Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
Tomy, mozes mi poslati neku sliku kako da spojim neki dual ruter sa modemom i kakvi kablovi tu idu...
Reci mi samo jos zbog cega dual ruter....obican ruter sa najmanje 4 porta koji moze da ti pusti net wirelessom i lanom. tu vam treba samo lan kabal da spojis taj nov ruter sa tvojim modemom od interneta i to je to druze.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
http://s23.postimg.org/spnpuiwwr/slika_rutera.png
Evo kako je prikacena mreza sa SBB netom.Imam problem kad prikacim ruter na sbb modem i da imam bezicno net.Lap top uhvati mrezu od rutera i konektuje se ali nemam izlaz na net.
Ruter je HG530
Modem atlantic 2100
Kako da resim ovaj problem?
Postovani Rade,da li je taj wifi ruter HG 530 onaj ruter od adsl-a koji ima ptt uticnicu? Ako jeste onda ne verujem da ce se sloziti sa tvojim sbb modemom jer tom HG530 ruteru net stize preko ptt kabla i onda salje na wifi i na lanove . poz druze
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
Reci mi samo jos zbog cega dual ruter....obican ruter sa najmanje 4 porta koji moze da ti pusti net wirelessom i lanom. tu vam treba samo lan kabal da spojis taj nov ruter sa tvojim modemom od interneta i to je to druze.

pa od ovog sto hocu da kupim, kaze ima dual ruter sa dvije antene,. jel to isto samo spojim u jedan lan (gledao sam video za spajanje sa motorola modemom) tjst. lan kablo iz modema ide u ruter, i iz rutera mi treba jos jedno kablo da spojim u PC.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Konobar, druže, opet mi treba tvoja pomoć. Kako da na tv-u koji ima ugradjen wi-fi, na udaljenosti od 50m (druga kuća u dvorištu) pojačam signal, kako bi internet radio? Ako treba još nešto od podataka, tu sam. :???:

sta imas sa strane odakle saljes tj odakle hoces da saljes,kod tv tesko da mozes sta da radis.
daj mi info kako i sta imas gde pa da vidimo.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
http://s23.postimg.org/spnpuiwwr/slika_rutera.png
Evo kako je prikacena mreza sa SBB netom.Imam problem kad prikacim ruter na sbb modem i da imam bezicno net.Lap top uhvati mrezu od rutera i konektuje se ali nemam izlaz na net.
Ruter je HG530
Modem atlantic 2100
Kako da resim ovaj problem?

rade situacija je sledeca,huawei modeli imaju problema sa dhcp u prevodu sa automatskim deljenjem ip adresa preko wfi.
svaki uredjaj koji se kaci za njega tesko dobija automatski ip i time i net.
moj savet kupi jedan tplink ruter ima ih do 2000din brdo,ugasi wfi na tom hg250 povezi ih kablovima medjusobno i ukljuci wfi na tplinku.
zakljucak:neces vise imati bilo kakvih problema sa bilo kojim uredjajem koji ces kaci na taj wfi.
ja imam adsl hg520 i isto je sranje ako mi nestane struja i dodje a uredjaji mi nisu upaljeni npr laptop ili tel da bi trazili istog momenta ip nece nista da mi radi.onda palim sve zivo u kuci sto radi na wifi i resetujem ruter tj ugasim i upalim.kad to odradim radi sve normalno dok se opet ne zabode ruter i tako stalno.mrzi me da kupim ruter :) a u sustini to je problem,resenje je samo ruter :)pozzz

da inace kao sto rece tomy12 to je adsl ruter kako ga uopste povezujes na sbb kablovski modem :???:?
i da ako pitas kako ti radi desktop racunar preko njega, radi zato jer se kada se poveze preko lan portova direktno svaki od tih adsl rutera se pretvara u svich.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pa od ovog sto hocu da kupim, kaze ima dual ruter sa dvije antene,. jel to isto samo spojim u jedan lan (gledao sam video za spajanje sa motorola modemom) tjst. lan kablo iz modema ide u ruter, i iz rutera mi treba jos jedno kablo da spojim u PC.

