Zasto su sakrili knjigu Enoha!?sta to ona krije!?

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Bravo Gerice,slazem se sa tobom da je Jehova alfa i omega ,jedan jedini.
Sto se tice njegovog sina Isusa slazes li se sa donjim stihovima?
Jevrejima 3:1-3
[SUP]1[/SUP] Zato, braćo sveta, zajedničari zvanja nebeskog, poznajte poslanika i vladiku, kog mi priznajemo, Isusa Hrista,
[SUP]2[/SUP]
Koji je veran Onome koji ga stvori, kao i Mojsije u svemu domu njegovom.
[SUP]3[/SUP] Jer Ovaj posta toliko dostojan veće časti od Mojsija, koliko veću od doma čast ima onaj koji ga je načinio.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
E moj risko!citaj ali pravilno da bi shvatio svoju zabludu!Isus je stvoren ali na zemlji kao telo!a na nebu je Bio i bice u svu vecnost.

1
οθεν αδελφοι αγιοι κλησεως επουρανιου μετοχοι κατανοησατε τον αποστολον και αρχιερεα της ομολογιας ημων ιησουν χριστον

Зато, браћо света, заједничари звања небескога, познајте посланика и владику, којега ми признајемо, Исуса Христа,

http://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=byz&lang2=ijekav&book=54&chap=3&v=15#15


2
πιστον οντα τω ποιησαντι αυτον ως και μωυσης εν ολω τω οικω αυτου

Који је вјеран ономе који га створи, као и Мојсије у свему дому његову.

http://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=byz&lang2=ijekav&book=4&chap=12&v=7#7


3
πλειονος γαρ δοξης ουτος παρα μωυσην ηξιωται καθ οσον πλειονα τιμην εχει του οικου ο κατασκευασας αυτον

Јер овај поста толико достојан веће части од Мојсија, колико већу од дома част има онај који га је начинио.

http://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=byz&lang2=ijekav&book=40&chap=16&v=18#18


4

πας γαρ οικος κατασκευαζεται υπο τινος ο δε τα παντα κατασκευασας θεος

Јер сваки дом треба неко да начини; а ко је све створио оно је Бог.

Citaj sada:


1

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος

У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.



Откр.:19:13
13

και περιβεβλημενος ιματιον βεβαμμενον αιματι και καλειται το ονομα αυτου ο λογος του θεου

И бјеше обучен у хаљину црвену од крви, и име се његово зове: ријеч Божија.



2

ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Она бјеше у почетку у Бога.

http://www.pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=byz&lang2=ijekav&book=20&chap=8&v=30#30


3
παντα δι αυτου εγενετο και χωρις αυτου εγενετο ουδε εν ο γεγονεν


Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало.

Sta ja vise stobom da diskutujem kad nisi sposoban da vidis osnovu biblije a to je Hrist!jednostavno nedaju ti jer si tako naucen.

Pozdrav od Gere.

 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice moj
Drago mi je kako si lepo citirao DK prevod,i drago mi je za tvoju prvu recenicu
"E moj risko!citaj ali pravilno da bi shvatio svoju zabludu!Isus je stvoren ali na zemlji kao telo!a na nebu je Bio i bice u svu vecnost."...
Drago mi je da si priznao da je Isus stvoren,samo jos kazi ko ga je i kako ga je stvorio na zemlji.

pozdrav od risa
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bravo Gerice,slazem se sa tobom da je Jehova alfa i omega ,jedan jedini.
Sto se tice njegovog sina Isusa slazes li se sa donjim stihovima?
Jevrejima 3:1-3
[SUP]1[/SUP] Zato, braćo sveta, zajedničari zvanja nebeskog, poznajte poslanika i vladiku, kog mi priznajemo, Isusa Hrista,
[SUP]2[/SUP]
Koji je veran Onome koji ga stvori, kao i Mojsije u svemu domu njegovom.
[SUP]3[/SUP] Jer Ovaj posta toliko dostojan veće časti od Mojsija, koliko veću od doma čast ima onaj koji ga je načinio.


Zanimljivo Rise.
Zasto u ovom slucaju pokusavas da manipulises tekstom, koristeci DK?
Zasto nisi upotrebio svoj NW, koji je na moje iznenadjenje ovaj tekst preveo ispravno..

1. Zato braco sveta, ucesnici u nebeskom pozivu, pazljivo posmatrajte onoga koga priznajemo za apostola i prvosvestenika Isusa,

2. On je bio veran Bogu KOJI GA JE POSTAVIO U TU SLUZBU, kao sto je i Mojsije bio u celom bozjem domu.

3. Jer Isus je dostojan vece slave od Mojsija, kao sto vecu cast od doma ima onaj koji ga je sagradio..

Gde si ti ovde nasao izraz: ''ONOME KOJI GA STVORI''???

