Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam usb antenu TL-WN442G. Hvatam puno signala i na signal od komisije, koji mi je dao sifru, kad se konektujem, ne mogu da da otvorim strane. tj malo mogu, a onda mi kaze kao da nisam konektovan, a na one male kompjutercice kod sata mi pise da je signal very good :). pise mi da provjerim ftp i nekakav port21..?!?!?! sta je to?!
I da! sve je bilo super, dok nisam reinstalirao windows. tek nakon reinstalacije, pojavio se taj problem. kako mogu da rijesim taj problem?!

ako ti kazem da ja samo na jednom mestu u kuci imam upotrebljiv signal sa tim adapterom onda ti je sve jasno.signal moze biti good ali kad krenes da radis nesto on se otkaci sa rutera zbog loseg kvaliteta signala jer nemoze da prenese te podatke.
to sto taj usb pokazuje da hvata signal ne mora znaciti da je upotrebljiv.probaj da promenis lokaciju u kuci ako je lap top u pitanju pa testiraj.naci ces sigurno jedno mesto gde radi dobro.inace tp link uredjaji su poznati po prikazivanju laznog signala pa npr sa tim adapterom imam 80% signal dok na istom mestu sa reinjet katricom i istom antenicom imam 55%signal.slozices se da je razlika velika.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
Uzela bi usb wfi. Da li je bolji neki sa antenom zbog razdaljine20-30m? Kako da instaliram drivere, ne radi ni cd?! :clapping:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
ako ti kazem da ja samo na jednom mestu u kuci imam upotrebljiv signal sa tim adapterom onda ti je sve jasno.signal moze biti good ali kad krenes da radis nesto on se otkaci sa rutera zbog loseg kvaliteta signala jer nemoze da prenese te podatke.
to sto taj usb pokazuje da hvata signal ne mora znaciti da je upotrebljiv.probaj da promenis lokaciju u kuci ako je lap top u pitanju pa testiraj.naci ces sigurno jedno mesto gde radi dobro.inace tp link uredjaji su poznati po prikazivanju laznog signala pa npr sa tim adapterom imam 80% signal dok na istom mestu sa reinjet katricom i istom antenicom imam 55%signal.slozices se da je razlika velika.
Slazem se, naravno. i slazem se da je usb adapter malo losiji. ali je problem najveci sto isti taj adapter povezem na drugi komp (desktop su i jedan i drugi) i mogu da se konektujem.. i vratim ga na svoj komp, radi nekih 10min normalno i onda trt.. nema vise.. pa nakon 20 min, opet normalno radi.. ponavljam da je sve super radilo dok nisam reinstalirao windows..
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Slazem se, naravno. i slazem se da je usb adapter malo losiji. ali je problem najveci sto isti taj adapter povezem na drugi komp (desktop su i jedan i drugi) i mogu da se konektujem.. i vratim ga na svoj komp, radi nekih 10min normalno i onda trt.. nema vise.. pa nakon 20 min, opet normalno radi.. ponavljam da je sve super radilo dok nisam reinstalirao windows..

promeni windows,ako ranije nije bilo tih problema sa starim os-om onda nema sta sistem baguje!
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
ima sve samo pitaj :))))))))))
ovde to je lan na usb a imas i one obicne wfi na usb ovde.pozzz


Opet mi treba pomoć prijatelja.:al: Stavili smo USB Wireless Ralink 5370, pojavila se mreža ali je signal slab. Na ruteru već imam antenu od 8 dbi i kod mene gde ja imam pun signal na ovom laptopu pokazuje 70%. Da li bi sa ovim tp-link-tl-wn7200nd dovoljno pojačali signal?
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2012
Poruka
1
Posedujem telekomov hg520c w-lan ruter i koristim interrnet peko w-lana na lap-topu medjutim na desktop racunaru kada uspostavim konekciju izgubim vezu i na njemi i na lap topu.Na tom racunaru hvatam signal preko Zyxel usb wireless adaptera.Mozete li mi pomoci.Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2012
Poruka
2
Hvala puno! Pokusacu ovo, nadam se da cu uspeti da sredim... Pozz... :-D
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
promeni windows,ako ranije nije bilo tih problema sa starim os-om onda nema sta sistem baguje!

Pronasao sam problem i to sasvim slucajno! Promijenio windows i prvo instalirao adapter i net letio ko lud! zatim preko driver updatera skinuo nove drivere i poceo da instaliram jedan po jedan. i net pici, pici, pici.. cim sam instalirao mreznu karticu, net prekinu, tj poce da cjepka.. tada sam stavio na disable mreznu i net nastavio svoju hitrost normalno-ko prije, bez problema :)
Ne znam zbog cega je mrezna ovaj put blokirala protok, a ranijih puta nije, al sad net radi :D
U svakom slucaju hvala.. da nije bilo tebe tvog savjeta da promijenim win, mozda ovo ne bih nikad primjetio :D
 
Natrag
Top