Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
45
Danas sam demontirao svoj LT računar, HP G62, očistio mu unutrašnjost od prašine, stavio pastu na procesoru i namontirao (ovo ne radim prvi put). Prilikom ponovnog uključenja, nisam uspeo da pokrenem Wireless konekciju. Naime, indikatorska lampica na F12 svetli crveno non-stop, a prilikom pokušaja da aktiviram Wireless (klikom na F12), ništa se ne dogadja, ostaje crvena lampica da svetli.
Da možda nešto nisam povezao prilikom montiranja!?
Da li je neko imao sličan problem?
 
Učlanjen(a)
25.03.2015
Poruka
3
Brate zanima me da li ja preko atheros wifi kartice preko koje inace kradem net mogu da podelim preko hot spota?
Imam destkop racunar solidan sa instaliranom 7 64bit
I imam jedan tompsonov dsl ruter
Ako bih mogao njega nekako da aktiviram
Ali sve preko wifi kartice
Unapred zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
cek,imas vanjsku antenu i kabl koji vodi dole do kompa?na sta ti je kabal usrafljen,jel na tp-link?
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Brate zanima me da li ja preko atheros wifi kartice preko koje inace kradem net mogu da podelim preko hot spota?
Imam destkop racunar solidan sa instaliranom 7 64bit
I imam jedan tompsonov dsl ruter
Ako bih mogao njega nekako da aktiviram
Ali sve preko wifi kartice
Unapred zahvalan

Koji model wifi kartioce, koji model rutera, kakav je signal, tj. brzina neta.
Verovatno neki TP Link adapter, koji mnogi kupuju, iako je mnogo bolje za deljenje sigala uzeti ruter i onda sa signalom mozes da radis sta hoces. Na pr. ruter Netis WF 2411D, izmenljiva antena(po specifikaciji sa spoljnom hvata i do 40 km), rad u vise modova, AP, Client, Repeator, WDS..
I koliko je pametno deliti dalje mrezu koja nije tvoja, jer ako vlasnik vidi da mu je usporio Internet prvo ce resetovati ruter a zatim i promeniti sifru.
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Ja isto imam nameru da kupim jos jedan ap ,pa da ih uparim !
Trenutno imam TP-LINK 7200 i super radi , da napomenem da imam gomilu wifi mreza što otklucani
što hakovani !
Pa nisam siguran da li uzeti isti adapter TP-link ,ili neki drugi , i da li će sve to raditi!
Elem uspeo sam da taj tp-link adapter uparim sa android telefonom uz pomoć dva programa ,
na telefonu PDA NET aplikacijom i na kompu program Connectify Dispatch !
Wifi signal mi se povecao za neki 60% , što je super!

E sad koji i kako adapter uzeti i upariti da sigurno ne smetaju jedan drugom?

Ja sam se preko rutera i lan kabla konektovao na jednu mrezu a preko WiFi adaptera na drugu i sada rade zajedno, odnosno hvatam internet odjednom sa obe mreze.. Multiple Networks .Mnogo sigurnije nego zezati se s nekim programima. Ruter radi u klijent modu, a moze se podesiti da radi i kao repetitor, ali nebi mogao s jednim adapterom odjednom da koristim dve mreze.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
Ima li bolja varijanta od velikog grida 24db-a i rutera tp link wa901nd v3 za hvatanje signala koji je poodaleko ? :tease:
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Pozdrav, u pitanju je ruter TP Link WR740N. Sve sto je preko kabla povezano radi uvek, jedino gubi wifi, onda mora da se restartuje i radi normalno, pa opet ne stane wifi. Tj ima signal ali ne može da se konektuje i na ruteru prestane da treperi lamica za wifi, samo sija zeleno. Sta može biti? Dešava mi se nekad svaki dan po jednom 2x da moram da restartujem a nekad posle par dana..
 
Natrag
Top