ZEMLJA - ‘tepsija ili lopta’??

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Isaija 40,22 kada koristi izraz 'chuwg' ukazuje na sferični oblik. Ono može biti i kružnica, zavisno od konteksta, ali kada Biblija hoće da istakne da je nešto pljosnato koristi drugi hebrejski izraz a to je 'kikar'.

Ne, netacno! Postoji kod Isaije reč LOPTA i koristi je posebno da opise SFERU. A izraz "CHUGH", ne znaci sfera vec prosto KRUG.

Zemlja jeste KRUG ali nije SFERA.

Imas stihove gde pise da je Bog citiram: "ISCRTAVAO KRUG" ne mozes "nacrtati sferu", jer trodimenzionalni objekti se ne mogu crtati! Nacrtati mozes samo dvodimenzionalni objekat a to je KRUG.


TO sam vec objasnjavao na drugoj temi o NLO-ima. Sad izgleda opet moram da se ponavljam. Nije problem objasnicu to ponovo, ali pogledaj prvo aplikaciju za android, to je simulacija kretanja sunca i meseca iznad ravne zemlje.. To si pitao, a ja sam proverio kretanje za danas i sutra, i izgleda tacno (za one gradove koje si pitao). Prva aplikacija gore --->

1000011285.jpg
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ne, netacno! Postoji kod Isaije reč LOPTA i koristi je posebno da opise SFERU. A izraz "CHUGH", ne znaci sfera vec prosto KRUG.

Zemlja jeste KRUG ali nije SFERA.

CHUGH označava kružnicu ali ne govori o kakvom tipu se tačno radi.Zato što Biblija prvenstveno želi da u tim stihovima istakne da Bog 'bdi' nad nama i da nema nikoga ko bi se sakrio. To je poenta Isaija 40,22. Ne toliko da tačno predstavi oblik zemlje. Ali...

Znam da sam pre jedno 7-8 godina čitao na jednom forumu korisnika pod imenom 'Lindeman', koji poznaje Jevrejski i koji zna njihvou frazologiju, koje izraze koriste u kojim prilikama. Čovek je objasnio da Jevreji izraz CHUWG koriste danas za sferičnu kružnicu. Ne za pljosnat krug. Izraz za pljosnato je 'kikar'. Istina je da CHUWG ima prvenstveno značenje kružnica, ali Jevreji pod ovim izrazom označavaju sferu tj. misle na nju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
CHUGH označava kružnicu ali ne govori o kakvom tipu se tačno radi.Zato što Biblija prvenstveno želi da u tim stihovima istakne da Bog 'bdi' nad nama i da nema nikoga ko bi se sakrio. To je poenta Isaija 40,22. Ne toliko da tačno predstavi oblik zemlje. Ali...

Pa ne moze se tim dokazivati sfericni oblik zemlje, spominje se krug, a na drugom mestu on "CRTA KRUG" rekao sam, ako uzmemo te stihove doslovno, ne mozes ti sferu "nacrtati". Tako da biblija niti podrzava loptastu zemlju niti ravnu. Ali prema nekim drugim stihovima, pre ce biti ravna nego sfericna...

Istina stoji da "zemlja visi ni na cem" ali to moze biti i u slucaju ravne..

Jevreji izraz CHUWG koriste danas za sferičnu kružnicu. Ne za pljosnat krug. Izraz za pljosnato je 'kikar'. Istina je da CHUWG ima prvenstveno značenje kružnica, ali Jevreji pod ovim izrazom označavaju sferu tj. misle na nju.

Jevreji su danas pod uticajem moderne nauke takodje prihvatili sfericnu zemlju, pa je logicno da se CHUGH tumaci kao sfera, ali u proslosti nije bilo tako. Istina je da CHUGH ne nosi misao o sferi niti o "pljosnatoj povrsini", on prosto znaci KRUZNICA i nista vise. Ovo je mislim i jedino mesto gde se taj izraz spominje u bibliji. Na ostalim mestima su drugi izrazi, pa ne mozemo samo na osnovu jednog pojavljivanja te reci zakljuciti o cemu se radi.

Isaija ima izraz za LOPTU i koristi ga u istoj knjizi, ako je hteo opisati sfericnu zemlju valjda bi upotrebio taj a ne neki drugi izraz.. Dakle CHUGH nije sfera.

