Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozz evo i ja da se obratim za pomoc zanima me kako se TD-24in antena do 14 dBl pokazuje za rasipanje signala npr:treba iz potkrovlja prizemne kuce da posaljem signal nekih 300 m ne vise do radionice prepreka je samo crep i rasipa li mi dobar signal po kuci znaci gde se ona nalazi ispod nje po prostorijama rasipa li pun signal? Ruter imam tenda w311r+ i stoji mi trenutno unutar kuce i nakacena mu je antena od 4 dbl a ovamo na nekih 200-300 metara hvatam signal sa antenom od 8dbl koji nekad radi lepo nekad se gubi.

ako je stavis u potkrovlje tj na krov,bolje sa sto manje prepreka,nemas garancije da ce to davati dobar signal po kuci.imaces ga sigurno ali dali ce biti upotrebljiv to je pitanje.ja ti preporucujem da je stavis negde u kuci ako imas prozor u tom pravcu gde hoces da je usmeris i resio si problem,u kuci cesimati upotrebljiv signal a na toj daljini od 200-300m ce biti dobar signal garant ako sad kazes da sa tom malom antenom nekad radi.to je od mene pa ti vidi pozz :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
ajd samo molim te gde to pise u zakonu o radio difuziji posto ja to nisam uspeo da nadjem a nije mi jasno ko ce da dodje da ga kazni za to ratel?mogao bi onda da das neko opsirnije obavestenje ako je vec tako to sto tvrdis da svi znamo o cemu je rec.
inace covek ima adsl a nema bezicni net na 5ghz pa da sa tom antenom hvata dolazni saobracaj.
za 8god koliko radim sa wfi opremom on bi bio prvi slucaj u srbiji za koji sam bilo gde cuo ili izguglao da je kaznjen zbog koriscenja 2 wfi antene na 5ghz. :)
hehe da,zaboravih da pitam,da mu nisi ponudio tvoje antene koje pravis na 2,4 koje su verovatno vrhunske za ovo sto njemu treba?
Konobar,druze....nisam ja rekao da ti ne znas nista o wirelessu,nego samo napominjem da na 5ghz ne sme niko da radi osim ako nije provajder druze. Evo jasnog primera...Moj drugar je pored stavio na 5ghz da dobaci do stana i posle nakon 6 meseci dolazi mu obliznji provajder koji mu kaze da to mora da skine ili ce ga tuziti zato sto 5ghz mogu samo provajderi da koriste a ne obicno fizicko lice . Vecina provajdera ne vodi racuna kako postavljati 5ghz...ne koristi proracune i posle kukaju zasto im puca link...naravno da nije sam od sebe....e zato ti kazem da to ne moze raditi bilo ko....dobro ...sad...mozda gheto boss nema toliko provajdera oko sebe da bi ga neko jurio ...to ne znam..... :D
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
TD24in antene su stvarno zadovoljavajuce ali za vece prepreke i malo vece udaljenosti bih preporucio yagice i neki solidan tp linkov ruter. POzz drustvo :)
 
Učlanjen(a)
10.12.2012
Poruka
1
Jedno pitanje imam Total Net i vec par meseci tj od kad je i postavljen imam problem sa njim. Ruter mi se stalno resetuje i nekad odma uhvati signal nekad treba i do sat vremena i tako svakih par minuta po ceo dan nema konstantne konekcije ni na sat vremena. Da li mozda neko zna o cemu se ovde radi da nije mozda ruter riknuo? ako je potrebno mogu pustiti jos informacija ako su potrebne.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Jedno pitanje imam Total Net i vec par meseci tj od kad je i postavljen imam problem sa njim. Ruter mi se stalno resetuje i nekad odma uhvati signal nekad treba i do sat vremena i tako svakih par minuta po ceo dan nema konstantne konekcije ni na sat vremena. Da li mozda neko zna o cemu se ovde radi da nije mozda ruter riknuo? ako je potrebno mogu pustiti jos informacija ako su potrebne.

Pozdrav

kazi mi samo jer to bezicni net ili je ads preko telefonske linije?koji je model rutera u pitanju?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
kazi mi samo jer to bezicni net ili je ads preko telefonske linije?koji je model rutera u pitanju?
KOnobar ,koliko znamo Total Net je SBB-ov adsl internet koji koriste adsl rutere sa wifi opcijom ...nego izgleda da nam mare nije lepo objasnio sto pominje hvatanje signala....mislim da on ima problema sa wifi konekcijom izmedju laptopa i rutera.... poz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
KOnobar ,koliko znamo Total Net je SBB-ov adsl internet koji koriste adsl rutere sa wifi opcijom ...nego izgleda da nam mare nije lepo objasnio sto pominje hvatanje signala....mislim da on ima problema sa wifi konekcijom izmedju laptopa i rutera.... poz

