I to je mapa ravnozemljasa. --->

image_access_800.jpg


Na kraju, velicina kontinenata i razdaljina nije potpuno tacna ni na jednoj mapi, jer se trodimenzionalni objekat ne moze preneti na ravnu povrsinu. Pitanje je kako onda uopste funkcionisu ove mape? Tako sto su upisane dimenzije i razdaljina.. Ali je cudno, da kad uzmes i rastegnes to na maketu globusa, onda izgleda da vise nista ne funkcionise, jer letovi na maketi globusa ne funkcionisu..

U tome je problem..

Pretpostavka je da su oni samo uzeli mapu ravne zemlje, rastegli je i od nje napravili globus kasnije, a ne obratno..

Evo kako ces me naterati da se zapitam.. Tako sto ces mi dokazati da su na maketi globusa razdaljine tacne, a na kartama (konkretno na ovoj mapi gore) nisu. Tj. da se te dimenzije ne mogu preneti na ravnu povrsinu. Ako se ne mogu preneti na ravnu povrsinu (jer to je fizicki nemoguce) to bi znacilo da je zemlja globus.

Ali opet ja ne znam kako to zamisljas da ucinis? Kako ti znas da su razdaljine i dimenzije koje oni navode tacne? Verujes im na rec?

Ja im ne verujem nista..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da si u pravu onda se letovi ne bi podudarali sa mapom ravne uopste. Ali obrnuto je, letovi nemaju smisla kada se prenesu na maketu globusa.. :)

Što pričaš kada ne znaš ni kuda idu? Naravno da letovi na određenim linijama osporavaju teoriju da je Zemlja ravna.

Dubai-Sijetl ide preko Sj. pola. Let EK-229. 13 h 47 min. a po modelu ravne Zemlje let bi trajao bar 18 h.

Let Tokijo-Amsterdam ide preko Sibira, pa dolazi preko Norveške.

KL-862 kompanije KLM 13 h 10 min.

Let Tokijo-London ide preko Kanade, pa Grenlanda, pa Islanda.


:roll: :beee:po modelu u koji ti vjeruješ avion Emirejtsa bi izašao sa Zemlje i otišao u svemir.

:roll::roll::beee::beee: Ti možeš samo da lupaš gluposti, a ne smiješ nijedan let ovdje dati sa podacima, a kamoli da ga prikažeš.
 
Natrag
Top