Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
02.11.2013
Poruka
2
Imam pitanje !
Uključim laptop s windows 8.1 64 bit i kad idem na internet stranicu mi ne otvara piše da ta stranica nije dostupna
a kad pogledam više kaže da je problem u DNS-u i onda moram prekidati vezu ili ulaziti u ruter da menjam kanal ruter je adsl Ziksel a drajver za wifi je Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC zašto mi to nespaja automacki da mogu pregledavati internet.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam pitanje !
Uključim laptop s windows 8.1 64 bit i kad idem na internet stranicu mi ne otvara piše da ta stranica nije dostupna
a kad pogledam više kaže da je problem u DNS-u i onda moram prekidati vezu ili ulaziti u ruter da menjam kanal ruter je adsl Ziksel a drajver za wifi je Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC zašto mi to nespaja automacki da mogu pregledavati internet.

stavi ruter rucno na kanal broj 6,ne na automatski i neces imati tih problema.
laptop ti je radjen za neko drugo trziste i verovatno ne skenira 13 kanala vec samo 11 i kad ruter prebaci signal na 12 ili 13 kanal onda ga laptop ne vidi jer ne skenira te frekfencije i nema za sta da se zakaci.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Kasda KW5815 ADSL2+ Wireless Router-koliko mu je udaljenost
nista to poseban ruter nije cak je i slab u odnosu na klasicne rutere kojih ima u srbiji tj. koji se koriste kod nas najvise.kinez i to onaj naj jeftiniji nema ni kod proizvodjaca na sajtu taj info o dometu wfi.moj savet je da ga zaobidjes ako mozes.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Prijatelj ima sledeci problem:
sve je spojeno ovako :
nDTsaqC.png


kad se ukljuci Wireless router (radi dobijanja neta na mobilnom uredjaju) onda se izgubi internet na PC1 !!

savetovao sam mu da iskljuci pa ukljuci swich (koji je na tavanu) i internet se vrati na PC1

u cemu je problem ?

mrezna kartica na PC1 je setovana na automatsko dodeljivanje IP i DNS
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Prijatelj ima sledeci problem:
sve je spojeno ovako :
nDTsaqC.png


kad se ukljuci Wireless router (radi dobijanja neta na mobilnom uredjaju) onda se izgubi internet na PC1 !!

savetovao sam mu da iskljuci pa ukljuci swich (koji je na tavanu) i internet se vrati na PC1

u cemu je problem ?

mrezna kartica na PC1 je setovana na automatsko dodeljivanje IP i DNS

verovatno tj sigurno problem pravi taj svich na tavanu,ako kada se on resetuje svi uredjaji na mrezi dobiju net nema sta drugo da bude.obicno hoce ovako da zeza dhcp na ruterima ali ako kazes da resetom tog svica dobijaju net svi uredjaji on je sigurno probl.ima tplink sviceva sa 8 porta ne verujem da su vise od 500-1000din.
 
Učlanjen(a)
02.11.2013
Poruka
2
stavi ruter rucno na kanal broj 6,ne na automatski i neces imati tih problema.
laptop ti je radjen za neko drugo trziste i verovatno ne skenira 13 kanala vec samo 11 i kad ruter prebaci signal na 12 ili 13 kanal onda ga laptop ne vidi jer ne skenira te frekfencije i nema za sta da se zakaci.
Hvala na odgovoru pomoglo mi je :
Još jedno pitanje kako se s laptopa povezati s tv preko
WiFi Miracast s iphona uspjevam ali s laptopa ne u iphonu imam My Remonte kako to uspjeti s Windows 8.1 na laptopu Tosiba 850 c tu opciju podržava rekli su mi u pomoći My Philips
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
38
To ces uraditi tako sto ces prvo na tv-u prvo izabrati opciju Screen Mirroring. Nakon toga ti je tv spreman za konekciju sa ostalim uredjajima.
Zatim ces u tvom laptopu sa OS Windows 8.1 otici u Devices-->Project (precica u desnom izlazucem baru) i ovde ce ti ponuditi opciju da dodate (add display) displej. U ponudjenoj listi uredjaja ces pronaci tvoj tv (npr. Samsung Smart TV) i kada ga izaberes na TV-u ce ti se pojaviti pin kod koji treba da ukucas u polje koje ti se ponudilo nakon selekcije tv-a na laptopu, ides na OK i ukoliko si pin kod pravilno ukucao TV ce odmah poceti da ucitava ekran kao sto ti je i na laptopu.

Napominjem da TV mora da podrzava WiFi Miracast.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
Želim instalirati Grid antenu od 16 db
pa me zanima mogu li ju nekim kablom direktno spojiti na usb adapter TL W722NWN tako da što več treba da se spoji ta antena i da sve to radi.
Sta mi treba od drivera?
 
Natrag
Top