Ovde se koristi rec ποιήσαντι ''poiēsanti'' koja ima citav sijaset znacenja u zavisnosti gde se u tekstu nalazi. Jedna od njih je: ''to Him who appointed'' (koga je imenovao, postavio), za koju se vecina strucnjaka slazu da je ispravan prevod..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Зашто се чудити? Ми се у ствари боримо са духом антихриста. Како је то могуће, у питању је прохришћанска деноминација (ЈС)? Ако знамо шта ће антихрист негирати, како ће оспоравати, шта ће тврдити, веома лако можемо видети колико деноминација оспорава Оца и Сина, ко то унижава Духа Светог и веома јасно видимо ко "ради за антихриста".

Свако ко оспорава да је
троје једно, свако ко не признаје да је Исус Син Божији (Бог који се објавио у телу), ко има јеванђеље другачије од апостолског, ко оспорава саме апостоле, ко не подноси Јевреје и презире Јерусалим, ко Јерусалим назива "великом блудницом", ко тврди да су Јевреји криви за смрт Исусову, а не ми сами (због наших грехова да је Жртва принета), ко изврће, мења, лажно интерпретира на основу некаквих "пророка", аутоматски чини дело безакоња.

Ако коптска православна (хришћанска) црква има тренутно огромне назнаке да ће уследити истребљивање хришћана, ако знамо да ће сам Господ ићи у Египат да брани Своје верне (да ратује са антихристом), онда видимо зашто неке наводно хришћанске деноминације заједно клањају, моле се и љубе са антихристовом црквом која оспорава Сина и Духа Истине. Исте ствари говоре као антихристова религија. Зато се "сведоци" тако добро слажу и говоре исто као атихристова религија. Ја сам од самог почетка читања и писања на овом форуму препознао тог духа антихриста који оспорава оно што је најсветије за хришћане. Како онда прихватити било шта од такве једне групације која непрестано даје лажне преводе и изврће Писмо?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja nemogu da shvatim gde nadjose da je Bog tri posebne (Fizicke) licnosti svaka za sebe!kad lepo pise u bibliji ko je u stvari Jedan te isti Bog!

Ipostas da jer i citati koje sam naveo potvrdjuju da je JHVH,Isus jedan isti Bog,barem se meni tako cini.

Isaija 41:4

4 Ko je uradio i učinio to? I zove naraštaje od iskona? Ja, Gospod, prvi i poslednji, ja isti.

Isaija 43:10 Vi ste moji svedoci, veli Gospod, i sluga moj koga izabrah, da biste znali i verovali mi i razumeli da sam ja; pre mene nije bilo Boga niti će posle mene biti.

Isaija 44:8 Ne bojte se i ne plašite se; nisam li ti davno kazao i objavio? Vi ste mi svedoci; ima li Boga osim mene? Da, nema stene, ne znam ni jedne.

Isaija 48:12 Čuj me, Jakove i Izrailju, kog ja pozvah: ja sam prvi, ja sam i poslednji.
5 Moj. 32:39, Otk. 1:17, Otk. 22:13

13 I moja je ruka osnovala zemlju, i moja je desnica izmerila nebesa peđu; kad ih zovnem, svi dođu.

Jovan 1:3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

Otkrivenje 1:8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.


U otkrivenje 1:16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.
Dela 26:13, Ef. 6:17, Jev. 4:12, Otk. 1:20, Otk. 2:12, Otk. 3:1

17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji,


Otkrivenje 22:12,13[SUP][SUP]12[/SUP] I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim.-13[/SUP] Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.

Jer velika je to tajna,Bog se javi u telu,pokaza se andjelima,proslavi se medju ljudima i uznese se na nebo?



Pozdrav od Gere.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pa sta vas cudi braco?Jovan 1.1 kaze(k svojima dodje i svoji ga ne poznase)zasto mislite da ce ga antihristove dominacije prepoznati?

Knjiga Isaije,otkrivenje jasno pokazuje ko je Gospod Isus Hrist!a da ne govorim o celom jevandjelju.Naravno da nekom jako smeta Isus!!!


Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
1.Knjiga zakonika (Bozijeg), knjiga Safana:Gde je ta knjiga?

Druga o carevima 22:8

8. Tada rece Helkija, poglavar svestenicki, Safanu pisaru: Nadjoh zakonik u domu Gospodnjem. I Helkija dade knjigu Safanu, i on je procita.