Takodje mozemo uzeti i druge knjige kao sto je Enohova, i cini mi se da tamo imamo ravnu zemlju..

A ova slika mislim da opisuje sta su jevreji verovali o obliku zemlje ranije:

VHq8G9uV_400x400.jpg



Nego da te pitam, da li je zemlja prema nauci zaista "KRUG" ili je mozda oblika jajeta ili kruske? Prema zvanicnoj nauci, nije ni pravilan sferoid, pa prema tome ne verujem da bi biblijski pisac opisujuci zemljin oblik koristio izraz KRUG jer krug je pravilnog oblika a zemlja nije...

Dakle, i nema nekakve logike da pisac koristi izraz KRUG, osim ako time ne opisuje nesto drugo..


Evo pogledaj, ovde ti zemlja skoro lici na "jaje". To je originalni snimak astronauta. Oni su iz zemljine orbite uz pomoc prozora fejkovali oblik zemlje.. Zapravo snimaju okrugli prozor, unutar koga je povrsina zemlje, ali u nizoj orbiti. Ocito je da su svo vreme u zemljinoj orbiti a ne miljama udaljeni od nje (premotaj na 33. min.) :)

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Jevreji danas taj izraz koriste za sferičan oblik uopšte, ne samo za zemlju. Taj izraz koriste, a imajmo na umu da oni ipak najbolje poznaju duh svoga jezika.

A ako mene pitaš koji je oblik zemlje po nauci, on nije krug 360° već delimično elipsast. E ovo je takođe važno a pomenuću kasnije zašto.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Jevreji danas taj izraz koriste za sferičan oblik uopšte, ne samo za zemlju. Taj izraz koriste, a imajmo na umu da oni ipak najbolje poznaju duh svoga jezika.

Jovane, da li ti znas koliko je danasnji jevrejski dalek od izvornog hebrejskog? To ti je kao da uzmes da citas knjige na staroslovenskom.

Oni su svoj jezik zaboravili i nekoliko puta ucili ispocetka, prvi put nakon vavilonskog ropstva, kada su iz vavilona poneli aramejski (tim su jezikom govorili apostoli), zato je Isus govorio aramejski. A potom 1947. Kad su opet koletkivno ucili svoj jezik i kada su im britanci dali zemlju natrag.

Dakle, nemoj mi molim pricati da jedan jevrej "zna najbolje", on ne zna! To ti je kao da danas izucavas mirosavljevo evandjelje i jezik kojim je pisano... Mozes ceo zivot da izucavas..

A ako mene pitaš koji je oblik zemlje po nauci, on nije krug 360° već delimično elipsast. E ovo je takođe važno a pomenuću kasnije zašto.

Jednom je kruska jednom jaje, a kad je tako zasto onda pisac koristi rec KRUG?

Rekao sam, to nema smisla, ako zemlja nije savrsena kruznica! Ili pisac opisuje nesto drugo?

Takodje, Bog "ISCRTAVA KRUG" , pa kako ti mozes nacrtati trodimenzionalni objekat (sferu)? To nije moguce!

Pogledaj ti bolje onaj video, eno ti zemlja jajastog oblika, a ne samo da je jajastog, nego svo vreme menja oblik... Totalni fejk astronauta, snimali prozor, koji je i inace nepravilnog oblika, pa nisu mogi da potrefe. Dodavali senku sa strane da izgleda realno, a senka se stalno pomera levo desno... Ajd molim te..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Oni su svoj jezik zaboravili i nekoliko puta ucili ispocetka

Znaš i sam da je ovo kao da si rekao da su Ivica i Marica zaista postojali. Ne postoji narod koji postoji u kontinuitetu koji je zaboravio svoj jezik i učio ga nanovo. Ali ne krivim ja tebe ovde, ovo su krivi oni koji su izmislili ovu nebolozu jer znamo svi da tako nešto nije moguće..niti ikada se dogodilo. Ako jedan narod postoji u kontinuitetu, a Jevrejski postoji, ne može on zaboraviti svoj jezik već ga može samo menjati postepeno, što je logično i to važi za svaki jezik.

Ali...to je posebna tema.

Dakle, nemoj mi molim pricati da jedan jevrej "zna najbolje", on ne zna!

Kao što Srbin zna svoj jezik i duh svog jezika ili Englez svog. To je nešto sasvim prirodno.

