Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.134
Rekli su mi da je ce to biti skoro neupotrebljivo jer kada se jos prikljuci router brzina ce biti jos sporija , a meni bez bezicne opcije internet ne vrijedi.

Ko ti je rekao on ti je i slagao....oprosti na pitanju ali bih volio znati koji to operater daje internet te brzine...to je malo bolje od dial up-a....
 
Učlanjen(a)
24.11.2014
Poruka
2
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Imam jedan veliki problem.Kacim se na WIFI antenom povezanom na AP, a AP sam sa racunarom spojio mreznim kablom. Imam sifru za net na koji se kacim, povezem se normalno ali mi posle 15 minuta net nestane, javlja mi sledecu gresku:

78751_157525036_11.JPG


Bez mogucnosti da se problem resi. Ne znam gde je problem, da nije AP odsvirao svoje? To je neki TPLink (TL-WA701ND) i stoji napolju u nekoj kutiji, pa se pitam da ga nije vlaga uhvatila (vadio sam ga, susio) ili sta vec, ovo mi je prvi AP koji imam pa nisam upoznat bas sa njima. Na mobilnom vidim mrezu, kad hocu da se nakacim ona nestane i tako uvek.

Sta moze da bude problem? Ja se kacim na jednu WIFI mrezu koja takodje ide preko nekog WIFI rutera pa me zanima da li je moguce da ima neka zastita na tom ruteru, sta znam. Mada, u tom slucaju ne bih mogao da se nakacim, jer mi net funkcionise nekih 15 minuta i onda nestane a kad trazim problem izbaci mi to sa slike iznad.

Nadam se da ce neko znati da me uputi na resenje problema, dal da kupujem novi AP ili ima nade da se ovo resi na drugi nacin.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam jedan veliki problem.Kacim se na WIFI antenom povezanom na AP, a AP sam sa racunarom spojio mreznim kablom. Imam sifru za net na koji se kacim, povezem se normalno ali mi posle 15 minuta net nestane, javlja mi sledecu gresku:

78751_157525036_11.JPG


Bez mogucnosti da se problem resi. Ne znam gde je problem, da nije AP odsvirao svoje? To je neki TPLink (TL-WA701ND) i stoji napolju u nekoj kutiji, pa se pitam da ga nije vlaga uhvatila (vadio sam ga, susio) ili sta vec, ovo mi je prvi AP koji imam pa nisam upoznat bas sa njima. Na mobilnom vidim mrezu, kad hocu da se nakacim ona nestane i tako uvek.

Sta moze da bude problem? Ja se kacim na jednu WIFI mrezu koja takodje ide preko nekog WIFI rutera pa me zanima da li je moguce da ima neka zastita na tom ruteru, sta znam. Mada, u tom slucaju ne bih mogao da se nakacim, jer mi net funkcionise nekih 15 minuta i onda nestane a kad trazim problem izbaci mi to sa slike iznad.

Nadam se da ce neko znati da me uputi na resenje problema, dal da kupujem novi AP ili ima nade da se ovo resi na drugi nacin.

ako mozes da postavis slike iz ap podesavanja u trenutku kad nemas neta?

da vidim dhcp i ip adresu u samom ap-u,to izgleda ovako kao ispod otprilike

verovatno ti sam ap pravi problem jer lan na PC dobija ip od ap-a.

da li je net koji uzimas sa nekog javnog mesta ili je privatan signal?
postoje ruteri sa kontrolom protoka koji na primer uredjaju koji se nakaci dodeljuju ip adresu i dozvolu koriscenja neta na 15min posle toga se uredjaj koji je povezan mora otkaciti sa tog rutera skroz da bi dobio novu ip i novih 15min koriscenja
to je uglavnom na javnim mestima i u lokalima i kaficima.


Screenshot_12.png
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
@konobar019 Problem je sto je AP takav da ne mogu da mu pristupm kad se nakacim na neku mrezu dok ga ne resetujem, pisao sam vec o tome, to je do rutera. Da bih mu pristupio moram da ga resetujem.

Mreza na koju se kacim je privatna, na bezinskoj pumpi,nije otvorena za goste, ali imam sifru. Znam da je kod njih neki Linkys ruter, ne znam model, nisam zavirivao. Kad se nakacim odem na adresu tog rutera ali ne znam podatke da se logujem, na Admin/Admin i slicno ne uspevam, kad bih usao iskljucio bih to.

Prvi put kad sam se kacio je radio oko 15-ak minuta, danas nesto duze. Ne znam do cega je..

DHCP na mom AP treba da bude DISABLED ili ENABLE ?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
@konobar019 Problem je sto je AP takav da ne mogu da mu pristupm kad se nakacim na neku mrezu dok ga ne resetujem, pisao sam vec o tome, to je do rutera. Da bih mu pristupio moram da ga resetujem.

Mreza na koju se kacim je privatna, na bezinskoj pumpi,nije otvorena za goste, ali imam sifru. Znam da je kod njih neki Linkys ruter, ne znam model, nisam zavirivao. Kad se nakacim odem na adresu tog rutera ali ne znam podatke da se logujem, na Admin/Admin i slicno ne uspevam, kad bih usao iskljucio bih to.

Prvi put kad sam se kacio je radio oko 15-ak minuta, danas nesto duze. Ne znam do cega je..

DHCP na mom AP treba da bude DISABLED ili ENABLE ?


ako ti vec svesno taj ap pravi problem mozda bi trebao da ga menjas nekim boljim gde bi mogao da upravljas sa njime i vidis stase desava,rado bi ti pomogao ali ne vidim kako obzirom da znas da te ruter zeza.

preporucujem ti ovaj sto ja imam vidi se model na slici pa ako ti ne bude trebao sutra kao ap imas i druge modove u njemu.
 
Natrag
Top