Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
Ako moze pomoc imam WiFi GRID antenu 20 dbi 2,4 GHz sa 15m kabla i imam PCI Wireless AirLive WL-5460PCI karticu u racunaru na koju je povezana antena,e sada ne znam da li je ona bas dobra a ujedno malo je i otisla pa sam imao u planu da kupim ovo TL-WN7200ND - Welcome to TP-LINK ili neku bolju Wireless karticu(po vasoj preporuci) pa me zanima sta bi bilo bolje da uzmem
Djole977, taj tp link wn7200ND je stvarno zadovoljavajuci usb wifi adapter. Ako zelite jeftinije resenje ,mozete uzeti i tp link 722NC wifi usb adapter koji je takodje zadovoljavajuci i mozete ga naci po povoljnim cenama u winwin radnjama. Veliki pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav! E ovako, kupila sam onu krovnu antenu za wireless 2,4 Ghz i dobila SMA kabal sa ovakvim zavrsecima http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/m5-GnEuk9ei4E35fht5NLkw.jpg. E sad, mene zanima sta treba da kupim od uredjaja da bih povezala ovu antenu sa tim i da bi taj uredjaj slao bezicno signal u celom stanu (koji je velicine 30 kvadrata) na vise uredjaja? Hvala unapred na odgovoru!
treba ti AP i ruter da bi moglsa to sto zelis,oko 5000din
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozz,ako moze pomoc u vezi wireless-a. Naime imam laptop dell i ne vidi mi mrezu ,a znam da postoji ta mreza
i da je dobar signal jer se bez problema konektujem sa drugim laptopom i mob.
Mislio sam da je do sistema ,pa sam i promjenio WIN 7 sa 64 na 32 , zatim sam i driver reinsatilao ,
pokusavao sam s nekim programima tipa find wifi ,wifi locator , medjutim opet ne vidi tu mrezu.
Konfigurisao sam i mauelno (add manage wireless networks), al uzalud.


Inace laptop se moze konektovati na wireless na one mreze koje vidi ,cak sto me vise nervira kod ovog laptopa
je to sto on vidi vise mreza nego ovaj moj drugi laptop.
Isti problem mi se desava ,ako odem u neki drugi lokal koji ima wifi takodje ga ne vidi ,al vidi susjedne .
(Dok npr. Na nekom trecem mjestu bez problema konektujem na mrezu tog treceg mjesta).

lap top je verovatno radjen za drugo trziste i skenira wifi samo do 11 kanala inace u evropi je standard 13 kanala,kada se neki singal od wifija nadje na 12 i 13 kanalu onda ga taj laptop ne vidi.kupi usb wifi neki npr.tplink i neces imati taj probl.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ako moze pomoc imam WiFi GRID antenu 20 dbi 2,4 GHz sa 15m kabla i imam PCI Wireless AirLive WL-5460PCI karticu u racunaru na koju je povezana antena,e sada ne znam da li je ona bas dobra a ujedno malo je i otisla pa sam imao u planu da kupim ovo TL-WN7200ND - Welcome to TP-LINK ili neku bolju Wireless karticu(po vasoj preporuci) pa me zanima sta bi bilo bolje da uzmem

ok je taj tplink uzmi slobodno sto se tice kartice za pc slot ja preporucujem REINKJET odlicne su i imam dobra iskustva.
 
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruka
3
Pozdrav svima. Imam 2 uredjaja: access point (AP) Tp-Link WA500G i ruter Netgear WND3400. AP je konektovan na adsl internet (komsijin) i internet na racunaru radi. Ali, kada povezem AP i ruter da bih napravio bezicnu mrezu u mojoj kuci internet ne radi ni na racunaru ni bezicno. Saljem link sa slikama o podesavanjima da bi vam bilo lakse da mi pomognete:
View image: 1
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav svima. Imam 2 uredjaja: access point (AP) Tp-Link WA500G i ruter Netgear WND3400. AP je konektovan na adsl internet (komsijin) i internet na racunaru radi. Ali, kada povezem AP i ruter da bih napravio bezicnu mrezu u mojoj kuci internet ne radi ni na racunaru ni bezicno. Saljem link sa slikama o podesavanjima da bi vam bilo lakse da mi pomognete:
View image: 1

na AP treba dhcp da ti bude ukljucen da bi ruter kada ga zakacis dobio ip adresu.
ruter ubodes u bilo koji lan port u tom ap i u wan port natom ruteru.
na ap ne treba da diras wireless setings ako je u klijent mode.
namestis na klijent i stavis ssid i mac ako trazi i normalno user i pass ako je zakljucana mreza.
ovo ti je za ap.

na ruteru ti ide sve automatski,cim odradis na AP ovo sto sam ti rekao ostalo ne bi trebalo da bude problem.pozz
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
174
lap top je verovatno radjen za drugo trziste i skenira wifi samo do 11 kanala inace u evropi je standard 13 kanala,kada se neki singal od wifija nadje na 12 i 13 kanalu onda ga taj laptop ne vidi.kupi usb wifi neki npr.tplink i neces imati taj probl.

Da ,laptop je iz amerike ; da li se taj problem moze rjesiti ako zamjenim wifi karticu u laptopu.
Zaita sve pohvale na strucnim odgovorima koje dajes na forumu :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Da ,laptop je iz amerike ; da li se taj problem moze rjesiti ako zamjenim wifi karticu u laptopu.
Zaita sve pohvale na strucnim odgovorima koje dajes na forumu :)

vidi mozda da ali nisam siguran za to,trebalo bi da resi,za usb znam da hoce jer je nov hardver sa drajverima i to ce raditi sigurno,trebala bi takodje i zamena wifi kartice na isti nacin da pomogne.hvala puno za pohvalu,trudim se da samo realno odgovorim svakom na bilo kakav problem,ono sto neznam proguglam,uvek ima resenja na netu :) pozz
 
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruka
3
na AP treba dhcp da ti bude ukljucen da bi ruter kada ga zakacis dobio ip adresu.
ruter ubodes u bilo koji lan port u tom ap i u wan port natom ruteru.
na ap ne treba da diras wireless setings ako je u klijent mode.
namestis na klijent i stavis ssid i mac ako trazi i normalno user i pass ako je zakljucana mreza.
ovo ti je za ap.

na ruteru ti ide sve automatski,cim odradis na AP ovo sto sam ti rekao ostalo ne bi trebalo da bude problem.pozz

Ukljucen dhcp na AP-u, lampica kod rutera prelazi u plavu boju sto znaci da ima komunikacije ali internet i dalje ne radi. Da li nesto kod rutera treba da se podesava, cuo sam za neki bridge mode, ili da se ruter prebaci u ap mode.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ukljucen dhcp na AP-u, lampica kod rutera prelazi u plavu boju sto znaci da ima komunikacije ali internet i dalje ne radi. Da li nesto kod rutera treba da se podesava, cuo sam za neki bridge mode, ili da se ruter prebaci u ap mode.

ruter mozda ima istu ip adresu kao ap npr.192.168.1.1 i onda nece raditi moras da promenis adresu jednog od ta dva u na primer 192.168.0.1 na primer.
ne diraj nikakav bridge mode niti ap,video sam da ti je to dual ruter koji radi na 2,4ghz i na 5ghz
Access Point treba da bude ukljucen i kabal iz lan porta ap-a treba da bude u ruteru u wan portu.
 
Natrag
Top