Rekao sam, to nema smisla, ako zemlja nije savrsena kruznica! Ili pisac opisuje nesto drugo?

Takodje, Bog "ISCRTAVA KRUG" , pa kako ti mozes nacrtati trodimenzionalni objekat (sferu)? To nije moguce!

E ovo bih pojasnio. Ono što je izvrsni Lindeman objasnio jeste da upravo izraz CHUWG u današnjem hebrejskom označava ne samo sveričan oblik kružnice već i pomalo ispupčen tj. elipsast. Neverovatno! Zato što nauka upravo to i tvrdi. Zemlja je ispupčena na svojim krajevima i nije savršen krug 360s. Pošto Jevreji danas koriste izraz CHUWG baš za takav oblik, a zemlja je takvog oblika, Biblijski izraz iz Isaije 40,22 na kraju pokazuje da je taj deo zaista nadahnut.

Inače za krug od 360s postiji drugi izraz na hebrejskom. A to je izraz 'DUR'. Neverovatno ali eto dobra tema za razmišljanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Znaš i sam da je ovo kao da si rekao da su Ivica i Marica zaista postojali. Ne postoji narod koji postoji u kontinuitetu koji je zaboravio svoj jezik i učio ga nanovo

Jovane ti onda ne znas istoriju. Jevreji su nakon izgnanstva u vavilon zaboravili svoj jezik, jer nisu ziveli u svojoj domovini. U vreme Hrista su svi govorili aramejski i to pise u bibliji. Hebrejski jezik su poznavali samo rabini i svestenici, dok je obican narod govorio grcki i aramejski. Grcki je bio slican nasem danasnjem engleskom, svi su ga znali, a aramejski je bio svakodnevni jezik jevreja i drugih koji su tada ziveli u palestini.

U nekim delovima izraela i dan danas jevreji govore aramejski, i on je dosta slican arapskom.

Par vekova pre Hrista su jevrejski rabini napisali septuagintu, za Jevreje koji govore grcki, jer su zaboravili i izgovor imena YHWH, a kasnije su dodavali tacke na hebrejska slova jer nisu znali kako se izgovaraju zaboravili su i izgovor reci, tacke predstavljaju samoglasnike. Oni su nanovo ucili tj. obnavljali svoj jezik.

Danilo pise na aramejskom, i dobar deo knjige je na aramejskom. U vreme Hrista, hebrejski nije bio jezik kojem se svakodnevno govorilo. Isus na krstu je govorio aramejski, i natpis na krstu je bio na grckom aramejskom i hebrejskom, a svi ucenici govore aramejski. Kad je Pavle progovorio hebrejski svi su zacutali, jer su samo uceni rabini u to vreme znali hebrejski. Svi se cudili i kako Isus zna citati jer nije bio ucen, a on cita sa hebrejskog u sinagogi i prevodi na aramejski tj. grcki. Ovo je umeo samo svestenik. To je kao sto danas samo svestenik poznaje staroslovenski i zna da cita.

Za njih je hebrejski u to vreme bio nepoznat jezik kao i nama staroslovenski. Nesto su mogli shvatiti, ali nisu mogli razumeti smisao..

Ta prica da je u vreme Hrista hebrejski bio uobicajeni govorni jezik je obican mit! To nijedan rabin nece priznati. Zato sto ne znas istoriju, ne znas teologiju, lupas gluposti..

Ni prica Jehovinih Svedoka o nedostajanju Bozjeg imena u Novom Zavetu - YHWH ne stoji, jer ga nisu namerno izbacili, vec nisu govorili tim jezikom i nisu znali izgovor.

Apostoli pisu na grckom internacionalnom jeziku toga doba, jer su pisali za sire mase, a inace bi pisali na aramejskom.

Matejevo evandjelje jeste napisano na hebrejskom, ali to nije bio govorni vec crkveni jezik. Gotovo sva evandjela su na grckom.

Ta tvoja prica je prica Jehovinih Svedoka i pojedinih protestanata, koji istoriju ne poznaju, izmisljaju YHWH i slicne gluposti..

Danasnji jevrejski nije ni blizu hebrejskom, on je slican, dosta toga se moze razumeti, ali to je kao da citas Vuka pa ti nisu jasne reci. Danasnja deca i ne razumeju ni Vuka, nisu u stanju kao starija generacija. Isto je sa hebrejskim..

