Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
14.09.2013
Poruka
23
Imam telekomov ruter neki HUAWEi stojeci model-beli.Dosta je slab signal, pa ako kupim neki modem za oko2k u prodavnici; da li ce biti bolji signal wifi-ja?
 
Član
Učlanjen(a)
14.06.2013
Poruka
4
Ako moze mala pomoc
Zanima me sledece imam Wireless AirLive WL-5460PCI karticu ciji je standard 802,11G a ruter ima standard pored ostalih-(802.11b,802.11g,802.11b+g,802.11n,802.11g+n) i 802.11 b+g+n pa me zanima da li ce biti neki efikasniji i bolji rad ako kupim Wireless karticu sa podrzanim standardom 802.11 b+g+n i ako stavim ruter na taj predajni standard
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Želim instalirati Grid antenu od 16 db
pa me zanima mogu li ju nekim kablom direktno spojiti na usb adapter TL W722NWN tako da što več treba da se spoji ta antena i da sve to radi.
Sta mi treba od drivera?

ta antena tj grid ima svoj kabal,inace max duzina na kojoj ce raditi sa prihvatljivim gubicima je 15m usrafis je u taj usb i to je to.naravno usmeris antenu prema komsiji :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam telekomov ruter neki HUAWEi stojeci model-beli.Dosta je slab signal, pa ako kupim neki modem za oko2k u prodavnici; da li ce biti bolji signal wifi-ja?

da to su hg modeli koji nisu bas nesto ekstra sto se tice stabilnosti i signala,koliki prostor oces da pokrijes i kako izgleda otprilike?ovo mi treba da bih znao sta da ti preporucim jer ni obicni ruteri nisu bas nesto ekstra sa signalom.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ako moze mala pomoc
Zanima me sledece imam Wireless AirLive WL-5460PCI karticu ciji je standard 802,11G a ruter ima standard pored ostalih-(802.11b,802.11g,802.11b+g,802.11n,802.11g+n) i 802.11 b+g+n pa me zanima da li ce biti neki efikasniji i bolji rad ako kupim Wireless karticu sa podrzanim standardom 802.11 b+g+n i ako stavim ruter na taj predajni standard


nista sto ces ti da osetis, N je znatno bolji i kad ga stavis na ruteru a kartica ga normalno vidi bice stabilnija veza izmedju ta dva uredjaja,ne bacaj pare bezveze tebi kao obicnom korisniku nista posebno to ne znaci.
 
Učlanjen(a)
14.09.2013
Poruka
23
da to su hg modeli koji nisu bas nesto ekstra sto se tice stabilnosti i signala,koliki prostor oces da pokrijes i kako izgleda otprilike?ovo mi treba da bih znao sta da ti preporucim jer ni obicni ruteri nisu bas nesto ekstra sa signalom.
untitled.png

To je otprilike plan kuce. Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
untitled.png

To je otprilike plan kuce. Hvala

vidi ruter ti je definitivno na losem mestu u kuci,najbolje mesto bi bio taj prostor u sredini kuce sto imas,tu da se nalazi,sto vise zidova imas izmedju kompa i rutera to ce signal biti gori,najbolje bi bilo u sredini da bude jer bi tada u svim pravcima imao po jedan zid samo kao prepreku.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.827
Kako se zove dzek sto ide iz Grid antene u tl 722N? Pokvario se pa da narucim.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
34
Pozdrav, prosli puta sam imala problem sa fejsom i bilo je nesto do njih, to sad sve ok.
Evo poslednjih mjesec i po dana meni internet navece katastrofa. Konektovano sve, signal dobar ali nece da otvara stranice.
Internet mi je ovaj iz Bijeljine i ja sam ih odmah zvala, prvo nisam mogla uopste da se konektujem na svoju mrezu nego me uvijek prebacivalo na drugu koja je takodje iz ove firme ciji ja net koristim. Poslali su mi covjeka jednog da vidi u cemu je problem, on je dolazio i kao ubacio mrezu samo u profil i to je to. Posle sat i po, meni je opet net bio katastrofa i evo jos uvijek, ne razumijem u cemu je problem, ujutru i u toku dana pa sve do mozda 3,4 posle podne je ok, ali zato navece haos, nista nece da otvori. Pa me zanima da li znate u cemu je problem? Sta mislite do cega bi ovo moglo biti? Hvala vam puno!
 
Natrag
Top