Za Crkvu dovoljan je Bog, a za sekte morate imati “vođu i budale”

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Elen ima uravnotežen stav o mesu. Možeš naći citate o tome. Nemoj odmah u zaverologiju.

Ja tebe potpuno razumijem, ali ti ne mogu pomoći. Ti i drugi adventisti sedmog dana ste u luđačkoj situaciji. Vrlo često morate braniti svoju 'proročicu' tako što ćete je praviti lažljivicom, kao što ti ovdje činiš. Proročica vam kaže: Ne dajte djeci meso, a ti kažeš, lagala je, nije ona to rekla, jer ona ima uravnotežen stav o mesu". :mig:

Nego, reče ti da je pitanje mesa drugorazredno pitanje, a onda opet baš na mesu ovakvu besmislicu zašiljiš. Zato, da te čujem, hoće li bogi zatirati robove, 'k'o da ih nikada nije Bog dao'? :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ima ona i drugih citata po tom pitanju, ali ti zaverološki to sakrviaš. Tako da pozivam svakoga sa ukuca samo naslov Elen Vajt i meso i izaćiće mnogo citata. Jedan od njih kaže sa ona nikada nikome nije rekla da mora ostaviti meso već da je dobro kloniti se njega kad god se može.

Eto, širiš teorije zavere.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ima ona i drugih citata po tom pitanju,

Hoćeš reći da ona ima tekstova kojima potpuno pobija svoje tvrdnje izrečene na drugom mjestu? Znam, ima ona stotine takvih mjesta, ali to je dokaz da "nije sva svoja", a ne da je Božja vjesnica. :)

ali ti zaverološki to sakrviaš. Tako da pozivam svakoga sa ukuca samo naslov Elen Vajt i meso i izaćiće mnogo citata. Jedan od njih kaže sa ona nikada nikome nije rekla da mora ostaviti meso već da je dobro kloniti se njega kad god se može.

Eto, širiš teorije zavere.

Ti opet k'o sivonja zapeo za ovo za što kažeš da je drugorazrednog značaja, pa te još jednom molim da komentiraš njezinu tvrdnju da će Bog 'potabanati' robove.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Moj zavrolože, hoćeš reći da je teško ukucati Elen Vajt i meso i da proveriš koliko si u krivu?

Hoćeš reći da ono što sam ja citirao jkao njezine riječi, nije ona napisala? Je, napisala je. A sada ti citiraj njezine riječi, kad tvrdiš da postoje, gdje tvrdi drugačije, pa ćemo zajedno konstatirati da vaša 'carica Jela Bela' svojom tvrdnjom na jednom mjestu potpuno pobija svoju tvrdnju iznešenu na drugom mjestu. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vidi se da znaš za Elenine reči gde jasno kaže da nikada nije imala za cilj da nametne obavezu ne jedenja mesa nikome.

Tako da pošto to znaš, samo da zaključimo. Njene izjave ne možeš uzeti izdvojeno kako ti radiš, u nadi da niko neće proveravati, pa da na osnovu te tvrdnje izvodiš teorije zavere Elen Vajt protiv dece. Kada poziva na nejedenje mesa, ona ukazuje da se deci treba izbegavati da se daje meso a ne da ne smeju da jedu. To je kada se njene izjave razumeju u kontekstu celokupnih izjava.

Nego reci mi da li apostol Pavle poziva da se ljudi ne žene? Da ili ne?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Njene izjave ne možeš uzeti izdvojeno kako ti radiš, u nadi da niko neće proveravati,

Ja ljude i pozivam da sve sami provjere.

A sada, opet tebe pitam. Vjerujete li vi adventisti sedmog dana i danas (2022. godine) da jedenje mesa kod ljudi pobuđuje životinjske instinkte i da slabi čovjekove moralne snage, kako vam je to vjerovala i naučavala ‘carica Jela Bela’?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Verujem, kada se neumereno jede meso, kod nekog više a kod nekog manje se događaju hormonalni procesi koji pojačavaju agresiju. To je činjenica.

A to što radiš sa seciranjem izjava je vađenje iz konteksta sa namerom da na njima ubeđuješ ljude koji ne proveravaju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Verujem, kada se neumereno jede meso, kod nekog više a kod nekog manje se događaju hormonalni procesi koji pojačavaju agresiju. To je činjenica.

Možda su još gore posljedice ako se neumjereno jedu alge? :)

A to što radiš sa seciranjem izjava je vađenje iz konteksta sa namerom da na njima ubeđuješ ljude koji ne proveravaju.

Ja sam točno naveo referencu na tekst u kojemu ‘carica Jela Bela’ tvrdi da se od jedenja mesa kod ljudi pobuđuje životinjske instinkte i da slabi čovjekove moralne snage. Ja pozivam i tebe da ljude pozoveš da i sami provjere.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve je tako, rekla je to. Znamo da jedenjem mesa se poveća količina životinjskih proteina, a time i nivo testosterona, te time i agresija.
 
Natrag
Top