Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Jel ima neko iskustva s wireless na 5 ghz? Trebalo bi da je veza bolja i stabilnija jer ta frekvencija nije zasićena kao na 2,4 Ghz. Vidim da su se pojavili tableti i adapteri koji imaju mogucnosti za obe frekvancije.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Jel ima neko iskustva s wireless na 5 ghz? Trebalo bi da je veza bolja i stabilnija jer ta frekvencija nije zasićena kao na 2,4 Ghz. Vidim da su se pojavili tableti i adapteri koji imaju mogucnosti za obe frekvancije.

Da,ima i rutera koji su dual band,rade na 2,4 i 5ghz u isto vreme.bolja je frekfencija i vece brzine mogu da se prenesu.
5ghz je BMW a 2,4ghz ti je fiat,idu oba ali BMW brije :roll:
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Sta misliš ovom adapteru

TL-WDN3800

Uzeo bih ga ali ako se ispostavi da hvata signal losije od jeftinih USB adaptera bacio sam pare.
U stvari me vise zanima 5ghz, da vidim koliko je gusta ta mreza u mojoj okolini.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Sta misliš ovom adapteru

TL-WDN3800

Uzeo bih ga ali ako se ispostavi da hvata signal losije od jeftinih USB adaptera bacio sam pare.
U stvari me vise zanima 5ghz, da vidim koliko je gusta ta mreza u mojoj okolini.

za to ti treba i antena na 5ghz da bi uhvatio signale iz okoline.
Sa tim cackalicama na njima nema leba.Kod nas nije zastupljeno 5hz za obicne korisnike.
5GHZ koriste provajderi za linkove i primopredajne antene ali za kacenje na njih neces da se ofajdis jer tu neces da prodjes.
Moj savet ti je ne bacaj pare na to :)
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Imam jedan prazan slot na kompu pa sam hteo da ubacim, ali odustao sam najvise zbog cene, 3590 je previse. Na sajtu winwina 4000 din. :smisi:
 
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
404
pozdrav svima imam mali problemcic. imam 2 rutera tplink tl-wr743nd jedan je sa antenom i drugi bez antene ali je prikopčana vanjska antena na nj pomoću koje se hvata signal stitar extremenet od navodnih 4mbita najcešće je to između 2,5 do 3.24 nikad ni blizu 4 nije bilo

http://www.speedtest.net/my-result/4634467074

http://www.speedtest.net/my-result/4640847535

jedan komsija mi nudi mogućnost da se prikopčam kod nj na wifi sa sigurnih 4mbita

kako da poništim postavke na ruteru od postojeće mreže i spojim se na komšiju?

jasno mi je da u web upišem tplinklogin.net sa user i pass admin i tako pristupim ruteru (sa antenicom) ali kako da nađem bilo koga u komšiluku nigdje ne vidim opciju?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pozdrav svima imam mali problemcic. imam 2 rutera tplink tl-wr743nd jedan je sa antenom i drugi bez antene ali je prikopčana vanjska antena na nj pomoću koje se hvata signal stitar extremenet od navodnih 4mbita najcešće je to između 2,5 do 3.24 nikad ni blizu 4 nije bilo

http://www.speedtest.net/my-result/4634467074

http://www.speedtest.net/my-result/4640847535

jedan komsija mi nudi mogućnost da se prikopčam kod nj na wifi sa sigurnih 4mbita

kako da poništim postavke na ruteru od postojeće mreže i spojim se na komšiju?

jasno mi je da u web upišem tplinklogin.net sa user i pass admin i tako pristupim ruteru (sa antenicom) ali kako da nađem bilo koga u komšiluku nigdje ne vidim opciju?

Tesko da ces imati konstantnih 4mbita,jedino ako nije pored tebe na desetak metara.
Treba prvo da da usmeris antenu kakomsijinom ruteru tu sto je na krovu (vanjsku)
Treba da resetujes taj uredjaj u koji ti je usrafljena ta vanjska antena posto su podesavanja u njemu verovatno od tog provajdera.
Ako neznas sta radis i ako zelis da se vratis na taj net kasnije to nece biti izvodljivo jer treba da se ponovo vrate podesavanja od tog provajdera ciji internet sada koristis.

Evo video pa baci pogled ali ti nebi preporucio da cackas podesavanja ako neznas sta radis.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
90
imam otkljucan wireless u firmi ali je problem sto u mojoj kancelariji hvata samo jednu tackicu i to u nekom cosku,radi par minuta pa onda pukne....da li postoji ikakav nacin da se signal "pojaca" ???
 
Natrag
Top