Za Crkvu dovoljan je Bog, a za sekte morate imati “vođu i budale”

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve je tako, rekla je to.

Odlično. Dakle, priznaješ da si bespotrebno i besmisleno reagirao na moje citiranje ove njezine izjave:

Ako je ikada postojalo vrijeme kada dijeta može biti najjednostavnija, to je sada. Meso ne treba stavljati pred našu djecu. Jer ono utiče tako da pobudi i ojača niže strasti, i ima tendenciju da umrtvi moralne snage. Žitarice i voće pripremljeni bez masnoće, i u što prirodnijem stanju, trebali bi biti hrana na stolovima svih koji tvrde da se pripremaju za prijelaz na nebo. (E.G. White, Testimonies, Vol. 2)

A što kažeš na njezino vjerovanje i naučavanje da će Bog morati neke robove potpuno poništiti?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije bespotrebno. Da si pisao kako treba i u kontekstu, ne bih reagovao. Uvek reagujem kada plasira teorije zavera. Ništa drugo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije bespotrebno. Da si pisao kako treba i u kontekstu, ne bih reagovao. Uvek reagujem kada plasira teorije zavera. Ništa drugo.

Razumijem ja tebe. Moraš braniti ‘proročicu’ dokazujući da je lagala, i da nije istinita njezina tvrdnja da jedenje mesa kod ljudi izaziva životinjske porive i da slabi čovjekove moralne snage.

OK, a sada što kažeš na njezino vjerovanje i naučavanje da će Bog morati neke robove potpuno poništiti?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Samo rušimo teorije zavere. A to je zato što si opterećen previše Jelenom. Ne znam zašto.

I ovo za robove, kasnije, malko kasnije. Nego, ne reče mi za apostola Pavla, je li zagovarao neženstvo?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
I zašto su te braća ostavili da sam braniš ‘caricu Jelu Belu’, i to sada kad je jedino možeš braniti tako da dokazuješ da je lagala.

Ne brini, imaju poverenja u mene.

Hoćeš li je i u ovome braniti tvrdnjom da je lagala, pa da nije istina da će Bog neke robove poništiti?

Videćeš, polako. Ima vremena.

Nego, izbegavaš da mi pojasni i odgonetneš dilemu da li apistol Pavle zagovara neženstvo? Pa ako bi mogao nešto o tome.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne brini, imaju poverenja u mene.

Netočno. Nije riječ o povjerenju, nego nemaju ljubavi prema tebi. Zato su tebi prepustili da braniš 'caricu Jelu Belu', na način da 'urlaučeš' kako su neke njezine izjave zapravo laži. Ellen White izjavi da jedenje mesa kod ljudi pobuđuje životinjske porive i da slabi moralne snage, a ti, kao što činiš ovdje, ponavljaš da je to neistina.

Videćeš, polako. Ima vremena.

I ne samo ovo. Još nisi komentirao, a pitao sam te, kako komentiraš šišanje ovaca Stojadinke i Radiše?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Netočno. Nije riječ o povjerenju, nego nemaju ljubavi prema tebi. Zato su tebi prepustili da braniš 'caricu Jelu Belu', na način da 'urlaučeš' kako su neke njezine izjave zapravo laži. Ellen White izjavi da jedenje mesa kod ljudi pobuđuje životinjske porive i da slabi moralne snage, a ti, kao što činiš ovdje, ponavljaš da je to neistina

Ne brini, znam ja braću. Nema nikakvih teorija zavere
I ne samo ovo. Još nisi komentirao, a pitao sam te, kako komentiraš šišanje ovaca Stojadinke i Radiše?

Pitah te otkud apostolu Pavlu ideja da se ljudi ne žene i ne udaju?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Možda govori iz vlastitog iskustva?

Trebali biste učiti svoju djecu. Trebali biste ih poučavati kako da se klone poroka i pokvarenosti ovog doba. Umjesto toga, mnogi proučavaju kako dobiti nešto dobro za jelo. Na svoje stolove stavljate maslac, jaja i meso, a zatim vaša djeca od toga jedu. Oni se hrane upravo onim stvarima koje će pobuditi njihove životinjske strasti, a onda dođete na sastanak i zamolite Boga da blagoslovi i spasi vašu djecu. Koliko visoko sežu vaše molitve? (E.G. White, Testimonies, Vol. 2)

Uzmite u obzir da je Ellen White sve ovo obilato konzumirala.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"Nikada nisam osetila da je moja obaveza da kažem da niko ne treba da okusi meso pod bilo kakvim okolnostima. Reći ovo...bilo bi odlazak u krajnost" EGW, Saveti o životu i ishrani, str. 462,463
 
Natrag
Top