Dakle, do 1947. jevreji nisu imali svoju drzavu, oni su skoro 2000 godina, pocevsi od 70. n.e. bili rastekani, a i pre toga.. Svi su govorili jezik naroda gde su odrasli i niko nije znao hebrejski.

Zato i palestinci smatraju izrael svojom drzavom, jer su tamo od vremena pre Hrista!

Nakon osnivanja Izraela 1947., oni koji su se doselili su ponovo naucili goviriti jevrejski, i ono sto je danas jevrejski, je daleko od izvornog.

Zato ne pisi budalastine da ti se ljudi smeju..

Ali ne krivim ja tebe ovde, ovo su krivi oni koji su izmislili ovu nebolozu jer znamo svi da tako nešto nije moguće..niti ikada se dogodilo

Ko je izmislio? Pa vi ste izmislili da su jevreji svo vreme govorili hebrejski u vreme Hrista na ovamo, cemu se suprote istorijski dokazi. To nece priznati nijedan rabin, to je prostestntska prica i glupost koja nema uporiste!

Ni Srbi ne govore staroslovenski koji su nekada govorili.. Da su jevreji prestali govoriti maternjim jezikom, to se desavalo po nekoliko puta tokom istorije!

Inace sam jezik evoluira, i ono sto je danas jevrejski to nije jezik Mojsija i proroka.

To je kao da mi kazes da danasnja deca mogu razumeti Vuka, ne mogu, jer reci koje on koristi vise nisu u upotrebi.. A to je jos gore nego sa Vukom.


Ako jedan narod postoji u kontinuitetu, a Jevrejski postoji, ne može on zaboraviti svoj jezik već ga može samo menjati postepeno, što je logično i to važi za svaki jezik.

Ne, ovde se radi o zaboravljanju! Ovo svedoci istorija. Oni su nekoliko puta zaboravljali jezik, odnosno ponovo ucili. To pise istorija, niko ne zmislja, to priznaju njihovi steucnjaci, samo vi fantazirate jer ste fundamentalisti..

Evolucija jezika postoji ali i zaboravljanje kod njih, sto je doprinelo da danasnji jevrejski nije isti kao izvorni, i zato obican jevrej to ne moze razumeti..

A to dq se "ne moze zaboraviti", evo ti primer: moj pradeda je nemac i govorio je tecno, deda je vec govorio slabije, a njegova cerka danas ne zna da bekne.. Toliko o "zaboravljanju". Zaboravi se to u toku 2-3 kolena. A jevreji su u izgnanatvu bili vise vekova!

Kao što Srbin zna svoj jezik i duh svog jezika ili Englez svog. To je nešto sasvim prirodno.

Lepo sam napisao i objasnio, Srbin ne govori jezikom kojim su govorili njegovi preci, jer je rec o evoluciji jezika. A jevreji su tokom istorije zaboravili svoj jezik. O tome oni sami svedoce.

Ja ne znam stvarno, zasto sve informacije uzimate od protestantskih teologa, a ne od samih jevreja?

E ovo bih pojasnio. Ono što je izvrsni Lindeman objasnio jeste da upravo izraz CHUWG u današnjem hebrejskom označava ne samo sveričan oblik kružnice već i pomalo ispupčen tj. elipsast. Neverovatno! Zato što nauka upravo to i tvrdi.

Ko je Lindenman? Jovane, rekao sam lepo da danasnji jevreji ne znaju hebrejski (staro-jevrejski), i tezili su tome da svoju teologiju usklade sa naucnim saznanjima. Tako da je rec o uskladjivanju, kao sto se i danas nasa crkva uskladjuje sa evolucijom.

Tako da imas sestodnev koji nije doslovan vec dugacko vremensko razdoblje. I sad ako bi isli po hebrejskom, zaista tako ispada, jer Mojsije sumira svih sest stvaralackih dana kao "JEDAN DAN" i kaze "U DANU U KOJEM JE BOG STVORIO ZEMLJU I NEBO", kao da je ceo svet stvorio za samo jedan dan. Sto ukazuje na relativno vreme a ne na doslovno..

Pa onda ako izvrsimo gimnastiku, u hebrejskom imamo nesvrsen WAV konsekutiv sto ukazije da nijedan dan nije doslovan, vec period neogranicenog trajanja.. Dakle, stvaralacki dani su u inperfektu na hebrejskom (nesvrsenom vremenu) a ne u prefektu.


