Za Crkvu dovoljan je Bog, a za sekte morate imati “vođu i budale”

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Možemo li uopće imati povjerenja u propovjednike koji se, za stolovima na kojima se poslužuje mesno jelo, pridružuju drugima u njegovom jedenju? (E.G. White, Manuscript 24, 1902.)

Pretpostavljam da će vas zanimati kako smo proveli Božić... Božićno jutro svi smo zajedno doručkovali - James Cornell; Florence i Clara, njihove dvije djevojčice; brat i sestra Moore i njihovo troje djece; sestra Bahler i Etta, djevojka koja živi s njima; i sestra Daniells, naša kuharica, otac i ja. Imali smo četvrtinu kuhane divljači i nadjev. Bilo je mekano kao piletina. Svi smo jako uživali u tome. (E.G. White - 'carica Jela Bela', Manuscript Releases Vol. 14, p. 318-319, written December 26, 1878)
—————————————-

A može li se imati povjerenja u ‘caricu Jelu Belu’, koja se drugima, po vlastitom gore priznanju, pridružila u “žderanju mesa”, i još sve to kako bi slavila katoličko-babilonski Božić?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A rodovi favele, kartele, nasilje, revolucije, vješanje po banderama.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Alapača, licemjerka i mesožderka

Možemo li uopće imati povjerenja u propovjednike koji se, za stolovima na kojima se poslužuje mesno jelo, pridružuju drugima u njegovom jedenju? (E.G. White, Manuscript 24, 1902.)

Ne propovijedam jedno, a prakticiram drugo. Svojim slušateljima ne predstavljam životna pravila kojih bi se oni pridržavali, dok bi ja sama činila iznimku. (E.G. White, Selected Messages, Book 2)

Pretpostavljam da će vas zanimati kako smo proveli Božić... Božićno jutro svi smo zajedno doručkovali - James Cornell; Florence i Clara, njihove dvije djevojčice; brat i sestra Moore i njihovo troje djece; sestra Bahler i Etta, djevojka koja živi s njima; i sestra Daniells, naša kuharica, otac i ja. Imali smo četvrtinu kuhane divljači i nadjev. Bilo je mekano kao piletina. Svi smo jako uživali u tome. (E.G. White - 'carica Jela Bela', Manuscript Releases Vol. 14, p. 318-319, written December 26, 1878)

Primjetite tri jasne i nepobitne činjenice.

1. Ellen White kaže da se ne može imati povjerenja u one koji jedu meso.

2. “Ne propovijedam jedno, a prakticiram drugo”, jamči ‘carica Jela Bela’ sama za sebe - ‘Bože sačuvaj da bi sama jela meso, a druge za isto to napadala i prokazivala - svojim ‘božanskim’ autoritetom uvjerava Ellen White svoje klanjatelje.

3. I tko bi rekao!? Ellen White čini baš ono za što maloprije reče, kunući se svojim božanskim autoritetom, da nikada ne bi napravila. Da, slavi katoličko-babilonski Božić, i jede meso.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
'Licemjerka i mesožderka' samu sebe diskreditirala

Možemo li uopće imati povjerenja u propovjednike koji se, za stolovima na kojima se poslužuje mesno jelo, pridružuju drugima u njegovom jedenju? (E.G. White, Manuscript 24, 1902.)

Pretpostavljam da će vas zanimati kako smo proveli Božić... Božićno jutro svi smo zajedno doručkovali - James Cornell; Florence i Clara, njihove dvije djevojčice; brat i sestra Moore i njihovo troje djece; sestra Bahler i Etta, djevojka koja živi s njima; i sestra Daniells, naša kuharica, otac i ja. Imali smo četvrtinu kuhane divljači i nadjev. Bilo je mekano kao piletina. Svi smo jako uživali u tome. (E.G. White - 'carica Jela Bela', Manuscript Releases Vol. 14, p. 318-319, written December 26, 1878)

Nijedan čovjek ne bi trebao biti prihvaćen kao učitelj naroda, dok su njegovo vlastito učenje ili primjer u suprotnosti sa svjedočanstvom koje je Bog dao svojim slugama u vezi s prehranom. Njegovo zanemarivanje zdravstvene reforme onemogućuje ga da stoji kao Gospodnji glasnik. (E.G. White, Testimonies, vol. 6)

Ponovo uočite tri jasne i nepobitne činjenice.

