Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
4
Problem sa internetom
Koristim mts-ov internet preko usb štapica. Kada štapic povežem sa prvim računarom sve je u redu, ali kada taj isti štapic raskčim od prvog računara i posle toga ga povežem na drugi računar i probam da ga pokrenem on se zakuca u startu i ni makac dalje od ovoga:
2.jpg
Oba racunara su starija i rade na xp-u stim što je na tom drugom računaru instaliran novi operativni sistem.
Kada sam taj računar sa problemom pokrenuo bez internet štapića radio je normalno, zatim sam ga tako uključenog povezao na net, i uspeo neko vreme da surfujem. Međutim posle nekog vremena veza je počela da puca da bi računar prijavio kako sam ostao bez drajvera za usb portove.
Interesuje me da li neko zna u čemu je problem?
Unapred hvala.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Moze biti da je slabo napajanje, pa kada se uljuci usb, povuce malo vise struje i zakoci. Moze biti svasta nesto od nesipravnih ulaza za USB, do nekompatibilne verzije BIOS-a. Pokusajte da ukljucite USB, kada se sistem podigne...
 
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
4
Moze biti da je slabo napajanje, pa kada se uljuci usb, povuce malo vise struje i zakoci. Moze biti svasta nesto od nesipravnih ulaza za USB, do nekompatibilne verzije BIOS-a. Pokusajte da ukljucite USB, kada se sistem podigne...
Hvala na brzom odgovoru, nije do napajanja.Sistem je vraćen u normormalno stanje - portovi sada rade ali se sistem opet zakuca ako ga startujem sa ubodenim štapićem za net.
Inače štapić je Huawei E3131

Pa možeš da imaš problem sa usb portovima. Fizički problem.....Ako je problem sa kontrolerom na matičnoj ploči problem se javlja u bilo kojem usb portu...
Hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
imam box 3(10 MB/s).e sad zanima me dali bi imao jaci wireless signal po kuci,ako bi u telekomov ruter ukljucio tendu.znaci wireless od telekoma da ide preko tende tj,da telekomov ruter salje wireless na tendu a tenda siri signal po kuci?dakle pitanje glasi dali cu imati jaci wireless signal,po kuci ako tenda siri wireless po kuci?

Da,imaces bolji signal ,samo moras da nadjes dobro mesto za tu tendu i naravno mora da ima opciju za to sto zelis.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Da,imaces bolji signal ,samo moras da nadjes dobro mesto za tu tendu i naravno mora da ima opciju za to sto zelis.
naravno da ima tu opciju jer ta tenda sluzila mi sluzi da siri sinal samo.koristio sam je sa tp-link 5110G.5110G je primao signal prego grid antene pa slao na tendu,a tenda sirila signal po kuci.
 
Natrag
Top