Zasto su sakrili knjigu Enoha!?sta to ona krije!?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
evo vec pocinje crtana serija za gericu i ostale...

Не мораш бити циничан, нико и не говори о тим осталим књигама. Искључиво говоримо о "Еноху" који је настао пре Христа, никако о ономе што је касније додато. Да си читао раније постове, веома лако би видео да је направљена граница између онога пре и после Христа.

Тебе мучи што се помињу Стражари, јер и масонерија говори о њима. О палим анђелима се ради, отуда вама и то име које користи твоја масонска групација.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Nazalost,neki govore da Enoh nije umro,da ide po svetu i pise ...,da pise vec vekovima.
Eto Biblija ga spominje nekih 3000 godina pre nase ere.a on cutao cutao,pa nasao da pise knjigu par stotina godina pre Hrista itd..itd...
I jos da se kaze,a kamoli pomisli da je ta knjiga enoha vrednija od 1.mojsijeve????
Alo Srbine
hocemo li da verujemo i baba vracarama ,kao onoj iz En-dora kad je prizvala caru Saulu ,"duh proroka Samuila",pa mu ovaj dao prorocanstvo.
Masonerija veruje u vaseg bezimenog Boga,u misticno trojstvo i jos bolji kvartet,a ponajvise u novac i oruzje,dok JS ne dele njihova verovanja.
A ti,dal vise verujes u Bibliju ili u "enohovu"knjigu?
Sta ces ako je inspirator enohove knjige bio sotona?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nazalost,neki govore da Enoh nije umro,da ide po svetu i pise ...,da pise vec vekovima.
Eto Biblija ga spominje nekih 3000 godina pre nase ere.a on cutao cutao,pa nasao da pise knjigu par stotina godina pre Hrista itd..itd...
I jos da se kaze,a kamoli pomisli da je ta knjiga enoha vrednija od 1.mojsijeve????
Alo Srbine
hocemo li da verujemo i baba vracarama ,kao onoj iz En-dora kad je prizvala caru Saulu ,"duh proroka Samuila",pa mu ovaj dao prorocanstvo.
Masonerija veruje u vaseg bezimenog Boga,u misticno trojstvo i jos bolji kvartet,a ponajvise u novac i oruzje,dok JS ne dele njihova verovanja.
A ti,dal vise verujes u Bibliju ili u "enohovu"knjigu?
Sta ces ako je inspirator enohove knjige bio sotona?
sigurno nije bio johanes barbera koji je pisao novi svet!

Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
jedno je prevoditi Bibliju ,a drugo je pisati neko novo "jevandjelje",dodavati neku novu knjigu.
Dali si shvatio da Enoh koji je sedmi od Adama ,nije pisac ove "takozvane enohove knjige"?
pozdrav do risa
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerice
jedno je prevoditi Bibliju ,a drugo je pisati neko novo "jevandjelje",dodavati neku novu knjigu.
Dali si shvatio da Enoh koji je sedmi od Adama ,nije pisac ove "takozvane enohove knjige"?
pozdrav do risa
Risko brate tu si u pravu !jedno je prevoditi bibliju u orginalu,a drugo je pisati kao pisac,prepravljati.

Nijedna sekta ne priznaje knjigu Enoha!uvek iz istog razloga da je netacna!a netacna je iz razloga sto vase sekte razotkriva na sve strane! meni je licno otkrila mnoge stvari za koje sam znao u srcu,dusi ali to je bila samo vera dok nisam procitao tu knjigu.

'U svakom slucaju podrzavam Adriana,Mireta tj njihova misljenja o toj knjizi ali da vas jeretike razbija u param parcad to je tacno,zato treba tu knjigu uzeti u obzir da bi se biblija pravilno protumacila sto se tice Andjela,jeretika.

Ja recimo uopste ne uzimam knjige,casopise kule strazare jer smatram da nije dorasla knjizi Enoha,bibliji.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ma riskan nezna ni sta je to Elohim,kamoli ko je Arh. Mihail!ali uvek sam se pitao zasto sve sekte proizilaze upravo iz amerike-zapada?

zasto ne proizilaze iz pravoslavnih zemalja?vec kako smo priznali Hrista i primili tu veru Ortodoxhnu i dan danas je drzimo.A u etiopiji je prva pravoslavna crkva koja je primila Enoha u Kanon?jer upravo ta crkva sadrzi najorginalnije tehtove te knjige enoha koje nisu sektasi uspeli da prerade,izvrnu,iskasape!zar to nije interesantno A?