1. Ellen White kaže da se ne može imati povjerenja u propovjednike (učitelje) koji jedu meso.

2. Ellen White priznaje da se ona sama "za stolom pridružila drugima" u "mesožderanju".

3. Nitko ovakav - "kakva sam ja, tko zbog mesa druge prokazuje i eliminira kao učitelje, a meso sam ždere - presuđuje Ellen White sama sebi, ne bi trebao biti prihvaćen kao učitelj naroda.

P.S. Ni je li red da netko od njezinih klanjatelja bar nešto kaže u obranu St. Ellen White!? Kainose, Jovane, tripo, Laodikeja, niste valjda od 'matere' ruke digli?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"Nikada nisam osetila da je moja obaveza da kažem da niko ne treba da okusi meso pod bilo kakvim okolnostima", EGW, Saveti o životu i ishrani 462,463
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Nikada nisam osetila da je moja obaveza da kažem da niko ne treba da okusi meso pod bilo kakvim okolnostima", EGW, Saveti o životu i ishrani 462,463

Je li ovo što si ti gore citirao izrekla ista osoba koja je i ovo dolje izjavila?

Možemo li uopće imati povjerenja u propovjednike koji se, za stolovima na kojima se poslužuje mesno jelo, pridružuju drugima u njegovom jedenju? (E.G. White, Manuscript 24, 1902.)

Neka nitko od naših propovjednika ne daje zao primjer u jedenju mesa. Neka oni i njihove obitelji žive u skladu sa svjetlom zdravstvene reforme. Neka naši ministri ne animaliziraju (poživotinjuju) vlastitu prirodu i prirodu svoje djece. (E.G. White, Manuscript 133, 1902.)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nemoj ići na kartu zaborava. Pre neki dan smo to već raspravili i ti opet ponavljaš u nadi da neću to videti, pa da ispadne da si nešto novo rekao.

Nego nisi mi odgovorio kako to apostol Pavle zagovara neženstvo? Pa onda bi sveta nestalo? Kako sad to?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Nikada nisam osetila da je moja obaveza da kažem da niko ne treba da okusi meso pod bilo kakvim okolnostima", EGW, Saveti o životu i ishrani 462,463

Je li ovo što si ti gore citirao izrekla ista osobakoja je i ovo dolje izjavila?


Možemo li uopće imati povjerenja u propovjednike koji se, za stolovima na kojima se poslužuje mesno jelo, pridružuju drugima u njegovom jedenju? (E.G. White, Manuscript 24, 1902.)

Neka nitko od naših propovjednika ne daje zao primjer u jedenju mesa. Neka oni i njihove obitelji žive u skladu sa svjetlom zdravstvene reforme. Neka naši ministri ne animaliziraju (poživotinjuju) vlastitu prirodu i prirodu svoje djece. (E.G. White, Manuscript 133, 1902.)

Sada sam skužio da je sve ovo gore napisala ista osoba, vaša ‘proročica’ St. Ellen White. :) Je li sada vidiš, iz njezinih gornjih oprečnih tvrdnji, da ta žena nije bila ‘sva svoja’? Sa samom sobom se natjecala u laganju i samodiskreditiranju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

"Nikada nisam osetila da je moja obaveza da kažem da niko ne treba da okusi meso pod bilo kakvim okolnostima", (EGW, Saveti o životu i ishrani 462,463)

Možemo li uopće imati povjerenja u propovjednike koji se, za stolovima na kojima se poslužuje mesno jelo, pridružuju drugima u njegovom jedenju? (E.G. White, Manuscript 24, 1902.)

Neka nitko od naših propovjednika ne daje zao primjer u jedenju mesa. Neka oni i njihove obitelji žive u skladu sa svjetlom zdravstvene reforme. Neka naši ministri ne animaliziraju (poživotinjuju) vlastitu prirodu i prirodu svoje djece. (E.G. White, Manuscript 133, 1902.)

Što je, nisi ovo vidio? Što joj je razum ovako oduzelo? Da nije možda od jedenja mesa? Vidi što je sama tvrdila kakve posljedice mogu imati oni koji jedu meso: "jedenje mesa poživitinjuje i čovjekovu prirodu i prirodu djece"!?!?!? Što kažeš na ovo? Možda je baš Ellen White, iščitavajući njezine gornje izjave, najbolji dokaz da 'jedenje mesa poživotinjuje čovjeka', dovodi ga u stanje da sam sebi proturiječi i sam sebe diskreditira, kako to gornjim izjavama Ellen White difamira samu sebe?
 
Natrag
Top