Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
293
Zile, Brute force sa aircrackom za napad koristi wordlist (dictionary)... verovatno mislis na "crunch" gde se ubacuju sva slova azbuke (velika i mala) sa brojevima od 0-9 i simbolima :);,.-!$#"/&...)... Mislim da tvoj preporuceni program "Word field" isto koristi dictionary za napad...
Koliko sam video na netu WeedSmoker1-ov "Wifislax" je Španski derivat Linuxa...
Ja sam skinuo najnoviji Kali Linux (unapredjeni BackTrack) ima kamaru programa... ocitava mi karticu sa Ralinkovim drajverom RT2870 sa kojom su izgleda prethodne verzije imale problema sa injection...
Naprotiv za bruteforce ti ne treba wordlista,zato postoji nesto sto se zove dictionary attack a to se odnosi na koristenje kompletnih reci ,bruteforce kao sto si i sam rekao koristi slova i brojeve od cega pravi reci tj mixa sva slova dok ne dodje do prave reci ,wordfield je po meni super program ,za brute force mozes koristiti i jack the ripper i hidru ,ali wordfield po meni je najlaksi i najednostavniji za pocetnike .
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
Cekaj bre konobar kako nema veze sa internetom... pa ovo o cemu mi pricamo je bas o internetu to jest da ga imas preko WI-FI-ja ili ako vec imas da dobijes brzi... evo sada djaram kod tvog gazde Živana gde radis (elite-hotel, elite-brdo, elite-palestina...)... haha salim se u pravu si presli smo na Linux...
Pozzz...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Cekaj bre konobar kako nema veze sa internetom... pa ovo o cemu mi pricamo je bas o internetu to jest da ga imas preko WI-FI-ja ili ako vec imas da dobijes brzi... evo sada djaram kod tvog gazde Živana gde radis (elite-hotel, elite-brdo, elite-palestina...)... haha salim se u pravu si presli smo na Linux...
Pozzz...


hehe to o cemu pricamo je hakovanje necije zasticene wifi mreze sto znaci o tome ne bi trebalo nigde da se pise jer je to nelegalno na prvom mestu :)

inace kod Gazda Zivana ne radim odavno a sto se tice djaranja imali smo jednog takvog sa pemaca koji je to isto radio kao ti sad sto se hvalis pa kad mu je Zivan poslao papir na kom se nasao njegov PC sa mac adresom kartice iz racunara i sa snimnjenim sadrzajem koji je pregledavao i logovao se sa mail adresom na sajtove decko se ukocio,uz to mu je i poslao zakon.

Dobro razmisli ako resis da hakujes neki wifi pogotovo od wireless provajdera jer nisi svestan sta ti sve ostavljas od podataka njemu na njegovom serveru dok surfujes srecan sto si postao haker na trenutak.

ovo ti kazem cisto za tvoje dobro jer znam kako je decko mogo da naj..e samo zbog toga sto je mislio da je haker :) pozzz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A mozda doktor jare hakuje sa lapa krstareci gradom i jeduci krofne i na svaka dva sata instalira novi OS...a ... sta kazes na to....
kola-gif.57408
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
hehe to o cemu pricamo je hakovanje necije zasticene wifi mreze sto znaci o tome ne bi trebalo nigde da se pise jer je to nelegalno na prvom mestu :)

inace kod Gazda Zivana ne radim odavno a sto se tice djaranja imali smo jednog takvog sa pemaca koji je to isto radio kao ti sad sto se hvalis pa kad mu je Zivan poslao papir na kom se nasao njegov PC sa mac adresom kartice iz racunara i sa snimnjenim sadrzajem koji je pregledavao i logovao se sa mail adresom na sajtove decko se ukocio,uz to mu je i poslao zakon.

Dobro razmisli ako resis da hakujes neki wifi pogotovo od wireless provajdera jer nisi svestan sta ti sve ostavljas od podataka njemu na njegovom serveru dok surfujes srecan sto si postao haker na trenutak.

ovo ti kazem cisto za tvoje dobro jer znam kako je decko mogo da naj..e samo zbog toga sto je mislio da je haker :) pozzz
To o cemu pricamo prvenstveno je namenjeno testiranju sigurnosti mreze a na svakom pojedincu ostaje da odluci da li ce samo za to da koristi...
Zasto haker na trenutak... valjda haker dok ga ne uhvate... haha opet se salim... taj mali iz naselja Pemci je verovatno koristio neku od drustvenih mrezi gde na izvolte stoje svi njegovi podaci... nije koristio neki od gmailova... inace brzine neta kod Zivana su nikakve a on tezak duduk citam na elitesecurity gde lupa i kaze da za Wireless ne valja jaka antena... ja se ne hvalisem da sam haker vec se malo salim i zezam...
Zemo (konobar) hvala na upozorenju ali trebao bi da upozoris i ove sto zele da se prikace na slobodan ruter (u zadnje vreme sve ih vise) jer ima ljudi koji namerno ostave otvorenu mrezu i prikace se izmedju rutera i hakera pa haker bude hakerisan...

@bazilik ne mora setnja gradom vec na nekoj visini sa dobrom karticom, kratkim kablom i jakom antenom...
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
19
Da li je moguce na kablovski internet brzine download 512 kbps instalirati wi fi router (koji ne dobijam u paketu)i da li njegovim prikljucenjem usporavam ionako sporu propusnu moc interneta. Znam da je internet spor, dobijam ga gratis uz postojeci tv i telefon paket i koristio bih ga za viber i pregledanje internet sajtova na mobitelu.
Hvala puno,
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
19
Rekli su mi da je ce to biti skoro neupotrebljivo jer kada se jos prikljuci router brzina ce biti jos sporija , a meni bez bezicne opcije internet ne vrijedi.
 
Natrag
Top