Nazalost,neki govore da Enoh nije umro,da ide po svetu i pise ...,da pise vec vekovima.
Eto Biblija ga spominje nekih 3000 godina pre nase ere.a on cutao cutao,pa nasao da pise knjigu par stotina godina pre Hrista itd..itd...
I jos da se kaze,a kamoli pomisli da je ta knjiga enoha vrednija od 1.mojsijeve????
Alo Srbine
hocemo li da verujemo i baba vracarama ,kao onoj iz En-dora kad je prizvala caru Saulu ,"duh proroka Samuila",pa mu ovaj dao prorocanstvo.
Masonerija veruje u vaseg bezimenog Boga,u misticno trojstvo i jos bolji kvartet,a ponajvise u novac i oruzje,dok JS ne dele njihova verovanja.
A ti,dal vise verujes u Bibliju ili u "enohovu"knjigu?
Sta ces ako je inspirator enohove knjige bio sotona?

Pa i jovan je pisao Otkrivenje oko 1900 godina posle Hrista pa sta?dali je Avraam pisao bilo sta?pa verujes Avramu?dali je Adam pisao bilo sta,a opet verujes?dali je Noje zapisivao bilo sta pa mu verujes?problem je kod sekte sto nemaju VERU,a neke ljudcke zakone,zakone koji ih vode u pogibiju.

Ako ja verujem bibliji koja je napisana ljudskom rukom pod nadahnucem Bozjim zasto ne bih poverovao u knjigu Enoha koja je tako realnija od Elen vajt,carsa t rasela,lutera,arija itd.Jos ne zaboravi da jevreji nikad nisu priznali NZ-et,kao sto su to uradili Hriscani sa starim.

Zasto verovati samo u knjige:Isaije,psalme,jezikelja,zaharije itd da ne nabrajam!jevreji sadrze Enoha s razlogom,dok sekte poput ucitelja arija,lutera,protestanata,JS-ka,Adventa,pentakosta,baptista,itd ne sadrze tu knjigu u SZ-tu.

Da tu knjigu nisu priznali jevreji onda bih i ja bio protivnik te knjige a ovako ne,jer otvara vrata ucionice da naucimo sta to sekte mute i zasto kriju tu knjigu sve ove vekove.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
dal ti je enohova knjiga pomogla da razumes 1.mojsijevu?
Dal ljudi mogu videti Boga i ostati zivi ,ili ne mogu da vide Boga i ostanu zivi?
To pitanje vazi i za ostale .
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Одговори сам: кога су видели Језикиљ, Исаија, Данило, Јован? Ко је Господ над херувимима кога су видели?

Ти и даље дискутујеш о нечему што ниси прочитао. Само зато што не можеш да се помириш да је Михаило анђео, а није Господ Исус, Бог који се у телу јави.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Adrijane
dal znas Ko je kao Bog?
Znas li prevod tog imena na nas jezik,koje je to ime.
Ako znas,trebalo bi ti biti mnogo jasnije,a to je je video Boga i ostao ziv.....ako te to zanima,evo mima i ovde ,mada i na drugoj temi.

Da li su neki ljudi videli Boga?