Peta Mojsijeva (Deuteronomy) 31:24-26

24. I kad napisa reci ovog zakona u knjigu, sve do kraja,
25. Zapovedi Mojsije Levitima, koji nosahu kovceg zaveta Gospodnjeg, govoreci:
26. Uzmite ovu knjigu zakona i metnite je pokraj kovcega zaveta Gospoda Boga svog, da bude onde svedok na vas.

gdje li je Knjiga Bozjeg zakonika , hoce li neko pomoci da nadjemo tu knjigu?

2.Knjiga o ratovima Gospodnjim , i Arnonska knjiga

Brojevi (cetvrta Mojsijeva) 21:14

14. Zato se kaze u knjizi o ratovima Gospodnjim: Na Vajeva u Sufi i na potoke arnonske

gdje su ove knjige , ima li ih u Bibliji


3.Knjiga Jashera pravednika:

JOSHUA10:13

(13) I stade sunce i zaustavi se mjesec sve dok se nije narod osvetio neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Pravednika (Jashera)

zna li ko gdje li ova knjiga JASHERA


Druga Samuelova 1:

18. I izgovori, da bi se ucili sinovi Judini luku, i eto je napisano u knjizi pravednika (Jashera)

4.Djela Solomonova:

culi smo za djela apostola ali djela Solomonova ????

prva o carevima 11:41

41. A ostala dela Solomunova i sta je
god cinio, i mudrost njegova, nije li to zapisano u knjizi dela Solomunovih?


5. Djela cara Davida, Knjiga samuela videoca , knjiga Natana proroka , knjiga Gada

prva dnevnika 29:29

29. A dela cara Davida prva i poslednja eno su zapisana u knjizi Samuila videoca i u knjizi Natana proroka i u knjizi Gada videoca,

6. prorocanstva Ahija , knjiga o Jerovamu:

prva dnevnika 9:29
29. A ostala dela Solomunova prva i poslednja nisu li zapisana u knjizi Natana proroka i u prorocanstvu Ahije Silomljanina i u utvari Ida videoca o Jerovoamu sinu Navatovom?


1.gde li su ove knjige , moze li ko da pomogne da ih nadjemo

2.i zasto ih nema u sadasnjoj Bibliji ,

3.ko ih je oduzeo

4. i ako je nesto oduzeto (kao sto sami vidjete), koji su onda dodani dijelovi???


zanimljiva pitanja ostanu bez odgovora

neka Biblija sama govori:

pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Јесу три личности, а један је Бог. Све три личности се појављују при самом крштењу Исуса на Јордану. Отац на Небесима, Дух као голуб и Син који отпочиње мисију Спасења. То нису три независне личности, већ три зависне и једносуштне (једнаке по суштини) личности. Јер Отац се објави преко Сина, преко друге личности Свете Тројице, а подучава нас и води преко треће личности, Духа Свога. То нису три човека независна, већ три јединствена "елемента" Бога. Бог није једноставан да Га можемо својим умом појмити, зато нам и би речено и описано да бар некако можемо да прихватимо. Тако, дакле, ако прихватимо и упознамо Сина (слушамо Њега), ми заправо слушамо Оца кога нико никада није видео, а који се објави кроз Сина. Прихватиш Сина - прихваташ Оца који се не види. Видиш Сина - видео си Оца.

[h=3]Православна теологија[/h] Православна црква тврди да је догма о Светој Тројици део вере коју је примила усменим путем од Исуса Христа преко апостола, и да је као таква одувек била део вере Цркве.
[h=4]Бог Отац[/h] [TABLE]
[TR]
[TD]
18px-Vista-xmag.png
[/TD]
[TD="width: 100%"]За више информација погледајте чланак Бог Отац[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



Основна истина откривена у Старом завету јесте да је Бог један, творац света, небеса, видљивих и невидљивих створења. Исус Христос продубљује јеврејско схватање Бога називајући га Оцем.

Хришћанска догматика учи да Отац од вечности рађа Сина и исходи Духа. Отац је узрок у Тројици, што никако не значи да је постојао пре двојице. Истинско постојање Оца јесте једино као Оца Сину и Оца Духу.