ajde molim te da ne nagadjamo ja i ti ovde sta je i gde je problem,postavio sam pitanje coveku i sacekacemo da nam da vise informacija o tome sta je konkretan problem i koji je model uredjaja u pitanju.ovaj deo foruma je napravljen i sa moderatorima foruma sam se dogovorio da cu svakom izaci u susret i pomoci oko bilo kakvog problema.nemoj pogresno da me shvatis ali mislim da su postovi tipa sta ti mislis gde ni sam neznas sta je problem a meni pokusavas da objasnis sta je neciji problem suvisni i da takve stvari treba da idu na pp.
zamisli ljude koji listaju ovo u potrazi za odgovorima a nailaze na 10 posta gde se ja i ti objasnjavamo o necemu sto ni ja ni ti neznamo bez daljih informacija.
molim admine da me isprave ako gresim ali ovakve stvari gde ti sad meni objasnjavas nesto sto ti pretpostavljas da je neciji problem treba da idu na pp.
jos nesto,ovo je mesto za pomoc drugima prvenstveno a to sto ti gradis linkove ka tvom sajtu ostavljajuci svoje postove sa nazivom sajta u donjem delu i sto koristis svaku priliku da spomenes svoje antene ovde mislim da nije u redu.
ja se razumem u dosta drugih stvari osim wfi-ja a to sto ti radis je lukavo ali se vidi iz aviona :)
izvini ali moram ovako da ti to odgovorim,nema ljutis.
za sve ostalo molim te na pp jer ljudi ovde ne treba da citaju o ovom vec o wireless internetu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2013
Poruka
17
ajde molim te da ne nagadjamo ja i ti ovde sta je i gde je problem,postavio sam pitanje coveku i sacekacemo da nam da vise informacija o tome sta je konkretan problem i koji je model uredjaja u pitanju.ovaj deo foruma je napravljen i sa moderatorima foruma sam se dogovorio da cu svakom izaci u susret i pomoci oko bilo kakvog problema.nemoj pogresno da me shvatis ali mislim da su postovi tipa sta ti mislis gde ni sam neznas sta je problem a meni pokusavas da objasnis sta je neciji problem suvisni i da takve stvari treba da idu na pp.
zamisli ljude koji listaju ovo u potrazi za odgovorima a nailaze na 10 posta gde se ja i ti objasnjavamo o necemu sto ni ja ni ti neznamo bez daljih informacija.
molim admine da me isprave ako gresim ali ovakve stvari gde ti sad meni objasnjavas nesto sto ti pretpostavljas da je neciji problem treba da idu na pp.
jos nesto,ovo je mesto za pomoc drugima prvenstveno a to sto ti gradis linkove ka tvom sajtu ostavljajuci svoje postove sa nazivom sajta u donjem delu i sto koristis svaku priliku da spomenes svoje antene ovde mislim da nije u redu.
ja se razumem u dosta drugih stvari osim wfi-ja a to sto ti radis je lukavo ali se vidi iz aviona :)
izvini ali moram ovako da ti to odgovorim,nema ljutis.
za sve ostalo molim te na pp jer ljudi ovde ne treba da citaju o ovom vec o wireless internetu.

Druze,moram sad malo da se umesam. Sto se tice ovog problema ,ja sam samo hteo da mu ja i ti zajedno pomognemo,uopste nisam hteo da se nadmecem sa tobom....skroz si lose protumacio moju poruku..... A sad sto se tice poruka u vezi mojih antena,nista nije tacno da sam ja ovde samo da bih reklamirao svoje antene....Dugo se bavim bezicnim internetom i proucavanjem prenosa energije na daljinu bezicnim putem i uopste mi nije cilj da samo pominjem svoje antene. U postu su ljudi pomenuli moju antenu i samo sam zeleo da kazem kakva je antena i da im predlozim gde je mogu naci i nista vise..... Iskreno ,malo je glupo sad sto si skroz lose protumacio sve ove moje postove. Ja znam da se ti trudis da pomognes ljudima ,sto se i vidi ali ako neko nesto pogresi,zasto ne bi nekog ispravio u tome.....
Stvarno ne znam sto se protivis mojim porukama,ali nema veze,ja sam smiren covek i nikad se ne ljutim ali tako isto mi niko ne moze zabraniti da napisem sta mislim druze , i ljude cu uputiti gde sta i kako treba kupiti. I sada cu opet reci ,ako nekom zatreba pomoc oko antena ili oko wirelessa,sa zadovoljstvom cu mu ponuditi moje proizvode i dacu vam detaljan njohov opis. POzz i sve najbolje :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
Zasto mi sluzi sad Usb Wireles nanostation 5, jel sad mogu to spojiti sa modemom, i da bude kao ruter, ili je to kao wireles kartica, pa moram praviti ad-hoc..
 
Natrag
Top