DJ ajde polako,lepo ti nama kazi sta ti zapravo hoces i zasto tebi treba dual ruter?
zasto bi ti neko uvaljivao skup ruter ako mozes da prodjes jeftinije,objasni nam ovde lepo kako i sta ako zelis da ti pomognemo,
inace izraz dual ruter se koristi za dual band rutere koji rade na 2,4ghz i na 5ghz sto ne verujem da tebi treba a cene su im od 50e na gore.ruteri sa 2 antenice su ruteri jaceg dometa i ne znaci da mogu uvek da se podese te antenice da jedna prima signal a da druga salje.
nadam se da ti je ovo pomoglo i da ces nam razjasniti sta ti zapravo treba.:bafghjd:
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
DJ ajde polako,lepo ti nama kazi sta ti zapravo hoces i zasto tebi treba dual ruter?
zasto bi ti neko uvaljivao skup ruter ako mozes da prodjes jeftinije,objasni nam ovde lepo kako i sta ako zelis da ti pomognemo,
inace izraz dual ruter se koristi za dual band rutere koji rade na 2,4ghz i na 5ghz sto ne verujem da tebi treba a cene su im od 50e na gore.ruteri sa 2 antenice su ruteri jaceg dometa i ne znaci da mogu uvek da se podese te antenice da jedna prima signal a da druga salje.
nadam se da ti je ovo pomoglo i da ces nam razjasniti sta ti zapravo treba.:bafghjd:

ovako ja cu ga dobiti za nekih 10- 15 € , pa da li mi se isplati mogul ga spojit sa ovim modemom..
evo slika... Cable Modem Troubleshooting: Motorola SB5100 - Simple Help
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
TTV je
sta imas sa strane odakle saljes tj odakle hoces da saljes,kod tv tesko da mozes sta da radis.
daj mi info kako i sta imas gde pa da vidimo.
Imam ruter TP Link TD W8901G I na njemu antenu tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena. Na laptopu kod nje hvata signal 2-3 crtice, kako kad, a TV ga ne hvata uopšte. Da li kupiti još neki ruter kod nje ili može tp-link-tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna da ide u TV? Ili neki Access Point koji bi stajao pored TV-a, pa ga povezati kablom, pošto postoji I ta mogućnost, ako neće bežično. I koji? :stupid: TV je Sony KDL-40EX650.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
TTV je Imam ruter TP Link TD W8901G I na njemu antenu tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena. Na laptopu kod nje hvata signal 2-3 crtice, kako kad, a TV ga ne hvata uopšte. Da li kupiti još neki ruter kod nje ili može tp-link-tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna da ide u TV? Ili neki Access Point koji bi stajao pored TV-a, pa ga povezati kablom, pošto postoji I ta mogućnost, ako neće bežično. I koji? :stupid: TV je Sony KDL-40EX650.


jesi probao ovo
HTML:
http://www.connectify.me/
ovo pretvara laptop bezicnu karticu u ruter i prima i salje signal u isto vreme.to je jedna od opcija.
tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna, ovo ne moze u tv jer treba drajver za to a obzirom da nemas windows na tom tv ne vidim kako ces da instaliras drajver,nece raditi 100%
ruter u repiter modu bi bio idealan,ono sto on radi je da hvata postojeci wifi signal i siri ga dalje.
moja preporuka bi bila
TL-WA801ND
TL-WA730RE ima range extender mode sto je u sustini isto sto i repeater
TL-WA5110G-PoE moze i bez poe,to je nacin na koji moze da dobija struju samo
TL-WA500G-PoE takodje kao i predhodni
TL-WA701ND-PoE preporucujem ovaj ima sve zivo i sutra moze da se upotrebi za bilo sta ako zatreba
TL-WA901ND-PoE i ovaj naravno ti dodje kao nabudzen auto sa alu felnama i svim zivim :)
ti vidi sta ti najvise odgovara od ovog ali moj savet tije da probas prvo onaj conectify free jedina mana bi bila sto bi morao laptop da radi uvek kada hoces sadrzaj da gledas na tv.pozz druze
 
Natrag
Top