I ja mogu da se igram kao i Lindeman, a to je razvodnjavanje. Ne stoji rec sama po sebi vec zavisi od konteksta u kojem stoji, i tako je u svakom jeziku pa i hebrejskom.

Ne mozes ti izvuci neku rec i gledati njeno poreklo, jer ona moze znaciti sasvim nesto drugo od onoga sto joj daje kontekst kada je izdvojena.

Kontekst je taj koji dredjuje znacenje reci a ne poreklo! ...

Taj Lindeman nije autoritet ako znacenje ne definise kontekstom. Tacka!


Pošto Jevreji danas koriste izraz CHUWG baš za takav oblik... Jevreji danas taj izraz koriste za sferičan oblik uopšte

Nema veze za sta koriste rec danas, jer znacenje zavisi od konteksta!

Taj Lindeman ako je jevrej znao bi da hebrejske reci ne stoje same po sebi, vec im znacenje odredjuje kontekst!

Na hebrejskom ne mozes cak ni znati sta neka rec izdvojena van konteksta znaci! Oni cak nemaju ni samoglasnike, pa ne mozes odrediti sta ona odvojeno znaci!

Tako da CHUGH ili bilo koja druga rec, moze imati razlicito znacenje u razlicitim kontekstima!

Znaci, taj Lindeman je obican laznjak!

To sto on pokusava je kao i svi da uskladi nauku sa biblijom, i bavi se manipulacijom..

Imas toga i kod nas, eno uzmi npr. Miroljuba Petrovica strucnjaka, koji tvrdi da je engleski nastao od srpskog. Recimo rec BUT na srpskom znaci - BUT - BUTINA a na engleskom je GUZICA. Pa mu to dodje na isto.

Jakog li strucnjaka! Izdvajanjem reci van konteksta dokazuje neku vezu!?

Isto je sa Lindemanom, i on izdvaja reci van konteksta, a to tako ne moze da funkcionise!

Neverovatno ali eto dobra tema za razmišljanje.

Nije to tema za "razmisljanje", vec za "razvodnjavanje". U bibliji se rec KRUG pojavljuje mnogo puta, a samo jednom kao CHUGH. Da je pisac hteo time opisati ELIPSAST KRUG kao sto ti i Lindenman tvrdite, onda bi je koristio svuda, a niti Isaija ni drugi pisci to ne rade!

Ovu rec DUR koristi Isaija i drugi psici na drugim mestima kada opisuju zemlju! Koriste razne reci!

Dakle, posto se ta rec ne pojavljije svuda kada se opisuje zemlja, i posto znacenje reci zavisi od konteksta, pokusaj da se izdvajanjem reci nesto dokazuje je cista manipulacija!

Lepo sam objasnio, znacenje neke reci determimise njen kontekst! Nikada ni u jednom jeziku se neka rec ne moze izdvojiti posebno i iz toga izvoditi zakljucak. Jer na taj nacin dolazimo do raznih besmislenih teorija, kao sto je recimo Miroljub zakljucio da je engleski nastao iz srpskog ili da su svi jezici iz srpskog.

Ako neko izdvaja reci van konteksta i tumaci ih odvojeno, uvek znaj da taj manipulise i da nema veze sa jezicima..

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Mire, nisu Jevreji nikada 'zaboravili' svoj jezik niti je to moguće. Navedi neki primer kolektivnog 'zaborava' jezika. Nema takvog primera. Nema nijednog naroda. Dakle, po tome vidimo da je teorija o aramejskom jeziku netačna.

No, aramejski jeste bio jedna vrsta dominantnog jezika elite. Ne naroda. Kao što je helenistički bio jezik elite ili romanski. Ali to ne znači da je narod govorio tim jezikom. Narod Jevrejski nikada nije zaboravio svoj jezik i prisvojio neki drugi. I zbog boglosluženja to se nije moglo i smelo dogoditi.

Protivno zdravom razumu je dakle tvrditi da nešto za šta nemamo ni jednog dokaza kada je u pitanju bilo koji drugi narod, tvrdimo da se to moglo dogoditi samo Jevrejskom narodu.


Ovu rec DUR koristi Isaija i drugi psici na drugim mestima kada opisuju zemlju! Koriste razne reci!

