Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
I meni to isto, već mjesec dana. E sad ne znam za lampicu Wlan da li se gasi prilikom nestanka Wlan prenosa.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Pozdrav, u pitanju je ruter TP Link WR740N. Sve sto je preko kabla povezano radi uvek, jedino gubi wifi, onda mora da se restartuje i radi normalno, pa opet ne stane wifi. Tj ima signal ali ne može da se konektuje i na ruteru prestane da treperi lamica za wifi, samo sija zeleno. Sta može biti? Dešava mi se nekad svaki dan po jednom 2x da moram da restartujem a nekad posle par dana..

Resetuj ruter na fabrička podešavanja pa ga ponovo konfiguriši. Nakon ponovne konfiguracije modem i ruter usključi na 30 sekundi.
 
Proud to be Serbian
Član
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
4.435
Pozdrav, u pitanju je ruter TP Link WR740N. Sve sto je preko kabla povezano radi uvek, jedino gubi wifi, onda mora da se restartuje i radi normalno, pa opet ne stane wifi. Tj ima signal ali ne može da se konektuje i na ruteru prestane da treperi lamica za wifi, samo sija zeleno. Sta može biti? Dešava mi se nekad svaki dan po jednom 2x da moram da restartujem a nekad posle par dana..

Пробај да се улогујеш као админ на ТП линк, затим у делу Wireless-Wireless Settings, промени channel са auto на канал типа 9 или 11. Као додатно можеш и пробати да промениш мод рада. Претпостављам да је подешен на сва три бгн, па пробај комбинацију два од три или само једног од та три, па онда види како ће да се понаша. Такође провери да ли ти је изашо нови апдејт софтвера за ТП линк (firmware).

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ja sam uradio update softwera i vidim da više ne prekida signal.
Prije Update sam uradio backup configurations i posle Update softwera sam uradio Restore configurations i sad je sve GUT. :D
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
imam box 3(10 MB/s).e sad zanima me dali bi imao jaci wireless signal po kuci,ako bi u telekomov ruter ukljucio tendu.znaci wireless od telekoma da ide preko tende tj,da telekomov ruter salje wireless na tendu a tenda siri signal po kuci?dakle pitanje glasi dali cu imati jaci wireless signal,po kuci ako tenda siri wireless po kuci?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
imam box 3(10 MB/s).e sad zanima me dali bi imao jaci wireless signal po kuci,ako bi u telekomov ruter ukljucio tendu.znaci wireless od telekoma da ide preko tende tj,da telekomov ruter salje wireless na tendu a tenda siri signal po kuci?dakle pitanje glasi dali cu imati jaci wireless signal,po kuci ako tenda siri wireless po kuci?

Ako ta tenda ima mogućnost da se konfiguriše kao acess point onda tu tendu postavi u drugu sobu i imaćeš bolji prijem na wireless uređajima.
 
Učlanjen(a)
25.06.2015
Poruka
31
Pozdrav, primio sam cisco-v ruter i zanimaju me fabrički username i password.
 
Natrag
Top