[h=4]Бог Син[/h] [TABLE]
[TR]
[TD]
18px-Vista-xmag.png
[/TD]
[TD="width: 100%"]За више информација погледајте чланак Бог Син[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Бог ствара свет речју — логосом својим и одржава га њиме. Тим Логосом ће Бог (Отац) и узхтеднути да спаси свет. Хришћанство учи да Отац Светим духом шаље Сина који се рађа од девојке Марије, узима људску природу и постаје истински човек. Исус Христос је божја Реч — Логос, којим је све створено.
Исус Христос није само добри учитељ и исцелитељ болесних, већ је он, према хришћанском схватању, наново успоставио целу творевину и вратио је у послушност Оцу. Смрт је последњи непријатељ којег је Христос победио својим васкрсењем. Њега као Сина, Бог Отац је подигао Духом светим из мртвих.
[h=4]Свети дух[/h] [TABLE]
[TR]
[TD]
18px-Vista-xmag.png
[/TD]
[TD="width: 100%"]За више информација погледајте чланак Свети дух[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Хришћанство спомиње Светог духа као последњу личност Тројице која се непрестано открива, увек дајући и откривајући и Оца и Сина. Улога Духа је да одржава и чини све дејственим. Та дејственост пре свега значи давање вечнога постојања свему ономе што истински постоји. Духом се Христос оваплотио, Духом Отац одржава створења и целу твар у животу. Време и улога Духа је увек и без престанка, јер без њега нико не може бити у заједници Оцем и Сином.



Већ сам описивао Бога Оца као да је Извор (Узрок), те из Њега излазе Дух и Логос.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Јесу три личности, а један је Бог. Све три личности се појављују при самом крштењу Исуса на Јордану. Отац на Небесима, Дух као голуб и Син који отпочиње мисију Спасења. То нису три независне личности, већ три зависне и једносуштне (једнаке по суштини) личности. Јер Отац се објави преко Сина, преко друге личности Свете Тројице, а подучава нас и води преко треће личности, Духа Свога. То нису три човека независна, већ три јединствена "елемента" Бога. Бог није једноставан да Га можемо својим умом појмити, зато нам и би речено и описано да бар некако можемо да прихватимо. Тако, дакле, ако прихватимо и упознамо Сина (слушамо Њега), ми заправо слушамо Оца кога нико никада није видео, а који се објави кроз Сина. Прихватиш Сина - прихваташ Оца који се не види. Видиш Сина - видео си Оца.

Православна теологија

Православна црква тврди да је догма о Светој Тројици део вере коју је примила усменим путем од Исуса Христа преко апостола, и да је као таква одувек била део вере Цркве.
Бог Отац

[TABLE]
[TR]
[TD]
18px-Vista-xmag.png
[/TD]
[TD]За више информација погледајте чланак Бог Отац[/TD]
[/TR]
[/TABLE]




Основна истина откривена у Старом завету јесте да је Бог један, творац света, небеса, видљивих и невидљивих створења. Исус Христос продубљује јеврејско схватање Бога називајући га Оцем.

Хришћанска догматика учи да Отац од вечности рађа Сина и исходи Духа. Отац је узрок у Тројици, што никако не значи да је постојао пре двојице. Истинско постојање Оца јесте једино као Оца Сину и Оца Духу.

Бог Син

[TABLE]
[TR]
[TD]
18px-Vista-xmag.png
[/TD]
[TD]За више информација погледајте чланак Бог Син[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Бог ствара свет речју — логосом својим и одржава га њиме. Тим Логосом ће Бог (Отац) и узхтеднути да спаси свет. Хришћанство учи да Отац Светим духом шаље Сина који се рађа од девојке Марије, узима људску природу и постаје истински човек. Исус Христос је божја Реч — Логос, којим је све створено.
Исус Христос није само добри учитељ и исцелитељ болесних, већ је он, према хришћанском схватању, наново успоставио целу творевину и вратио је у послушност Оцу. Смрт је последњи непријатељ којег је Христос победио својим васкрсењем. Њега као Сина, Бог Отац је подигао Духом светим из мртвих.
Свети дух

[TABLE]
[TR]
[TD]
18px-Vista-xmag.png
[/TD]
[TD]За више информација погледајте чланак Свети дух[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Хришћанство спомиње Светог духа као последњу личност Тројице која се непрестано открива, увек дајући и откривајући и Оца и Сина. Улога Духа је да одржава и чини све дејственим. Та дејственост пре свега значи давање вечнога постојања свему ономе што истински постоји. Духом се Христос оваплотио, Духом Отац одржава створења и целу твар у животу. Време и улога Духа је увек и без престанка, јер без њега нико не може бити у заједници Оцем и Сином.



Већ сам описивао Бога Оца као да је Извор (Узрок), те из Њега излазе Дух и Логос.

Ma na to sam i ja mislio!ali sam se pogresno izrazio u naslovu boldovano plavim!mislio sam na Laodikejine izjave da je Bog u stvari tri fizicke licnosti a ne ipostas.

Sad cu da ispravim!

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top