Da li imaš takve stihove?
 
Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
151
Mire, nisu Jevreji nikada 'zaboravili' svoj jezik niti je to moguće. Navedi neki primer kolektivnog 'zaborava' jezika. Nema takvog primera. Nema nijednog naroda. Dakle, po tome vidimo da je teorija o aramejskom jeziku netačna.

No, aramejski jeste bio jedna vrsta dominantnog jezika elite. Ne naroda. Kao što je helenistički bio jezik elite ili romanski. Ali to ne znači da je narod govorio tim jezikom. Narod Jevrejski nikada nije zaboravio svoj jezik i prisvojio neki drugi. I zbog boglosluženja to se nije moglo i smelo dogoditi.

Protivno zdravom razumu je dakle tvrditi da nešto za šta nemamo ni jednog dokaza kada je u pitanju bilo koji drugi narod, tvrdimo da se to moglo dogoditi samo Jevrejskom narodu.




Da li imaš takve stihove?
E-Dur
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, nisu Jevreji nikada 'zaboravili' svoj jezik niti je to moguće. Navedi neki primer kolektivnog 'zaborava' jezika. Nema takvog primera.

Izvini molim te, istorija to uci, necu da se raspravljam oko toga, to nije tema. Idi nauci istoriju, nisam ja to izmislio.. Opet se natezes i tvrdoglav si, ajde se uozbilji vec jednom..

No, aramejski jeste bio jedna vrsta dominantnog jezika elite. Ne naroda. Kao što je helenistički bio jezik elite ili romanski. Ali to ne znači da je narod govorio tim jezikom. Narod Jevrejski nikada nije zaboravio svoj jezik i prisvojio neki drugi. I zbog boglosluženja to se nije moglo i smelo dogoditi

Molim te ne lupaj, oni su govorili aramejski jezik koji su pokupili u vavilonu, jer su tamo ziveli. Pa i Danilo jednim delom pise na aramejskom. To nije jezik elite, oni su taj jezik naucili u vavilonu.

Kada zivis rastrkan po vavilonu, i zabranjena ti je kultura, bogosluzenje, ti gubis i nacionalno bice i jezik.. Nije to kao danas da mozes gajiti kulturu i jezik, oni su bili robovi to im je bilo zabranjeno!

Cuj ne mogu zaboraviti jezik? Princ Karadzordjevic kao govori srpski? Pa zavrsili su svi u izgnanstvu za vreme II svetskog rata, i deca mu danas ne znaju jezik... Ni srbi po inostranstvu danas ne znaju srpski, jedva nesto malo..

Stvarno si ti nepopravljiv..

zbog boglosluženja to se nije moglo i smelo dogoditi.

Bilo im je zabranjeno bogosluzenje, ne lupaj gluposti! Ne mozes ti vrsiti bogosluzenje u tudjoj zemlji. Kad su se vratili obnavljali su i bogosluzenje i jezik, i rabini su naucili hebrejski, ali narod obican nije...

Protivno zdravom razumu je dakle tvrditi da nešto za šta nemamo ni jednog dokaza kada je u pitanju bilo koji drugi narod, tvrdimo da se to moglo dogoditi samo Jevrejskom narodu.

Jovane, zar hoces da kazes da jevreji u vreme hitlera govore hebrejski? Ne! Nego su govorili jezik naroda u kojem su ziveli, i danas oni koji zive van izraela ne znaju jevrejski.

Ti Jovane opet razvodnjavas i racionalizujes, samo zato sto se tebi nesto ne dopada. To je toliko smesno, zapravo je vec jadno koliko ti zelis da odrzis svoju uobrazilju...

Da li imaš takve stihove?

Imas na desetine stihova u kojima se opisuje zemlja kao KRUG na raznim mestima i nije upotrebljena rec CHUGH. Potrazi sam, postavljao sam te stihove na temi o NLO-ima, mrzi me da se ponavljam.

Da je pisac hteo time opisati ELIPSAST KRUG kao sto ti i Lindenman tvrdite, onda bi tu rec koristio svuda, a ne neku drugu! I biblija bi je upotrebljavala svuda, a niti Isaija ni drugi pisci to ne rade!

Dakle, to sto ti i Lindeman tvrdite su najobicnije nebuloze..
 
Natrag
Top