Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
Nije to nikakva muka ne kopam sanac... haha salim se... nasao sam nesto na Hrvatskom... nego da ne kvarimo temu o WIFI-ju ja tek sada video da ovde na forumu ima posebno deo o Linuxu... Pozzz
 
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
293
ja sam trazio takodje i to nisam nigde uspeo da nadjem zato sam i odustao od te ideje,veruj mi nije vredno tolike muke i truda.inace i ako imas tako nesto morao bi kompjuter da ostavos par dana da radi da bi to uspeo da probije cak je pitanje dal bi uspeo i tada .
moj savet ti je da se ne mucis :)

pa ima kolko oces srpskih wordlista na netu samo trazi srpski dic file ,ima kompletan recnik u txt i dic formatu,ali prvo treba pokusati sa reaverom ako routeri podrzavaju wps ,sa reverom to iden na brzaka samo odradi wash vidi da li koji router u blizini podrzava wps .Ako ne onda se ide brute force sa aircrackom.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
Bravo zilex svaka cast nasao sam... kod mene vecina rutera je WPA ili WPA2 sa ugasenim WPS...
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Za te namene bih preporucio svima WI-FI slax i TP-Link422g...wpa i wpa2 sam probijao za odprilike 20 min,jedini uslov je bio da cekam da komsa koristi net...sa wordlistama traje jako dugo i nekako sam uvek odustajao
 
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
293
Bravo zilex svaka cast nasao sam... kod mene vecina rutera je WPA ili WPA2 sa ugasenim WPS...
Ja ti ipak preporucujem buteforce sa aircrackom nego dic attack bas ti treba dobra wordlista za dic attack sa velikim i malim slovima sa brojevima itd ,brute force moze stvarno potrajati ali kljuc se nadje samo skini wordfield i namesti velicinu reci tj broj slova u reci i probace sve moguce kombinacije dok ne nadje kljuc .
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ja ti ipak preporucujem buteforce sa aircrackom nego dic attack bas ti treba dobra wordlista za dic attack sa velikim i malim slovima sa brojevima itd ,brute force moze stvarno potrajati ali kljuc se nadje samo skini wordfield i namesti velicinu reci tj broj slova u reci i probace sve moguce kombinacije dok ne nadje kljuc .

svaka cast ja sam se mlatio sa time jedno vreme i kad sam video koliko i sta mi treba za wpa2-psk digo sam ruke od tog.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
Ja ti ipak preporucujem buteforce sa aircrackom nego dic attack bas ti treba dobra wordlista za dic attack sa velikim i malim slovima sa brojevima itd ,brute force moze stvarno potrajati ali kljuc se nadje samo skini wordfield i namesti velicinu reci tj broj slova u reci i probace sve moguce kombinacije dok ne nadje kljuc .
Zile, Brute force sa aircrackom za napad koristi wordlist (dictionary)... verovatno mislis na "crunch" gde se ubacuju sva slova azbuke (velika i mala) sa brojevima od 0-9 i simbolima :);,.-!$#"/&...)... Mislim da tvoj preporuceni program "Word field" isto koristi dictionary za napad...
Koliko sam video na netu WeedSmoker1-ov "Wifislax" je Španski derivat Linuxa...
Ja sam skinuo najnoviji Kali Linux (unapredjeni BackTrack) ima kamaru programa... ocitava mi karticu sa Ralinkovim drajverom RT2870 sa kojom su izgleda prethodne verzije imale problema sa injection...
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Zile, Brute force sa aircrackom za napad koristi wordlist (dictionary)... verovatno mislis na "crunch" gde se ubacuju sva slova azbuke (velika i mala) sa brojevima od 0-9 i simbolima :);,.-!$#"/&...)... Mislim da tvoj preporuceni program "Word field" isto koristi dictionary za napad...
Koliko sam video na netu WeedSmoker1-ov "Wifislax" je Španski derivat Linuxa...
Ja sam skinuo najnoviji Kali Linux (unapredjeni BackTrack) ima kamaru programa... ocitava mi karticu sa Ralinkovim drajverom RT2870 sa kojom su izgleda prethodne verzije imale problema sa injection...
WIFI slax ima i meni na engleskom...probaj bugtraq :mig:
 
Natrag
Top