Sta bi se desilo ako upredimo stihove iz doticne 1:moj 18 glave gde se pise da ga je cak i Avraham video i pricao direktno sa Jehovom,
i 2.Moj 33:18-20
20 I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ.
Jovan 1:18
18 Boga niko nije video nikad: Jedinorodni Sin koji je u naručju Očevom, On Ga javi,
Ljudi koji su videli "Boga Jehovu",kao sto su Mojsije,Avraham,Manoje,Gedeon... su ustvari videli Bozjeg andjela ili vise njih.
Isus je oduvek posrednik izmedju Boga i ljudi.Isus je Bozji Govornik,ili Bozja rec i on to radi savrseno dobro.
On se nije bunio kad ga je Avraham nazivao Jehovom,jer mu je prenosio poruku direktno od svoga oca Jehove.
Da bi razumeo rec "videti boga" da ne treba shvatati bukvalno,
procitaj i zapis iz sudija 13:2-18
....
19 Tada Manoje uze jare i dar, i prinese Gospodu na steni; a anđeo učini čudo pred Manom i ženom njegovom;
20 Jer kad se podiže plamen s oltara k nebu, anđeo Gospodnji podiže se u plamenu s oltara; a Manoje i žena njegova videći to padoše ničice na zemlju;
21 A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.
22 I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.
Gedeon koji se obracao Jehovi,na kraju je priznao da je pricao sa andjelom lice u lice,a ne sa Jehovom.
Sudije 6:16,17,22
16 Tad mu reče Gospod: Ja ću biti s tobom, te ćeš pobiti Madijane kao jednog
(CRO Judges 6:16 Jahve mu rece: »Ja זu biti s tobom te זeš pobijediti Midjance kao jednoga (Jdg 6:16 CRO))
17 A Gedeon Mu reče: Ako sam našao milost pred Tobom, daj mi znak da Ti govoriš sa mnom.
22 A Gedeon videći da beše anđeo Gospodnji, reče: Ah Gospode Bože! Zato li videh anđela Gospodnjeg licem k licu?


Nadalje Jehovin andjeo koji je posredovao Bozju vest kod goruceg grma takodje je bio Bozji govornik.
2.Moj 3:2
2 I javi mu se anđeo Gospodnji u plamenu ognjenom iz kupine. I pogleda, a to kupina ognjem gori a ne sagoreva.
Taj andjeo Bozji mu je rekao "Ja sam Bog oca tvoga itd...
Ne pise dzaba u galatima 3:19
19 Šta će dakle zakon? Radi greha dodade se dokle dođe seme koje mu se obeća, i postavili su ga anđeli rukom posrednika.


I kad se vratimo na Zahariju 3:1,2 gde se govori o andjelu Jehovinom koji se prepire sa sotonom,gde drugi stih neki kao DK prevode sa:
2 A Gospod reče sotoni: Gospod da te ukori, Sotono, Gospod da te ukori koji izabra Jerusalim. Nije li On glavnja istrgnuta iz ognja?
a neki ga prevode i sa
ASV Zechariah 3:2 And Jehovah said unto Satan, Jehovah rebuke thee, O Satan; yea, Jehovah that hath chosen Jerusalem rebuke thee: is not this a brand plucked out of the fire? (Zec 3:2 ASV)
ispade da su Isus i Jehova jedno te isto,pa kad se poredi sa Judom 9 stih ispade da je to arhandjel Mihailo.
9 A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zaharija 12:10- 9 I u taj dan tražiću da istrebim sve narode koji dođu na Jerusalim;

10 I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava,
i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem.

Ps. 22:16,17,18-16 Opkoliše me psi mnogi; četa zlikovaca ide oko mene,
probodoše ruke moje i noge moje.
Zah. 12:10, Lk. 23:33, Jn. 20:27

17 Mogao bih izbrojati sve kosti svoje. Oni gledaju,
i od mene načiniše stvar za gledanje.

18 Dele haljine moje među sobom, i za dolamu moju bacaju žreb.


Jovan 19:34 Nego jedan od vojnika probode Mu rebra kopljem; i odmah iziđe krv i voda.
Zah. 13:10


35 I onaj što vide posvedoči, i svedočanstvo je Njegovo istinito; i on zna da istinu govori da vi verujete.
Jn. 17:21, Jn. 17:23, Jn. 20:31, 1 Jn. 1:1

36 Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
2 Moj. 12:36, 4 Moj. 9:12, Ps. 34:20

37 I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše.

Ovo je risko nas Bog Isus-Josua,Bog s nama!


Otkrivenje 1:7,8 Eno, ide s oblacima, i ugledaće
Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
4 Moj. 24:17, Ps. 22:17, Dan. 7:13, Zah. 12:10, Zah. 12:11, Mt. 24:30

8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.

Isaija 41:4 Ko je uradio i učinio to? I zove naraštaje od iskona? Ja, Gospod, prvi i poslednji, ja isti.

Matvej 24:0 I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
Dan. 7:13, Zah. 12:11, Zah. 12:12, Mk. 13:4, Otk. 1:7

31 I poslaće anđele svoje s velikim glasom trubnim; i sabraće izbrane Njegove od četiri vetra, od kraja do kraja nebesa.

Eto risko ko je
Bog nas jedan jedini Alfa I Omega!

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top