Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Podaci
Kablovski modem ( provajder JOTEL Niš , J o t e l)
Router [FONT=&amp]TP Link TL-WR740N , nov kupljen pre mesec dana[/FONT]
[FONT=&amp]OS Win7[/FONT]
Sve je radilo mesec dana bez problema , znaci wireless se hvatao I na laptop i na mobilni, mreza je bila zasticena sa WPA2-PSK
Od juce ne radi ni preko kabla ni wireless, signal je pun ali nema internet ni na laptop-u niti na mobilnom.
Ovako je spojeno



Internet radi samo kad spojim UTP kablom iz modema direktno u kompjuter.
Probao sam pristupiti routeru sa http://192.168.1.1 i http://192.168.0.1 ali nece…

Molim za savet I misljenje, hvala.


PS

ako je npr. crko router, da li bi pomogao program CONNECTIFY ?
pa da spojim kablovski modem na jedan laptop UTP kablom (on ima internet) i na njemu instaliram Connectify i on bude wireless router za drugi laptop i mobilni ?

znaci izbacim i bacim postojeci router i stvar funkcionise !

da definitivno ruter zeza,imas iza malu rupicu u kojoj se nalazi dugmence za reset tog rutera,ukljucis ga u struju i uzmes hemisku olovku ili neki slican predmet sa tankim vrhom i pritisnes iza u tu rupicu osetices dugme pritiskom.drzis pritismuto i brojis do 20 otprilike,treba sve lampice na ruteru da ti zasvetle odjednom i tako ce se vratiti na fabricko podesavanje,mozda ces morati vise pita da probas jer nece uvek reset iz prve.probas posle toga da mu pristupis sa tim ip adresama i da ga podesis ponovo.
ako nece ni posle ovog moj savet ti je da kupis drugi a to sa laptopom i conectify je zeznuto jer mora laptop nonstop da ti radi ako hoces wfi.
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
postovani jedno pitanje za vas,vrlo verovatno je bilo vec diskusije oko toga pa me ako jeste "redirektujte" na stranicu ili linkom a u vezi je pojacanja dometa wi fi rutera u stanu jer u drugom delu stana mi je slabiji signalo za 10 puta sto je previse jer nemam zidove od čelika :) elem,postoji li neka opcija u postavkama konfigurisanja rutera inace tp linkova srednja zalost ili neka mehanicka caka jer sam citao tutorijal da se moze usmeriti signal wi fi sa rutera mehanickim putem,zahvaljujem puno pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
postovani jedno pitanje za vas,vrlo verovatno je bilo vec diskusije oko toga pa me ako jeste "redirektujte" na stranicu ili linkom a u vezi je pojacanja dometa wi fi rutera u stanu jer u drugom delu stana mi je slabiji signalo za 10 puta sto je previse jer nemam zidove od čelika :) elem,postoji li neka opcija u postavkama konfigurisanja rutera inace tp linkova srednja zalost ili neka mehanicka caka jer sam citao tutorijal da se moze usmeriti signal wi fi sa rutera mehanickim putem,zahvaljujem puno pozzzz

koji tplink imas?sa fiksnom antenicom ili sa antenicom koja moze da se skine?
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
nazalost i za sada imam tp link wr740N series sa fixnom antenicom,dakle srednja zalost,ako moze i preporuka koji ruter da kupim ako je neizvodljivo pojacati signal ovom
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
151
Cemu sluze Wireless antene? Pretpostavljam da sa njima mogu da hvatam internet, ali ne razumem kako to radi. Ako mozes da mi malo pojasnis bio bih ti zahvalan. Hvala unapred.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Cemu sluze Wireless antene? Pretpostavljam da sa njima mogu da hvatam internet, ali ne razumem kako to radi. Ako mozes da mi malo pojasnis bio bih ti zahvalan. Hvala unapred.
Služe kompjuterima bez integrisanog Wireless adaptera da uhvate Wireless signal rutera, a ako ruter ima pristup internetu, možeš se povezati na internet ukoliko nije zaključan, a možeš i kada je zaključan a imaš šifru...
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Cemu sluze Wireless antene? Pretpostavljam da sa njima mogu da hvatam internet, ali ne razumem kako to radi. Ako mozes da mi malo pojasnis bio bih ti zahvalan. Hvala unapred.

nadam se da znas engleski :)

Wi-Fi wireless networking works by sending radio transmissions on specific frequencies where listening devices can receive them. The necessary radio transmitters and receivers are built into Wi-Fi enabled equipment like routers, laptops and phones. Antennas are also key components of these radio communication systems, picking up incoming signals or radiating outgoing Wi-Fi signals. Some Wi-Fi antennas, particularly on routers, may be mounted externally while others are embedded inside the device's hardware enclosure. [h=3]Antenna Power Gain[/h] The connection range of a Wi-Fi device depends greatly on its antenna's power gain. A numeric quantity measured in relative decibels (dB), gain represents the maximum effectiveness of an antenna compared to a standard reference antenna. Industry manufacturers use one of two different standards when quoting gain measures for radio antennas:
  • dBi - decibels relative to an isotropic reference antenna
  • dBd - decibels relative to a dipole reference antenna
Most Wi-Fi antennas have dBi as their standard measure rather than dBd. Dipole reference antennas work at 2.14 dBi that corresponds to 0 dBd. Higher values of gain indicate an antenna capable of working at higher levels of power, which usually results in greater range.
 
Učlanjen(a)
29.10.2013
Poruka
1
Da li neko moze da mi razjasni sledecu situaciju.imam tel prestigio 4055 i eunet adsl kod kuce ,model rutera adw-4401, wifi kod kuce na kompu radi odlicno i na drugim androidima ,kada ja hocu da prikacim moj prestigio na wifi to je katastrofa,cak bolje radi u sobi u kojoj se ne nalazi ruter.
Inace telefon svuda ,osim u mojoj kuci , na mom ruteru savrseno hvata wifi signal.Iz euneta su mi eventualno rekli da dodjem da zamenim ruter.
ako neko zna o cemu se radi nek pise
poz
 
Učlanjen(a)
03.10.2013
Poruka
44
Pozdrav.
Imam TV sa wireless i ima telekom adsl 6MB.
Dali mogu nekako da povecam brzinu wirelessa na tv, posto kad gledam online filmove-programe oni seckaju...
Izgled modema:
images.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Da li neko moze da mi razjasni sledecu situaciju.imam tel prestigio 4055 i eunet adsl kod kuce ,model rutera adw-4401, wifi kod kuce na kompu radi odlicno i na drugim androidima ,kada ja hocu da prikacim moj prestigio na wifi to je katastrofa,cak bolje radi u sobi u kojoj se ne nalazi ruter.
Inace telefon svuda ,osim u mojoj kuci , na mom ruteru savrseno hvata wifi signal.Iz euneta su mi eventualno rekli da dodjem da zamenim ruter.
ako neko zna o cemu se radi nek pise
poz

99% je problem tel,ti prestigio nisu nesto narociti tel tako da sam skoro siguran 100% da je tel problem a ne ruter.
 
Natrag
Top